Navigaator autosse vol.2 (2008)

algus teemas http://trip.ee/node/9582

Kuna eelmine teema liiga pikaks veninud, jäkaks asjast kevad 2008 seisuga. Kuna on ilmunud uued versioonid nii kaartidest kui masinatest. Kas on siis olemas lõpuks sellist kooslust millega saaks hakkama nii Saaremaal, Kaunases, Panevezises, Budapestis, Barcelonas... Loomulikult on asi hinnas palju mingi seade maksab aga tõesti praegu oma esimest Navimasinat ostmas ei oskagi enam ära valida. Ja näiliselt soodne masin võib kordades minna kallimaks kui selgub, et seda.seda kaarti veel juurde vaja osta. Edasi juba kasutusmugavus ja muu ninnunännump3. Kindlasti on keegi juba avastanud, et oleks võinud 300eek juurde panna masina soetamisel siis oleks....

Seni läpakas@autoroute

Sul tundub kõva huvi nende navide vastu, ole hea ja ütle, kumma pilli kaardid ja graafika on parem (mugavam, ülevaatlikum jne. kui näit. võrrelda mingit sama paika Lääne-Euroopas). Garminile on vist Regio Eesti kaart juurde pandud ja kui ma ei eksi, siis peaks ta vist eraldi kasutatav olema s.t. mitte seotud muu maailmaga. Tahan küsida, kas selles Kesk-Euroopa maade hulgas olev Eesti kaart on asjalik ja kasutatav (kui just sohu ei taha minna), Tomtomil olev Eesti kaart näiteks Vana-Võidut Viljandi lähistel üles ei leidnud. Küsin seepärast, et kui netist navi osta, saab odavamalt, aga Regio Eestit seal peal pole.

0
0

arada postitas: "Tomtomil olev Eesti kaart näiteks Vana-Võidut Viljandi lähistel üles ei leidnud".

Ma ei tea, mis masti kaardiga oli tegemist, aga nüüdseks juba aastavanusel versioonil 680.1536 on see küla peal ja leitav samuti. Ainus viga ja päris räme viga on teega, mis Vana-Võidut läbib. Nimelt on küla juurest jupike endist võidusõiduringrada puudu :D.

0
0

Tjah, loobiks veel natuke kriitikat. Regio Eesti teed 1.0 on väljanägemiselt kena ja ikka juba natuke kaardi moodi. Selles mõttes, et saab aru, kus oled, metsad, jõed, kraavid - kõik puha peal, mitte vaid kriips lagedal väljal. Teatavasti on kaart selline moodustis, mis hakkab kõnelema kui temas on nähtav taustinfo, milles sa parasjagu liigud. Orienteeruja asukohta tähistav täpp valgel platsil või mingi teed tähistava joone peal pole kaart, sellist asja nimetatakse skeemiks. Sellisest ei loe inimene nägemismeelega mingit inffi välja, samahästi võiks siis juba pildi kinni keerata ja lasta tädil või onul lihtsalt juhiseid kõrva karjuda:) Niisiis hakkab Regio kaart nüüd juba natuke looma, erinevalt kõigist teistest navidest. Aga süüst puhas pole seegi ja vigadest, ehk puuduolevatest või ühendamata teejupikestest see lausa kubiseb, mistahes koha kaardil ka lahti võtaks. Vigase põhja tõttu saadab see navi teinekord ikka päris puu taha. Tähendab, et teed on sageli isegi olemas, aga kellegi räpaka töö tõttu jäänud jupikestest koosnevad lõigud ühendamata, mistõttu navi ei suuda arvata, et kahest lõigujupist koosnev tee on tegelikult üks läbisõidetav tervik. Veel näiteks, kui ringtee on kaardile kantud mitte ringteena, vaid ümmarguse teena, millest väljub hulk teisi teid, siis on loogiline, et navigaator käsib vasakpöörde sooritamiseks mitte ringi õigetpidi läbides x-ndat väljuvat teed kasutada, vaid suunab sujuvalt otse vastuvoolu vasakule kahe vasakpöörde abil. Ma ei tea, kelle pihta see kriitika käima peaks, leedukate, kes selle kaardi lõplikult valmistasid (naviosa?), või olid need juba Regio alusmaterjalis, aga üks väga räpakalt tehtud tükk ta igatahes on. Paar illustreerivat näidet siin

Selle kohta, kumb navi mulle rohkem meeldib, ei oskagi ühest seisukohta veel võtta, olen kui kits kahe heinakuhja vahel. Garmin oleks nagu natuke lihtsama ümberkäimisega, aga mul on ju lihtsaim mudel kah. Garminil on Eesti vaatamata navivigadele siiski täpsemal külateede tasemel nähtav. Tomtom seevastu nõuab menüüdes natuke rohkem sobramist, aga juhendamine on korrektses keeles, kaaardipilt nagu natuke kenam kah, saab isegi värve muuta, alla laadida, viitsimise korral kasvõi ise koostada. Kõik on täiesti oma maitse järgi seadistatav. Ja mis mulle tomtomi puhul eriti meeldib, saab omi kaardiparandusi ise teha, ka puuduolevaid teid, ringristmikke, ühesuunaliste teede suundi jne sisse viia ja suurem osa neist kajastuvad kohe ka oma navis. Et need navivead, mis siis eelnevalt Garmini puhul sai ette loetud, oleks Tomtomi puhul koheselt kõrvaldatavad, kasvõi vaid enda jaoks, aga on ka võimalus neid teistega jagada ja teiste tehtud parandusi endale tirida. Eks paistab, kummale ma lõpuks truuks jään, aga hetkel tundub, et Euroopa poole liikudes pigem Tomtom, ka Eestis autoga suurte linnade vahel uhades võiks Tomtomi eelistada, aga jalgrattaga ilma navigeerimiseta metsaradu liikudes või autoga mõnd kitserada pidi rabajärvekese äärde turnides või kanuuga mööda jõge kulgedes pole Garminis istuvale Regio Eestile vastast. Omad head ja vead mõlemal.

0
0

miskipärast tuli mu pikk jutt topelt, aga päris tagasi ma seda võtta ilmselt ei saa, nagu käesolevast näha, parandada ja lühendada saan.

0
0

"Veel näiteks, kui ringtee on kaardile kantud mitte ringteena, vaid ümmarguse teena, millest väljub hulk teisi teid, siis on loogiline, et navigaator käsib vasakpöörde sooritamiseks mitte ringi õigetpidi läbides x-ndat väljuvat teed kasutada, vaid suunab sujuvalt otse vastuvoolu vasakule kahe vasakpöörde abil"

Vabanda, aga ma ei saanud selle lause mõttest aru. Ehk selgitaksid lihtsamalt.

0
0

Mõte selles, et ringteed on ühesuunalised - sõidad ringteele ja pead alati paremale poole keerama, kuigi lihtloogika järgi saaks mõnele teeotsale ringteel vastassuunas sõites otsemat teed ligi :) Ning see info on jäänud teedele lisamata, ringtee on tavalise teena märgitud.

Veidi selgituseks köögipoolelt, et need ühendamata teeotsad jms veidrused tulevad reeglina GPS kaartide kompileerimise tarkvara omapäradest, mitte sellest, et keegi laisk kartograaf oleks põrsatööd teinud. Lihtne näide: Eestis kasutatakse kaardiandmete kogumisel tavaliselt ristkoordinaate ja 1 cm täpsust. GPSis kasutamiseks viiakse andmed üle väheste komakohtadega geograafilistesse koordinaatidesse. Ning selle üleminekuga tekib palju anomaaliaid, näiteks lühemate, paarimeetriste juppidega võib juhtuda, et lõigu alg- ja lõpp-punkt ümardatakse samaks koordinaadiks.

0
0

Kas TomTom või Garmini asukoha kõrgust ka näitavad? Ja kas Gatmini jäljelogi on võimalik üle kanda ka nt. MS Autorouti. TomTomil läbitud teekonna logi vist puudub? Küsimusi sai palju, kuid navi ostmine plaanis ja siin päris pädevad osalejad.

0
0

Kas Nüvi 250 GPS-i saab kasutada ka koos Microsoft Autoroute või sarnase programmiga, mis läptopis jookseb?

Eelmine aasta sai käidud Itaalias ja tolleks puhuks laenasin puhta GPS USB receiveri, mis läks juhtmega esiaknast katusele. Selleks suveks tahaks varianti, kus kõrvalistuja ei pea kogu aeg läptoppi lahti hoidma kui orienteeruda on vaja. Vahest tahaks suurt kaarti läptopist vaadata näiteks planeerimiseks või teekonna salvestamiseks ja vahest jällegi väikest kaarti koos häälkäsklustega linnadest läbisõitmiseks.

0
0

näitab Garmin ära küll. st et selle kõrguse, kus see nüvi asub. Garmini kallima otsa aparaadid oskavad küll jälje salvestada aga kuna endal pole olnud võimalust näppida, siis ei oska ka kommennteerida

0
0

"...mõnd kitserada pidi rabajärvekese äärde turnides või kanuuga mööda jõge kulgedes pole Garminis istuvale Regio Eestile vastast"

Sul on vist veel katsetamata EOMAP-i kaart Garminile? Sel on nimelt veel rohkem maastikku peal kui Regio omal (sood-rabad-märgalad, kaitsealad, kõrgepingeliinid jms).

Eks navigeerimisel teevad need uued kaardid ikka vigu, läheb arvatavasti mitu aastat, ennem kui asjad enam-vähem korralikult tööle hakkavad.

0
0

Viktor, sa vast oled juba proovinud, kas see nüvi 250 oskab jälge salvestada? Samuti ka kas temaga saab ka lihtsalt positsioneerida ja saata laiuskraad ja piikuskraad usb liidese kaudu arvutisse mingi standardprotokolliga, mida toetavad igasugused programmid, mis gps seadmeid kasutada peaksid oskama? Tänan ette vastuse eest.

0
0

Üldiselt ei saada need autonavid sulle USB-kaudu eriti midagi.

0
0

Kasuta sellist vabavaralist programmi nagu ITNConv v1.63. See konverdib enamikku tuntuid failiformaate, mida navid kasutavad. Ise kasutan Garminit ja Autoroutet. Töötab suurepäraselt.

0
0

Häälkäsklusi ei saa alati usaldada . Minu Regio näitab noolega ühel ristil Pärnus pööret vasakule (õige), aga tädi karjub ikka keera paremale ja keera paremale, keera ringi jne.

0
0

Sai ka ostetud Nüvi 250 koos uue Regio kaardiga. Esimesed kogemused valmistavad mõningase pettumuse. Aparaat suudab ennast edukalt positsioneerida, kuid tõsiseks probleemiks on navigeerimine. Oma arusaamist järgi sisestasin ülesanded õigesti: sõidan autoga, sooviv kiireimat teed ja vältida katteta teid. Eile sõisin Põlvast Tartusse, mida Nüvi soovitas tungivalt teha mööda väikseid kruusateid (Taevaskoja - Kiidjärve - Vastse-Kuuste - Ülenurme). Nagu jõuga asfaldi peale läksin, palus tema mul sealt uuesti ära keerata. Tartu linnas ühest otsast teise sõitmiseks on valikus väga väiksed ja aeglased kõrvaltänavad. Magistraale ei soovitata. Tartus soovitas mul autoga pöörata Kitsale tänavale (tegelikult on seal trepp). Sellised on minu esimese päeva kogemused. Kas ma teen midagi valesti? Kuidas teistel navigeerimine läheb?

0
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased