Navigaator autosse vol.2 (2008)

algus teemas http://trip.ee/node/9582

Kuna eelmine teema liiga pikaks veninud, jäkaks asjast kevad 2008 seisuga. Kuna on ilmunud uued versioonid nii kaartidest kui masinatest. Kas on siis olemas lõpuks sellist kooslust millega saaks hakkama nii Saaremaal, Kaunases, Panevezises, Budapestis, Barcelonas... Loomulikult on asi hinnas palju mingi seade maksab aga tõesti praegu oma esimest Navimasinat ostmas ei oskagi enam ära valida. Ja näiliselt soodne masin võib kordades minna kallimaks kui selgub, et seda.seda kaarti veel juurde vaja osta. Edasi juba kasutusmugavus ja muu ninnunännump3. Kindlasti on keegi juba avastanud, et oleks võinud 300eek juurde panna masina soetamisel siis oleks....

Seni läpakas@autoroute

kus sa valid enda arust kattetta teede vältimise on tõlkeviga ja tegelikult valisid sa ainult katteta teed:)Võta sealt kõigi takistuste eest linnuke maha ja saab parem:)

0
0

Äkki on teekonnaeelistuseks valitud Off Road mitte Kiirem Aeg:)

0
0

Uurisin menüüd erinevates keeltes ja ilmselt olen tõesti eesti keelest valesti aru saanud. Eelistuste sisestamisel tulevad korraga ekraanile käsklused "väldi" ja "lubatud". Ingliskeelsed vasted on "avoidance" ja "enable", mis põhimõtteliselt võib niimoodi tõlkida, kuid tähenduse varjund on siiski erinev. Klahvi "lubatud" vajutamisel ilmuvad tee liigid, mida saab valida. Valiku tulemusel on need tegelikult hoopis välditud (mis on ka väikselt ekraani ülaservas kirjas). Seega on tegemist pigem "lubatud vältimiste", mitte "lubatud teede" käsklusega. Esimese hooga hakkas veel silma, et tee liik "Car share lane" oli tõlgitud "ristteeks", mis võib olla väga eksitav.

0
0

Endal on Garmin ja mu meelest Garmini nõme omadus on see, et kui ma sõidan, siis ma pean teele jäävaid bensujaamu ja hotelle vajudusel "käsitsi" otsima panema, samas kui sõbra tom-tom näitab soovitud asju automaatselt.

0
0

Kas uue Eesti kaardi kohta Tomtomile pole ka uudiseid, et milla võiks tulla? Ida Euroopa kaart on uus tulnud(vers. 720), kirjeldudes et uksest ukseni navigeerimine kogu balti riikides. On keegi seda kaarti ka näppinud? kas on erinevusi eesti kohapealt võrreldes vers. 680-ga?

0
0

Uus TomTomi Ida-Euroopa kaart v720 on TeleAtlase 2008.01 kaardiandmetega, võrreldes v680 kaardiga (TA 2007.07 andmed) pole Eesti puhul detailsuses sisuliselt vahet (lisatud 7 km teid). Arvata on, et mingeid vigu on korrigeeritud. Läti ja Leedu puhul on muutused samuti sisuliselt olematud. Ida-Euroopas on vaid Poola ja Slovakkia puhul detailsuses oluline vahe, nüüd on mõlemad 100% katvusega. Mis puutub järgmisse kaardiuuendusse (2008.04), siis seda on loota suve teisel poolel. Kahjuks pole aga Eesti puhul seal muutusi ette näha (täpsemalt vaata MultiNet 2008.01). Kuulu järgi pidi sellel aastal TeleAtlase kaartidel siiski teedevõrk Eestis täienema, ilmselt aga siis mitte varem kui aasta lõpu poole, mil on oodata 2008.07 andmetel põhinevat kaarti.

0
0

Kas keegi on kasutanud firma Prestigio GeoVision seadmeid. Euronicsis on mingi variant hetkel 4999 koos Ida ja Lääne-Euroopa kaardiga. Komplektis on toalaadija,välisantenn, sisemälu 1 Gb ja mälukaardi tugi kungi 2GB.

0
0

Pole küll ise seda Prestigiot näppinud, kuid riistvara poolest suht sarnane teiste navigaatoritega, seega selle poolest peaks küll olema normaalne. Aga enne navi ostmist tasub küsida, ehk saab proovida. Oluline on, et oleks korralik ekraan (erksad värvid, hea puutetundlikkus ja korralik nähtavus eredas valguses). Tarkvara on sellel küll iGO 2006, mis on igati asjalik, kuid siiski juba tänaseks eilne päev. Seetõttu ise seda siiski ei soovitaks, katsu pigem vaadata iGO 8 baasil töötavaid navigaatoreid, nagu näiteks Asus R700 või Clarioni uued mudelid MAP680/780. Need on küll ilmselt veidi kallimad. Olen ise nüüd mõnda aega katsetanud iGO 8 ametlikku versiooni pihuarvutil ja olen äärmiselt rahul. Tänasel päeval kindlalt parim navigatsioonitarkvara, väga suurte võimalustega ja iGO-le omaselt detailsete Ida-Euroopa kaartidega. Kui oleks seal veel sarnaselt TomTomile kaardi muutmise võimalus, siis muud nagu tahta polekski.

0
0

Uuendasin TomTom Go 720 vanema Western Europe uue Western and Central Europe v.720.1803 vastu. Et uus versioon ära mahuks kustutasin oma eelmised k.a Eastern Europe ja Kanaarid. Peale paigaldamist, üllatus, üllatus!!! Kõik Eastern Europe riigid ja Kanaarid ka sees . Proovisin navigeerida Tallinnast- Dubrovnikuni? Ei mingit probleemi! Kõik toimib. Muidugi Eesti uuendus on olematu. Leedu ja Poola tundus küll 100% olema. Tore, kui ostad ühe aga saad mitu :)))

0
0

TomTom-il on väljas uuemad navid nii ONE, 530,730 kui ka 930 ja 730 ning 930 peaksid olema juba uute kaartidega (2008.a.versioonid).Eestis vist veel ei müüda kahjuks, netist saab aga vabalt.

0
0

Poola kaubanduskett Carrefour müüb 299 Pln eest navigaatorit. Sees küll ainult Poola kaart ja räägib poola keeles, aga muidu tundus olevat normaalse andmebaasiga. Mida teadsin küsida seda ka juhatas.

0
0

TeleAtlase MultiNeti info põhjal on nüüd selge, et Eesti teedevõrgu detailsus ei muutu ka TeleAtlase 2008.07 andmete põhjal tehtud kaartidel. Täiendus siiski on majanumbrite osas, mis saavad 100%-liselt kaetud. Baltiriikide osas saab ka Leedu majanubrite 100%-lise katvuse, Läti jääb aga sootuks muutumata. Seega ei ole sellel aastal TomTomile ja teistele TeleAtlase kaarte kasutavatele seadmetele teedevõrgus täiendust loota, 2008.10 andmetel põhinevad kaardid jõuavad seadmetesse ilmselt alles tuleval aastal.

0
0

krdi jama siis selle TeleAtlasega :( tekkis siin üks küsimus veel... kuidas saan Tomtom-i panna koordinaate näitama L-est süsteemis? tööalaselt see vajalik...

0
0

Soetasin omalegi lõpuks Go 920, mis tundub olevat igati tubli abimees reisimisel. Esialgu katsetan seda Eestis, et saada tuttavaks enamike üllatustega. Hiljuti sai selgeks, et navi viib kohale küll, kuid alati mitte kõige lühemat teed, kuid samas õpetab kasutama ka teisi marsruute, mida seni olen ise lühemaks/mugavamaks pidanud. Siin on palju juttu olnud TeleAtlase Eesti kaartide ebatäiuslikkusest ning sellega seoses tekkis küsimus, kas keegi on püüdnud juba TomTom'i mapshare funktsiooni kasutada, mis lubab kasutajatel kaarte parandada? Ma ise ei ole veel jõudnud, kuid teoreetiliselt oleks kõigil TomTom omanikel võimalus hakata panustama Eesti kaardi täiustamisele. Aluskaarti ei saa vist küll täiendada (külasid jm lisada), kuid olemasolevaid vigu peaks saama parandada - nt vasak- ja parempöörde lubatust, ringteid jm.

0
0

Mina olen TomTom kaardile parandusi sisse viinud ja neid ka netti MapShare kogukonda üles lasknud. Mõnede asjadega on nii, et need kajastuvad kohe ka omas seadmes ja järgmisel saba taha panemisel küsitakse, kas ma soovin neid ka teistega jagada. Siia hulka kuuluvad näiteks ühesuunaliste teede suunad, mõnede liikluseks mittelubatud teede tähistamne jms. Näituseks võite vaadata, kas Tapa linna Pargi tänav on teie seadmes peale uuendamist nüüd osaliselt ühesuunaline ja osaliselt sootuks liikluseks suletud, sellise paranduse viisin ma mõne aja eest üles ja see on õige. Küll aga ei saa ma muuta teekatet, näiteks endist kruusateed asendada kõvakattega. Kuigi ma olen seesamuse paranduse juba mõne kuu eest sisse viinud ja ka MapSharesse laadinud, siis tagasi pole see parandus minuni veel jõudnud ja koheselt selline parandus minu seadmes ei kajastu. Sama lugu ringristmike lisamisega, mõni tavaristmik on juba ammuilma ringiks ümber tehtud, aga minu saadetud parandust kontrollitakse juba kuid ja ilmselt jäädaksegi kontrollima, mina igatahes neid ringe ei näe. Puudub võimalus puuduva tee juurdejoonistamiseks või vigase tee parandamiseks, saab küll öelda, et siinkohas on tee vigase trajektooriga või puudu, aga ise õiget trajektoori peale joonistada muidugi ei saa (kasvõi enda jaoks, võite uskuda, ma oskan kaarte joonistada:), TeleAtlase poolset kontrollimist ja nende poolt paranduste ilmutamist jäädki ootama. Mingi bensukas oli valesse kohta joonistatud, noh kaardimehed ei käinud ise kohal ja panid umbes, ma tegin paranduse ja mul on nüüd 2 bensukat kaardil, üks minu poolt pandud õige ja teine, mis oli algselt ja seda maha ma ka ei saa. Tapa linna Uno-X, mis nüüd on Alexela tegelikult. Vaadake, kuidas teil, kas näete kõrvuti Uno-X ja Alexela automaattanklat peale MapShare paranduste pealelaskmist? Ega ma teagi, kas, kuidas ja kelle kaudu nad selliseid parandusi kontrollivad ja kas üldse. Saadavad ilmselt Regiole? Aga kes need tuhanded parandused siis lõpuks peale kannab kui neid üle maailma pidevalt laekub? Ei kõla just usutavana selline skeem. Igatahes olen ma järjepidevalt seni neid parandusi saatnud, eks näis, kas kunagi hakkavad ka kaartidel kajastuma, minu poolt üksi on juba paari kuuga sadu parandusi Eesti kohta saadetud lootuses, et kunagi ehk juhtub ime ja need kajastuvad ka kaardil:) Seni tundub igatahes tulutu ettevõtmisena, kuigi idee on kena.

0
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased