Odav lennupilet, ümber istumine teises lennujaamas.

Kuna varsti tuleb osta ühe otsa pilet pmst teisele poole maailma,siis uurisin erinevaid võimalusi. Tavalised lennud maksavad 1500 eurot . Aga leidsin ka sellise väga odava lennu, mis maksab 500 eurot. Vedajaks Air Baltic ja TAM airlines. Probleem aga selles,et nendel odavatel lendudel on mitu ümber istumist ja enne pikemat (9-12h) lendu toimub samuti ümberistumine kasMilanos või Londonis . Ümberistumine toimub aga teises lennujaamas . Lendude vahe on 4-7h olenevalt lennust. See soodne pakkumine on väga ahvatlev,eriti kuna raha just väga palju pole. Aga mul on tekkinud seoses sellega küsimused, loodan väga,et keegi viitsib vastata.

Kui ümber istumine toimub erinevas lennujaamas ja sinna teise lennujaama tuleb omal käel jõuda, kas pagas mille ma alguses ära annan , antakse siis meile tagasi , peame kohvritega kolistama teise lennujaama ja kogu toimingu otsast peale tegema?

Kas lennujaama eest läheb tavaliselt mõni buss ,millega saab sõita teise lennujaama?

Kas 4-7 h on piisav aeg ,et see tee tõenäoliselt läbida ja järgmisele lennule jõuda?

Kas Air Balticuga üldse tasub lennata ja millega tuleb selle firma puhul arvestada ?

Kogu see info on minu jaoks ülimalt oluline kuna läheme perega kus on ka väike laps ja koer.

Tänan vastajaid juba ette!

Kas Teie koer teeb ka kogu selle kadalipu läbi? Olles ise korduvalt oma koertega lennanud, siis soovitan võimalikult otselendu, sest iga lendamine on koera jaoks stress. Lendasin ühe oma koeraga vahepeal mitmeid kordi järjest mööda Euroopat ja sellest tulenev stress mõjutas selle koera karva päris korralikult. Samuti on väikse lapsega reisimine üsna väsitav ja kui lisanduvad veel lennujaamavahetused jms, siis on see lõpuks üks kole õudusunenägu.

Kui minnakse pikemaks ajaks ja ülejääva raha eest saab omale kohapeal paremat elu lubada, siis tasub ehk ohverdus ennast ära - aja jooksul ebameeldiv kogemus ähmastub.

GuapaMorena, Kui soovid täpseid vastuseid, pead andma täpse informatsiooni - millisest lennujaamast millisesse, saabumis - ning väljalendamisajad. Londonis on 5 ja Milanos 3 lennuvälja ning võimatu on nii nõu anda, kas vahemaandumise aeg on piisav. Ka 4-7 tundi on lai ajavahemik.

Aga lennujaama vahetusel peate kõik oma kola koos laste ja koeraga ise ühest lennujaamast teise tarima. Pealegi peab arvestama, et juba lennujaamast transpordivahendini kulutate rohkem aega, kui enamus tripikad niisama trippides.

Jah kõik oleneb millisest lennujaamast millisesse sa minema pead, Milanos ma ise pole käinud,aga Londonis on ju päris kobedad vahemaad osadel lennujaamadel + transpordihind lennujaamade vahel pole just ka kõige odavam. Aga nagu msander kirjutas,siis oma kohvrid ja asjad pead ikka ühest lennujaamast teise viima ikkagi ise, kui samas lennujaamas oleks edasilend,siis oleks võimalik ehk kohver Eestist alates sihtpunktini check-innida, kui tegemist lennufirmadega,kellel koostöö vms. ei teagi kuidas need täpselt reeglid on. Samas kui 4h ainult aega, siis ma küll ei riskiks, Londonis küll mitte (naagu öeldud, Milanot ei oska kommenteerida).

Pane siia soodsam hinna marsuut.

JAh,ka meie koer teeb selle läbi . Meie pereliige ja teda ikka maha ei jätaks :) Minek on vähemalt 1 aastaks võimalusel kauemaks kui meile sobib jne . Lugesin foorumitest,et koertele võib anda mingit rahustit,et nad magaksid/oleksid uimased lennu ajal. See jutt võttis küll pisara silma,ei tea veel kuidas hakkama saame . Olen palju lugenud ka lapsega reisimise kohta ja arvestanud kõikide asjaoludega.

Soodsama hinnaga lendude marsuudi näited : TAllinn- Riia, Riia - London( LGW) - Lennu vahe 4h,35m - London(LHR) - Sao Paolo - Montevideo Sama marsuudiga on veel lendusid, ühel lennul on Londonis toimuva ümberistumise vahe 12h,aga Riias peatub ainult 45min. Milano lendu enam üles ei leidnud. Aga noh lennuni on veel veidi aega nagunii ja see on alles 90% kindel. KÕike annab veel muuta ja ümber mõelda.

Võimalus on kärpida lennuaega ja jätta üks ümberistumine Riias vahele ja kui otse Tallinnast Ryanairiga või Easyjetiga Londoni lennata.

Euroopast saab otse Montevideosse Air France: Paris-Charles de Gaulle (alates aprilist) Air Europa: Madrid (alates 3.06.2013)

Vabandust, tekkis meeletu uudishimu, mis põhjusel selline suht haruldane sihtkoht? Töö?

Londonis Gatwicki ja Heathrow vahel kardetavasti küll ei jõuaks. Ainuüksi buss sõidab nende lennujaamade vahel paremal juhul (st vähemate ummikutega) ligikaudu tund. LHR-is kulub omajagu aega ka turvakontrollile jne. Pikamaalendudel pardaleminek ka algab ja lõpeb ikka märkimisväärselt varem, reeglina hiljemalt 40 min enne väljalendu.

Pane sinna juurde tavapäraselt kuluvat aega, pagasi ootamist, bussi ootamist jne. No ega ikka ei riskiks küll.

Koeral võib sellisel rohkete ümberistumistega reisil päris paha hakata. Lapsel vist ka. Muidugi ma saan aru, et kolides ei saa ju koera maha jätta. Kuid ilmselt tasuks mõelda siis vähegi mugavama, kuigi kindlasti kallima lennuvariandi peale.

Kui Tallinn-Riia-London on ühe pileti peal, siis 45 min võib Riias piisav olla hilinemise korral niikuinii peaks AirBaltic Sind kohale toimetama ja pagasit ka ei peaks välja võtma. Riia lennujaam on ikkagi suhteliselt väike, kuigi Londonisse lennateks tuleks läbida ka passikontroll. Aga 45 min oleks üsna OK.

Mis see LGW on Gatwick või? Sinna saab otse Tallinnast ka ju, Eayjetiga. Londonis kurseerivad lennujaamade vahel bussid, aga ma ei tea kellaaegasid. Aga peaks netis saadaval olema. Easybus vist jne. Kui inglise keeles lugemine raskusi ei valmista, siis peaks leidma midagi.

Kas lihtsam ei oleks bussiga Riiga sõita ja siis sealt kindla peale alustada reisi?

Minu teada ei Ryanair ega Easyjet luba lemmikloomi pardale ning lemmikloomi UK-sse viia on väga keeruline protsess, seda ka siis kui olete lihtsalt nö transiidis, mida te vist ikkagi tegelikult pole kuna vahetate lennujaamu. See vist jätaks selle UK variandi üldse ära. Lisaks peaks kindlasti jälgima ka pagasitasusi ning võrdlema palju selle arvelt juurde tuleks. Kui palju teil koer kaalub? Kui koos kotiga üle 8 kg siis tuleb ta pagasisse ära anda ning siis oleks ohutum valida võimalikult otsene tee, kuna see pagasis ilma omanikuta olek on koerale ikka väga ränk.

Koerale ära küll mingit keemiat anna ja parem väldi Inglismaad!

Naabrimees : sihtkoht on selline kuna Lõuna-Ameerika on koguaeg väga meeldinud,see on väike riik ja kliima poolest sobiv. Varem pole julgust olnud Euroopast välja kolida,aga siis tuli tööpakkumine ja otsustasime.

Kissable : meie koer on väiksemat sorti, saame endaga võtta, ei pea pagasisse andma.

Päris paljud inimesed on mulle siin kirjutanud,päris erinevaid võimalusi. Ilmselt siis võtame nõuandeid kuulda ja väldime Inglismaad.

Võiksime Madridi kaudu minna küll , aga siis on mul uus hirm sellega seoses. Pagas ja koer, noh,et kas kõik on üldse nii nagu peab jne, ehk tekib kusagil võõras lennujaamas mingi probleem jne.

JA üldsegi kas keegi teab kuidas koerale piletit osta ? Interneti kaudu broneerida küll ei saa, kas pean helistama siis lennujaama ja küsima ? Ja kuidas ma nt Madridi lennule koera pileti saaks? Kui need asjad selgeks saavad siis on see täitsa mõistlik mõte.

Lennufirma müüb ikka koerapiletit, mitte lennujaam.

Koos koeraga on välistatud UK (koera saab sinna lennutada ainult cargoga) ja odavlennufirmad, sest nad lihtsalt lemmikloomi pardale ei võta.

Pika otsa peale tuleb arvestada sellega, et koeral puudub jalutamisvõimalus ja ka pissima peab ta vajadusel enda külje alla. Selles mõttes on pika otsa peal isegi äraantava puuriga (suurema puuriga, kui kandekott oleks) transport oluliselt humaansem.

Samuti tasub uurida sihtriigist, kuidas seal on veterinaarabi ja ka koeratoidu ostmisega lood. Lõuna-Ameerikat ei tea, kuid näiteks Kariibidelgi oli loomapoe valik üsnagi kesine.

Loomaga lendamine on omaette ooper ja hind on soolane, riskidest kõnelemata. Mitut lennujaama läbides pead iga lennulõigu eest eraldi maksma. Kõigepealt pead kindlaks tegema, kas soovitud lennule üldse koerakohti ongi, sest loomi võetakse lennule vaid väga piiratud arvul. Ja isegi kui oled saanud kirjaliku loa, et saad lennule, siis tegelik olukord selgub ikkagi kahjuks alles lennujaamas...Kui jõuadki koeraga sinna, kuhu vaja, siis ära unusta kindlaks tegemast, kuidas sa ükskord sealt eksootiliselt maalt ka koeraga tagasi saad. Kui lendad läbi mitme maa, siis pead teadma, kas sealt eksootiliselt maalt on üldse lubatud koeri sisse tuua, ka jätkulennuna. Et mu jutt segaseks ei jääks, siis toon näite. Rootslastest koerasportlased ei lenda sel aastal LAV-i MM-ile, sest nende koerte tagasipöördumisel kodumaale ootaks neid 6-kuune karantiin. jne

Olles lugenud Roy Strider´i "Minu Mongoolia" raamatut, pakun ma, et plaanid võivad olla ilusad suured aga seadused ja bürokraatia neist ei hooli.

Oletame, et sa ostad need soodsad piletid. Pole isegi vahet, on need piletid odavad või kallid. Pakid kohvrid ja koera. Aga. Neid pisikeses kirjas seadusesätteid, mida loomade veoks ametnikud välja on mõelnud - neid on PALJU. See sõna palju korruta veel erinevate riikide lennujaamadega, kus te ümber istute. Sa võid olla teinud korraliku kodutöö ja muretsenud endale kõikmõeldavatest asutustest igatsugu lubasid ja tõendeid....aga lennujaamas võib selguda tõsiasi, et puudu on ikkagi mingi pisikene tõendikene. Ja kõige hullem küsimärk selles ettevõtmises on veel mõni ettearvamatu lennujaamaametnik, kellel näiteks on paha tuju, kes tõlgendab koeravedamise seadusandlust pisut innovatiivses võtmes, kellele koerad või sina ise ei meeldi. Ja ongi kõik. Nuta, naera või trambi jalgu....aga koera riiki sisse/välja ei lasta ja kõik.

*ei oma koeravedamise kogemust.

Mina põlise koeraomanikuna ei elaks seda üle, kui mulle mingis piiriületuspunktis/lennujaamas öeldakse, et nõuetele mittevastavuse tõttu teie koer pannakse magama.

Et sina ja teised UK peale mitte ei mõtleks ka, panen paar kainestavat tsitaati:


No polegi nii lihtne se Inglismaale reisimine koos koeraga, seal koheldakse ikka veel koeraga reisijaid ja koeri nagu pidalitõbiseid. Vereproovi enam ei nõuta aga lennujaamast viiakse koer kuskile keskusesse 25 min autosõidu kaugusel terminalist ja seal siis protsessitakse su koera kuni 5 tundi. Sinna keskusesse siis pead ise vaatama kuidas saad, kas rendid auto või takso (5 tundi taksot).

Taanlased teadsid rääkida, et ootasid oma koeri lennujaamas tagasi ca 8 tundi !