New York New York majatus-kogemused jm

Hei kõik kes on hiljuti külastanud New Yorki!

Plaan minna ka meil kahekesi (mai 2016, kuni kaks nädalat), aga küsimusi on tekkinud rohkem kui vastuseid. Seega ehk valgustaksite ööbimise kohta. Selge on see, et hotellid on megakallid, ükskõik mis piirkonnas, olgu see siis keskklinn, Manhattan, Brooklyn vms. Bookingust vaadates tundub, et alla 100 euri öö nagu polegi ja lisandub veel linnamaks/turistimaks? On kellegil aimu kas see on igal pool nii või ainult bookides? Või teab keegi kohta, kus saakski pea padjale panna heas asukohas ega pea ühiskoridoris vannituba jagama?

Palju olete arvestanud kahekesi trippides kulusid- pilet, ööbimine, söök, meelelahutus, auto rent, kindlustus? Või veel midagi?

Kirjutamiseni! :)

Tulin lühikeselt NYCi tripilt just kuu aega tagasi. Polnud esimene kord, kindlasti ka mitte viimane:) Seekord võtsime majutuse AirBnB kaudu ja pole kordagi kahetsenud - väga mõnus suur korter, mis maksis pisikese osa selles, mis oleks tulnud (ja oleme varem) hotelli eest välja käinud. AirBnB-st leiab uskumatult häid kohti. Meie oma oli küll kahe inimese jaoks liiga suur, sest meid oli 7 inimest - hind tuli 150 eur inimese kohta 4 öö eest. Aga see oli ka tippklassi korter, oleks saanud ka oluliselt odavamalt. Piletihinnad NYCi viimasel ajal väga soodsad, imeodavaid pakkumisi jälgi Tripist. Ma käisin Brüsselist otselennuga 384 eur. Söök on nii ja naa, kõige odavam ei ole. St kindlasti on ka väga odavaid valikuid - kiirsöögikohad, burgeriputkad jne, aga korralikud õhtusöögid maksavad ikka korralikult. Minu meelest selline Lääne-Euroopa hinnatase. Meelelahutus - me käisime Broadway´l viimase hetke piletiga muusikali vaatamas. Sama päeva hommikul ostetud pilet heale istekohale oli 75 USD. Linnas on mitmeid piletikassasid, kust saab pileteid osta. Me võtsime seekord ka City Pass´i, aga tegelikult ma arvaks, et see väga kasulik ei ole - või noh, ega ta väga halb ka pole, aga kõige odavam kokkuvõttes ka mitte. Kohti, mida külastada, on NYCis väga palju. Mul siiamaani suur osa nägemata. Auto rendi vajalikkust pole NYCis kunagi tajunud, nagu ka üheski teises suurlinnas. Liiklus on üsna umbes, eriti tipptunnil. Kõige mõistlikum liikuda jala või metrooga. Autot võib vaja minna juhul, kui tahta kuhugi mujale sõita. Sellisel juhul ma võtaksin auto kusagilt linna äärest, et mitte kesklinnas sellega tegeleda ega parkimist otsida. Kindlustus sõlutb Su soovidest ja pakkujast. Ma kasutan Swedbanki kindlustust.

AitähTipile :)

Vaatasime ka AirBnB-d, aga ei osanudki seisukohta võtta. Nüüd peatusin pikemalt seal lehel ja väga asjalikke pakkumisi on, peaasi, et metroo peatus on lähedal, siis vabam liikuda ühest kohast teise. Peame veel mõtlema mida kindlat ära vaadata ja kas peatuda ühes kohas terve aja või vaadata teise linnaossa ka.

AirBnB osas peaks teadma üht asja, nimelt otsisime ise Manhattanile majutust, siis osutus, et seal on korterit välja üürimine/rentimine suuresti illegaalne. Seal oli erisusteks see, et maja omas üks omanik, rent oli pikem, kui 30 päeva või kui majas oli max neli korterit (selles punktis võin eksida) ja juhul, kui korteriomanik ise on ka korteris. Muudel juhtudel ei tohiks nad rentida. Meie võtsime riski ja canceldati majutus umbes kuu enne ära, õnneks leidsime teise ja sellega kõik sujus ka. Kui jälgid AirBnB-s neid kuulutusi, siis tihti on seal ka kirjas, et ära ava ust kellelegi, ütle, et oled sugulane sõber jne. Ja tihti on juures ka jutt, et peab vaikselt olema jne. Kohapeal meil sujus kõik ja rentimisega probleeme ei esinenud.

Tänud Tirtsule! Põhimõtteliselt on ikkagi korter meie päralt kui selle rendime? Kas see peaks olema renditava korteri tingimustes vms kirjas?

Läheme kahekesi New Yorki paari nädala pärast. Ostsin expedia kaudu lennu (Finnairiga) alates Tallinnast ja 6 ööd keset Manhattanit 4 tärni hotellis. Kahele inimesele maksis see komplekt kokku alla 1500 euro. Turistimaks tuleb küll juurde, aga ikkagi arvan, et oli soodne.

Eks ikka on tingimustes kirjas. Kas terve korter sinu päralt. Või on jagatud korter, aga sul on eraldi tuba. Kas siis on seal toas eraldi WC ja pesuruum või on need ka terve korteri peale jagatud. On erinevaid variante, tasub jälgida, mida võtad! Ise ma jagatud pesuruumi varianti ei soovi, aga eraldi pesuruumiga tuba on täitsa okei. Juhul kui uks ikka korralikult lukku ka käib!

Kui "mõistliku" hinnaga hotelli otsida, siis minu arust parima asukoha/hinna suhe on Hotel Pennsylvania. Otse Madison Square Gardeni kõrval. Penn Stationi lähedal. Eestlaste lemmikriidepood Macy's sisuliselt hotelli kõrval. Hind natuke üle 100 EURi per tuba. Toad (selle hinnaklassi omad) meenutavad natkene vangikongi, kuna on tikutopsi suurused ja tubade uksed meenutavad šeifiuksi. Väheke masendust lisavad vanaaegsed kummuti sisse ehitatud telekad. Aga kui toa suhtes silm kinni pigistada siis asukoht on hea. www.hotelpenn.com võib ka bookingu või hotelscombined kaudu mingit soodukat otsida.

egle09, Ikka on tingimustes kirjas jah, meil oli ikka terve korter meie päralt ja kohapeal ei olnud ühtegi tõrget, lihtsalt see eelnev ülesütlemine tekitas ebameeldiva tunde ja hirmu, et nii võib uuesti juhtuda. AirBnB muidugi ise väidab, et kõik on legaalne jne. Samuti pakuti kogu raha tagasi või +10% raha juurde, kui uuesti läbi AirBnB võtame. Kui tingimuste osas jääb mingi kahtlus, siis mina olen alati üle kirjutanud ja uurinud täpsemalt üle. Me eelistasime korterit hotellile puhtalt seetõttu, et hotellitoad on imepisikesed, samas magamist ei sega see, kui lapsi pole, kes liikuda tahaksid. Meil siiski üks oli ja tahtsime natuke rohkem liikumisruumi saada ja söögi tegemise võimalust. Arvestama peab, et ega korteridki seal liiga suured ei ole, see on samuti tihti kuulutustes juures, et tegemist on nö tõelise New Yorgi korteriga.

Tänud eelnevatele usinatele!!

Meil on seis nüüd selline. Piletid on bronnitud hinnaga 540.-/inimene. Uskumatu millise kiirusega piletite hinnad tõusevad. Veel kolm nädalat tagasi kui oleks kiiremini mõelnud ja otsustanud, oleks saanud 380 euriga. Aga eks aeglastel mõtlejatel olegi omad vitsad :) Nüüd majutus. AirBnb-s leiab ikka vägagi mõistliku hinnaga kohti, rohkem olemegi vaadanud arvustusi ning nendega võrreldnud. 8 ööd on kuskil 540-600 USD. Tundub mõitslik? Hotellist min.100 euri öö pealt ikka väga kallis.. Kindlustus tuleb ka mingi 50 euri nägu koos reisitõrke, pagasi ja meditsiiniga. Nüüd vaatame mida teha ja kuhu minna suures linnas.. Väga tahaks Niagara Fallsi ära vaadata. Kirjutatakse Brighton Beachist ja High Line´ist. Laadisin alla New York Pass App´i, seda saab offlines kasutada.

Kuidas selle internetiga üldse on? Rohkem nagu peaks wifile rõhuma?

Mida teate metroo piletitest? Kas tasub võtta päeva pilet, mitme korra pilet? Või kuidas seal see üldse on?

Autot olete rentinud? Kui sõita näiteks linnast välja Washingtoni vms?

Kirjutamiseni:)))

1 sõit metrooga 2.50. 7 päeva pilet on ca 30 USD. Kui ma õieti mäletan, siis tuli eelnevalt soetada metrookaart (1 usd), millele sai siis vastavalt raha laadida palju vaja. Vaata ka: http://web.mta.info/nyct/fare/FaresatAGlance.htm AirBnb hind tundub mõistlik. Igaks juhuks peaks üle vaatama ega ei lisandu mingeid ulme koristustausid vms, mida esmapilgul hinnas ei paista. New Yorgist autot ei ole rentinud, küll aga Miamist. Sama lugu, et tuleb hoolega vaadata, mis kindlutused ja mis asjad täpselt hinna sees on. Nett on kättesaadav enamuses kiirsöögikohtades.

Rendiautot on soodne broneerida näiteks www.billiger-mietwagen.de kaudu. See on saksakeelne, aga soodsaid variante pakub palju ja oma kogemustele toetudes toimib korrektselt. Arvestada tasub sellega, et USA-s on vahemaad suured ja seetõttu võtab ringisõitmine aega. Näiteks New York - Washington DC vahemaa on umbes 370 km. Sõit sinna võtab aega vähemalt 4 kuni 4,5 tundi, aga kui vältida tasulist teed (New Jersey Turnbike), siis läheb kindlasti tubli tund rohkem. Niagara Fallsis päevaga ära ei käi - sinna on umbes 650 km ehk 8 kuni 9 tundi sõita. Vahepeatusi tuleb ju ka teha, siis kulub veel rohkem aega. Kui sinna minna, siis ikka ööbimisega kohapeal ja kindlasti Kanada poolel, sest USA-poolne Niagara Falls on päris ilmetu koht.

Käisime New Yorkis eelmine suvi ja leidsime AirBnb kaudu väga huvitava variandi. Nimelt rendib üks noormees välja magamiseks kohandatud Van'e(mikrobussid). Meie rentisime paariks ööks campervani, kus sees oli olemas ka pesemisvõimalused. Sõiduki asukoht oli Long Island Citys, kohe suht jõe ääres, nii et Times Squarele oli 5 minutit metrooga. Eeldasime, et see asub kusagil karavanipargis, aga tegelikult oli see lihtsalt ühe tänava äärde pargitud. Pikemaks ajaks selline majutus nüüd ei sobi, aga meie saime sellest paarist ööst korraliku elamuse. Hind on võrreldes teiste pakkumistega tunduvalt odavam ja sellel ajal kui meie seal olime kogus see noormees korralikult kuulsust. Ta sai oma van'idega uudistesse ja otseselt midagi seadusevastast sellises välja rentimises vist ei leitud.

Vaatasin praegu ja seda konkreetset campervani, kus me olime, ta enam välja ei rendi, aga valikus oli 4 teistsugust varianti.

Seega, kui otsida odavat elamist mõneks ööks, siis julgen seda soovitada. Saab korraliku elamuse pealekauba.

Siit on võimalik näha neid pakkumisi: https://www.airbnb.com/s?host_id=3955733&s_tag=f4vIf5_o

Aga mida Te olete kuulnud Expedia lehelt lend+hotell seotamisest? Näiteks ei tea kui palju peab makskma hotellides turmismaksu vms? Näiteks Brooklyni linnaosas hotell kahele varieerub 1800 ja 2600 euro vahel, olenevalt siis lennufirmast, toast ja maksudest, millest viimasest mul pole aimugi..

Mul on broneeringus selgelt kirjas: You'll be asked to pay the following charges at the hotel: Deposit: USD 45 per day Resort fee: USD 27.22 per accommodation, per night Deposiit broneeritakse krediitkaardilt ja selle saab mõne aja pärast tagasi. Seda infot näed ka enne kui krediitkaardi andmeid maksmiseks sisestama hakkad. Siis saad otsustada, kas sobib või mitte.

Ööbisime viimati suhteliselt ebamugavas West YMCA hostelis kus kitsad pisikesed nariga toad. Hind oli ok ja hinna sees ka jõusaali ja basseini võimalused. Samas oli asukoht mega: paiknedes kohe central parki kõrval ja central parki alguses. Olen käinud varem korduvalt ainult korteri rendiga ja enamasti ple olnud probleeme. Alati on renditud saanud küll aga väikeste viperustega vahel aga siiski. Kui alla nädalane tripp siis soovitan kindlasti valida asukoht Mangattanile ja midtowni lähedusse või siis äärmisel juhul metroopeatuste vahetusse lähedusse et lyhikese ajaga niisama transpordi peale liiga palju aega ei kuluks. Air BnBd pole veel kasutanud kuid tõesti tundub et sealt leiab häid pakkumisi. Mina olen kasutanud homeaway.com ja vacationrentals.com saite ja varem craigslist.com aga see pole vist enam aktiivne? :) Korduseks ma eriti ei põeks seda keelu teemat lühiajalise rendi osas... Endal siis vähemalt õnneks sel temaatikal pole kunagi probleeme esinenud.

Minu soovitused budget tripiks NYCs ja ringitiirutamiseks

  1. central parki hommikujooks
  2. staten island ferry - saab tasuta vabadusesamba kylastatud
  3. pühapäev central parkis
  4. roosevelt island cable car - köisraudtee queensboro silla kõrval/kohal ja mega vaated
  5. brooklyn bridge ja Manhattan Bridge vaheline park - super vaated ja hea nt väljas kaasavõetud eine teha
  6. jalutuskäik üle brooklyni silla
  7. loend läheks pikaks :) aga muidugi ei saa unustada odavat shoppamist :D

Piletite eest soovitaks:

  1. pilvelõhkujad - hetkel oleks mõistlik Freedom Tower, samas ka ajalooline Empire State on lahe ja Rockefeller center kus saab katusel päris olla - seal samas on pimedas lahe kui empirestate valgustatud ja lahedad tuledevaated

  2. full circle paadiekskursioon ümber manhattani kus antakse linnast ysna korralik ülevaade

  3. meeldis väga aga suht kallis - helikopteri tripp

Täpsustuseks - Staten Island ferry ei lähe Vabadusesamba juurde. See läheb Staten Islandile (sõidab Vabadusesambast eemalt mööda ja on tasuta, seda küll). Vabadusesamba juurde sõitmiseks tuleb võtta praam Liberty (&Ellis) Island marsruudile.

My Bad.. :) Mõtlesingi motte juurde.. vaid "nähtud".. :)

Tore, list on juba päris suur mida ette võtaks ja tahaks esimesel korral ära näha :)

Kus need odavad shopingud täpselt on? Macy´s eks ole?

Minu kogemuse järgi on Airbnb super just suurema pundiga reisides. Ma vähemalt ei ole väga hea hinnaga kortereid New Yorki kahele leidnud. Kas siis on enda jaoks jama asukoht või lähevad esialgsele hinnale koristustasud jms juurde, mis kergitavad hinna ikka hotellihinna tasemele. Seega, kui kellelgi on seljataga positiivne kogemus hea hinnaga kahese korteriga New Yorkis heas asukohas, siis palun jagage :-) Plaanime ka kahekesi minna, kuigi aeg pole veel paigas. Terve september peaks NY-s üldiselt veel mõnusalt soe olema?

Macy's on üks kuulsamaid kaubamaju ja leiab ka häid pakkumisi aga outlet tüüpi kaubamajast kõige populaaresem Ground Zero kõrval Century 21 (kusjuures teine sama keti pood Manhattanil on Central Parki lähedal ja seal vb rahvast vähem). Kui on plaan NYC-s auto võtta ja korraks nt linnast välja sõita siis on üks kette Premium Outlet ja nt Woodbury Common Premium Outlet on võimaluseks 100km eemal.