trip-krainetrip-ukraine-dark
Olen 46 aastane ja ikka seikleja. Elu unistus on Austraalia. Please help !

Olen elanud ja töötanud USA-s 5 aasat Antud momendil elan ja töötan soomes juba viiendat aasat. Löpetasin siin koolituse 3,5 aasat ja olen lähihoitaja. Suhtumine inimesse on USA-s nagu orja. Sama nagu eestis ei inimöiguse löhnagi.Töötasin 24 tundi 7 päeva nädalas, kui kysisin vaba päeva siis imestati miks sulle vaba päeva tarvis läheb. Nyyd on ainuke valgust andev möte et lähen Austraaliasse.Kunagi palusin kyll Jumalalt andeks et vöiksin surra kui pääsen Manhatanile. Olen tänulik väiksemaski vihjest kuidas seda alustada. Ise olen möelnud turistina minna. Leida live-in job ja siis abielluda. Kui kellegil oleks sellise plaani kohta reaalseid näiteid tuua. Vöin hakkajat inimest aidata soomes sisse ennast seda. Siiski soovin et kimpa oleks oma ealine. See pole nii oluline kas naine vöi mees. Tore oleks leida kaaslast Au minekuks. Olen ise hakkaja ja keeled suus. Tulen igast olukorrast välja ja priorideedid on paigas. Soomes on hea ja turvaline elu Mul on vaki töökoht ja oma korter. Aga see hallus ja matsid mehed on ära väsitanud.Köige rohkem vihkan siinset talve. Samas tean ka et pidev kevad suvi paneb igatsema talve ja korralike aastaegade vaheldust. Olen plaaninud minna kusagile Sydny lähedale, Melburn vöi seal ligidal. Kui keegi vöiks anda nöu kuhu vöiks panna kuulutusi, töö ja mehe leidmiseks. Vastuseid ootan meilile: tausmae@suomi24.fi

Eesti meestele soovitaks moraalsust. Kui te vaesed naised teaksite mis need mehed siin teevad ja ära usu et sinu mees on kukupai. Mees ei ole kunagi. Näiteks Lillo Mati naine vöiks vötta yhendust. Vöiks nimetada veel oma kymmekond kes minu kuulutuse peale on vastanud ja otsivad yhe öö seiklusi. Kuigi mina ei otsi midagi sellist aga pakkumisi tuleb eesti meeste poolt palju. Soomes on eestlased oma imidzi täiesti rikkunud. Vahel piisab kui mainid et oled eestlane ja silmapilkselt oled hoor ja pätt. Ärge inimesed unustage et igayks meist esindab välismaal eestlast. Kui väga ka tahaks et ei oleks eestlane seda muuta pole vöimalik. Aga eestlane olla ei ole soomes uhke ja hää. See on yksi pöhjustest miks tahan immigreeruda Austraaliasse. Ise olen proovinud elada ausalt ja teha oma tööd korralikult. Olen olnud seaduskuulelik ja teinud omale selgeks köik need miljon seadust ilma milleta elada soomes pole vöimalik. Ausat ja öige suhtumisega inimest aitan siiski meeleldi. Siin on siiski 80 protsenti parem ja turvalisem elu kui eestis. Ärgem siis rikkuge seda väiklase ahnusega.Suitsu, viina ja narkotsi myymisega, varastamisega poodidest ja igasuguste muude pettustega. Viimasel ajal on hakanud yle piiri tulema palju kriminaalseid inimesi. Tulevad vangist ja otse soome. Mina ei usu inimese muutumisse kes on vangis olnud jääb eluaeg vangiks. Erandeid kindlasti on. Vabandust aga tött on töesti valus seedida.

Vastuseks ehk eelpool loetud et eestisse tagasimenek oleks raskem kui vööral maal kohanemine.

priorideedid paigas...palusin kyll Jumalalt andeks...aga kui keskenduks moraalile ja eetikale?

ära kuula moraalijungreid,neil on mingi häda. olen sinuga koiges nõus,aga mehe pead ikka ise leidma. Torontos küll ei elaks ,see on selge,aga Austraalia---see on ehk rohkem loodust ja maad mida imetleda. MINGU SUL HÄSTI KALLIS INIMENE

Kliima argumenti ma usun. Kuid äkki muud su probleemid tulenevad kinnistunud hoiakutest? Ma tooks sulle eeskujuks lauljanna Siiri Sisaski. Sa võiksid temamoodi olla sama õnnelik ka siin ilusal Eestimaal.

Ei saa aru - alustad abi palumisega, siis keset kirjutist lubad pealekaebajaks hakata ja lõpuks süüdistad kõiki teisi eestlasi enda maine rikkumises...?

Austraalia on kindlasti hea valik, kahjuks pole mul aimugi, kuidas sinna saab. Küll aga annab google võtmesõnade australia ja work peale paaaalju vastuseid. Keeled suus, loe aga..

Mis sa sest mehest otsid? Jääb mulje, et nad kõik on sead, või vähemalt pekaarid.Kindlasti on ka Austraalias omad Lillo Matid,kes su hinge jälle haigeks teevad. Katsu mõtelda positiivselt ja maailm tundub varsti palju kenam. Vastasel juhul lõpetadki teadmisega, et maailm ongi üks hädaorg.

Edu! Tubli ja pealehakkaja inimene! Aga mehed nüüd alati küll ei tea, mis teevad! Las nad olla!

Mina olen ka USAs tööl olnud ja võin sulle teisi muljeid jagada. Ma arvan, et kui sa lased endast teerulliga üle sõita siis ei jäeta seda võimalust kasutamata. Ja selle eestlase-soomlase saaga kohta võin ka rääkida. Ma arvan, et mitte ainult eestlased pole oma mainet maha teinud vaid ka soomlased. Töötan restoranis ja mul on kõriauguni nendest soomlastest, kes jalutavad sisse ja hakkavad seal ülbitsema. Mitte kunagi ei räägi nemad eesti keelt. Väga harva lepitakse inglise keelega. Kuna minul on soome keel suus pole probleemi, saan hakkama. Lihtsalt see ülbe olek ja jutt et hinnad nii kõrged on, et kas enam ei saagi 4 euro eest süüa on nii ära tüüdanud juba. Muidugi on nad ka kõige kehvemad tip'i jätjad. Õhtuti pidudel käies näpivad need paksud higised soomlased ikka su tagumikku. Isegi kui me oleme nende jaoks hoorad sobime ikka. Võetakse siit naisi ja niisama tütarlapsi, sest olgem ausad Eesti naine on ikka ilus küll. Kokkuvõtteks, kuigi me oleme jube kallis riik, hoorad, pätid ja vargad, tulevad need soomlased ikka siia tagasi. Täpselt sama on eestlastega..kuigi eestlased hakkavad vaikselt üle minema Rootsi peale.

Üldse kuidas sa saad otsida meest lihtsalt niimoodi? Sama hästi võib sind ju teiste eestlastega ühte patta panna. Eesti mehed otsivad naist endale ja sina otsid ju meest. Kui aus olla ei tea ma ühtegi inimest oma tutvusringkonnas, kes võtaks netikuulutusi ja muud säärast tõsiselt. Mind on ikka õpetatud, et mees tuleb siis kui ta tuleb ja abiellutakse armastusest. Pikemaajalisest armastusest. Austa ennast naine, mitte ära müü netis maha. Kuidas sa tead, mis mehe otsa sa seal niimoodi satud??

Austraalia kohta nii palju, et mine mine. Alati pooldan sellist asja. Eestlaste tööjõud on seal kõrges hinnas niipalju kui mina tean. 3 sõpra olid seal aasta poolteist ja polnud tööga kunagi mingit probleemi. Kuid nemad töötasid farmides ja üllatus, üllatus pead ikka raskelt rabama nagu farmis ikka.

Kas sa, hea inimene, töepoolest arvad, et Austraalias on sinuvanusel kuidagimoodi parem elu kui nt Soomes? Kas sa oled endale peale sealse kliima ka midagi muud selgeks teinud? Nt köik seadused, mis puudutavad töötegemist ja töötaja öigusi, sotsiaalsysteem jne jne? Kas turistiviisaga vöid yldse tööd teha? Miks sa arvad, et aussimehed on millegipoolest paremad kui need, kes Euroopa-mandril? Ja kui su elu ei muutugi Austraalias selliseks, nagu lootsid, mis siis? Jääd rändama paigast teise kui elupöline sovieet? Miks mulle tundub, et see kirjutis on keskealise kibestunud vanapiiga pihtimus ja meheotsing, kus Austraalia on ainult ettekääne?

Eriti kibestunud mutt sorry, sellised inimesed on just need SUURED HÄDALDAJAD. Kui sa nii super tegutseja ja kohaneja oled peaksid suure kogemustepagasiga ju olema, ei pea eriline ajugeenius olema et osata google't kasutada ja inglise keeles lugemine TÕENÄOLISELT ei tohiks sulle ju raskusi valmistada, use your tiny little brain. Mis soomesse puutub siis samamoodi on siin soomlasi pätte ja kaabakaid, ausalt ennem olen eestlane kui soomlane kas siis eestis vöi soomes aga ma olen uhke selle üle(btw elan ka ise soomes). Lihtsalt on juhtunud halb kraam siia samamoodi nagu on soomlaste seas mölakaid on neid ka eestlaste seas, soomlasi 5 miljonit eestlasi ainult miljon. Soomlane ei arva sugugi eestlasest halvasti vähemalt need kellega ma kokku olen puutuud pigem vastupidi, vöid sa mulle nimetada konkreetsed söimusõnad mis soomlane on eestlase kohta välja möelnud, esimene mis eestlasel soomlase kohta meelde tuleb on põder ja vodkaturist. Kui sa nii palju reisinud oled ja ilma näinud ja teinud peaks su maailavaade ka vähe avaram olema ju ja sallivust peaks ka jaguma. Oma meesteotsingus oled sa ikka 1 jube kibestunud mutt, sorry 45 ja nii haige, teevad need mehed mis nad teevad sina ela oma elu, kas soome meeste täispeaga oma naiste peksmised on kihvtimad vöi sada muud asja vöib ka soomlaste kohta leida ja meeste ja ka naiste kohta, et neid halvustada, nagu eelpool mainitud soomlased ON kohati hullemad tropid kui eestlased ja SO. Eestlane on mölakas, vöibolla ja las olla siis köik need Matid ja Lillod elavad oma elu sellegipoolest edasi kas sina neid siin avalikustad vöi mitte mis sinu elu sellest paremaks läheb, üksi oma nurgas istud ja ootad ikka oma 60 aastast printsi. Soomes parem kui eestis, osta omale kasukas elad talved üle ja ära tule kunagi eestisse enam eesti ei vaja sinusuguseid, ei nyyd ega ka pärast sinu surma. Sellised ärakaranud ja ikka ei ole rahul inimesed on rohkem nuhtluseks kaelas kui näiteks kohalikud asotsiaalid sest sina ainult hädaldad, tea, et elu ongi sitt, kui sa päikest ei näe osta prillid endale. Räägid siin pättidest, 1 küsimus sulle, kas sa elasid ameerikas legaalselt :)? Vot siis pättidest... Kena päeva sulle oma halluses EESTLANE.

Võiksid ju kaaluda hoopis mõnda islamiriiki emigreerumist. Seal ka hea soe ja mis peamine - käid kott peas ringi ning pole muret, et mõni moraalselt laostunud mees Sulle ligi hakkab ajama.

Millegi pärast arvan, et võib olla peaksid Austraalia koha pealt oma unistusi natuke kärpima, sest ega see elu seal ikka nii lill ei ole, kui kavatsed seal lihttööd teha. Aga loomulikult kui sa oled oma eriala spetsialist (lähihoitaja? õendus vms?), siis võib olla tulevik natuke helgem. Eriti kui tuled Soomest, kus tööturg on kindlasti turvalisem ja stabiilsem, on Austraalia tööturg ikkagi suhteliselt paindlik ehk siis töötajatel on vähem õigusi tööandjal. Samuti ei usu et lihttööd tehes Austraalias väga hästi ära elad, sest hinnatase ei jää Soomele alla (kohati isegi kõrgem) aga palgatase lihttöödel on madalam. Teine küsimus on viisa saamine. Spetsialisti viisa saamine on suhteliselt kallis aga tõenaoliselt mitte võimatu, väga ei usu et sellist viisat oleks võimalik saada, mis erialalisi oskusi ei nõua. Turistiviisaga aga 90% töötamine võimatu. Kõige mõttekam olekski vast võtta puhkus ja kohapeal turistina ära käia ning ringi vaadata. Mis muidugi puutub väitesse "Siin on siiski 80 protsenti parem ja turvalisem elu kui eestis", siis küsiksin milline on sinu enda panus Eesti ühikonna arengusse?

Seikleja ? Ma ei tea, mis seiklused sind küll selleni on viinud, et taolise kirjatükiga maha said...Soovitaks siis, jäta seiklemine ja hakka elama. Paljud eelnevad kommentaarid on juba selgelt väljendanud seda, mis mõtted minulegi pähe kargasid. Üks küsimus siiski - mis see Tallinn sinu juttu puutub, et see märksõnades ära toodud? "Sama nagu eestis ei inimöiguse löhnagi" - küsiks, et MISASJA ??? Sa üldse tead, mis inimõigused on? Sa ikka oled kursis, et maailmas on hetkel päris mitu riiki, kus toimub reaalne, konkreetne ja üleüldine inimõiguste rikkumine.. sinu jutt on umbes taoline, et näe, tulid ja võtsid mu pulgakommi ära. Kas sa selle eest ei oska tänulik olla, et sul on olnud üldse võimalus nii mitmes riigis reisida ja töötada ja sa oled veel võimeline oma "eluunistust" püüdma. "Kui keegi vöiks anda nöu kuhu vöiks panna kuulutusi, töö ja mehe leidmiseks? - No anna kannatust, samas paistab, et plaan on konkreetne :)

Lihtsalt huvipärast tsekkasin seda suomi24 lehekülge, kahjuks viiteid siia panna on vast ebaeetiline aga peab ikka valu olema siia kirjutada sellist juttu trip.ee'sse. Said kenasti sinna oma kuulutused ülesse ja profiili loodud saad ehk netiavarustest Austraalia kohta info kätte ja jumala eest anna tuld, vöimalikult kaugemale siit. Kunagi saadeti köik pätid ja tapjad Austraaliasse, ei tea kas oled kuulnud seda, ma ikka mötleks veel kas minna :), parem siiski kui lähed. . . . Trip.ee lisas suuri algustähti!