Nädalaks Barcelonasse - palju küsimusi!

Tervitus!

Etteruttavalt selgitan, et kasutasin küll otsingut ja lugesin siinseid alateemasid, kuid kõik mind huvitavad teemad olid nii vanad, et otsustasin uue algatuse teha :)

Planeerin reisi lasteaiaealise lapsega ning kaalukauss on praegu üsna suuresti Barcelona peal. Päris kindel siiski olla ei saa, kuna ma ei tea sellest linnast eriti midagi.

Kas vastab tõele, et Barcelona on üks kallemaid linnasid ning sinna reisides tuleks rahakott paksult täis laadida eelnevalt? Võrreldes Eestiga näiteks? Pean silmas söömist ja eluolu reisi vältel.

Kas Girona lennujaam on linnast väga kaugel ning kuidas on sealne transpordiühendus?

Kuidas on Barcelonas lõbustusparkide ja loomaaedadega? Leiaks päevaks tegevust ka lapsele?

Kui korraks shopingule mõelda, kas Eestiga võrreldes tasub end ära?

Kas mõni eestlane oleks ehk nõus kohvile tulema ja linna näitama? :)

No ma ei tea. Seal saab elada väga kallilt ja väheste kuludega. Esimene kord sõitsin Barcasse ekspromtmõtte ajel (tegin laste ja autoga Prantsusmaale ringi peale) ja jõudsin pärale vastu ööd. Siis oli väga keeruline taskukohast majutust leida. Kuna olin kolme lapsega ja kviitungit ei tahtnud, siis sain jutule mingis viietärnihotellis. Odavamad olid täis. Sain neljase toa praktiliselt võileiva hinna eest. See oli õnn:) Samas rahvas on väga sõbralik ja abivalmis - mingi maa-aluse garaaži valvur kutsus meid oma ubrikusse, kui paremat ei leia:) Edaspidi olen ööbimise otsinud neti kaudu ja leidnud odavaid ja väga häid kohti. Väikseimale lapsele meeldis väga Gaudi park, Sagrada Familia kirik - talle üldse meeldib millegipärast kunsti ja arhitektuuri vaadata. Väga meeldisid ka värvilised purskkaevud ja Ramblal erinevate etteastete vaatamine. Sadamas on Akvaarium ja muruplatsil välja tõstetud allveelaev, viimast näeb täitsa tasuta. Mänguväljakuid leidub, aga mõnes kohas oli põõsaste vahel näha ka süstlanõelu - nii et vaata enne üle. Bussisõit oli paar aastat tagasi odav. Lennukiga olen tulnud Barcelona lennujaama, Girona kohta midagi ütelda ei oska.

Girona lennujaam on tegelikult linnast kaugel, aga ma kunagi uurisin transpordivõimaluste kohta ja need ei olnud eriti kallid. Googeldage "Girona to Barcelona transport" jms.

Kui kõik siinsed postitused põhjalikult läbi loetud oleks, siis oleksid ka pooled küsimused olemata. Olen siia ise hulga kasulikke linke Barcelona kohta üles pannud, kus kasulikku infot rohkem kui küll. Enamus infot on tegelikult täiesti ajatu. Ausalt, ei viitsi korrata ennast. Girona lennujaama lehel on ka kindlasti olemas teave, kudamoodu Barcelonasse on võimalik saada sealt. Mis puutub lastesse, siis ilmsesti on hispaanlased ühed kõige rohkem oma lapsi nunnutavad lapsevanemad Euroopas. Ja mida imet selle lasteaialapse päeva sisustamiseks siis niiväga vaja on? Kes kodus oma lapse elu sekundipealt ära organiseerib? Laps võib mistahes kohas rõõmsalt ringi keksida, kui hoolitsev emme käepärast on ja huvituda mistahes "igavatest asjadest", kui vanemad viitsivad need huvitavaks teha. Loomaaed ja lõbustuspark on muidugi nii suures linnas olemas. Raha on suhteline mõiste - mõni elab miinimumpalgaga, mõni ei saa banaanigi osta riigikogulase palgast:))) Alati tasub vaadata, mida kohalik teeb, siis ei eksi kulutuse ja kvaliteedi suhtes. Hispaanlane on lahke suhtleja, alati võib neilt ka nõu küsida, kuidas või kus soodsamalt saab. Linn on küll suur, aga mitte keeruline, seega pole ilmtingimata eestlasest kohvitaja olemasolu tarvilik. Teinekord on avastus ja rõõm ise hakkamasaamisest hoopis suuremad, kui kellegi sabas ringi sibamisest saadu.

Minu postituses olid konkreetsed küsimused, mis mind huvitab ning see omakorda tähendas, et mulle on need asjad olulised. Ma ei näe põhjust, miks peaks keegi tegema pika postituse sellest, kuidas ta ei viitsi vastata ning kuidas tegelikult ei ole mu lapsele üldse lõbustusparki tarvis ja ammugi mitte mulle kooskohvitajat. Kui mõttetuid asju ma küsin ning kui ebaoluline see kellegi minu jaoks absoluutselt võõra inimese jaoks on. Minule on need asjad reisivalikul olulised! Vastasel korral ei oleks ma ju küsinud, eks.

Kui Sulle ei passi minu küsimused ning Sa nendele vastamises mõtet ei leia, siis palun ära tee seda! Käia lihtsalt mööda foorumit erinevatele teemadele irooniliselt vastamas on pisut kitsarinnalina, kas Sa ei arva?

Suured tänud kõikidele, kes on mu küsimustele sõbralikult lähenenud ja oma kogemusi jaganud, juba nende põhjal on minu soov Barcelonasse minna kasvanud veelgi :)

Endiselt ootan, kui keegi soovib veel oma kogemusi jagada.

Kasutan teemat ja esitan ka oma küsimuse. Nimelt väljub meie lend El Prat-i lennujaamast väga vara hommikul, enne 5. peaks juba kohal olema seal. Leidsin sobiva hinnaga majutuse nii u. 3 km. kaugusel lennujaamast. Jalutamine iseeneset poleks problem, ära eksida ei karda - aga kas jaama ümbrus on ka piisavalt turvaline, et seal pimedas varahommikul-öösel ringi kolistada? Kas taksot tellides tuleb nii lühikese maa peale väga ulmeline summa? Ja kas üldse saab loota taksojuhtidele sellisel kellaajal? Või oleks mõtekas sõita hilisõhtul barcelonast otse lennukasse ja üritada seal pingi peal magada, arvestades, et ega me hotelli ka ilmselt enne 11. ei jõuaks ja uneaeg jääb niikuinii napiks? Tänud kui keegi oskab nõu anda.

Ja teemaalgatajale mõned lingid, mis enda tarbeks välja otsitud, kuna sama teekond seisab ees - ilma lasteta küll.

http://www.sagales.com/pubdocs/2572_aeroport-girona-costa-brava---barcelona-%28estacio-nord%29-2011-12-20.pdf

http://horarios.renfe.com/HIRRenfeWeb/buscar.do?O=79300&D=BARCE&AF=2012&ID=i&MF=2&DF=19&SF=0

Rongiajad siis juhuks, kui sobivat bussiaega ei ole, Girona lennujaamast Gironasse läheb busse üsna tihedalt, küsi täpsemalt lennujaamast. Kasulik on osta return-ticketid, säästad paar eurot ikka.

Loomaaed - http://www.zoobarcelona.cat/en/home/

Lõbustuspark - http://www.kidsinbarcelona.com/en/tibidabo-amusement-park

Mõned võimalused soodsa majutuse leidmiseks:

http://www.booking.com/

http://www.doyouspain.com/hotels/indexHotels.asp?idioma=EN

Ma ei tea, kui palju sa siin Barca-teemalisi postitusi lugenud oled, aga oma asjadega tuleb olla VÄGA ettevaatlik, taskuvargad on seal täielikult tipptasemel, tihti tegutsetaks grupiviisiliselt ja väljamõeldud stsenaariumid on sinisilmse Eesti turisti jaoks lihtsalt liiga uskumatult kavalad ja nahhaalsed.

Millal plaanid minna? Kas plaanis ainult Barcelonas olla või sõita ka ringi?

Kindlasti tasuks ära käia mägedes paiknevas Montserrati kloostris- see ei jää tegelikult üldsegi kaugele.

Kaubanduskeskustest soovitaksin üsna uut kaubanduskeskust Diagonal Mar. Asub Barcelonat läbiva diagonaaltänava Avinguda Diagonal merepoolses otsas. Käisin ka teistes kaubanduskeskustes, aga lõppkokkuvõttes saad selles ühes keskuses kogu oma shoppamisisu rahuldatud. Ligi pääseb mugavalt metrooga.

Kui toidu ostad supermarketitest, siis ma pakun, et saad päris mõistliku hinnaga söödud. Hommikusöök on ju ikka enamasti hotellis. Mina ostsin poest hunniku puuvilju ja nosisin neid päeva jooksul nälja tekkides. Kui ööbisime apartmenthotellis, siis vaaritasime õhtul ise miskit oma köögis. Väljas söömine on muidugi kallim.

Kohustuslikeks kohtadeks on loomulikult Sagrada Familia, Casa Batllo, Parc Güell, vanalinn koos La Ramblaga (lapsel on seal kindlasti põnev, tänav on täis igasugu trikimehi). Väga ereda mulje jättis kohe La Rambla kõrval asuv toiduturg, mida peaks kindlasti külastama. Milline värvikirevus ja toiduainete rohkus!!! Lapsel on seal kindlasti huvitav, pirakad kalad, kaheksajalad, ahvatlevad puuviljad, hiiglaslikud värvilised kommid jne ... Tühja kõhuga on seal väga raske olla:) Aga vaata kaardi pealt, kus see täpselt seal asub, sest Ramblalt seda otseselt näha ei ole, asub maja taga.

Veel soovitan tõusta Tibidabo mäe otsa, seal observatoorium, lõbustuspark koos ameerika mägedega, kirik, kust avaneb hunniku vaade Barcelonale. Mööda kiriku treppe saad tõusta üsna kõrgele.

Külastamist vääriv paik koos lapsega on ka Olympic Parc, seal ka üks võimas katedraal (nimi ei tule meelde).

Ma käisin oma perega eelmisel aastal kevadisel koolivaheajal. Mõned päevad olid vihmased ja siis sõitsime lõuna poole. Tagasi tulime igatahes mõnusalt päevitunutena. Järgmine kord läheks siiski kindla peale välja ja reisiks tiba soojemal ajal.

Oh tahaks tagasi juba ....

Barcelona kohta on siin foorumis tõesti palju infot ja korralikult uurides ja ka googeldades oleks võinud mõned küsimused ehk olemata olla aga see selleks.

Ise olen Barcelonas 3 korda käinud ja omalt poolt lisaksin järgmist:

Võrreldes Londoni ja Pariisiga on Barca ikka suht odav. Samas linn on suur ja populaarne ning turiste palju, seega kesklinnas einestamine on ikka suht kallis. Samas on seal kesklinnas ka päris normaalseid Buffee laadseid kohti kus maksad u 10 euri ning söö ja joo palju tahad...ise olen mõned korrad seda kasutanud ja väga rahule jäänud. Aga kui on võimalik ööbimiskohas ise süüa teha, siis toidukaup poes on suht sama hinnatasemega, mis meilgi. Barcas on ka LIDL olemas, kus toidukraam suht normi hinnaga.

Info Girona ja Barca transpordiühenduse kohta: http://www.barcelonagirona.com/bcn-bus.htm

Lastele huvipakkuvaid tegevusi ma eriti ei oska küll välja tuua aga kui plaan suvel minna, siis kindlasti randa. Lisaks soovitaks kindlasti minna rongiga u 35 km kaugusel edelapool asuvasse mereäärsesse Sitgese linnakesse http://en.wikipedia.org/wiki/Sitges ja/või loodepool asuvasse Montserrati mägikloostrisse, kust avaneb väga hea vaade http://en.wikipedia.org/wiki/Santa_Maria_de_Montserrat

Shopping: oleneb mida sa shopata tahad seal, aga riidevärk mu meelest sama hinnatasemega mis meil.

Soovitan sul osta see väike trükis: "Barcelona. Taskukaart ja linnajuht". maksab vähe, aga Barca esmakülastajale kogu vajalik info kokkuvõtvalt ja värviliste piltidega olemas. http://www.apollo.ee/product.php/0118637

Shaakalile takso kohta: Meil oli mõni aasta tagasi ühes teises linnas, Santiago de Compostelas varahommikul vaja lennujaama minna, see on küll kaugemal kui 3 km. Et orienteeruda, küsisime eelmisel päeval linnas juhuslikust taksost, mis see ots umbes maksab. Juht ütles, et 16,50 eur. Ette tellida ei saanud. Varahommikul helistasime, takso tuli alla 10 minuti. Poole tee peal tuli meelde, et me hinnas kokku ei leppinudki. Lennujaamas küsis juht 16,50. Ehk tasub sinulgi küsida ja siis otsustada, kas minna jalgsi või taksoga.

Ma arvan, et jala BCN El Prati lennujaama minemine küll hea idee pole. See pole Tallinna lennujaam, et kesklinnast hea mööda jalgsirada minna. Sa võid ju kaardilt küll vaadata, et lähed mööda seda teed ja siis pööran sealt sinna jne, aga kuna seal on ka kiirteed ja raudteed ja igasugu tööstus/tootmisehitised suht läheduses, siis võid sattud kuhugi tee, aia, territooriumi või mille iganes taha, mis on kõrge taraga piiratud ja millest sa otse üle ega ümber ei saa vaid pead ei tea kui suure ringiga minema ja ei tea kui palju lisaaega sellele kulutama. Nii et pigem takso või äkki on hotellil mingi lennujaama transferteenus olemas.

Aitäh kõikidele! Väga palju kasulikku infot! Eks hakkan järjest kogu seda andmemahtu läbi töötama, tõotab tulla tore puhkus!

Lend on märtsi keskpaigas, seega mitte kõige soojemal ajal, küll aga ka mitte väga jahedal. Randa päris veel ei saa. Usun, et püsin vaid Barcelona piires, kuid kindlalt ei oska kunagi öelda. Plaanin soetada ka vastava LP, usun, et sellest võib samuti palju abi olla.

Taskuvaraste kohta olen ka varem põgusalt kuulnud ning isegi kardan neid pisut, aga eks siis tuleb lihtsalt väärtuslikud asjad tuppa jätta ja kaasas kanda vaid hädavajalikku. Kergem kindlasti öelda kui teha :)

Mõni infokild. Gironast Barcelonasse väljub lennujaama juurest Barcelona bus, pilet üks ots oli vist ca 13 Eur, edasi-tagasi ca 21-22 Euri. Sõit kestab 1 t 10-15 min. Buss väljub vastavalt lendude saabumise-lahkumise graafikule. Väga mugav. Hinnad toidupoodides pigem Barcelona kasuks ja Eesti kahjuks, supermarketites pikemad saiad 60 senti, pagaris ca 1 Eur. Vorstid, peekon jmt pakitult poes 1.20 - 1.50 Eur 220 gr. Kartulid 2 kg poes 1.25. Jne.

Turg Ramblase peal on mõnest väiksemast turust odavam, hinnavahe nt sarnase suuruse ja värviga krevettidel võib olla 4 kordne. Päevapakkumine (3 käiku pluss jook) on ka üsna heades restoranides 12.50, aga leiab ka 10 eest. Jne, jne. Muuseumide piletid on meie jaoks harjumatult kallid. Transpordi jaoks tasub osat 10 korra pilet (10 T), maksab 10 Euri. Taksoga ca 15 min pikkune sõit ca 7 Euri. Riided jne - oleneb mida kust osta. SALE on seal kohati tõsine allahindlus, kohati ei ole. No ehk on abiks. Just äsja tulin, oli nagu ikka väga mõnus.

Niih. LP encounter on nüüd kenasti läbi sirvitud ja rändab kotti. Tundub päris asjalik. Mind hämmastasid zoo ja aquariumi hinnad, aga eks turistikate eest võibki veidike rohkem küsida :) samas kohad ise tunduvad tasemel ja küllap läheme ikka viskame silma peale.

Reisini on jäänud vaid loetud päevad ja tuleb hakata mõtlema pakkimisele. Ilmateade lubab 15-17 kraadi ringis. Täitsa hämmastav, kuidas ise miinuskraadides olles võib absoluutselt ära kaduda võime tajuda, mida tähendab 15 kraadi sooja. Üldse ei tea, missuguseid riideid peaks kaasa võtma. Eks tuleb valmistuda kõigeks peale lume :-)

Kuidas Barcelonas üldiselt lastega on? Kas peab koguaeg silm peal olema ja kartma, või võib ikka lasta natuke ringi ka joosta? Mul nimelt laps üsna aktiivse olemusega ja kartmatu. Eestiga harjunud, siin võib ikka lasta tal natuke kaugemale endast joosta, aga erinevates kohtades ju kuritegevuse tase niivõrd erinev, et tahaks natuke ennetada. Üldiselt olen kuulnud, et hispaanlased on üsna lapsesõbralikud.

Kui pikad seal päevad on? Et mis ajal pimedaks läheb?

Mul on kogemus heledapäiste sinisilmsete poistega. Nendega läheb edasiliikumine vaevaliselt - paljud tahavad kallistada või puudutada või temast rääkida ;) Kõige kauem läks siis, kui suurem poeg väikevennaga (2a) hotelli restost toa wc-sse läks. Toit (mida minnes veel polnud) jahtus ammu enne, kui nad tagasi jõudsid. Kõik vastutulnud mehed olevat väiksemat nunnutanud. No ja need aktiivsed kohalikud tumedad väiksed tüdrukud olid kah nagu magnetiga mu rahuliku poisi küljes. Vastandid tõmbuvad. Oht on pigem selles, et laps sul silmist ära ei kao. Rahvast on ju palju... Ja vette ei kuku, kui sadamas kalu vaatab. (Seal ujuvad päris suured isendid ringi.) Soovitan lapse mõne riideeseme vms külge oma telefoninumbri kirjutada, et laps näidata saaks, kui eksima juhtub. Hispaanlased on väga lastesõbralikud.

Elan juba rohkem kui aasta Barcelonas ja omalt poolt lisaks jÄrgmist.

Barcelona on kallis linn.. eriti igasuguste vaatamisväärtuste külastamine ja öömaja, aga hakkama saab.

Girona lennujaamast saab Barcelona Estacion du Nord bussijaama lennujaama bussiga (mis on ühendatud Ryanairi lennuaegadega) edasitagasi pilet on 23 euri nägu ja ühe otsa pilet 14 eur nägu infot leiad siit:

http://www.sagales.com/pubdocs/2687_aeroport-girona-costa-brava---barcelona-(estacio-nord)-2011-12-20.pdf

sõiduks arvesta umbes 45 min - 1 tund

Jalgsi lennujaama minek on praktiliselt võimatu sest see asub linnast väljas ja suurte maanteede ääres... ja oleneb ka muidugi millisest terminalist lend väljub sest terminalid 1 ja 2 on eraldatud (nende vahel saab liigelda spets lennujaama bussiga) Ka saab väga lihtsalt kesklinnast Plaza Cataluña juurest lennu jaama bussiga t1 või t2 umbes 30-40 min El Prati lennujaama. Pileti hinda hetkel täpselt ei mäleta, aga vanasti oli umbes 5.40 eur nägu. siiski on minek taksoga kõige lihtsam.

Lõbustuspark (vanim Barcelonas) asub Tibitabo mäe otsas:

http://www.barcelona-tourist-guide.com/en/attractions/tibidabo-barcelona.html

Loomaaed asub kesklinna lähedal Ciutadella Pargis:

http://www.zoobarcelona.cat/en/

ja selle lähedal asub ka Shokolaadi muuseum:

http://pastisseria.cat/en/PortadaMuseu

umbes 1 tunni reisi kaugusel asub ka tuntud lõbustuspark Port Aventura... aravan et nad avavad hooajan Märtsis või aprillis infot saad siit:

http://www.portaventura.co.uk

linnas on palju ka avalikke lastemängu väljakuid ja rannas on tavaliselt ka mõni turnimise koht.

Shoppingu kohta ma ei oska eriti kahjuks infot anda kõige tuntumal tänaval Passeig de Gracia peal on kõvasti kalleid Boutique. samas on ka Suuri kaubanduskeskuseid kust võib leida erinevate hinnaklassidega poode. Tuntud markidest on H&M suhteliset levinud ja ka Zara, mille hinnad on normaalsed ja tihti peale on ka allahindlusi.

Söögi kohapealt oleneb täiesti kus ja mida süüa, gastronoomia huvilistele on palju ülipõnevaid ja kalleid kohti kuid kindlasti saab tavalisemad ja ka kohalikud road proovitud normaalse raha eest.

Kui otsustad Barcelona kasuks ja ma parasjagu siin olen, siis olen meeleldi nõus kokku saama.

hetkel on pÄeval kuskil 16 kraadi ja öösiti kuskil 6.. viimased päevad on olnud päieselised ja pimedaks läheb kuskil 18:45.. arvesta sellega et Barcelona on suhteliselt tuuline linn.

Lapsel tuleks ja ikka silma peal hoida, eriti suurte teede ja vee ääres, aga üldiselt on hispaanlased väga lapsesõbralikud. Paha ei teeks ka eespool mainitu ; lapsele telefoni number või hotelli asukoht riiete külge kleepida.

Loodan et said siit endale veel mõned mõtted!! :)

Vahva, rahunesin veidi jälle maha :) Ja tore, et lõpuks ilmus ka üks kohalik!

Mis riideid praegu kannad seal? Kui liidad kokku need kraadid ja tuule... dressikaga tuleb toime?

Ja kuidas on tänavakatted? Mõtlen lapsele tõukeratta kaasa võtta (tal selline sportversioon suurte kummiratastega, suht lihtne vuhiseda), et kas sellega saab seal sõidetud? Ta peaks üle minema kõigest peale munakivide tegelikult. Mõtlesin, et kuna kõndimist tuleb tõenäoliselt palju, siis tal on vist lihtsam, kui saab osa maast tõukerattal mööda saata.

Laps on tumedate pruunide silmadega küll, aga absoluutne blond :D ja tüdruk. Nii et eks pean siis ka vaimustatusega arvestama äkki... :P

Girona ise on väga tore inimliku suurusega linn, soovitaksin mõne päeva seal olla, kui sinna lendad, mitte kohe Barcelonasse edasi kihutada.

Pouskini kommentaar oli küll ülimalt informatiivne ja sisutihe, aitäh! :)

Gironasse kahjuks jääda ei õnnestu, kuna lõpuks tuli välja, et reis kestab kokku vaid viis päeva (nendestki esimene ja viimane poolik), nii et tahaks võimalikult palju Barcelonat ennast näha :) Ja üleüldse eelistan lapsega kahekesi käies ühe sihtkoha korraga võtta, ei ole pidevat ringitormamist.

Endiselt ootan, kui keegi eestlastest hetkel seal, et mis kehakatteid õues kannate :) ja justnimelt, et eestlasele tavapäraselt, mitte kohalike mõttes.

Tere,

Vabandan et ennem ei jõudnud vastata...

Kahjuks on temperatuurid viimaste päevade jooksul veidike langenud ja on tuuline. Kui päike on väljas siis on super, aga nii kui oled viludas või õhtul hilja väljas peaks ikkagi olema soe jakk ja lapsel vb isegi müts, kui liiga tuuline. Ise käin veeel saabaste ja kevad mantli või paksema jopega... ilmateade lubab et temperatuurid tõusevad uuesti, kuid arvesta et õhtul on vb ainult 5-6 kraadi, aga päeval kuni 16 -17. Kui mõned tõusud välja arvata, siis tänaval saab tõukerattaga hakkama küll, aga tuntumatel tänavatel on üldiselt väga palju rahvast ja seal võib liiklemine tõukkerattal tülikas olla... ja kui laps ära väsib siis pead ju seda lõpuks ise tassima!! aga muidugi võta kaasa ja kui kohapeal näed et ei tule välja siis saad ju hoteeli jätta.

Loodan et said oma küsimustele vastuse

ära muretse blondid meeldivad neile veel eriti :)