Navigaator autosse vol.2 (2008)

algus teemas http://trip.ee/node/9582

Kuna eelmine teema liiga pikaks veninud, jäkaks asjast kevad 2008 seisuga. Kuna on ilmunud uued versioonid nii kaartidest kui masinatest. Kas on siis olemas lõpuks sellist kooslust millega saaks hakkama nii Saaremaal, Kaunases, Panevezises, Budapestis, Barcelonas... Loomulikult on asi hinnas palju mingi seade maksab aga tõesti praegu oma esimest Navimasinat ostmas ei oskagi enam ära valida. Ja näiliselt soodne masin võib kordades minna kallimaks kui selgub, et seda.seda kaarti veel juurde vaja osta. Edasi juba kasutusmugavus ja muu ninnunännump3. Kindlasti on keegi juba avastanud, et oleks võinud 300eek juurde panna masina soetamisel siis oleks....

Seni läpakas@autoroute

Euroopas esikohal on hoopis MIO C520 ( tom-tom kasutab sama kaarti) Eesti uuendusi on oodata sügisel, kusjuures kaart tuleb palju põhjalikum, kui seda on praegu Garminil.

0
0

Millepoolest põhjalikum tuleb?

0
0

Olen vaadanud siit ja sealt ja tekkis küsimus. Üks netikaubamaja pakub navisid suht soodsalt ja laias valikus, kallimatel mudelitel on juures jutt lifetime subscription ehk siis eluaegne tugi vms. Kas oskab keegi öelda, on siis edaspidi kaartide uuendamine muretu (tasuta)? Kui, siis mis moel? Tänud!

0
0

Leidsin ikkagi ka vastuse, Tegu siis maanteeinfo vastuvõtuga, mis US,UK-s ja prantslastel vist siis tasuline.

0
0

Et siis ostsin nüüd prooviks TomTom GO720 asjanduse. Lihtsalt sai siiber Mio P550 pihukast, mis liiga tihti kokku jooksis, aeglaselt startis ja igatepidi närvidele käis. See on nüüd üle, kes tahab, võib ütleme 3 tuhhiga endale saada koos MioMap 3.3 tarkvaraga ja kõikide uusimate kaartidega sellele, lisaks on sees Oziexplorer koos täpse kalibreeritud Eesti kaardiga (ilma juhendamiseta). Aga nüüd uuest TomTomist, peal on mingi kaart nimega "Western and Central Europe 2GB" versiooninumbriga 710.1677, aga tundub, et baltikum on Kesk- või Lääne-Euroopasse ümber asunud, sest näitab ka Eestit, Lätit, Leedut jne, mis muidu nagu Ida-Euroopasse ennemalt kuulusid. Kõik ühes tükis, ei ole ida ja lääs eraldi lahutatud. Eks see ole siis eeliseks. Muidu kaart tundub olema sama, mis mu endises MioMapis, kõik samad vead samadel kohtadel:) Eks ta ongi, sama TeleAtlase värk ju. Kaardiuuenduste küsimise korral pakutakse mulle müüa ka Ida-Euroopat ja Kesk-Lääne-Euroopat versiooniga 715 midagi, vist natuke uuemad siis, aga eraldi kaartidena, Tallinnast Pariisi reisi planeerida sel juhul ühe jutiga ei saa. Täpset Eesti kaarti pole, seenemetsa kõlbulikku, sellist, kus teest kõrvale astudes oleks ka peale valge laigu midagi, veidi maastikku näiteks, juhendamine poleks seejuures oluline. Võibolla kunagi tuleb, räägitakse sügisest, häh, kogu suvi ja matkamiste aeg on ju seal vahel. Üks imelik probleem või olen mina loll, aga SD-kaardilt ei oska too jurakas midagi käivitada, ei mp3 mängida ega pilte näidata. Tal on by default mingi "mp3" kaust oma mälus ja ainult sinna kopeeritud faile oskab ta mängida, ainult "photo" kausta tõstetud jpg-sid oskab ta pildialbumis näidata. No mis mõte on siis üldse kaardipesal kui ta seda kasutada ei suuda ja kõik seadme enda mälusse ümber tõsta tuleb? Seadme mälus pole ju üdse ülearust ruumi, et sinna mingit arvestatavat muusikat tõsta või pilte kopeerida, kaart ise võtab lõviosa saadaolevast 2GB-st ära. Loogiline oleks, et võtan fotokast mälukaardi ja vaatan TomTomiga oma reisil tehtud šedöövreid, et pistan 8 gigase muusikakaardi pilusse ja mängib mulle otse kaardilt. Ah, oleks ma seda ette teadnud, ei oleks kuradit ostnud. Või kui keegi teab, kuidas seda probleemi lahendada enne kui ma peletise jala all laiaks litsun, oleks abiks:) Seadetes igatahes pole märkigi kaustade vahel valimise võimalikkusest. Peab vist ikka ühe Garmini ka veel ostma, seal vähemalt Regio eesti peal, juuniks lubatakse Lätit-Leedutki. Ehk soovib keegi mu TomTom GO720 ära osta? Täitsa uus alles, eile ostsin, ütleme 4 tuhat? Uuh, ma olen erinevatele navidele, tarkvarale ja kaartidele juba kena raha magama pannud, aga ikka nokk kinni, saba lahti situatsioon. Luban, et Garmin saab mul viimane katsetus sellest sarjast olema ja kui see ka, siis enne 2018 aastat ei üritagi, ehk selle ajaga jõuab maailma kaardimajandus mingile arvestatavale tasemele:)

0
0

Ilmselt pani vihastamine mul ajusoppides vere paremini käima, sest peale oma kriitilise kirjatüki postitamist tuli mul ketserlik mõte tekitada ka SD-kaardile "mp3" ja "photos" kaustad ja sobilikud failid nende alla paigutada. Ennäe imet, hakkastki kaardilt musa mängima ja pilte näitama. Viimasega on küll pisuke häda, et fotokas ei salvesta mitte omi kaadreid photos-kausta, et otse fotokast kaarti tomtommi susates ikkagi pilte ei näe, aga siin tuleb vist hoopis fotokale salvestamise kaust selgeks õpetada kui tomtom nii juhm on:) Iseenesest on absurdne, et on olemas seade, millel puudub võimalus eri kaustade vahel browsida ja vajalikke faile ette näidata. Noh, elame veel, järgmisena peaks välja mõtlema kuidas kaasasolev iminapaga hoidja auto esiklaasile niiviisi kinnitatud saaks, et see iga 10 minuti tagant lahti ei kukuks. 2 korda olen juba vastu pead jurakaga saanud, mõte hakkas juba liikuma:)

0
0

üks variant iminapa paremaks kinnitumiseks on puhas klaas, kuhu iminapp kinnitatakse...ei kuku see tomtom kuskile

0
0

kas kellelgi on pakkuda iminapp?

0
0

mul on iminapp yle kuuaja klaasil olnud ja pole veel ära kukkunud.

0
0

Kas kuskilt i-netist saab tomtom`ile tõmmata kaarte, näiteks Lõuna - Ameerika kaarte ja kui veel zoomida, siis Peruu kaarti ?

0
0

Joosepx..tom tom kaardid.... ma küll ei süvenenud konkreetsete kaartide valikusse aga võid siit proovida.Soovitav on teha ka kasutaja. http://www.gpsunderground.com/forums/forumdisplay.php?s=a46452a3484881c7cb9cbd0e27f3d851&f=3

0
0

Mul endal O2 xda Orbit (http://shop4.o2online.de/nw/produkte/handys/allehandys/details/templateId=action/shopMobTab=t/tariffCode=O-GEN-H-L/articleId=4510_20070030_2000/orderType=NewCustomerWebshopPostpaid/salesChannel=SHOP/categoryId=1120/duration=24/pageframe.html?onlineBenefit=SHOP&change_tariff_mobile=O-GEN-H-L-LIGHT&change_tariff_mobile_group=O-GEN-H-L&action_change_tab=action_change_tab&shopMobTab=d)e. rebrändimata otse tootjalt ilmselt analoogne HTC P3300-ga (http://www.htc.com/www/product.aspx?id=392). Sel on vaikimisi peal Tomtom Navigator 6. Väga tore Euroopas ringisõitmiseks ja puha. Olen rahul. Küll on aga üks mure ja küsimus: kas oleks võimalik sama GPS vastuvõtjat mingi muu progega ka kasutada, et saada kasutada teisi (nt. topgraafilisi, muude 3. osapoolte) kaarte vms? Olen proovinud nt. Nav4alliga ja mingi asjaga veel, mida ei mäletagi enam. Proged tomivad igatepidi, ainult ei leia massinast GPSi vastuvõtjat üles. Mida sellisel puhul saaks teha või on see täiega kinnine süsteem?

0
0

On ikka võimalik gps'i kasutada ka teiste programmidega. Tuleb ainult õiged parameetrid programmi sisse panna. HTC P3300-l istub gps COM4-s, baud 4800. Oma Orbitis võid ju proovida ka automaatselt tuvastada, sobiv programm näiteks AutoDetectGPS.

0
0

Joosepx, TomTomile unusta Lõuna-Ameerika kaardid küll ära. Muidu üldiselt on mitmetele naviprogrammidele saada osade Lõuna-Ameerika riikide kaarte, näiteks garmini seadmetele Brasiilia, Argentiina, Tšiili ja Venetsueela. Peruu kohta siiski pole miskit asjalikku navigeeritavat kaarti, tuleb leppida vaid rasterkaartidega. Parim variant on ilmselt kasutada Google Maps satipilte ja mingit rasterkaarte toetavat tarkvara, näit. OziExplorerit. Viimasele on saada ka juba kalibreeritud Peruu kaart (pole nüüd küll teab mis detailne, aga midagi siiski, mõõtkavas 1:1500000).

0
0

Nonii, minu katsetamine läheb edasi, ostsin nüüd ka garmini nüvi 250. Põhjusel, et see ainus mudel, mida vajadusel ka jalgratta lenksule võimalik kuidagi mahutada. Navifunktsioon olemas, muud viled mind ei huvitagi. Kinnitus auto esiklaasile kui kleebitud, ma seda puhta klaasi trikki tean küll, aga tomtommi napp on ikka saast mio ja garmini kinnituste kõrval. No panin mingit geelimöksi vahele, kuidagi peab nüüd seegi:) Esialgne mulje hea, eesti kaart on päris asjalik, seevastu läti-leedu olematud. Pidavat millalgi neilegi omaette kaardid tulema, eks näis, kas saab suveks või tuleb mul juulis lõunanaabrite juurde ikkagi tomtommiga põrutada. Võimalusi seadistamiseks on mõnevõrra vähem kui tomtom go720-s, aga lihtsuses pidavatki võlu peituma. Sihtpunkti määramine läheb kuidagi libedamalt ja saab kiiremini sõitma hakata. Klaviatuuril on tähed tublisti peenemad ja vahel kipub sõrm vale tähte tabama. Õudselt häirib vigases eesti keeles juhendav tädi. Leidsin netist õpetuse, kuidas oma hääli peale panna, tirisin garmin voice utility, mis ühe helifaili üksikuteks wavideks tükeldab ja pärast kokku pidi kleepima. Lugesin omad õiges käändes sõnad peale, üritasin sama utiliidiga kokku kleepida, tühjagi, utiliit kleebib vaid kuni 50 faili vajamineva 87 asemel. Loomulikult selline poolik asi tööle ei hakanud. Kas tõesti keegi asjapulkadest, kes nimetatud firmaga suhtleb ja neile kaardimaterjali ehk muidu igasuguseid andmeid eesti kohta kupeldab, ei pea vajalikuks sellekohast märkust teha ja neile üks õigekeelne ettelugemine saata? Tomtom igatahes on keele paremini ära õppinud, ei ole ju võimatu ülesanne. Pagan küll, garmini navidesse laekus eesti keel vist miski paar aastat tagasi, aga tädi ikka käsib kaks kilomeetri pärast paremale pöörata. Kedagi ei huvita? Asi vaid alla tunni ettevõtmine kui vaid vajalik tarkvara helide kokkukleepimiseks oleks. Või ehk on mingid mulle märkamata jäänud võimalused häälte muutmiseks? Ma alles ühe päeva mudinud teist, muidu hetkel pean seda senistest navidest mugavaimaks. Selles mõttes, et nõuab kõige vähem tähelepanu endale ja saab rohkem sõitmisele ning ringivaatamisele keskenduda. Ahjah, kiiruste naljad on ikka garmini puhul ka kehtivad, ta nimelt pakub, et mul kulub 20km distantsi läbimiseks 10 minutit, mis teeb keskmiseks nagu 120km/h, sealhulgas on osa sõitu veel asulates. Mitte, et selline liikumine võimatu oleks, aga seaduspärane nüüd küll mitte:) Kruusateel liikumine on aga võimalik tema arvates 2okm/h ja ma ei ole sõidukiks vahepeal jalgratast valinud. Sarnase valemi järgi arvutasid ka tomtom ja mio, see paistab navide puhul üldine olema. Üks omapära, mis ma garminil avastasin, häälkäsklused antakse seda varem, mida suurem on kiirus. Muidu loogiline, suurem kiirus vajab varasemat ettehoiatamist pöördeks, aga mõnikord kõlab käsklus juba eelmisel ristmikul ja siis tekib kerge paanika, kas pidurid põhja ja üritada kohe või ikka järgmisel alles. Teinekord on järgmiseni päris tükk maad sirget sõitu veel:)

0
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased