Öömaja Horvaatias

Plaan minna sel suvel jaanipäevast perega Horvaatiasse. Läheme oma autoga. Kas keegi oskab soovitada kämpinguid, kus ei peaks ettemaksu tegema ja ette broneerima. Seni olen uurinud ja kõik kämpad tahavad ettemaksu ja kindlat saabumis päeva. Aga nii on ju ebakindel kui lähed veel oma autoga. Kas on üldse vajalik eelnev kämpade broneering. On Horvaatias üldse sel perioodil raske öömaja leida. Plaanis sõita Splitini.

Horvaatias on piki rannikut linnad-külad pea katkematus reas ja iga teine maja pakub ööbimiseks tuba; ei ole mingit mõtet kämpingut otsida, kui sama raha eest saad omaette mugavustega toa! Vaata silte tee ääres - kes kirjutab SOBE, kes ROOMS ja kauple ka natuke enne maksmist; kui merest üle 2 tee eemal, siis üle 10-15 euri öö eest maksta(tuba siis, mitte per person) pole eriti tark. Ise soovitaksin teil natuke edasi sõita - Makarskani - see on Makarska Riviera siltide järgi ja palju kenam, kui tööstuslinn Split...

tundub et ka Horvaatias on hinnatõus toimunud, olenemata majanduslangusest. Olime aprilli esimesel nädalal seal ja alla 20 eurost tuba ei leidnud kusagilt. 20 eurot maksis tuba kahele Makarskas, 30 maksis Plitvice järvede lähistel, 35 Zadari linnas, 22 oli Vodices. Kõige kallim pakkumine tehti meile Trogiri lähistel, küsiti 55 euri ja põhjendati sellega, et me tahame ju ainult üheks ööks! Üheks ööks ei taha eriti keegi tuba välja rentida. Aga võib olla oli asi selles, et polnud hooaeg ja valik oli üpris nigel. Tuli võtta see, mis oli sest enamuses kohti oli lihtsalt suletud. Samas ma arvan, et juunis on terve Horvaatia puupüsti turiste juba täis ja nende ööbimiskohtade otsimine on ikka paras tüütu tegevus. See Vodice on väikelinn Splitist üles poole ja seal me ööbisime camp Ivonas, tegime neti teel broneeringu, aga ettemaksu ei küsitud. Hästi tore majaperenaine ja täiesti korralik koht.

Möödunud aastal (2008. a. juulis) nüüd mereäärses rajoonis paarikümne euroga küll ühtegi majutust leida ei olnud. Pigem algasid hinnad 50 eurost ja sealt edasi. Perega reisides väga väikest tuba võtta ei saa, igale isikule peab ikka oma voodi olema kui sülelapsed arvestusest välja jätta :-) Jah, majutuse silte oli tee ääres hulganisti kuid enamuses neist vabu kohti ei olnud. Ja tõesti, üheks ööks väga majutust pakkuda ei tahetud, eelistatud olid pikemaajalised külalised.

Aga kui autoga lähete ja nii kui nii kämpinguid sihite, siis võtke telk kaasa. Telkimiskohti oli hulganisti, midagi broneerida pole vaja, vahvaimad ja ka odavaimad olid n.ö. erakämpingutes -- st. väikese raha eest lubasid kohalikud majutuspakkujad oma aeda ka telgi püsti panna. WC, dušš ja soe meri kohe aia taga olid alati hinna sees. Soojas ja sumedas lõunamaa öös mere kaldal telkimine on omaette lahe kogemus -- ärge ainult liiga pakse magamiskotte kaasa võtke ning telk sättige nii, et hommikupäike peale ei paistaks :-).

Eelpoolkirjutajatega olen ühel nõul ka selles, et (põhja poolt minnes) Trogir enne ja Makarska peale Splitti on palju lahedamad kohad. Aga maitse üle teatavasti ei vaielda... Ja ka Bosniast tasuks läbi põigata...

Horvaatiat aga tasub külastada!

Tänan vastajaid. Uurisin kämping Ivonat. Minu meelest väga soodne hind. Kas Teie jõudsite õigel päeval kämpasse, mis ajaks broneerisite? Kõige soodsam koht, mis ma seni leidnud! Kämpades mobilhome on 100 EURI, caravan 70 EURI kuskil,seal ivonas apartament praeguse hinnaga 40 EURI! No me enam-vähem arvame, et 1 või 2 juulil jõuame aga täpselt ei oska ju arvestada, enne tahame seal Piltvice ja Paclenica rahvuspargis ära käia. Oleneb kas käime ühe päevaga või läheb rohkem aega, ega auto juperdama ei hakka jne, sellepärast ongi raske täpset kuupäeva paika panna.

2008 a augustis kahesed toad 20-40EUR ja ka üheks ööks ja seda nii Plitice kandis 20EUR(peatusime Karlovacist ca 20km Plitvice suunas, kõige kallim oli KRKil Nijevices 40EUR basseiniga majutus). Kunagi ei olnud vaja küsida rohkem kui kolmest kohast enne kui saime meile sobiva pakkumise. Võtke vabalt ja nautige, telk on meil alati koju jäänud...

Kummagi koha jaoks arvesta päev. Kuigi kummaski kohas läheb ca pool päeva. Kui Paclenicast tagasi tuled, siis ei suuda sa millestki muust mõelda, kui et saaks ujuma. Ja Paclenicasse tuleb hommikul minna, kui tahad üleval koopas ka käia. Koobas pannakse kell 13.00 kinni. Kui te just sportlased pole, siis ülesse marssimiseks läheb ca 1 tund ja 40 minti. Joogipudel ka kindlasti kaasa, kuigi poole tee peal on võimalik vett saada. Oleme oma perega kaks aastat seal kandis seiklemas käinud ja kuskil 20-nda juuni paiku jälle sinnapoole teel. Krk-i rahvuspargis käige ka kindlasti ära.

Olime möödunud aastal jaanipäevast kuni juuli alguni Makaraskast 3 km eemal Tucepi linnas. Ööbimise saime 12 euri inimese kohta ning kui otsida olid sellised hinnad ka enamus ranniku piirkonnas. Samas tegime ka väljasõite Dubrovniku, Monteneegrosse ( olime 2 päeva) ja ka lähedal asuvatesse rahvusparkidesse ning õhtuks tagasi majutuskohta. Kiirtee läheb pea Makaraskani (Makaraska jääb kiirteest veidi kõrvale üle mägede rannikule, kiirtee kulgeb teistpoolt mägesid) välja arvan, et selleks aastaks on see tee ka kaugemale Dubrovniku poole välja ehitatud. Kiirteel saab tasuda ainult kaardiga sularaha makseid ei ole. Kavas ka sel aastal samasse kohta puhkama sõita.

Mis jutt see on, et kiirtee maksu saab ainult kaardiga maksta? Olin eelmise aasta juulis augustis Horvaatias ja pole kordagi kiirteed kaardiga maksnud. Mitmel korral andsin veel 50-ne Eurose, tagasi sai väga hea kursiga Kunasi. 2 aastat tagasi oli sama lugu.

Neid kirju lugedes tuleb lootus tagasi! Et ikka on võimalik alla 100 EURO ka öömaja saada. Loogiline on, et arvestad kummagi rahvuspargi jaoks 1 päev.

Kui veel satute lugema, siis küsiks kas teil on muidu broneeritud majutused selleks suveks?

Ei ole ja ei bronni ka. Pole kordagi bronninud ega midagi ette planeerinud. Mõistlik oleks muidugi mingi keskne koht välja valida, kus ööbida ja sealt väljasõite teha, siis ei peaks iga õhtul öömaja pärast muretsema.

Meil küll 2008. juulis mere ääres majutuse leidmisega probleeme polnud. Maksime enamasti 25-30 eurot (neljakesi kahe lapsega), selle eest leidsime korra ka päris "varbad vees ehk trepist otse merre" majutuse. Leiab ikka, aga et tasu öömaja otsimist väga öö peale jätta.

Majutust Horvaatias Split või selle läheduses.

Palun soovitage head apartment-majutust Splitis või selle lähedal a´ nädalaks ajaks augustis. Võib ka lõuna pool.Soovitavalt ranna lähedal. Eelduseks ilus rand ja võimalus mõlemale poole väljasõite teha.Oleks tore,kui majutus oleks läbiproovitud. Oleme perega- N,M ja 10-a. laps. PS.Kui reaalne on kuu aega enne väljasõitu bronnida isegi hotellimajutust-äkki on kellelgi olnud kogemusi selles vallas. Aitäh.

Konkreetset majutust soovitama ei hakka, kuna liiigume sealkandis matkabussiga, aga väikest nõu võin anda. Kui merevee puhtus on oluline, siis soovitaks valida koha Splitist veidi lõuna poole- Omišist Makarskani ( isegi veel veidi edasi - kuni Drvenik, Mali Drvenik on ok. ) Kuni 20 augustini on lihtsaim leida öömaja täisnädalaks E-P. Nad ei viitsi poolikute nädalate ja nädala keskel algavatega mässata. Muidugi leiab, aga see kajastub tavaliselt kahjuks hinnas. Meie oleme enda jaoks leidnud kõige puhtama ja privaatsema ranna Omišist 9 km Makarska poole peale tunnelikest Lokva Rogoznicast. Majutuse seal peaks veidi ette ära broneerima. Paljud on internetis üleval. kui guugeldada Lokva Rogoznica. Ehk oli abi.

Hr. Uva soovitatud kohas Lokva Rogoznicas olime perega eelmise aasta augustis ja rand oli tõesti hea ning polnud ka rahvast väga palju kõrghooaja kohta. Rannapoolses küljes majutust ei leidnud sobiliku hinnaga ja suur miinus oli ka see, et autoteed sinna alla polnud. Leidsin teiselpool teed ca 200 m rannast sellise koha http://www.vila-papric.com/gb/about_us.html. Maksin 46 € öö eest(4 inimest). Apartment tõeliselt suur, puhas, suure rõduga ja vaatega merele- ainuke puudus, et asus teiselpool teed ja mäe otsas.

Vaatasin,guugeldasin.Tundus kuidagi väga eraldatud ja üksildane koht.Nädal kohapeal olles hakkab vist üpris igav,eriti lapsele. Tegelikult pakub huvi ka Rieka kant. Sealtkandist saab vist ka laevaga väljasõidule. Olen suht peata. Nii palju infi ja valikut teha on väga raske,eriti,kui üritan sinnakanti esimest korda. Muidugi tahaks juua head veini,huvitab rahvuslik köök,ajalugu,ka lapsele-poiss-midagi. Tänud eelnevatele soovitajatele. Veel üks küsimus lisaks-kui palju enne peaks näit.apartmentmajutuse broneerima-mul ju isegi väljasõiduaeg paika panemata? Palun veel...veel, koha ja majutuse soovitusi. Aitäh.

Tutkaonu-le Vaata privat.

Split, Omiš, Makarska, Drvenik on 60 km. Asudes enam-vähem keskel ja seda oma autoga ei ole küll muret et liiga isoleeritud saab olema. Me olime Lokvas 3 nädalat paigal ( õhtuti Omišis ) kokku olime poolteist kuud Horvaatias ja Montenegros. Ka saartele saab Splitist ja Drvenikust kui soovi. See ala on nende Makarska nn riviera, kus on tõesti puhas vesi ja rannadushist võib juua. Kui on promenaadi tuju , siis Tucepi, vanalinnarestod Omisis ja Makarskas. Valikut jagub.

http://www.adriagate.com http://www.traveladriatic.net Siin mõned lehed kust vaadata aga Dalmaatsias ranna äär majutusi täis.Kui jõuad kohale päeva peale siis tasub vaadata ja valida .Mere ääres on kallimad, mõni km sissepoole oluliselt odavamad.Ise lähen sel suvel juba kuues kord ja kuna jõuan hilja õhtul broneerisin juba Poreci apartamendi ära ,teise nädala veedan Dalmaatsias ja seal loodan leida ilma bronnita. Kohapeal alates augusti esimesest nädalast.

Soov on mõned ööd veeta Medvejas kämpingus - Mobile Homes Medveja. Broneerides aga ei ole hinna sees linnamaks (city tax). Kuidas saaks teada, kui suur on linnamaks ja see tuleb siis kohapeal maksta?