Õ, Ä, Š jne. tähed lennu- ja hotelli broneerimisel.

Kallid tripikad, jagage palun kogemusi.

Kuidas tuleb kirjutada nimi  broneeringutesse kui see sisaldab  näiteks š tähte? Kas Š asemel  pigem S või SH, et poleks kuskil piiril kobisemist, et passi ja broneeringu nimed ei ühti? Kas sellise asja tõttu on reaalselt probleeme - seisakuid- kinnipidamisi ka kellelgi olnud, 

Kirjutad, nagu passis pildi all ribal.

Võib ka nime muuta, vaid ühekordne kulu ja vähendab oluliselt igasugu selliseid riske.

Soovitan vaadata passi ja seal pildi all on paar rida tähti ja numbreid (nimi ja isikukood). Kui nimi samuti kirjutada, siis ei tohiks probleeme tekkida.

Mul on perekonnanimes õ täht -- pole kunagi probleeme olnud. Enamasti kirjutangi õ, vahest väga harva ka o. 


Krediitkaardiga internetimaksed toimivad nii õ kui o kasutamisel probleemitult. Ükski hotell või lennufirma või piirivalvur pole samuti siiani õ tähest probleemi teinud -- miks nad peakski? 

Sigala nime muutmise soovitus on päris hea huumor :D

Omast kogemusest - lennukipiletitel nii nagu passi "triipkoodis", igal pool mujal internetimaksetes, autode ja hotellide broneerimisel jätan lihtsalt täpid ära, juhul kui kohalikke tähti sisestada ei luba. Null probleemi siiamaani.

Mina olen seni lihtsalt nö. katused ära jätnud (ö=o, ö=o, ä=a, ü=u) ja pole ka kunagi probleemi olnud üheski lennujaamas ei Euroopas, Aasias ega Kesk/Põhja-Ameerikas.

Kolm aastat tagasi Suvarnabhumi lennujaamas, edasilennul Phuketisse parandas Tai näitsik sõbral nime ära. Jürist sai Jueri. Vibutas ainult sõrme ja ütles, et nii ei tohi kirjutada.

Meie reisiseltskonnas on ka täpitähtedega isikuid. Viimastel aastatel kirjutame alati dokumendiribal oleva järgi. Siis on kindel, et ei pea seletama (kõik on alati laabunud).  Nii hakkasime tegema peale kellegi kirjeldust, et lennujaamades, kus passi skaneerimisega saad pardakaadi, et seal tekkivat probleeme, kui lihtsalt täpid ära jätad. Võibolla see on linnalegend, eks need, kes kasutanud, oskavad kommenteerida. 

NB!
Broneerimissüsteemid ei aktsepteeri täpitähti ega muid
sümboleid, mis puuduvad inglise tähestikust. Kui sinu nimi sisaldab
tähti nagu ä, ö, ü, õ, ž, š, palume need asendada alternatiivse
tähekombinatsiooniga. Vältimaks hilisemaid probleeme, palume kasutada
sama kirjapilti nagu sinu passi isikuandmete lehe alläärel masinloetaval
ribal ehk pildaga lehe allservas <<<< vahel.

Kirjutad "Moonika Leusev". Töötab üle maailma, ühtegi probleemi ei teki. Mina kasutaksin seda nimepilti ka pankades, (lennu)broneeringutes ja igal pool mujal.
Leushev ei kirjutata, see on juba muudetud kirjapildiga nimi ja võib tekitada probleeme piiridel/lennujaamades.

Passis on samuti päris kindlasti kahel alumisel real kirjas "Leusev << Moonika".