On keegi kasutanud firma "Reisiks Kaugele" teenuseid?

Tere!

Sooviks saada tagasisidet, kui keegi on kasutanud selle firma teenust. Olen ise kahevahel, et kas osta nende kaudu piletid või mitte. Kahtlaseks teeb asjaolu see, et ei leia kuskilt mingisugust tagasisidet nendelt, kes selle firma teenuseid oleks kasutanud.

Su küsimusele vastata ei oska, aga vaadates nende pakkumisi FB-s, siis tundub, et kopivad nad Trip.ee pakkumisi paaritunnise nihkega. Ok, minnes nende pakkumisele, et "info ja broneerimine www.reisikskaugele.ee,info@reisikskaugele.ee", ei leia sa mingit lisainfi!? helista vaid!
mulle tundub, et nad pakuvad reisiagendi teenust neile, eks ise piletite bronnimisega hakkama ei saa/ei taha/ei viitsi. Võib-olla a la ühe-mehe-firma?
ja mis reisi sa neilt tahad saada, et sama siit Tripist ei saa? :)

Siiralt ei soovita! Kel vähegi võimalik, kasutage suuremaid reisibüroosid oma piletite broneerimiseks. Hoiate kokku suure aja-ja närvikulu.

Vaidlen vastu, käisin Bali'l ja kõik oli igati hästi . Järgmine kord kasutan nende teenust jälle .

Hmm...imelik kasutaja Zewa250 on lisanud 1 postituse ja 1 kommentaari...mõlemad seotud reisikskaugele´ga. Järeldused teeme ise.

Teema enda kohta niipalju, et kui endal piisavalt pealehakkamist/viitsimist pole, et ise piletid osta/broneerida, siis soovitan kasutada mõnda suuremat/tuntumat ettevõtet (ntx Estravel/sky24.ee, reisiekspert, jne), nad otsivad/broneerivad küsimise peale ilusti kõik vajalikud piletid ja jutud sinu eest.

Tegin kasutaja et uurida kas kellegil on selle ettevõttega kokkupuudet, nagu seda lugeda võib. Vastust ma ei saanud, riskisin päris suure rahaga nende ,tundmatu ettevõtte, kaudu pileteid ostes. Uurisin ise samalajal kõik suuremad netiportaalid läbi ,kas kuskilt oleks võimalik saada sama hinnaga pileteid Balile, aga polnud ligilähedalegi. Palju kaalusin ,kas seda teha ja otsustasin proovida kuna hinnavõit oli ühelt piletit mitusada eurot. Ja nagu me juba teame, läks mul kõik hästi. Ma ei sunni kedagi kasutama seda firmat aga kui keegi on samuti plaaninud osta siis omalt käest võin anda positiivset tagasisidet. Kui juba hinnast rääkida sain neilt piletid 530€ edasi tagasi Helsingist. Vaata kas sa leiad ligilähedalegi sellisele hinnale midagi .
Kui leiad siis anna teada kuna otsin uuesti samasse hinnaklassi pileteid ja läheks uuesti.

Veahindu Aasiasse ca 400 eur on suht tihti, miksides seda Aasia odavlennukatega on 535 Balile reaalne kyll. Aga võid oma marsruudi panna siia huvipärast.

Helsinki-Frankfurt Lufthansa, Frankfurt-Jakarta Lufthansa ,Jakarta -Denpasar Garuda indonesia, oli ühel piletil. Ümberistumised olid ligi 2h, Frankfurdis oli 1.5 h, mille pärast ma veidi pabistasin aga kuna oli edasilend ka lufthansaga siis poleks probleeme niikuinii tekkinud .

Huvitav oleks teada KatuKatu kogemusest. Äkki selgitad, miks oli aja- ja närvikulu?

Ühes teises teemas kirjutasin, copyn ka siia:

Seda Reisikskaugele.ee -d küll pigem ei soovitaks.

Uurisin india pileteid nende kaudu mõni aeg tagasi. Küsisin, kas saab maksta kohapeal kontoris või paypali kaudu, seda kirja aga ignoneeriti. Teisi pärimise peale vastati, et pole enam pileteid saata ja kui tekib, saadavad mulle arve.
Ehk turvalisest maksest minu jaoks nad keeldusid.

Esitasin küsimuse nende FB lehel, et kas on turvaline ja kas keegi on kasutanud. Pika aja peale ainult 1 inimene vastas, et on kasutanud ja soovitab. Nüüdseks aga on millegipärast küsimus nende FB lehelt ära kaotatud!

Ostsin Bali piletid, esmaspäeval maksin, hetkel ei ole veel piletite kinnitust saanud. Annan teada kui saan...

Ma olen kogu aeg arvanud, et lennukipiletitega on nagu rasedusega - need kas on või ei ole ostetud. Ükski lennufirma ei saada sulle pileteid päevi hiljem, seda vähem nädalaid hiljem. Vägisi hakka arvama, et Eestis on justkui mingi eriline vajadus otsida teravaid elamusi seal, kus neid saada ei tohikski. Aga kui on ikka kindlasti vaja põnevust oma ellu lisada, siis no mis selle vastu saab olla! Külvake raha kasvõi põllu peale, peaasi, et hing endal rahul on.

Ostsin kolm piletit lõuna-aafrika vabariiki, hinnad olid odavamad kui ise suutsime leida, tavaliselt ostame piletid ise. Alguses tundus asi kahtlane, kuna meilid ei tulnud piisavalt kiiresti ja olid trykivigadega jne , siis saime lennupiletid meili peale, kontrollisime igaksjuhuks ise need veel yle, koik oli korras. Vahetult ennem lendamist tegi isegi koik web check in-id meie eest ära koik oli vaga mugav. Lendasime qatariga mis oli ka vaga monus. Seega mina julgen soovitada, kuigi me veel tagasi pole lennanud. :)

Tere!

Ostsin nende kaudu piletid liinile Helsinki-Krabi, sain arve , tasusin, ja sain samuti piletid ning reisilgi käidud. Naisterahvas väga abivalmis küsimustele vastama ja samuti abistas ka reisi ajal tekkivate küsimustega. Meil tekkis reisil olles ka terviseprobleem, millepärast ei saanud õigel ajal tagasi lennata. Ta helistas lennufirmale et me ei tule ning leidis meile uued piletid ning jõudsime ilusti koju. Uude piletite tasumine läks koik kohe kindlustusele omast raha kotist ei pidanud midagi tasuma. Ühesõnaga kliendiga suhtlemine ja abistamine oli suurepärane, kuna ajavahe oli 5 h, lubati ka ööse helistada kui miskit on ning seda tuli mul ka ette ning kõik probleemid said lahendatud ilma suurema vaevata.

Kiidan firmat ja teenindust ning tulevikus kasutan nende teenuseid veelgi!

Neile kes arvavad, et firma kahtlane ja pole õige otsige ise suurema vaevaga siis piletid või suurema summaga, keegi ei kohusta teid firma teenuseid kasutama.

Kõigile teistele siis ka teadmiseks, et võimalusel vältida nendega suhtlemist ja nendelt pileti ostmist.

Suure tõenäosusega reisile te ei lähe :(

Nihtsalt ennustus kohvipaksu pealt või on endal mingi konkreetne kogemus?
Paluks ikka fakte, mitte ebamäärast infot.

Tere!

Kasutasime nende teenust ,ei tea küll miks,Aga mis tehtud see tehtud! Kindlasti kellegil on asjad sujunud ,ei vaidle vastu! Kuid minu soovitus on hoitke eemale neist! Ärge makske raha ette ning ärge uskuge,et kôik on korras juttu ja võtte pakkima minna ! Reisile minnes 2 nädalat ennem väideti,et piletid on olemas! 8 reisijast 3 jäid maha! Isegi need 5 ei saanud mingeid pileteid mailile! Läksime nagu tolad lennujaama.Norwegian põhimôtteliselt kassast ei teeninda. Kõik käib läbi self check-ini,ka kohvrid. Kuidagi saime ikka peale ,lennukis kõik laiali muidugi,sest erinevad bronnid ! Tagasi piletid saime tiba tiba kergemalt,tänu tarbijakaitse survele! Ühtegi arvet pole näinud mis näitaks kuhu ja kui palju meie makstud raha kulus! Aga hakkan sellega veel tegelema

Kõige lihtsam soovitus kahtlejatele-helistage tarbijakaitsesse

See üli väike osa nendega asja ajamisest!

Head uut aastat!

Meil on perega väga head kogemused käisime Tais Phuketis (01.12) ja hotell ja lennud sujusid hästi. Hotell oli rahulikus kohas nagu soovisime ja teenindus oli hea firma poolt

Meie käisime nende kaudu novembris Phuketis. Lennupiletid saadeti 20 päeva enne lendu meilile nagu lubati, pidin küll 2 korda seda meelde tuletama. Hotelli võtsime ka nende kaudu ja jäime väga rahule. Hotellibroneering tuli küll tõesti alles 1 päev enne äralendu. Mulle tundub, et see on väga väheste töötajatega ettevõte ja kuna hinnad on neil tõesti head ja tööd palju, siis lähevad seal asjad sassi ja meelest ära.

Mina tasusin arve 30.12 lennupiletite eest Eesti-Helsinki-Eesti ja reisipaketi Helsinki-Phuket-Helsinki eest reisiperiood 15.01-30.01.2015. Hetkel ootan oma lennupileteid, eks annan ka siia teada kuidas läheb.

Inimesed, palun andke teada, missugune lennufirma saadab e-piletid päevi või nädalaid hiljem või kellel puudub internetileht, kust saab neidsamu pileteid otse ja odavamalt osta. Kui need asjad üldse mingit kahtluselambikest põlema ei löö, siis tekib tõesti tunne, et Trip.ee tulevik on pigem kasiinovaldkonnas.

Lööb ikka põlema, miks ta ei löö. Aga kui võrdlen nende hindu suurte reisibüroode samaväärsete reiside hindadega, siis olen nõus natuke oma närve kulutama. Lendasime Finnmatkatega ja kui nende kodukalt vaadata Phuketi reisipakkumisi, siis kokkuvõtteks sain ma sama hinnaga, mis nad ainult lennupileteid pakuvad kogu reisipaketi 4* hotellis. Ma ei tea, kuidas nad lennupileteid broneerivad, sest peale broneeringu kätte saamist helistasin Finnmatkatesse ja küsisin toitlustuse kohta ja kas kõik on ikka ok. Muu oli korras, aga pagasi eest oli maksmata. Helistasin siis Reisiks Kaugele Gerlile ja riidlesin, et ehk oleks võinud sellest teavitada, et pagasi eest tuleb juurde maksta. Ütles, et nemad Finnmatkatega otse ei suhtle, aga pagasiga on kõik korras ja see kuulub hinna sisse. Nii oligi.

Tinku tahad sa äkki hindadest rääkida? Ma võtsin Finmatkade lennu 15-30.jaan 2015 769.- mis sinu hind oli?

vaatasin et täna saaks 100 odavamalt samale lennule aga mul ei pidanud närv vastu ja ostsin paar kuud tagasi

Minul läks 863.- per inimene, mille sees on ka Tallinn-Helsinki-Tallinn lennupilet, Helsinki-Phuket-Helsinki lennupilet, transfeer lennujaamast + hotell.

me läksime reisile 13.nov ja kogu pakett kaheks nädalaks maksis 715 eur. Paketis olid lennupiletid, 14 ööd 4* hotellis koos hommikusöögiga ja transfeer hotelli ja tagasi lennujaama.
Hell.ed- meil enam- vähem sama hind, sest me Helsingisse läksime laevaga ja tulime tagasi ka. Vaatasime lennupileteid, aga tagasilend oli alles 20.30 õhtul vist ja ei viitsinud nii kaua seal oodata.

Kui kaua teil piletite kättesaamisega läks?

maksime ära septembri lõpus ja lubati 20 päeva enne reisi saata. See sattus laupäevasele päevale ja muidugi ei saanud me siis mingeid pileteid. Esmaspäeval hakkasin helistama ja järgmisel päeval sain kätte. Hotelliga läks kauem. Selle broneeringu sain lõpuks 1 päev enne väljalendu. Aga kindlasti oleks ehk varem saanud, kui oleksin helistanud. :P

Eks ma siis homme hakkan helistama :D Nad ütlesid, et töötavad igal päeval :)

Helista kindlasti, siis ta lubab vähemalt, millal saadab ja kui siis ei ole, siis helista uuesti. Ega see väga normaalne pole, aga tõepoolest selline tunne jääb, et ta lihtsalt unustab ära :D

Toitlustus lennukil tuleb ka juurde osta. See läks ka meelest ära, ise küsisin, kuidas sellega on. :D

Mulle ütles ta, et toitlustus on peale 6 h lendu ja 2 h enne maandumist antakse ka mingi võiku vms.

Finnmatkat opereerivad tellimuslendudega ning olen üsna kindel, et pileteid müüb Finnmatkat ise, kõik teised on edasimüüjad. Eesti reisibürood Finnmatkatelt komisjoni enam ei saa ja seetõttu on Eesti reisibürood kehtestanud Finnmatkat pakettidele broneerimistasud.
Ma ei saanud vist küll päris täpselt aru aga Finnmatkat reisipakett tuli Reisiks Kaugele kaudu soodsam, kui Finnmatkat ise müüb? Minul igaljuhul lööks siis kahtluselambike väga eredalt põlema.
Reisikorraldaja lehelt otse ostmisest mugavam ei ole ju oma reisidokumente kelleltki pidevalt nuruda. Vabanduseks ei saa olla, et palju tööd ja unustatakse ära. Äkki siis unustati sulle ka need lennud broneerida?

Mina sain täna oma piletid kätte, esmaspäeval kontrollin need üle.

Guugelda nime RIINA LEPALAAN, saad teada, kellega on tegu. Sama isik on kahjuks selle firmaga seotud !!! Närvide hoidmiseks ärge tegemist tehke. Teame, millest räägime...

Käekiri tunduski selline, et pani mõtlema ega ometi siis nüüd uue ringiga. Ja tundub sisetunne ilmselt ei petnudki.

Jah, meil on ka kõik temaga väga rahul! Küll ikka viitsivad kadedad siin tema teenust maha teha. Kõigil ei ole aega ega oskusi või isegi tahtmist otsida neid open jaw pileteid ja mitmest kohast soodsaid pakkumisi kokku panna. Ma parem teen oma tööd sel ajal ja mingi paarsada euri selle eest Riinale või teistele maksta miks ka mitte. No oleks ise saanud lennud kombineerida 500ga inimene ja majutuse neljale nädalaks 1000ga - Riina küsis selle eest kokku ainult 3500. Me oleks isegi kuni 4000 valmis olnud maksma. Ok, ei ole reisipakett või ametlik büroo, mis siis?

Aga kui rahast ilma ollakse, siis on sigala sugused esimesed siin halamas:D

Oled sa kunagi kohe pileti kätte saanud, ei ole.. Ärge laske end odavatel hindadel mõjutada, see ongi neil asja mõte. Ära imesta, kui ykspäev kuskil lennujaamas oled ja sul tegelikkuses piletit polegi :)
Kuulake inimesi, kes asjaga veits rohkem kursis on !!!
Teades, et Riinal on karistus kaelas, ei saagi ta kuskil juhatuses olla !!!

Need, kes on siin väga rahul, siis sel korral läkski teil hästi. See on teile lihtsalt hoiatuseks. Varsti on see firma kotis, neil raha taskud täis ja teie oma rahast, reisist ja närvidest priid. Siis tuleb uus firma ja asi algab otsast peale...

Niikaua, kui te asjast teadjaid kuulda ei võta, niikaua saavad sajad ja sajad inimesed jälle tüssu.
Ma ei kirjuta siin niisama, vaid yritan päästa sinu, sinu või sinu tagumikku.

Edu

Tõenäoliselt panustab sellele, et suudab pileti ostmisest kuni väljalennuni leida hinna, millega ka mingi vaheraha teenib. Kui see ei peaks õnnestuma, siis on "võimalikud variandid", mis pileti soetanule ei pruugi meeldida.
Tõenäoliselt tuleks suhtuda nagu igasse teise "liiga heasse" pakkumisse, ainult et siin on lisahoiatus ülal ja oma raha väljakäimisel tuleb võimalike tagajärgedega arvestada.

Meil läheb lend täna kella 17 paiku ja siiamaani pole pileteid saanud. Lubas 100% eile juba, siis täna hommikul tunniaja jooksul ja nüüd poole tunni jooksul aga ikka ei midagi. pidime kell 13 Tartust liikuma hakkama aga ei miskit.

Tundub olevat negatiivse rahavooga firma, mis müüb pileteid alla omahinna, eesmärgiga tagada raha pealevool. Ostab aga pileteid kuidas juhtub.

Kas HelLed, Tinku, Sigala ja zewa250 on su töötajad või sa ise? Tundub sümptomaatiline, et kiitvaid hinnanguid annavad ainult kasutajad, kelle ainsad postitused on "reisikskaugele" teemades. Jube tüütud on need omast arust kavalad väikesed vanapaganad, kes kõiki ümbritsevaid täislammasteks peavad!

Mina olen imestanud ikka selle üle, et kui tavalised reisibürood teevad reklaami, siis on alati kirjas, kas see on Lufthansa, Finnairi, no mille iganes kampaania. Sama pakettreiside puhul, on see Novatoursi pakkumine, Tezi või muu.
Ka tarbijakaitseamet nõuab, et reisija peab teadma, kes on tegelik teenuse pakkuja.
Reisiks Kaugele lehelt leiad vaid hinna ja palmipuudega pildikese.

Olen kasutanud nende teenuseid.Nüüdseks juba kahel korral.Esimesel korral 580.- Helsingi-Krabi-Helsingi.
Kõik toimis v.a. p i l e t e i d pidime nõudma mingi nädal aega jutti. Seejärel sai ostetud Usa piletid 394.-Oslost Fort-Lauderdale ja no uskumatu kus tädi vingerdas, endal mul nagu enam piinlik polnudki pidevalt helistada ja tüüdata ,et kus on ja millal vaid t e m a pärast oli kuidagi piinlik. KÜll ei töötanud süsteem,küll
keegi kolleeg unustas saata,küll oli serves maas jne. täiesti ajuvaba tundus.Helistamisest sai hasart juba :D Peale 3,5 ndlt saime piletid kätte,kuid ühel reisijal meil siiani toidud märkimata ja pagasit pole…..
Oskan ise suurepäraselt netist pileteid otsida ja leida pakkumisi,kuid selliseid hindu see hetk polnud.
Kas seda nn. ühe mehe firmat kasutada või mitte, närvide pärast Ei soovita!

Lihtsalt torkas silma, et positiivsed kommentaatorid on Trip.ee kasutajad alla 1 aasta, s.t. hiljuti kasutajaks registreerunud ehk kogenud reisisellid. Mõnel ajaloos 1 postitus, mõnel rohkem, aga kõik selle teema all. Ilmselt muidugi juhus.

mina selle postituse pärast kasutajaks registreerisingi. Kui septembris ise selle firmaga asju ajasin, siis otsisin ka netist infot, aga siis polnud midagi. Nüüd ammu reisilt tagasi ja tahtsin oma kogemusest kirjutada. Ongi kõik.

eriti hea on minu arust see, et kui rahad makstud, siis tuleb päevade-nädalate kaupa helistada-mailida, et oma pileteid kätte saada :D
kas siis tõesti aja- ja närvikulu midagi ei maksa? säästate küll mõnikümmend eurot võrreldes suurte/tunnustatud reisibüroodega, aga aeg ja närvid?
aga eks vene rulett pidavat ka meelelahutus olema, iseasi kuidas see kellegi jaoks lõppeb.

lõpetuseks:
kainet mõistust ja toredat uut reisi-aastat kõigile.

lugesin Finnmatkate kodulehelt, et piletid saad välja printida tõesti 20 päeva enne reisi algust, mitte varem. Broneeringu kinnituse saad küll. See vastab tõele, et varem piletit ei saa.

Mina ei ole selle firmaga seotud, kes kahtleb võib mulle sõnumi saata siin. Ma ei hakka oma täisnime siia panema. Lisan vähemalt pildi :) Jõudsin alles täna oma pileteid kontrollida, Finnairi helistades sain teada, et sellist broneeringut ei ole. Ootan hommikust saadik lõpliku vastust Reisiks Kaugele esindajalt. TuiFly Nordic lehelt kontrollides on mu Helsinki-Phuket-Helsinki broneering olemas, homme helistan ka sinna, et 100% kinnitust saada. Tundub, et igaksjuhuks pean ka hotelli broneeringu üle kontrollima. Jah, enne kui ma piletid ostsin kahtlesin ja kõhklesin ma palju. Kuid ostu tegin lõpuks ära, sest nägin nende FB lehel, et minu vana kursaõe tuttav oli sinna kommentaari jätnud tänudega heast reisist. Palusin oma vanal kursaõel küsida, kas kõik sujus neil hästi ja sain vastuseks, et kõik sujus probleemideta. Vastasel korral poleks ma seda ostu teinud. Kuid tõsi ta on, et kui ma oleks reisi mujalt kallima hinna eest võtnud, siis oleks nii mõnigi närvirakk kulutamata jäänud.

Tommasi - kust Sul see info, et Riina Lepalaan on selle firmaga seotud?

HelLed, minu eelmine kommentaar oligi umbes Sinu kohta, et reisijad isegi ei teagi, kes on tegelik teenusepakkuja.
Finnairi iseenesest oli päris rumal helistada :) sest loomulikult ei ole neil ülevaadet TuiFly Nordic lendudest/bronnidest, need on ju kaks täiesti erinevat asja.
Mind paneb imestama, et tihti ostetakse jumal-teab-kust, ja samas puudub ülevaade, mida siis tegelikult ostnud oled!?

Finnairist kontrollisin ma Tallinn-Helsinki-Tallink pileteid. Ei olnud üldse rumal tegu, sest nende piletite broneering on Finnairi lennule. Vaadake, ma saan aru, et siin on koos mingid kõvad reisigurud ja algajatel ei tasu siia mitte kui midagi kirjutada. Ma olen varem ainult Egiptuses käinud ja selle reisi ostsin Turismimessilt Reisieksperdi kaudu. Nõme suhtumine teil igatahes.

hr./pr. sigala, teeme nii, et täna enam peale ei võta :D

HelLed...Finnairist üle küsimine ei olnud kindlasti mitte rumal tegu...õigesti tegid, et kontrollisid, tundub et praeguse seisuga sul TLL-HEL-TLL bronni pole (ära muretse, häda pärast saad selle otsa laevaga liigelda ja suht väikese kuluga).
Homme kui TuiFly Nordic´ga ühendust võtad, siis kontrolli milline on su broneeringu status (kas broneeringu eest on juba tasutud või ei).
Kindlasti soovitan ka hotelli helsitada/mailida ja sama asja küsida, et kas broneering on ja kui jah, siis milline on broneeringu status, kas makstud või ei.
Loodan et asjad sujuvad ning saad kenasti puhkama....aga järgmine kord valid juba ilusti mõne suurema/tunnustatud vahendaja. (säästad aega ja närve)
Edu...

Tänud! Teen seda kindlasti :)!

Mulle see firma meeldib, mõnus 2015. aasta monkeybusiness, umbes nagu ärikaksikud Teet ja Tiit :)

HelLed - RL on sellega seotud ja kuidas veel !! Ta ei saa lihtsalt oma nimega kusagil juhatuses olla ning avalikult esineda ja see pole veel kõik.. Kust info, see pole siin vajalik teave. Lihtsalt niisama Siin me ei kirjuta. Asjal on ikka point !!!!

On näha, et inimestel on juba tõrkeid, mis tähendab.. :)

Konkreetse firma saatus on samasugune kui ThinkGreen Company OÜ.

Oleme end siin piisavalt väljendanud. Kes taipab, kes mitte.

Mida rohkem lasete endid neist hindadest mõjutada, seda rohkem on kannatajaid. See üks võid olla just sina !!

Taipu

Meie seltskond seisab ka hetkel probleemi ees. Esmaspäeval peaks reis algama aga meie lennubroneeringud, mis ta meile saatis on tühistatud. Telefonile Gerli ka enam ei vasta. Ei teaga kuidas käituda.

Suure nurumise peale saadab mingid broneeringud, mis hiljem ära tühistatakse.

Meie seltskond ootas oma reisi kuni tänaseni ,aga mida ei ole on reis .Telefonis ainult üks hämamine ja vale .Õnneks saime oma raha tagasi. Ei soovita kohe kindlasti selle firmaga tegemist teha .

Yhesõnaga hakkab vaikselt pihta jamad.. kurb on seda kõrvalt vaadata.

Teisisõnu kasutage tuntuid reisibyroosid, nemad teevad ka väga häid pakkumisi. Suhelge inimestega, kes on käinud ja teavad kust mida otsida. Kas see 100, 200 eurot võitu on väärt oma närvide ja aja kulutamiseks, kus tulemus võibki olla masendav. Kaotatud aja ja närvidega suudate muud paremat korda saata.

Soovin selget pead ja ikkagi õnnestumisi.

Edu

Nagu keegi väitis, et MINA olen selle reisibüroo töötaja vms siis arvaku mida tahes. Lihtsalt mina ei halvusta seda asja siin enne kui mul pole probleeme sellega olnud ! Ma ju ei saa õelda, et ärge kasutage seda kui ma ise kasutasin ja käisin reisil ning kõik sujus kuigi pean mainima, et pidin samuti helistama mõned korrad ja meelde tuletama . Aga mina valisin selle tee , et saan need piletid selle 100-200€ odavamalt ja saan endale selle eest reisil asju lubada. Ja samuti mulle tundub, et osad kes siin laimavad võivad ju olla ka "närvis suurfirmade töötajad" kes jäävad klientidest ilma .

Tere!kas kellegil on konkreetselt reis ära jäänud, kuna pole oma pileteid kätte saanud?

Pärast kommentaare hakka või ise ka juba muretsema. Kui küsisin hinnapakkumist, siis vastus tuli kohe. Nüüd kui arve makstud ja soovisin teada millal pileteid võiks ootama hakata- enam vastust ei ole saanud. Kui piletid enne reisi 20 päeva saadetakse, kas siis tõesti pean 9 kuud muretsema või siiski saadetakse ka broneeringu kinnitus?

No nii...natuke tausta uuritud nüüd.
Tundub, et tänasel päeval 08.01.2015 on tehtud äriregistris mingisugune kandemuutus (tavaliselt omaniku/osaniku vahetus):

2 Muutmiskanne 08.01.2015 Ä 30052403 / 2 Kanne 1 R

https://ariregister.rik.ee/lihtparing.py/menetlusteave?ark=12570263

Samas Reisiks Oü äriregistrisse kantud tel nr (+372 55 957 002) on ka Carrem OÜ
(Tallinna mnt 70, Pärnu 80034, Estonia) telefoni number ja antud ettevõte tegeleb autoremondiga.

Tegemist muidugi spekulatsiooniga, aga mulle tundub, et on hakatud firmat kellelegi ümber tankima, et nii ise vastutusest vabaneda.

Aga eks ootame-vaatame

Kui inimene ostab lennupiletid www.verta.fi, www.skyscanner.net, www.budgetair.com, www.vayama.com jne jne vahendusel, saab piletid sama päev,
aga kui ostab selle "reisiks kaugele" - firma kaudu, siis peab inimene ootama, manguma, küsima, närveerima ja uuesti helistama?

= väga kahtlane! VÄGA!

Saan järeldada vaid üht: sellel firmal on likviidsusega probleeme. S.t. sinu raha eest ostetakse piletid üle-eelmisele kliendile ja Sulle siis kui üle-järgmine klient tellimuse ja ülekande teeb?

siinkohal oleks hr. hanno1 kommentaar ja selgitused igati asjakohased.
nn. juhatuse liige peaks asja selgitama ja natuke valgustama.

Meie seltskonnal (26 inimest) on hetkel väga suur segadus broneeringutega, mille tegime Reisiks Kaugele (Reisiks OÜ) kaudu. Kirjadele ei vastata nädalate viisi. Telefonitsi on jutt, et kohe kohe ja kõik on korras. Osadel on meie seltskonnast ka ettemaks tehtud. Minul isiklikult ettemaksu tehtud ei ole ja ei kavatsegi, sest kogu asjaajamine on olnud kohutav ja algusest peale väga puudulik.
Meie küsisime novembris pakkumisi paketireisile mai alguseks Türki ja Reisiks Kaugele tegi uskumatu hinnaga pakkumise, saatis kohe ka ettemaksu arved. Mille osad meie seltskonnast kahjuks ka tasusid. Selline hind oli algusest peale väga kahtlane ja seetõttu hakkasin Gerly käest uurimia, et kes on reisikorraldaja ja mis kuupäevadel on üldse minek, sest isegi reisi kuupäevi ei suudetud edastada rääkimata muudest reisitingimustest, mille eest ettemaksuarve siis esitati. Uskumatu! Reisikorraldaja kohta valetas ta konkreetselt öeldes, et reisi korraldaja on Teztour (selle kohta on mul e-mail olemas), Teztourist uurides selgus,et nemad Reisiks OÜ-ga koostööd ei tee. Siis saime info, et reisi mida Gerly meile müüs korraldaja on ikkagi GoAdventure. Sealt öeldi meile kohe alguses, et seda hotelli, mida soovisime neil veel neil müügis ei ole aga tuleb ilmselt uuel aastal müüki ja enne nad hinnapakkumist sinna hotelli ei saa teha. Gerly müüs meile juba novembris pakette sinna hotelli - arved on olemas.
Palun ärge tehke selle ettevõttega tegemist!

Jumal Sa näed ja Sa ei mürista:)
Tegu siis taaskord püramiid-skeemiga, kus esimesed kliendid saavad järgmiste õnnetute kulul paarsada euri odavamalt reisile, seejärel teevad sotsiaalmeedias ettevõtele tasuta reklaami ja teised nn hiljaks jäänud jäävad kõigest ilma.
Täna, kus Tallinnast saab mugavalt lennata 550-euriga Singapuri või Manilasse ostes pileti näiteks Estraveli - sky24.ee kaudu, kus ei pea isegi krediitkaarti kasutama ja pilet on peale makset paari minuti jooksul mailboxis, siis paneb ikka kahe käega peast kinni hoidma lugedes eeltoodud ulmeklassikat.
Tripis on väga abivalmis inimesed, enne kui kannate raha kellegi arvele, kes lubab Teile näiteks 2 nädalat Phuketis koos lennu ja majutusega viietärni hotellis 300euri eest tasuks meilt nõu küsida. Ehk suudaks koos selle portaali toredate reisisellide abiga järgmise üritaja suurema huiamise ära hoida.

Siberihunt, kas võin sõnumi saata?

Reisiks võtab reisi GoAdvenurest,tema pakkumine meie perele Türki oli 1000.-euri odavam,kui GO-l.
GoAdventurest vastati et selline pakkumine pole võimalik.Go Adventure saadab broneeringu kinnitusel Reisiksile,kus on kallim hind peal,Gerly aga vastab et ärge seda hinda vaadake,teie saate ikka selle hinnag mis tema lubas.Kuidas on see võimalik.Tekitab kahtlusi

Miks siin foorumis "dislike" nuppu ei ole?

Tinku, loe ikka eelnevalt postitused läbi ka. Ridamisi inimesi kellel on otsene kokkupuude kirjutavad enda negatiivseid kogemusi ja sa ikka kaitsed?

mis halvad kuulujutud, eespool on isegi need, kel önneks läinud ju tunnistanud, et pidid nädalate kaupa oma pileteid manguma jne, selge see, et enne ei saa pileteid kui järgmistelt lollidelt on raha kätte saadud. Aga ütleks, kui inimesed hoiatustest ei hooli ja oma raha sulidele annavad, siis paras ka, ehk teinekord on targemad ja kuulavad, mida räägitakse, ei ole ju esimene juhtum.
Eks siis need, kes väga pikalt raha ette maksnud, saa siis tünni, kuni uusi pale veel tuleb, läheb osadel önneks, tüüpiline püramiidskeem.

Flatu- Tinku vanus foorumis 0 aastat, 13 kommentaari, kõik siin teemas. Järeldused tee ise!

Tegin ka paar päeva tagasi grupile broneeringu nende kaudu. Broneeringute kinnitusnumbreid pidi mitu korda küsima ja selgitama, et ma ikka soovin neid, et ise üle kontrollida ChecMyTrip või ViewTrip lehelt. Jama oli selles, et nende pakutud päevadel ei lennanud eesti õhk - ok, korrigeeriti ära. Võib-olla inimlik eksimus, aga siin foorumis on kahe päeva jooksul nii palju kommentaare, et jätsin ülekande tegemata ja võtsin ühendust lätlaste reisibürooga, läbi mille nad broneeringu Amadeusi tegid ja palusin lätlastelt otse arvet. Helistasin üle lätlastele ja lubati homme saata, eks siis on näha tõehetk. Võib-olla ongi kõik korras selle bürooga, sest minu broneeringud on Amadeusis olemas ja teen neile liiga enda hirmuga - aga ootan enne lätlaste vastuse ära ja maksan lätlastele otse. Need foorumi postitused, kui neist mõnigi õige on - on piisavalt kahtluseid tekitanud ... ja selliste kahtluste ümberlükkamisega võiks nende esindaja siin korrektsemalt tegeleda.

ma ju kirjutasin eelnevalt, miks ma siia tulin, selle sama firma pärast, aga septembris, kui mul vaja oli, siis polnud siin veel midagi kirjas peale küsimuse, kas keegi teab midagi. Käisin reisil ära ja kirjutasin oma arvamuse. Ja ma ei kaitse, aga suht nõme on lugeda- aaa...ma tean küll, kuidas see käib; ah, lollidelt tuleb raha ära võtta; mõelge, inimesed, kellega te tegemist teete jne jne. Nendest on tõesti kahju, kes oma makstud pileteid ootavad ja ma loodan, et nad saavad nad lõpuks ka kätte, aga need, kes lihtsalt spekuleerivad oma oletustega...see on natuke piinlik, nagu delfi kommentaarium

Minu seis on praegu selline, et Tallinn-Helsinki-Tallinki piletite kohta ütles Finnair, et need on olemas. TuiFly Nordicu kodulehel valisin istekohad ära ja sain check-ini ka teha. Printisin boarding passid välja. TuiFly Nordicusse helistades selgus, et pagasit ja toitlustust ei ole, reisikorraldaja ütles, et need lisatakse 4 päeva enne reisi. Seda kinnitas ka Tallinna Lennujaama üldinfo, et reisikorraldajate puhul nii on. Praegu ootan veel hotelli kinnitust, et broneeringuga on kõik korras.

Tinku, kas selleks, et inimesi hoiatada ei piisa kümnete kogemusest, vaid peab ise sama loll olema?
Piinlik on hoopis, et Tinku sugused käivad siin veel sulisi öigustamas. Pole mingit vabandust, et inimesed peavad oma pileteis nädalate viisi taga nuiama, osta ise netist ja kohe on piletid olemas, sama ka firmal.
Mul isiklikult on täiesti kama sellest firmast, aga inimestest kelle närvid kuluvad ja vöivad rahast ilma jääda, neist on kahju.

Novembris ostsime mainitud firmast 5 lennupiletit Phuketisse. Piletid olid mõeldud sünnipäeva -ja jõulukingiks ning olid ka kohal täpselt palutud päeval. Lugedes neid kommentaare tundub, et meil vedas ja piisas vaid ühest e-kirjast, kus kirjutasime, mis kuupäeval pileteid vajame. Küll jäi õhku küsimus, miks meil oli 2 bronni kuigi tellimise kõik koos ja ühel piletil puudus toit aga seda märgates, saadeti uus pilet. Kokkuvõttes ei jäänud küll sellist tunnet, et selle firmaga me rohkem küll tegemist teha ei soovi.

Mina ka ei saa aru kas keegi on maha jäänud siis sest meie olime ka väga rahul nendega ja nende tööga. Usun et siin on lihtsalt kadedad inimesed koos

Sai makstud dets.reis Taisse,telefoni vastu ei võeta,meilidele ei vastata, jumala teadmatus siiani

Hell.ed- kui sa poleks lugenud siit "heatahtlike" inimeste kommentaare, et see firma ongi tehtud sinu- ja minusugustel naha üle kõrvade tõmbamiseks, siis oleks sul närvirakke kindlalt rohkem alles.

mhmh.... siin on jah kadedad inimesed koos.
mina vist kõige kadedam.

Tinku160, ma ei ole Sinuga nõus. Mis Sa tõesti arvad, et ma oleks rahulikult 14.01-ni pileteid oodanud, et need päev enne reisi võib-olla kätte saada? Minu närvirakud oleks siis alles jäänud, kui ma oleks need piletid saanud kätte KOHE peale arve tasumist ja nendega poleks mingit probleemi olnud. Esimese Finnairi bookingu kohta öeldi Finnairist üldse, et sellist broneeringut ei olegi! Ja võttes arvesse seda, et Reisiks Kaugele esindaja ei vasta minu kõnedele täna alates kella 16:00-st, siis olen ma juba nagu pingule tõmmatud kummilint!!! Pole mõtet siin minu poolehoidu otsida.

Ja liisu1980 ehk seletad mida siin kadetseda on?

Hanno Kivisild võiks ju siin inimste kahtlustele lõpu teha. Hanno, inimestel on ju hirm oma reisi ja rahade pärast. Palun jaga adekvaatset infot. Miks peab nii kaua oma broneeringuid ootama, miks ei vastata kirjadele ja antakse lubadusi... See ju mõjub firma mainele halvasti ja nii neid kliente kaotataksegi.

ennustan, et need selgitused/kommentaarid jäävadki tulemata.

ma ei saa inimestest selles möttes üldse aru, vaatasin korra firma FB lehele, need pakkumised on ju köik samad mis tripis ja rantapallo lehel olemas, jube raske on hiirega paar klikki teha ja reis ära osta vöi siis aurinkomatkade reis osta Estravelist näiteks, kus tead, et nii Estravel ja Aurinkomatkad kuuluvad Finnairile ja mingi jama korral ei pea muretsema.

Firmal tundub siiski ju mingi tagatisraha olevat makstud, seega kui püramiid väga suureks ei paisu, siis ehk saab raha tagasi.
Tagatise kehtivuse lõpukuupäev: 03.03.2015 st tasub seda kuupäeva jälgida ja vaadata, kas uuendatakse.
Siin on inimestele nöuanded, mida teha enne reisi ostmist, trip vöiks kuhugi sellise info nähtavaks teha.
https://www.eesti.ee/est/reisi_ja_reisikorraldusteenused
http://www.tarbijakaitseamet.ee/et/tarbijale/reisimine

Supp läheb vaikselt keema..
Kes on Hanno, lihtsalt keegi juhatuse liige, mitmes firmas. Tegelikke niite tõmbab Riina Lepalaan ja tema kaaskond, kes selle firmakese mõne aja pärast kotti laseb nagu oli see eelmine TGC - thinkgreen company ja yleeelmine jne. Mõne aja pärast tehakse uus firma ja siis uus ja siis veel uus ja nii see käibki. Nad lihtsalt ei saa oma nime/dega pildil olla, selleks ongi juhatuse liige keegi teine, et tegutseda sama skeemi järgi.
Teile on niipalju infot ette söödetud, et aeg oleks ridade vahelt lugeda.
Targutada pole mõistlik.

Teeme kõik selleks, et kannatajaid poleks.

Loodame, et meist oli siin abi.

Praegu on südaöö, aga sain oma reisipäringule 6-7 minutiga vastuse.
Nii et uutele potensiaalsetele klientidele vastab ikka väga ruttu.

20 min tagasi neil FB uus reis üles pandud.
Lennupiletid Tallinnast Borneole hind vaid 485.- edasi tagasi
info ja broneerimine www.reisikskaugele.ee,info@reisikskaugele.ee

Samas ei saa aru, miks siis telefonile ei vastata kui infot soovin. Miski on ikka väga valesti.

tirts, see pakkumine on ju tripis üleeilsest üleval. Isegi ei suuda siit lehelt operatiivselt asju üles tömmata.

Loogish, et päringule vastatakse sekundiga, arve saad juba poole sekundiga. Raha on vaja ju kätte saada... :)))))))

Kui siin foorumis tohiks ebatsensuurseid väljendeid kasutada - siis hetkel kasutaks. Leppisin eile õhtul lätlastega kokku, et siinsete foorumi postituste peale sooviksin enda broneeringu otse tasuda neile ilma antud firma vahenduseta ja maksku vahendustasu ise Reisiks OÜ'le. Ennatlikult panin selle info siia öösel üles hoiatuseks teistele. Kui lätlaste kontor avati täna hommikul ja hakati mulle arvet tegema, helistas Gerly teisele tütarlapsele seal ja lasi mu broneeringud kustutada :)Õnnetu lätlane helistas ja vabandas, et tema arve tegemise ajal kustutati mu broneeringud :) no palju õnne Gerly. Ja edu kõigile, kes temaga asju ajavad ... ja vähemalt seda foorumit nad loevad 24/7 :)
Nüüd saabus ka lätlastelt tõehetk - lätlased saatsid mulle pakkumise, mis nad olid teinud Gerlyle. Nemad pakkusid pileti hinnaks Gerlyle 1276 ja Gerly (Reisiks OÜ) pakkus seda meile edasi hinnaga 599.- Väga mõistlik ja jätkusuutlik äri.

"Nemad pakkusid pileti hinnaks Gerlyle 1276 ja Gerly (Reisiks OÜ) pakkus seda meile edasi hinnaga 599."

See peaks isegi suurima lambapea jaoks selle firma äritegevuse kohta asja selgeks tegema. Lootke, et tagatisest piisab kahjude korvamiseks.

@neandertaal Inimeste kergeusklikkust ja lollust ka kõigi faktide olemasolul ei tasu kunagi alahinnata!

Hetkel tegeleb Reisiks OÜ asjade uurimisega Tarbiakaitseamet, peale lõunat tuleb neilt ka pressiteade. Hetkel tundub, et neil on palju segadust ning telefonile enam keegi ei vasta.

Püramiidskeem kõige otsemas mõistes!Aga kui on raha palju üle,siis soovitaks pigem lotot mängida-tõenäosus võita (loe reisile sõita) on tunduvalt suurem!

Kahju, et neid kommenataare, mis siin täna on, ei olnud septembris 2014. Ka mina ja mu sõbrad ostsime lennupiletid Stockholm-Manila Reisik OÜ-st. Kui raha makstud, siis hakaks trall pihta, oma kuu aega ootasime pileteid. Lennufirmaks oli Emirates ja tundus samuti kahtlane, et kuidas ei saa vähemalt 1 päeva jooksul saata meile lennupiletetid, msi on ju netist soetatud. Aga jah, kui uurisime ise osta, siis sellise hinnaga ei leidnud, nagu Reisiks OÜ pakkus. Aga saime oma piletid kuu aja päarst, pea iga päev helistamist, e-kirjade saatmist saime oma piletid (meid oli 4 ja piletid siame mitte korraga, vaid erinevatel päevadel). Reisiks OÜ vabandused olid ka, et nende Läti või Leedu äripartner ei suuda piletetid edastada, et nemad ise otse ei osta. Pöördusin septembris ka Tarbijakaitse poole, siiss elgus, et Reisiks Oü-l midagi menetluses ei ole. Piletid on käes, vähemalt Emirates kodulehel kui perekonnanimi ja broneeringu nr panna, on andmed olemas ja tundub, et check in teeme ise (algselt pakkus Reisiks OÜ, et teevad ise). reis on 17 vebr eks näis kas kõik ka toimib, hetkel Emirates-is andmed olemas, need vist ei saa valed olla... Igaljuhul oli see üks aja ja närvesööv piletite ostmine. Samas mu sõbranna ostis ka Reisiks OÜ-st piletid (ma ei teadnud, et ta algselt Reisiks OÜ-st ostis) ja sai kohe kätte ja käis nüüd detsembris reisil ära ka:) Eks tuleb parimat loota.

Noh, hotell ütles mulle, et bookingut ei ole, see olevat eile tühistatud.

Puhh1969, kust Sul selline info on? Jaga seda teistega ka, sest hetkel on teadmatuses ja segaduses paljud kliendid. Kõik ju loodavad, et ikka kõik laheneb.

See info on Tarbijakaitsest.

Ma ei ole seotud ei Reisiks OÜ-ga ("Oi, meil küll kõik toimis ja see on nii nunnu firma!") ega mõne teise reisibürooga ("Eelistage alati suure hinnaga, oih!, uups! valesti läks, ma tahtsin öelda suuri reisibüroosid, mitte kirvest väänavaid reisibüroosid!").

Sellegipoolest küsimused.

Kas siin on kedagi, kes on konkreetselt oma reisist-piletitest ilma jäänud või on asi olnud lihtsalt selles, et on tulnud oma pileteid taga ajada ja kerjata, kuid lõppkokkuvõttes on reis siiski toimunud ja lennud lennatud?
Praegu jääb mulje, et kuigi kõik tundub kuidagi veider, siis keegi siiski oma piletitest-reisidest ilma jäänud ei ole. Kas sel juhul ei peaks kaebama klienditeeninduse kehva kvaliteedi üle, aga mitte süüdistama reisi- ja piletimüüjat pettuses?

Kas käesolevaks hetkeks on tekkinud keegi, kes saab konkreetselt öelda, et raha ta maksis, aga reisi/ lennu kuupäev on möödas ning piletid jäidki saamata? Kui on, siis kuulaks hea meelega ning selle põhjal ka nõustuks väidetega, et tegu on petmisega. Kui kedagi petetud ei ole, siis võikski rääkida pigem närvesöövast ja halvast klienditeenindusest. Petmine ja kehv teenindus on siiski kaks erinevat asja.
Keegi esitles end siin ülevalpool ka Reisiks OÜ juhina vms, ootaks ka selle kodaniku selgitusi hea meelega.

jälle üks, kes tegi kasutaja, et siia teemasse postitada, tubli.
Siin ei olegi rohkem töestust vaja, kui see, et reisikorraldaja ise kinnitab, et on väljastanud arve summale x ja antud firma müüb seda inimestele pikalt ette hinnaga 0,5X. Seda peabki tegema, et neile, kes nädalate viisi oma makstud pileteid on luninud, need löpuks kätte anda. Varem vöi hiljem enam uusi lolle peale ei tule ja siis on kogu lugu.

Olge valvsad. Mõne aja pärast tulevad FB lehele või kodukale yliyli soodsate hindadega pakkumised, mistõttu on väga raske neist loobuda. See on lihtne viis veel enne lõppu kiirelt raha tasku panna ja Teie võite oma suu puhtaks pyhkida mõlemast, nii reisist kui rahast, loomulikult ka närvidest...
Mull läheb lõhki.

Enne, kui keegi, tuttav, sugulane, sõber või kes iganes hakkab neilt reisi ostma või isegi mõtleb sellele, siis peaks olema juba piisavalt infot, mida oma lähikondlastele jagada, et poleks soovitav seda teha. See on vaid soovitus :))

Kes mätsib, kes mitte.

Igaljuhul tunneme, et saime olla kasuks ja kannatanuid seekord vast niipalju pole.

Tundub, et see teema toob trip.ee-le üha uusi ja uusi liikmeid, mis on ju tore. Kahju ainult, et postitused piirduvadki ainult ühe kummalise susserfirma kiitmise või siis musta valgeks rääkimisega. Nagu näiteks Reisilemb siin teeb. Iseenesest huvitav fenomen, teen konto ja kirjutan kohe ühe pika ning poolpositiivse jutu kahtlase ettevõtte toetuseks :)

Pettusele näiteks viitab väga konkreetselt mullitaja näide, kus vahendati ühe teise edasimüüja teenust, ainult et hind odavnes ca 2 korda. Tasub postitused läbi lugeda.
Ning piletite kohene mittesaatmine ja kõnedele vastamisest loobumist ei ole lihtsalt kehv klienditeenindus. Kes vähegi on usaldusväärsetelt broneerimissaitidelt pileteid ostnud teab, et broneeringu kinnitus tuleb KOHE pärast raha maksmist. Mõnes kohas isegi enne. Ei ole nii, et pead kuhugi helistama ja nuiama pileteid või ootama päeva-kaks. Nagu keegi juba mainis, siis broneering on nagu rasedus - see kas on või seda ei ole. Ehk siis kui kohe e-pileteid postkastis ei ole, siis tänases maailmas on see juba selline kerge pettusemaiguga lugu.

Tuletan ka meelde seda, et postituse autor küsis, et kas tasub kasutada seda saiti. Isegi kui ignoreerida neid väiteid pettusele ja seotust ühe pätiga, siis on selge, et vastus on küsimusele on: "EI, mitte mingil juhul!" Kardan, et neid konkreetseid tõestusi, kus pileteid ei saadudki, on ka ühel hetkel siia foorumisse tulemas. Siis aga on juba hilja targutada, hetkel on vaja inimesi hoiatada.

Ma ei tea küll ühtegi suurt ja usaldusväärset bürood, mis oleks uppunud, tegu on olnud ikka reisikorraldajatega ja just nende suurte büroode kliendid on valutult probleemid lahendatud saanud. Endal just on taskust vötta näide seoses LH streigiga, kus tänu soliidsele firmale sai inimene kordades kallimate piletitega samal päeval siiski koju ise juurde maksmata.
Reisilemb paitab olevat ise reisibüroo töötaja, ega ta muidu soliidseid firmasi ei musta ja tavaliste inimeste soovitusi nilbeteks ei tembelda.
Ja keegi ei ole soovitanud siin kirvehinnaga miskit osta, kui on odavam, osta netist otse, kui on sama hind mingi X firmaga, siis osta soliidsest firmast, endal on muresi vähem.
Ja jutt, et nädalate viisi piletite mitte väljastamine jne on halb klinediteenindus, on naeruväärne. Et kui ostad mult teleri näiteks ja ma seda sulle siis nädalate viisi kätte ei anna ja pead korduvalt palumas käima, siis on tegu halva klienditeenindusega, jess:D
Lisaks siis reisilembele kui reisibüroo töötajale küsimus, et kui antud firma müüb pileteid sama hinnaga näiteks siin tripis olevale sooduspakkumisele, siis kust tuleb firma kasum, Qatar X büroole küll mingit komisjoni ei maksa.
PS Rännumees jöudis juba ette

Info pärineb Tarbekaitseametist.

"Samas – meil ei ole endiselt inimest, kes ütleks konkreetselt – raha maksin, aga reis jäi ära."

Saad sa aru kuidas sellised skeemid toimivad? Ega ei peteta iga päev/nädal/kuu mõnda inimest. Kõik saavad oma reisid ja piletid, aga ühel koledal päeval ei saa enam keegi. Ja need kes oma reisid on saanud ära teha, on seda osaliselt teinud tulevaste kahjukannatajate raha eest.

Palun meiega lahkelt jagada infot, kes neist "suurtest ja usaldusväärsetest" reisibüroodest ostnutest on kedagi rahast ilma jätnud. Selliseid reisibüroosid justkui üsna loetud arv ongi. Estravel tegi tünga? Kaleva? Baltic Tours? Reisiekspert?

Või mõeldakse siin kunagist Estouri (kes oli reisikorraldaja)?

Kui neid fakte ei tule, on tegemist selge uduga. Mis peaks veelgi ettevaatlikumaks tegema.

ühesönaga sinu eelnevate postituste möte oli, et ikka veel leiduks lolle, kes oma raha ära annaks ja sa oma reisi saaksid tehtud, pole paha :)

Fakte 0, väiteid palju. Kellele tegi tünga Estravel, Reisiekspert, Kaleva või Baltic Tours? Palun konkreetseid fakte, sest vastasel korral on tegemist laimuga. Seal ei pruugi alati kõige teravamad pliiatsid tööl olla ja nende oskus soodsaid lennukipileteid leida on üsna tihti samuti naeruväärne, aga palun siiski selgeid fakte, et nemad või sama kaliibriga kadunud reisibüroo on petturid.

Selge ja arusaadav väljendusviis. Polegi sellist juba aastaid Trip.ee-s kohanud. Kuna see pole päris meie intellektuaalne tase (eriti ilma rohtude ja pealevõtmiseta), siis me samas stiilis ei jätka. Palun värskelt registreerunud reisisõbrale tema tasemele sarnaselt mitte reageerida või see teema läheb lukku.

Lugedes viimaseid kommentaare, siis minu arust on ka hetkel tähtsaim, kas on sisi ekegi, kes on raha maksnud ja ei ole piletit saanud ja reisile samuti ei saanud ehk kas on keegi, kellel on tänaseks päevaks reisikuupäev mööda ja endiselton ta Eestis....

Vahepeal küsiksin, Reisilemb, millal sinu reis peaks algama ja mis sihtkohaks on?

Izzy, kuna ma heas usus (veel) loodan, et ma siiski tünga ei saa, siis ma ei nimetaks hetkel kuupäeva ega sihtpunkti.
Küll aga teen seda kohe, kui sellest päevast, millal lend peaks väljuma on saanud minevik kas

a) negatiivses mõttes ehk siis olen saanud reaalse tünga
või
b) positiivses mõttes ehk siis olen saanud tarbida seda, mille eest olen maksnud

See päev ei ole eriti kaugel.
Aga ilmselt juhul kui tegu on tüngakontoriga, ilmuvad esimesed reaalsed tüngasaajad juba enne selle päeva kättejõudmist välja.

Selge Reisilemb, loodan siis meie mõlema puhul parimat ja anna siis teada kui oled või ei ole saanud reisi nautida:)

Jah Lizzy. Soovin ka sulle parimat. Ja sama soovin ka kõigile neile, kes praegu täiesti arusaadavatel põhjustel murelikena oma pileteid ootavad.

Vaadates seda kõike eelnevat tuleb tänulik olla, et kaine mõistus hakkas kahtlema ja loobusin sealt paketi ostmisest. Kogu lugu juba eelnevalt ka läbi räägitud - Paketi hind oli rohkem kui 2x odavam sellest, mida pakkus tegelik reisikorraldaja ja otse hotelli broneerides oleks see hind olnud veel kallim. Ma ei tea kas see üritus juba laguneb, aga haiseb küll üsna kehvasti ja mõistlikum tundub eemale hoida.

Reisilemb- millega kompromiteeriks reisikorraldajat sinu reisikuupäevade ja sihtkoha nimetamine?

Mina võin konkreetselt öelda ,et minu pere planeeritud puhkus läks selle ,, toreda reisibüroo nahka ,,Pühapaeval algama pidanud reisi me sellelt büroolt ei saanud . Telefonis pidev hämamine ja valed .Täna saime vähemalt makstud raha tagasi Soovitan vägagi kaugele sellisest büroost hoida !

Olen tänasel päeval neile saatnud 4 kirja ja mitte ühtegi vastust.
Halvast klienditeenindusest saaksin ma isegi aru, kuid sellest enam mitte, kui ei vastata ühelegi suhtlusliinil. Teadmatus sellest kas jään ilma rahast ja reisist on mu stressiindikaatori lakke tõstnud.

allikas Postimees.ee
Reisiks OÜ juhatuse liige Hanno Kivisild aga kinnitas Postimehele, et kõik saab klaaritud. «Oleme tarbijakaitseametile esitanud väga palju materjale. Oleme tõestanud, et kõik rahad, mis on meieni jõudnud, oleme ka edasi kandnud. Homme pean veel panka minema ja pangaväljavõtted saama,» rääkis ta.

Samuti on Kivisild kursis reisiportaalis trip.ee olevate kaebustega. «Tean, olen näinud, kuid kinnitan, et reisist pole keegi ilma jäänud, see on praegu enneaegne probleem,» sõnas ta. «Oleme ära tõestanud, et viga ei ole meis. Oleme kõik materjalid ametile edasi saatnud,» kinnitas Kivisild veelkord.

Küll tunnistas ta, et inimeste kaebused selle kohta, et ettevõtte telefonilt ei saa sageli kedagi kätte ning piletid saabuvad viimasel minutil, on õigustatud. «Pean tunnistama, et see on probleem. Tegeleme sellega, et lihtsalt ei võta seda tööd enam nii palju ette,» lubas Kivisild.

Seega muretsemiseks pole põhjust, Hanno käib homme pangas ära ja kõik asjad saavad lahenduse:)

Nüüd ka postimees.ee uudis üleval. Äramainimist leiab ka trip.ee :)

http://tarbija24.postimees.ee/3051005/tarbijakaitse-hoiatab-reisifirma-eest

õhtulehes ka:

www.ohtuleht.ee/657802/tarbijakaitseamet-hoiatab-reisiettevottega-reisiks-ou-tasub-olla-ettevaatlik

ja muidugi ka Delfi:

http://arileht.delfi.ee/news/uudised/tarbijatel-tasub-reisiettevottega-reisiks-ou-olla-ettevaatlik?id=70530649

Loodetavasti keegi enam õnge ei läha ja neile rohkem raha ei kanna.
Mida laiemat kõlapinda asi leiab, seda parem.

P.S.
ei saa mitte vaiki olla...
Hr.Reisilemb, milliste ravimite peal ise olete, et sellist juttu toodate?

Meie broneerisime ka Reisiks OÜ kaudu piletid Helsinkist Balile Cathay Pacificuga veebruariks ja saadeti kinnitus koos broneeringu numbriga. Pileteid ei ole aga siiani saanud, kuigi broneering saadeti detsembri alguses.

checkmytrip.com näitab, et piletid olemas.
www.viewtrip.com ei näita, et oleks.

Aga prindi need sealt välja ja head reisi. Kõigil teistel siin pole nii hästi läinud.

Käisin veel finnairi lehe kaudu ka bronni kaudu sees ja seal on ka meie bronn olemas. Printisin igalt poolt nüüd need välja. Suur suur aitäh Siberihunt.Ma loodan, et meil läheb hästi. Olen üritanud juba 3 korda Aasiasse pääseda, aga erinevatel põhjustel on juba ostetud reis ära jäänud. Hoian pöialt, et "kolm on kohtuseadus" on ületatud :).

Mul on Kaili üle hea meel:) Ise ikka veel teadmatuses. Kuid ma hoian teid kõiki kursis kuidas ja kas minu saaga ka laheneb.

Võibolla on isegi lootust reis kätte saada

Kui te kõik kardate siis soovitus Teile tehke omale reisikindlustus millel on lisarisk lennufirma ja reisibüroo pankrotile säästate närve omal ka ja ei pea muretsema

Meie maksime samuti piletite eest Stockholmist Keeniasse juba suvel, saime oma kinnitused ja loomulikult ei kontrollinud üle midagi. Neljal inimesel kuuest on tõesti piletid olemas, kahel puudu. Ostsime need uued, OÜ Reisiks juhatuse liikme tänasel kinnitusel on nad kandnud raha lennuettevõttele ning nõuavad nendelt selle raha tagasi, et siis see meile tagasi kanda. Ka Tarbijakaitseametile olevat nad tõendid selle kohta esitanud. Loodan, et nii siis ka läheb.
Väljalend sinna on meil aga Stockholmist esmaspäeval ja Tln-Stoci piletid on küll kahjuks kõigil nüüd puudu.
Saime aga täna suhelda juhatuse liikmega, väga kenasti võttis telefoni, helistas tagasi ja kandis tagasi ka koheselt selle lühikese reisi eest tasutud raha. Pahandust ja segadust on aga palju, kuna nii lühikese ajaga ei saa me koos jalgratastega enam kuidagi Stocki, peame minema juba homse laevaga varem kohale.
Lisaks on meil lisandumas poole reisi pealt seltskonda kolm inimest, kelle pileteid meil veel pole, väljalend peaks olema küll alles 3. veebruaril, need pidime kindlasti kätte saama- eks annan siingi teada, kas need tõepoolest saame.
Kokkuvõtteks- kes on süüdi, ei oska hetkel hinnata kuid iga inimene kes sealt endale reisi ostnud, peaks ilmselt oma broneeringud ise üle kontrollima ning vajadusel kiiresti ka ühendust võtma. Juhatuse liige Hanno on hetkel suhtumise poolest küll abivalmis ja kinnitab, et nad püüavad kõigile probleemidele lahenduse leida, mitte kedagi petta. Kas uskuda või mitte, otsustab igaüks ise ning aeg näitab, kas lubadused ka täituvad.
Tuleb ette, et inimesed riskivad äris liialt ning leiavad end ühel hetkel parajas puntras, kus kohustusi on võetud enam, kui hetkel võimalik täita. Nüüd ongi Reisiks OÜ-l ilmselt kaks teed- olla ausad ja segadus ära klaarida või jääda oma nimedega inimestele meelde kui järjekordsed petised. Tahan loota, et Hanno Kivisild on siiski aus ärimees :)

Minu arust saab samasoodsad või soodsamad pakkumised kätte ka skyscanner.net jms sarnastelt lehtedelt. Miks üldse selliste suvaliste kolkaküla firmadega asju hakata ajama?

Eks see ole lihtsalt laiskuse värk muidugi- meie puhul just see, et ise kokku panna reis, kus ühes riigis (Ugandas siis täpsemalt) maanduda ja teisest (Keenia) ära lennata, kaasa võtta pagasina jalgrattad jne võtab aega ja profid ehk siis reisifirmade inimesed on seda reeglina teinud meist osavamalt. Lihtsalt edasi-tagasi igapäevaseid pileteid ostame alati ju ise ja ilmselt edaspidi ka oma matkade tarbeks :) eks elu õpetab. Samas- sellegi ettevõttega ei ole siiani olnud mingit hoiatust, nurinat ega probleemi- kontrollisin eelnevalt, riigimaksud makstud, tagatis mida nõutakse, olemas, ei olnud Tarbijakaitse mustas nimekirjas, kui esimest korda sinna helistasin siis ei olnud nende jaoks ka mingit ohumärki ega kaebusi varem olnud, võlgnevusi ei paista kusagilt- miks peaks kahtlustama? Meie piletid ei olnud mingid ultraodavad, suht sama hinnaga, mis iseseisvalt paistsid, veidi tuli odavam kui pakett kokku pandi aga see tundus normaalne, lõppude lõpuks peakski ju igale kättesadav letihind olema pisut kõrgem kui lepinguliste partnerite koostööhind.
Hetkel on paanika vallandunud kahe-kolme viimase päeva jooksul, varasemad reisid on ju ilmselt aset leidnud, kuigi on ette tulnud meeldetuletamisi ja viivitusi piletite kättesaamisega.

Liisu1980 - millisel kindlustusandjal on "reisikindlustus, millel on lisarisk lennufirma ja reisibüroo pankrotile"?
Ma teeks igaks juhuks uue reisikindlustuse.

Kahjuks on sellest vähe abi kui checkmytrip näitab broneeringu olemasolu. Oluline on sealt leida e-ticket number! Kui see puudub siis järelikult on tegemist vaid broneeringuga ja ei taga lennule pääsemist.

Pisikese reisibüroo esindajana tahan siinkohal selgitada veidi seda piletite kinnituse saatmist või siis targem on öelda e-ticket numbriga kinnituse saatmist. Jah, pileti broneering on võimalik saata nt Amadeusi süsteemist koheselt otse kliendi meilile. Piletite printimiseks ehk siis e-ticketiks vormistamine nõuab teatud programmi olemasolu, mille kuumaks pisikesele reisipüroole käib lihtsalt üle jõu ja nii on tehtud meil vastavad lepingud suurte büroodega kes siis meie tehtud pileteid prindivad. Seega kui ma teen kliendile broneeringu hilisõhtul siis ma reaalselt saangi talle e-ticketi saata alles järgmisel hommikul sest suured reisibürood üldjuhul siiski peale kella 18.00 enam meie saadetud piletitega ei tegele. On ka muidugi erandeid :)
See teema siis muidugi puudutab VAID lennukipileteid.
Reisipakettide broneerimise ja nende eest tasumisega on väheke teisiti.

Hetkel jah tarbijakaitse on pildil ja firma yritab end puhtaks pesta. Naljanumber. Vaadake ja imestage, millega see tegelikult lõppeb
Kordus TV
Forget this company !!!!!

Kummaline tundub see asi siin.
Teisipäeval enne kui ise sellest firmast pileteid broneerisin sai ikka korralikult selle firma tausta uuritud. Helistasin ka tarbijakaitsesse, et kas on kaebusi. Kirjalikke kaebusi 6 jaanuari hommikuks ei olnud (1 pretensioon oli aga see ka lahendatud), firma ei olnud ka mustas nimekirjas.
Ostsin piletid ära ja kohe peale seda oleks toimunud nagu plahvatus.
Olen eilsest saati lugenud neid postitusi ja kommentaare, siiani ei ole avastanud ühtegi juhust, kui keegi on konkreetselt ilma reisist ja rahast. Meeletuid venitamisi on küll broneeringute ja piletitega. Reisitingimustes on ka kirjas ,et lennupiletid väljastatakse 5 päeva enne lendu.
Nädal tagasi tegi ka üks tuttav lennubroneeringu, lubatud ajaks ilma meeldetuletamiseta saadeti ka broneering. Lennuni on veel pisut aega , loodame et kõik läheb plaanipäraselt.
Kas nüüd tahavad konkurendid seda firmat nurka suruda, või milles asi?
Ilmselgelt on selle väikse firma jaoks tööd liiga palju. Kuigi võib arvata et peale sellist materdamist siin foorumis ja delfis jääb tööd vähemaks.
Ka tarbijakaitse siiani lihtsalt hoiatab selle firma eest.

Olles lõpuks saanud kontakti Hanno Kivisillaga julgen siinsesse seltskonda ka positiivsust süstida. Tekkinud infosulu tõttu olime ka ise närvilised ja vast kiirustasime järeldustega ning katkestasime lepingu. Oleme nüüd kokku leppinud, et saame raha tagasi ja sellega meie reisiseltskonnal enam firma Reisiks OÜ vastu pretensioone ei oleks. Ning, kui siin foorumis kirjeldatu oli noore firma kasvuraskus, siis oleks ju igati tore, kui anname neile võimaluse vigadest õppida ja lubada neil edasi pakkuda ka väiksema sissetulekuga inimestele reisirõõmu. Olen optimist ja usun inimestesse. Lugupidamisega Aimar Roomets

Eks ta vaba valik on- anda noorele firmale (kellega seotud isikud on siiski vanad kalad ;) ) võimalus ja riskida rahast ja pikalt unistatud puhkusest ilma jääda või olla egoist ning minna kindlapeale. Mina valiksin viimase. Nagu tegi ka kogu oma positiivse jutu juures ka eile reganud ühe postituse mees hr. Aimar Roomets.
Aga jah , eks valik on igaühe enda teha.

Meil ka suurema seltskonnaga broneeritud reis Taisse 15.01-30.01

Helistame, meilime ja ei miskit. Täna juba 10.01 ja ei mingeid pileteid. Teeb ikka murelikuks küll.

Kahjuks ei uurinud ennem firma tausta. Annan teada kas sõidame ja mis edasi saab. Hetkel asi nutune.

Hr. Aimar Roomets, kas te leppisite kokku, et saate raha tagasi või saite juba raha tagasi?
Ehk siis rõhk küsimusel, kas selle firma lubadusi saab uskuda? Kas ta täitis ka selle lubaduse, ja rahad on teie kontole laekunud?

Ma juba astuks nende kontorisse sisse ja enne ei lahkuks kui pilet käes (või raha).
Teil aga närvi ja kannatust ikka jagub.. :) Respekt!

Aga mis krdi noorest firmast jutt käib?? See ju üsna vana firma juba ja seal töötas ka kurikuulus Riina Lepalaan...
Seega muretsemiseks ja firma vältimiseks on 101 põhjust!

Kõik, kes telefonitsi on nn Gerly Piirakuga suhelnud, kuulake palun selles AK videoloos telefoniintervjuud andva Riina Lepalaane häält.
http://uudised.err.ee/v/majandus/e435f559-7fb2-4ccf-b5ae-ea6cf0f12f5a Kahtlaselt sarnane tundub, või kuidas?
Ja kõrvale lugege ka killukesi Riina eelmistest vallutustest:
http://trip.ee/node/82705

"Novembrikuu alguses äritegevusega kahtlust äratanud lennupiletite müüja Riina Lepalaane ja temaga seotud reisifirma ThinkGreen Company vastu on politseisse esitatud ligi 100 000 euro eest nõudeid. …"
Vaevalt, et antud teemas väiksemad summad mängus on.
Pole paha bisnes, peaks vist ka firma tegema ja müüma hakkama :D
Skeem on lihtne, aasta maksad projektile peale, tekib piisav usaldus ja mass taha ja siis uups, juhtimisviga...

Loomulikult tasub nende kaudu reise broneerida. Täiesti usaldusväärne inimene.

Omalt poolt - kasutasin selle firma teenuseid ja probleeme polnud. Loodetavasti kõik laabub ja ka väikseid tegijaid võib edasi usaldada.

Ausalt öeldes ma ei saa aru inimestest, kes on rahul sellega, et ostetud pileteid ei saa. Võimalik, et mul on mingi kiiks, aga kui ma ostan lennukipiletid, siis lennufirma need kohe ka väljastab. Aga tellige Lepalaane käest edasi, eks! Ükski inimene ei saa kunagi liiga loll olla ja teiste kogemused on alati täiesti tarbetud. Säästu ju sai!

shader tubli....siia konto tegemisega said ise hakkama? või Riina ja Hanno aitasid ilusti?

Hanno Kivisild oli väga viisakas ja mulle kandis kohe raha tagasi,see aga ei tähenda seda,et edaspidi nende teenuseid kasutaksin!

Head Kliendid ja Partnerid,

Nagu ilmselgelt on mõistetav tekitas veebist alguse saanud meediamull meie reisifirmale väga tõsiseid probleeme ja ülisuure lisatöö vajaduse. Mõistetav, et inimestel, kes on meie kaudu tellinud reisid, on tekkinud tõsised mured ja kahtlused kas tellitud reisid ka toimuvad. Kuivõrd igale üksikule kliendile eraldi olukorra selgitamise vajadusega seoses on raskenenud kommunikatsioon, sest kõnesid on äärmiselt palju, sama peame endiselt tegelema igapäevase tööga reiside korraldusel, teeme käesoleva pöördumise avalikult. Probleemiks on hetkeolukorras ka see, et firmas teevad kogu seda töömahtu kaks inimest.
Esiteks sooviksime teatada, et peaaegu iga päev on siirdunud ja jätkuvalt siirduvad meie kaudu reisid ostnud inimesed oma soovitud reisidele – kõik on kätte saanud oma piletid täpselt õigel ajal, mis on üleval ka meie reisitingimustes ehk hiljemalt 5 päeva enne reisi. Informatsioon tähtaegade kohta on leitav iga meie saadetud email jaluses ja usume, et kõik kes meiega suhtlevad on nendega tutvunud. Mitmed neist on lubanud ka avalikult foorumites sellest teada anda ning mõned on seda juba ka teinud. Ilmselt on soovi korral võimalik ka nende reaalselt piletid saanud ja reisile läinud inimestega otse kontakteeruda (soovimata siiski nende privaatsust häirida), et saada kinnitus selle kohta, et kõik toimib.
Selgitame, et oleme kõikidele meie poole pöördunud reiside tellijatele suutnud tõestada kõige olulisemat – meie oleme iga reisi eest reisi korraldajale maksnud, meile makstud summad ei ole kadunud, need on edasi makstud sihipäraselt reiside müüjatele. Soovijatega oleme koos käinud ka pangas kus reisi ostja on saanud panga töötajalt kinnituse, et makse on tehtud. See võimalus on eranditult igal reisi ostjal!
Kõik isikud, kes on pileti tellinud, on reisile ka läinud. Juhul kui probleeme on tekkinud seoses sellega, et lennufirma on lennud üle müünud, oleme mõistlikkuse ja võimaluste piirides otsinud ja ka leidnud alternatiivseid lahendusi, tegeledes regressnõuetega lennufirmade suhtes ise hiljem.
Seoses väga suure töö mahuga palume mõistvat suhtumist ja natuke aega, et iga pöördujaga jõuaks tegeleda ning olukorra ära tõestada. Kui meie esindajad ei ole hetkel kätte saadaval telefoni teel palume saata märgukiri emailiga info@reisikskaugele.ee, vastame kõikidele emailidele järjest.
Teeme hetkel eelkõige tihedat koostööd Tarbijakaitseametiga, tõestades iga sinna pöördunud inimese osas, et meie poolt on kõik kohustused täidetud ja õigel lubatud ajal on pilet ka kohale jõudnud. Kõik meilt nõutud dokumendid ja tõendid on esitatud ja oleme kindlad, et algatatud järelvalvemenetlus lõppeb meile positiivse lahendiga.
Täname mõistmise eest!
Hanno

Riina võiks sellise läbipaistvama reisi-hasartmängu platvormi netis luua.
Kui õnne on, saad poole hinnaga reisi või lennupiletid, no kui nii hästi ei lähe saad vähemalt mängu pandud raha tagasi ja kui ei vea, siis ei vea...Maja võidab alati:)

No ma ei saa enam üldse aru. Miks inimesed ühtäkki segaseks lähevad ja Tarbijakaitseameti poole põõrduvad, kui probleeme pole? Mingid hullud või?

Tubli hr.Hanno1, kaua-kaua oodatud selgitus lõpuks antud.

Ilus ja loogiline selgitus (kuigi palju agasid jäi/jääb ikka õhku).

Oleks see selgitus tulnud juba 2 päeva tagasi, siis oleks palju probleeme, spekulatsioone ja arusaamatusi ära jäänud. Tavaliselt on ikka nii, et kus suitsu seal ka tuld.

Loodan, et asjad tõesti sujuvad ja laabuvad, nagu Te just lubasite. (ja kui nii ei juhtu nagu lubasite, siis võite kindel olla, et asja ei unustata ja peetakse meeles pikka aega, näiteks nagu pr.Riina Lepalaane puhul)

Klienditeeninduse ja klientidega suhtlemise osas oli/on Teil palju õppida, loodan et tegite/teete seda.

Kuna mina tegin ka alles nüüd konto, siis arvatavasti olen kohe ebapopulaarne aga olen seda arutelu siin juba mitu päeva jälginud kuna endal ka lennupiletid ostetud mainitud ettevõttest. Käes veel ei ole aga loodan parimat. Aga minu arvamus on, et kogu see jama saigi siit alguse ja paisus nagu mull suureks, minuteada on tarbijakaitsesse pöördunud inimesed kelle reisiaeg tulevikus? Isegi plaanin sinna kirja saata nii "igaks juhuks".
PS: konto tegin ise, juhuks kui Pin1 peaks huvi tundma.

tubli MihkelKa....kui saladus ei ole, siis millise hinnaga ja kuhu piletid ostsid? Kas oled enne ka lennukipileteid ostnud? Kas tavaliselt oled need ka saanud helistamise/mailimise/palumise peale? Kas on tavaline, et ostad piletid ja saad need alles 5pv enne lendu? Kumma jalaga täna voodist välja astusid? Kas tavaliselt teised reisikorraldajad ka ei vasta päevade kaupa telefonile/mailidele?
Edu ja jaksu...

Ma olen juba ammu ebapopulaarne. Kuna ma vist esimesena oma kogemustest kirjutasin, mitte eriti negatiivselt ja oma seisukohti püüdsin kaitsta, siis olen iseenesestmōistetavalt seesamune Riina. Kogu selle ebameeldiva loo juures on kōige imelikum see, et kōige suuremad kraaksujad siin on need, kellel omal selle firmaga mingit tegemist pole olnud. Mingi kadedus on hinges vōi lihtsalt s...a iseloomuga?

Aga see-eest said Lepalaane käest paljud mu head tuttavad tünga (ja mitte väikeste summadega), sellepärast ongi parem juba eos asjade halb kulg ära hoida ja inimesi igasugusest kahtlasest tegevusest hoiatada.
Mina ise ostan omad piletid kas otse lennufirmadelt või siis suurtelt/tunnustatud vahendajatelt, soovitan seda ka teistele.
Kadedus hinges? Kuidas? Et ise petta ei ole saanud?

Loen seda koike siin ja mõtlen ,et kaua veel inimesi lollitatakse. Meie maksime oma reisi eest 20 dets. Lubati piletid kohe peale jõule ,kuna pileteid ei tulnud meilile,helistasime ja lahkelt Gerly rahustas: ärge muretsege kõik korras . Pidid olema piletid Tallinnast Helsinkisse ja tagasi ja on ka hotelli broneering olemas . Kuigi tundus imelik,et hotelli broneering eraldi ,kui olime ostnud paketi reisi Cankuni.No ootasime ... Helistasime ka 29 dets. Ikka sama jutt ,et pole vaja muretseda ,kõik korras . Lõpuks lubati ,et 2 .dets on kõik olemas.Ootasime aga mida ei olnud olid broneeringu kinnitused.6 jaan lubati,et tulevad õhtuks koik ara ja ikka lubadus,et kõik korras . Asi tundus juba väga kahtlane sellise häma ja vale juures. Küll tuli vabanduseks,et lennukid üle müüdud ja Soomes 6jaan.vaba päev .8jaan.saime vastusekes,et ups teie pere reisi tellimus on meil kahe silma vahele jäänud . 20 dets.kuni 7. Jaanuarini oli kõik korras Gerly sõnul ja siis akki olime jäänud kahe silma vahele. Hea vabandus . Vähemalt läks meil niigi hästi,et raha saime sealt ,,toredast reisibüroost tagasi ; .

Loen seda kõike siin ja mõtlen ,et kaua veel inimesi lollitatakse. Meie maksime oma reisi eest 20 dets. Lubati piletid kohe peale jõule ,kuna pileteid ei tulnud meilile,helistasime ja lahkelt Gerly rahustas: ärge muretsege kõik korras . Pidid olema piletid Tallinnast Helsinkisse ja tagasi ja on ka hotelli broneering olemas . Kuigi tundus imelik,et hotelli broneering eraldi ,kui olime ostnud paketi reisi Cankuni.No ootasime ... Helistasime ka 29 dets. Ikka sama jutt ,et pole vaja muretseda ,kõik korras . Lõpuks lubati ,et 2 .dets on kõik olemas.Ootasime aga mida ei olnud olid broneeringu kinnitused.6 jaan lubati,et tulevad õhtuks koik ara ja ikka lubadus,et kõik korras . Asi tundus juba väga kahtlane sellise häma ja vale juures. Küll tuli vabanduseks,et lennukid üle müüdud ja Soomes 6jaan.vaba päev .8jaan.saime vastusekes,et ups teie pere reisi tellimus on meil kahe silma vahele jäänud . 20 dets.kuni 7. Jaanuarini oli kõik korras Gerly sõnul ja siis akki olime jäänud kahe silma vahele. Hea vabandus . Vähemalt läks meil niigi hästi,et raha saime sealt ,,toredast reisibüroost tagasi ; .

Minul on ainult üks küsimus Hr ausärimees Hannole.
Miks sa olid nii loll ja võtsid firmat luues enda juurde tööle Riina Lepalaane?
Sinu enda väitel olite ju nii sina, kui ka sinu elukaaslane Gerly Think Green Copany ja Riina Lepalaane ohvrid ja jäite oma reisist ca aasta tagasi ilma.
Minule jääb see igatahes arusaamatuks, aga eks aeg annab arutust, sest ilmselt sellele ma siin vastust ei saa.
Kõigile uutele ohvritele aga ei oska muud soovitada, kui ainult seda, et pöörduge politseisse ja ärge uskuge ühtegi lubadust mida teile antakse.
Need lubadused ja see jutt on üks ühele sellele mida rääkis aasta tagasi Riina Lepalaan ja kümned inimesed ootavad endiselt oma rhade tagasi saamist, nii nagu minagi.

Kuna Te (Reisiks Oü) nii ausad olete, kedagi tüssanud pole ja pole selleks ka kavatsust, siis teen Teile ettepaneku:

Hr. Hanno Kivisild väljastagu enda isikliku nime alt (mitte Reisiks OÜ nime alt) garantiikirjad antud summadele (et raha saab makstud) kõikidele isikutele, kelle rahad veel Teie käes on.
See on tagatiseks juhuks, kui Reisiks OÜ asjad kokku paneb ja tegevuse lõpetab või tankisti nimele ümber kanditakse.

Mina eile helistasin sellele Hannole ning esitasin oma küsimuse, siis tema hüüdis Riina vaata järele arvutist ning kohe vabandas, et oih mul siin palju lapsi... Suure pinnimise peale saime mingi niinimetatud bronni koodi ja logisime soome kontole sisse seal olid meie nimed tõesti olemas aga need oli ära canceltatud kuna reisiraha on maksmata. Hotelli kinnitust pole ka veel saanud ühesõnaga seda pole ka tehtud.

Netiavarustesse on tekkinud selline materjal (vastuseks siis hr. Reisiks OÜ juhataja avalikule pöördumisele):

Lugupeetud Reisiks OÜ esindaja

Olen Katrin Malm, Tarbijakaitseameti turismi- ja reklaamitalituse juhataja ja pean vajalikuks - arvestades Teie postitust siin - kopeerida minu kollegi poolt teile saadetud e-kirja sisu. Kirja sisu oli järgmine - Te ei ole ei eile ega täna saatnud meile mitte ühtegi dokumentaalset tõendit. Kirja sisse kopeeritud tekst ei ole vastuvõetav dokumentaalse tõendina, kuna seda saab vastavalt soovile muuta nii jagu kellelegi parasjagu vaja. Te avaldate nii meediale kui ka oma facebook-i portaalis eksitavat informatsiooni justkui Te oleksite meile saatnud kõik dokumendid, kuigi tegelikult Te pole tänaseni mitte ühtegi väidet tõestanud.

Samuti avaldate Te ekslikku informatsiooni justkui Te oleksite andnud kõigile tarbijatele lennupiletid 5 päeva enne väljalendu, kui tegelikkuses ei vasta see tõele 12.01, 13.01 lendude osas.

Teie eksitavat tegevust võetakse arvesse järelevalve menetluses ja ka suhtluses meediaga.

Tarbijakaitseameti esindaja ootab täna õhtuks e-posti aadressile elektrooilisi pileteid jmt, seni palub Tarbijakaitseamet reisijatel lähtuda Ameti poolt eile tehtud pressiteatest.

tänaseks on ka meie reisi broneering tühistatud :(.

Mina lähen homme küll politseisse avaldust tegema, sest vaatamata korduvatele pärimistele ei ole ma kinnitust saanud. Makstud summaks oli 2495€. See on piisav summa kriminaalasja algatamiseks. Saatsin firmale ka sellekohase kirja kui koheselt ei tagastata minu raha. Ka sellele ei ole reageeritud. Mis mul muud siis üle jääb? Tarbijakaitse mind siinkohal kindlasti aidata ei saa ja kuna firma minuga koostööd ei soovi teha, siis teen selle käigu politseisse ära.
Olen väga vihane, ei suuda enam viisakaks jääda.

Teie kes olete oma rahad tagasi saanud, kuidas teil see õnnestus? Küsisite ja kanti tagasi ? Kas rahad on reaalselt arvel?
Ise ootan ka pileteid, telefonitsi reedel see Hanno lubas need täna või homme, aga siinseid postitusi lugedes võin vist üsna kindel olla, et neid ei tulegi:(

Milline kindlustusfirma teeb lisakindlustuse millel on lisarisk lennufirma ja reisibüroo pankrotile?

Kasutaja veigo paistab olevat selline smart-ass (algupärane definitsioon võõrkeeles: a person who is irritating because they behave as if they know everything), kes lihtsalt parastab, mis ei aita antud olukorras mitte kedagi.
Huvitav oleks teada, kas siis, kui pankroti läksid suured kontorid nagu TopTours ja Estour, oli ta ka siin ringi trollimas, et "näe, lollid külvasid oma raha põllule"
Aga osadel on see lihtsalt veres.
Ja kõigile teistele teadjameestele, siis kui te pole asjaga kursis, ärge takkajärgi targutage, Reisiks Kaugele pakkumised olid reaalselt soodsamad, kui Tripis, kui Estravelis, kus iganes mujal. Ei olnud ehk palju aga siiski piisavalt, et inimesed seda enda jaoks oluliseks võiduks pidasid. Ettevõttel on FB 14.000 laikijat ning kuni 06.jaanuarini polnud neil ka Tarbijakaitseametis mingit negatiivset märki maas, seos Riina Lepalaanega on välja tulnud viimase 2-3 päeva jooksul, niiet jah, kõikidel kangetel hiromantidel oli võimalus oma viiruki ääres olukorda ette näha, nende võimeteta tavainimesel aga mitte.
Olge hääd, kui teil muud öelda pole, kui ainult parastada ja targutada, siis kasutage võimalust vait olla.

Tänaseks paistavad asjad olema hapud ja seda tunnetavad kõik ise ka, kellel sealt büroost midagi saada on...

Sama siin.
Lennu broneeringu makstähtaeg ületatud. Hetkel veel broneering alles, aga kui ära ei maksta, siis broneering tühistatakse. Hotellist saime järelepärimise peale kirja, et meie broneering on juba mõned päevad tagasi tühistatud.
Reisiks OÜ hämab, et tegemist on arusaamatusega, nemad on kõik ära maksnud ja nemad ei tea, millal maksed edasi kantakse. Meile edastatakse mingid arusaamatuid broneeringu "kinnitused", mis ei vasta isegi nende enda reisitingimustele, millele nad iga oma e-meili lõpus viitavad ja mis nende kodulehel ka üleval on. Maksete kinnituseks edastatakse üherealine e-meil, mida saaks vastavalt soovile koostada või muuta nii nagu kellelegi parasjagu vaja. Kõlama jäävad ainult lubadused, lubadused ja kõikide teiste süüdistused.
Raha ei tagastata, kuna nemad olevat ju kõik endast oleneva teinud :)
Meie perel jäid tasutud summad kümmekond eurot alla 2000€. Sõpradel, kellega koos reisi tellisime teist sama palju. Meie järel veel 4 inimest, kes siis ka ligi 4000€ välja käisid. Seega meie tutvusringkonnas summa kokku ümmarguselt 8000€. Ja nõuetele vastavaid kinnitusi ega broneeringuid pole meist keegi saanud, piletitest ma ei räägigi!

Ka meie läheme homme politseisse avaldust kirjutama.

Norsu kirjutas siia teemasse, et Riina Lepalaane ThinkGreeni vastu esitati politseile ligi 100k eest nõudeid. Kui hakata vaikselt vaatama neid summasi siin, siis võib see samasugusesse suurusjärku jääda.

Igatahes saavad siit inimesed jällegi õppetunnid kätte. Edaspidi kasutage usaldusväärsete reisifirmade teenuseid või broneerige ise läbi usaldusväärsete broneeringusaitide neid soodsaid lennupakkumisi, mida trip.ee lendude soodukate rubriik jagab.

Huvitav kas ja kuidas on tegelane nimega Riina Lepalaane Reisiks OÜ-ga seotud...

See on pisut ohvtopik, kuid -- kas selliste ühekommentaariliblikate nagu "shader", "055905" jt. ärahoidmiseks saaks ehk registreerumisel isikutuvastust kasutada?

Kasutaja olevtoom: 5 aastat, 0 postitust, 8 kommentaari.
Kasutaja 055905: 4 aastat, 0 postitust, 3 kommentaari.

Oled oluliselt staažikam tegija, minu tagasihoidlik kummardus! Aga rohkem ma seda feedi kõnealuse teemaga ei risusta.

Hotell, mis saatis mulle minu päringu peale broneeringu tühistamise kohta e-meili, saatis muuhulgas ka broneeringu enda. Broneeringu kohaselt tuli hotelli eest maksta 7585 USD. Reisiks OÜ küsis koos lennupiletitega meie käest ~2000€. Selle raha eest ei saa katta isegi hotelliarvet, rääkimata lennupiletitest!

Kuradi petised! Hing on nii täis, et kui nad kätte saaks, siis ... (laske fantaasial lennata)!

Ma muutkui loen ja lähen järjest rohkem närvi ja ei suuda ära imestada , et ise nii rumal olin ja ka sinna orki lendasin.
Meie lend peaks olema 26.01-10.02 Helsigi-Phuket, samuti pole pileteid. Reedel lubati, et 11-12 jaanuar saame, aga tõesti enam ei usu miskit. tahaks vaid raha tagasi :(

Kasutaja Tiina68 kuidas ja kui ruttu õnnestus raha tagasi saada?

Kasutaja 055905, ka mina ei tea ühtegi suuremat reisibürood Eestis kellel oleks kunagi klientidega selliseid probleeme olnud. Need keda sa oma postituses mainisid olid reisikorraldajad, kusjuures veel sellised kelle omanikel ja juhtidel rida pankrotte juba enne seljataga oli.
Kui umbes aasta tagasi selle Think Greeniga jama oli, siis arvasin ma et kasutatakse selliste hindade saamiseks hoopis teistsugust skeemi, kuid nüüd juba teist korda lastakse esimestel reisid ära teha ja teistel tõmmatakse kott pähe. Mis kasu oleks sellest isiklikust käendusest, sellised limukad teavad täpselt kuidas eraisiku pankrot käib.

Soovitan sellest firmast eemale hoida.
Tänasel väljumisel selgus tuttavtel, et neil pole pileteid Tallinnast Stockholmi. Pidid need piletid ise kohapeal ostma. Planeeritud oli reis Filipiinidele. Stockist edasi piletid on, aga ühel reisjal pole Filipiinidelt tagasisõidu piletit. Kuidas asi lõppeb ei tea.

Kui vaadata positiivsete kommentaaride kirjutajate kontot, siis torkab silma reegel, et enamuses on nad hiljuti tehtud ja kiidavad ainult selles teemas. Kasutaja sigala puhul on üritatud natuke kavalam olla- paar kommentaari on tehtud suvalistes teemades. Aga nende sisu vastab väga hästi kasutajanimele. Kes tahab, võib järgi vaadata.
Minu arust pole mingit kahtlust, et nüüd on käes mulli lõhkemine ja pettasaanuid on palju. Ainus soovitus on politsei ja ei mingite lubaduste uskumist. Ja petturite nimed ja üksikasjad kirja panna. Teatavasti sõber Google jätab selle meelde ja aasta või kahe pärast on uue pettuse alustamine juba märksa raskem. Enamus sulisid oma kombeid ei muuda ja 99,99% alustavad varsti uut skeemi.

Siinkohal tuleb kiirelt ka tegutseda neil, kes on juba reisil. Võib juhtuda, et Teie tagasilennud on maksmata, broneeringud tyhistatud ja koju tulete omal riisikol juhul, kui firma siin pillid kotti peaks panema. Ma ei oska hetkel öelda, kuidas see välja uuritakse ja kas nad trip.ee loevad, kuid reaalseid ohvreid võib siiskit olla.
Sellega peaks kiirelt tegutsema ka tarbijakaitse !!!

Näited elust enesest :))

Kas me mäletame õigesti, et Hanno Kivisild oli ka ThinkGreen Company ohver!!!
Kui jah, siis Riina Lepalaan ei saanud oma nimega olla enam juhatuses ja heas usus juhatuse liikmena Hanno uuesti orki lendas ja ka oma nime määris :)) Tundub, et astuti 2 x yhe ja sama reha otsa....

Võibolla me eksime, kuid mingi teema sellega oli.

Oeh, kiire lõppmäng on siin viimase paari päevaga olnud. Kurb lugu iseenesest. Aga need kellel piletid saamata, soovitan tõesti kohe pöörduda politsei ja tarbijakaitseameti poole. Ärge uskuge enam ühtegi lubadust ja palvet oodata, tegutseda tuleb kohe täna. Igasugune venitamine töötab ainult potentsiaalsete sahkerdajate kasuks. Kodulehel toodud teated on ka muidugi paras jura, see lihtsalt tähendab seda, et rohkem ei juleta inimesi orki tõmmata.
Loodetavasti ilmub siia postitusse kunagi ka selle loo lõpplahendus ja kõikide isikute nimed, kes selle afääriga seotud olid.

Ega siin muud varianti pole kas teevad kõik, et hetkel müüdud reisid toimivad ja lahendavad tarbijakaitsega tekkinud probleemid või pakivad asjad ka kaovad.

Meile lubati pileteid õhtuks. Väljalend juba 15.01

Seega ootame homseni ja siis ka juba politsei ja tarbijakaitse.

Minule lubati broneeringu kinnitust nädalavahetusel. Täna esmaspäev, ei miskit :( Saatsin hotelli ja Finnmatkatele päringu, kas mingit broneeringut on üldse tehtud, ootan vastuse ära.

Andke siis kõik ka teda kuidas ja kas on probleem lahenduse leidnud. Minul oli täna telefonivestlus nii Gerly kui ka Hannoga. Lubati endiselt, et ükski reis ei ole ära jäänud ja täna saan kinnituse. Saab siis näha kas ka sõna peetakse. Kui ei, siis rohkem ma enam lubadusi ei usu ja politseisse pöördumine kindel.

Tirts8, kui palju peab üht inimest kottima, et ta aru saaks, et on sulide küüsi langenud ja oodata pole enam midagi....

Tere! TV3 uudised on täna tegemas lugu Reisiks Kaugele firmast. Kui leiduks mõnda inimest, kes oleks nõus oma petulugu kaamera ees rääkima või kellel täna plaanis minna politseisse avaldust sisse viima, siis võib võtta ühendust meili teel: anna0m12@hot.ee ning anda oma kontaktid. Läheme täna ise firmasse asju uurima ning ka tarbijakaitseametisse. Parimatega, Amma-Maria Makko, TV3 reporter

Urmoo mis sa siis soovitad? Telefon välja lülitada ja patja nutta? Minule lubati ka homseks broneeringu kinnitust (lend 02.02) ja ikkagi loodan, et saan oma piletid.

Olen ka nõme ja loon kommenteerimiseks konto, aga ehk on sellest abi - proua Lepalaan tõepoolest töötab seal firmas ja hr. Kivisild sai samuti temalt TGC-s petta nagu kasutaja Tommasi kirjutab. Tommasi paistab üldse hästi teadvat mis seal firmas toimub (ja tal on õigus!). Ainult seda ei tea keegi peale hr Ausärimehe enda, mis põhjusel see Lepalaan tal seal tööd rabab, kas maksab võlga tagasi või plaanitigi koos uut sarnast rikastumisaktsiooni. Või on kõige taga taas Lepalaan üksi ja on ta Hanno rahad juba vasakule pannud? Oli ju täna ka (ÕL või Postimehe) artiklis konkreetselt aru saada, kui küsimusele Lepalaane kohta vastas Kivisild "Mina ei ütle midagi", et tal nüüd vesi ahjus ja ilmselt tegeleb Lepalaane jälgede kustutamisega oma firmast... Igatahes on hea meel, et see avalikuks on tulnud. Ainult sellest on kahju, et mitte keegi sellest ei õpi ja lennatakse ka järgmise hüpersupersoodushinnapakkuja orki, kes pakub kõigist teistest, k.a lennufirmadest ja reisikorraldajatest endist, odavamat hinda (kõlab ikka väga usutavalt eks?). Kes raha tagasi ei saa - tough luck, aga tõesti.

MihkelKa, padjad on ühed tuimad elukad ning Sinu tunnetest nad eriti ei hooli ;)
Terve hulk lugusid siin teemas, kus bronn tehtud, aga kuna pole makstud, siis tühistatakse, või pool reisist olemas ja tagasilennu piletid puudu jne. Mina küll ei riskiks neid uskuma jääda ja avastada, et tagasilennuks pole pileteid ja hullemal juhul ka raha uute ostmiseks. Päris muljetavaldav hulk inimesi siin, kellele on lubatud päev päeva kaupa saata pileteid ning tegelikkuses pole peale sooja hingeõhu midagi saadud. Mida teha? Praeguse seisuga polegi muud teha kui politseisse avaldused kirjutada ja loota, et tagatisraha katab vähemalt osa kaotatud rahast...

Ega mina ka enam ei riskiks aga kahjuks sai see risk võetud ja nüüd jääb üle vaid loota. Politseisse avaldust teha ei saa, kuna pole ju midagi valesti, reisitingimustes kirjas, et ei saa pileteid ennem kui 5 päeva ennem reisi algust. Mille kohta ma avalduse kirjutan, et siin foorumis käivad jutud? Mul ei olegi hetkel muud teha kui loota.

Kasutaja MihkelKa'l on tegelikult õigus, kui su reisini on rohkem, kui 5 päeva, siis mille kohta sa politseisse avalduse teed? Et ei vastata kõnedele või emailidele? Olgem nüüd inimesed ikka kahe jalaga maa peal.
Kui sul reisile minemata jäi ja raha ka tagasi pole saanud, siis on loomulikult teine asi, siis on avalduse esitamiseks põhjust küll.
Et asi oleks selge, siis langesin ka ise selle ettevõtte hinnapakkumiste ohvriks ning olen oma eelnevates kommentaarides välja toonud, et asi on hapu ja kõik tunnetavad seda, kes sealt midagi ootavad.
Aga see pole asine nõu, et mine politseisse ja ütle, et nad teevad VIST pätti…

Võib ka muidugi minna ja vaadata, kas juhatuse liikmel on niipalju raha taskus, et saaks oma ettemaksu tagasi aga kardan, et siis kutsub politsei hoopis sind ülekuulamisele.

Piletid küll jah, 5 päeva enne. Kuid broneeringu kinnitus peaks kohe tulema kui olen reisi eest tasunud. Selle kohta saab teha avalduse politseis küll, sest olen raha välja käinud ja mul on õigus saada teada kinnitust oma rahade õige kasutamise kohta. See on sama hea kui ostan poest kaupa kuid müüja näitab kaupa ainult eemalt ja teeb: nänänää..., tshekki ei saa ja kaupa ei saa ja müüja paneb minu raha oma taskusse. Sellisel juhul sa, 055905, pöördud ikka politseisse küll või käid iga päev oma kaupa akna taga eemalt imetlemas ja unistad, ehk saab see millalgi sinu omaks?

Tirts, ega mina ei agiteeri politseisse mitte minema - jumala eest! - arutlesin lihtsalt tõenäosuse üle, et asi ka menetlusse võetakse, kui ettemaks on tehtud aga kaup kätte saamata, samas, kui kauba kätte saamiseni on tingimuste kohaselt veel aega… kas broneeringu PEAB või PEAKS kohe saama, selleski on ju vahe ning broneering ise on paraku vetsupaberi väärtusega, kuniks see on maksmata...
Tunnistan, ka ise ei lugenud nende tingimusi läbi, siiani pole sõna-sõnalt lugenud.

Politseisse saab pöörduda ikka siis, kui kuritegu on aset leidnud või on vähemalt katse staadiumis. Siin tuleks lasta politseil vaadata, kas antud juhul on kelmuse katse olemas. Katse on Eestis muideks samuti (üldjuhul) karistatav.

Aga see, et broneeringut ei saadeta, on tsiviilõiguslik vaidlus ja lepingutingimuste rikkumine. Seda vaidlust lahendab tsiviilkohus, kuid muidugi sellest ei ole hetkel mingit kasu.

Aga edaspidi manitseks inimesed rohkem lepingutingimustega tutvuma. Võibolla on mul professionaalne kretinism, aga mina küll poleks nõus tingimusega, et maksan raha ära, aga teenuse osutamise tsekki (pileti) saan alles 5 päeva enne reisi. See ei anna mingit tagatist selles osas, et lepingut ka reaalselt täita kavatsetakse ja puudub võimalus varem ka kohtusse / tarbijakaitsesse pöördumiseks, kui midagi on valesti läinud - sest nn lepingu täitmise tähtaeg pole veel saabunud.

Või siiski - tegelikult see võimalus ei puudu ja saaks ehk apelleerida, et kõnealune tingimus, mis on tüüptingimus, on tarbijale liigselt kahjustav ja seetõttu tühine. Aga taas eeldaks see pikka menetlust ja vaidlust.

Meie saime õnneks oma raha tagasi, aga tõenäoliselt ka vaid seetõttu, et ähvardadin minna Tarbijakaitsesse, politseisse, meediasse jne. Kohe peale raha tagastust pistitasin erinevatesse foorumitesse, et soovitan antud firmaga mitte tegemist teha. Õnneks nt. FB kaudu ka mõni inimene kontakteerus ise ning vähemalt kaks viis inimest jätsid oma reisi tänu infole ostmata nende käest.

Meie lugu siis alljärgnev...
Ostsime antud firmast paketi Mehhikosse ja hakkasin peale tasumist koheselt kinnitusi küsima (lubasin isegi Mehhikosse helistada ja hotellist toa kohta järele pärida). Siis saadeti mulle Finnmatkade kinnitus lennupiletitele (väideti, et piletid on tasutud). Minu puhul ei ole tegu esmareisijaga ning logisin kinnituse peal olevate tunnustega Finnmatkade kodukale ja ennäe piletid olid maksmata (helistasin ka Finnmatkadesse ja sain kinnitust, et tegu maksmata broneeringuga). Kusjuures hämmastama pani see, et meile oli broneeritud lennupiletid ning kallimalt kui meie poolt Reisiks Kaugele inimesele tasutud kogu pakett 5 tärni all in hotellis (mille grand opening oli alles nüüd detsembris). Kohe peale selle avastamist palusin endale edastada lennupiletite kinnitused või maksekorralduse tasutud arve eest ning hotelli bronni kinnituse või kanda koheselt raha tagasi. Ütlesin, et teavitan vastasel korral meediat, ametivõime jne. Tänu jumalale sain ma oma raha tagasi ja ostsin sama reisi otse Finnmatkadelt ja sain minuteid peale tasumist köik kinnitused. Fakt on see, et paketi asemel oli meile bronnitud vaid lennupiletid ja antud hotelli me kindlasti ei oleks saanud. Kusjuures väitis mulle ka, et tihti saabki piletid väljastada alles 5 päeva enne reisi. Küsisin seepeale, et kuidas saab reisija edastada oma passi andmed (Mehhikosse reisides tuleb nimelt VÄHEMALT 7 päeva enne edastada lennufirmale passi andmed ja piletit müünud Reisiks Kaugele neid küll minult ei küsinud). 100 eurose lennupiletiga ehk oleksin nõus riskima, et kas läheb hästi või mitte... 2ndl puhkusereisiga aga küll sellist riski võtta ei soovi ja ei soovita ka teistel.
Olles hiljem kuulanud netist Riina Lepalaane intervjuud eelmise firma nimel võin 99.9%-se tõenäodusega väita, et suhtlesin Gerly nimelise variisiku näol just antud Riinaga.
Nii kahju, et Eestis on selline inimeste petmine ja kelmus nii kergeks tehtud :(

Vabandan võimalike tähevigade pärast, telefonis tippida ei ole mugav :)

http://www.seitsmesed.ee/eesti/uudis/2015/01/12/reisifirma-sattus-klientide-meelepaha-alla/

Siin on link uudisloole, mis antud firma raskusi ja võimalikku kelmust puudutab. Kui te ei saa lähemate päevade jooksul broneeringuid või oma raha tagasi, siis võite ka seitsmeste uudistega ühendust võtta ja teeme jätkuloo. Tegevjuht kinnitas mulle saadetud meilis, et kõigi probleemid saavad lahenduse. Oma murest võite kirjutada: uudised@tv3.ee või anna0m12@hot.ee
Anna-Maria Makko, TV3 uudiste reporter

Ketukas, millal reisi ostsite ja kui kiiresti oma raha tagasi saite?

Tegelikult on ka bronni eest ettemaksu küsimine ja siis lennufirmale mitte ülekandmine ja uue bronni leiutamine otsene kelmus.
Siit saaks veel ja veel punkte leida, millega saab neid nurka suruda. Oleks vaid tahtmist ja ettevõtmist. Loomulikult ei tohi ennast lasta süütu näoga ära rääkida.
ketukas rääkis loo, mis on nii 100% kelmus, kui üldse saab olla. Ja sarnaseid lugusid on siin viimastel päevadel kõlanud rohkem kui üks või kaks. Kas pehme variandi soosijad loodavad tõesti, et äkki just neil veab müstilisel kombel ja saavad ehk käidud. Selle putka kohene sulgemine kustutaks lootuse müstika toimimisele. Aga see uks tuleks sulgeda. Loodetavasti viimaste päevade meediakära toob ka kiire lõpu.

Tundub, et hetkel veel katteta lubaduste ja võlts bronnide esitamisega võtavad endale aega firma likvideerimiseks..

Käekiri on yks yhele sama nagu TGC kotti laskmisel, nii, et kysige oma plekk tagasi, kiirelt !!

Huvitav, kas seekord on firma kotti laskmise põhjuseks ka Juhtimise Viga :)))))))) nagu eelmisel, või mõtlevad miskit geniaalsemat välja..

Meie tegime pühapäeval Tarbijakaitseametile avalduse ja täna hommikul esitasin ka politseile teate varavastase süüteo kohta. Mina ei tea, kas see võetakse menetlusse või mitte (meil pole samuti kätte jõudnud see maagiline tähtpäev "piletid saate 5 päeva enne reisi toimumist"), aga vähemalt on nüüd kõik endast olenev tehtud.

Reisiks OÜ-le nõudekiri lepingu tühistamiseks ja raha tagasimaksmiseks tehtud, Tarbijakaitseametisse avaldus tehtud, politseisse avaldus tehtud, meedia teab. Kuhu nüüd? "Kappe" tellima ja petistele ukse taha? Millise ukse taha - pole ju teada, kus nad istuvad (nagu selgus eilsetes uudistes)?
Pole ju muid võimalusi, kui istuda ja oodata...
Mida kuradit ma veel teha saan?!?!?!?

Küsimus: Kui täna Reisiks Kaugele OÜ pakutavale reisile reisikindlustus teha, oleks mõni kindlustusfirma valmis selle ka sõlmima? Kui lisaks võtta ka reisitõrke lisakaitse.
Kas sellel üldse pointi oleks?
Tänud asjaliku vastuse eest!

Vastus: Asja on uuritud. Enam kindlustust teha pole mõtet, kuna probleemi on liialt palju meedias kajastatud.

See oleks päris kindlasti kindlustuspettus.

Kui kõik muu kõrvale jätta, siis tegelikult ei saa reisitõrget ka esineda kui sul pole ette näidata pileteid. Reisitõrge on siiski reisi mittetoimumine juhul, kui sul on piletid ostetud. Kuna pileteid pole, ei saa olla ka tõrget. Vahendusfirma pankrot või fraud selle kindlustustüübi alla reeglina ei lähe.

Tänud vastuse eest.
Mille alusel oleks tegemist kindlustuspettusega? Mul puudub igasugune isiklik side lennupiletite müüaga ja nad pole mind ka kirjalikult teavitanud, et neil mingid rahalised probleemid peaksid olema.
Kas üldjuhul pole arve maksmine piisav alus kindlustuse sõlmimiseks?

Sain kõne tarbijakaitsest (nad ei soovitanud meil reisi tühistada aga neile avaldus tehtud) ja Reisiks OÜ on neile esitanud enamus dokumente ja broneeringute kinnitusi kohe toimuvate reiside kohta. Meie reis 15.01 ja lubati tänaseks 15:00 vastuseid. Ametnik ise oli väga positiivne. Seega ootame ja vaatame ja isegi väike lootus on.

Lisatud fb "Reisiks kaugele" lehele kommentaar:
Olen Katrin Malm Tarbijakaitseametist. Seoses asjaoluga, et trip.ee foorumis on ilmunud postitus (kasutaja littlemaiden poolt kell 13:51), justkui oleks Tarbijakaitseametist täna antud soovitusi, mitte tühistada reisilepinguid või meie poolt oleks kinnitatud nagu oleks Reisiks OÜ esitanud Ametile soovitud/nõutud dokumentaalsed tõendid tarbijate ees võetud kohustuste lahendamise kohta, kinnitan, et seesugust telefonikõne ja/või nõu ei ole Amet ühelegi pöördujale andnud. Lisan siia Ameti poolt eile, st 12.01.2015 koostatud ja väljastatud pressiteate lingi: http://www.tarbijakaitseamet.ee/et/node/5176 . Oleksin äärmiselt tänulik, kui keegi siinsetest tarbijatest saaks minu käesoleva pöördumise kopeerida/linkida ka trip.ee foorumisse vastava postituse alla, mul endal selles keskkonnas paraku kasutaja puudub ja postitusi teha ei saa.

Täna sain mina ja mu 3 kaaslast nende käest raha kätte, reis pidi toimuma 15.01.2015 kuid broneeringud olid tühistatud.Leidsime õnneks uue reisi ja vähemalt viisad ei läinud raisku. Kallimaks läks natuke küll aga hea ,et niigi läks.Soovitan soojalt (mitte Reisiks OÜ-d), kel probleeme võtke tarbiakaitsega ühendust.

Kahjuks pole tõesti meieni ühtegi dokumenti jõudnud veel ja veel segasem olukord tarbijakaitse vastusega. Ei teagi mida asjast arvata. Järjest rohkem tundub, et oleme oma rahast ja reisist ilma.

inzuk kuidas raha õnnestus tagasi saada?

Lugu läheb aina jaburamaks, kas tõesti helistab Reisile OÜ töötaja Tarbijakaitseameti nimel ja rahustab kliente,et pole probleemi, kõik sujub???

Käisime kohapeal ja ei lahkunud enne kui raha käes. Meil läks õnneks aga teil ei pruugi minna.Võtke veelkord Tarbiakaitseametiga ühendust.

Inzuk - kus täpselt on "kohal"? Firma on ise ka öelnud, et neil pole kontorit. Usun, et kümned inimesed oleksid õnnelikud kui nüüd mingi aadress siia tekiks.

Sain eile oma raha tagasi, kuigi reisini on jäänud veel kaks nädalat. Tegin ka Tarbijakaitsesse avalduse, eile võtsin selle tagasi, sest õnneks peale meeletu aja- ja närvikulu ma muud kahju ei kannatanud.

Nt Facebookis on neil m2rgitud Sindi, Kuldnoka3A, ehk siis koik p2rnakad, paastke mis paasta annab (kui see ikka on see, never know)

Katakas3 Kuidas sa raha tagasi said? Võimatu on ju nendega üldse ühendust saada.

Otsustasin sõbra soovitusel nende kaudu reisile minna, detsembri kuu alguses tegin makse. Peale seda, kui olin makse teinud, tekkisid mul üsna kiirelt kerged kahtlused (peale esimese bronni tühistamist). Seejärel hakkasin igapäevaselt neile helistama ja kirjutama, nad on minuga alati väga viisakalt suhelnud. Kui üles kerkis teema, et paljudel on juba probleeme olnud, võtsin nendega kiirelt ühendust - et soovin raha tagasi. Selleks ajaks olid nad mulle ühe lühikese lennu piletid juba väljastanud (need piletid on tõesti makstud, minu mailboxis, ticket number on piletil peal - helistasin veel eile nii lennufirmale kui ka ettevõttele, kelle kaudu oli broneering tehtud - ka nemad kinnitasid, et piletid on makstud ja neid enam muuta ei anna). See summa arvutati kogusummast maha ja ülejäänud raha sain tagasi, juba minu kontol.

Katakas3 ole nüüd nii kena ja jaga seda aadressi ka teistega.
Kellega sa kohtusid kui kohal käisid? Kas Riina, Hanno, Gerly või hoopis kellegi neljandaga?

Ma olen nendega ühenduses olnud ainult telefoni ja emaili teel. Kasutasin nende tava emaili aadressi, kust toimus kogu kirjavahetus. Telefoni teel ajasin asju ainult Gerly ja Hannoga. Kui vahepeal hakkas keegi kolmas (Merili?) minuga suhtlema, võtsin ise ühendust Hanno ja Gerlyga, sest mulle tundus meeletu ajakulukas talle kogu asja hakata algusest peale selgitama. Olin väga järjepidev, kuid rahulik, arutlev, lahendusi pakkuv.

REISI ÄRAJÄÄMINE

 1. Reisi ärajäämine on Eestist algava reisi, mis on broneeritud või välja ostetud, täielik mittetoimumine kindlustusjuhtumi
  tõttu.
 2. Reisi ärajäämiseks ei loeta reisigraakust kõrvalekaldumist, kui kindlustatu oli juba välismaal, kuid ei saanud reisi
  jätkata järgmisesse sihtkohta vastavalt planeeritule.
 3. Reisi ärajäämise korral hüvitatakse kahju tingimusel, et reisi või reisiga seotud teenuste eest on makstud või maksmise
  kohustus on võetud enne kindlustusjuhtumi saabumist.

Kindlustus ilmselt midagi ikka maksab tagasi õnneks.
Aga ma ei saa sellest aru, et kui see on kelmus jne siis miks inimesed veel raha tagasi saavad? Kas kelmide eesmärk ei ole võimalikult palju "teenida", juurde ju ilmselgelt keegi sinna raha ei vii?

See peab äärmiselt rumal kelm olema, kes aasta jooksul 2x sama petuskeemi kasutab

Kindlustus ei kata minu teada midagi sest pettus kui selline läheb samasse kategooriasse looduskatastroofiga mille korral samuti kindlustus käed puhtaks pühib. Ka ülalpool välja toodud kindlustuspunktides ju kirjas "reisi ära jäämine" kui pole reisi sulle antud pole sel võimalik ära jääda...

Ma ise olen kasutanud reisiks OÜ teenust. Jah piletite kättesaamine või õigemini toimivate bronnide saamine oli paras peavalu aga lõppkokkuvõttes sai reisil käidud ja asjad toimisid niiet pole põhjust kurta.

Küll aga ostsin neilt uuesti piletid ja tasutud sai ca nädalapäevad tagasi -seni pole bronninumbreid jne minuni jõudnud -eks nâis.

Ma loodan siiski parimat sest nagu foorumil näha on mõned inimesed oma rahasi tagasi saanud. Kirjutasin ka sinna firmasse ja sealt vastati mulle jne. Kui täielikud pätid oleks siis poleks ju keegi kopikat tagasi saanud, poleks vaevutud vastama jne ju?

Wast3r, Ma arvan ka, et Reisiks Kaugele OÜ näol on tegemist uskumatute reisivõluritega, kes täiesti heast südamest suurte kahjumitega reisipakkumisi reisijatele müüvad, nagu eelnevatest postitutest näha :D

Ainult et suure koormuse tõttu jäävad vahel paarituhandeeurosed bookingud piletiteks vormistamata, ja osad avastavad et lennujaamas, et pileteid pole, aga no mis seal ikka pahandada, tegijal juhtub eksju?

Tõsiselt rääkides, ei ole üldse rumalad kelmid, kes sama meetodiga lolle võõra nime all huijavad, kui neid lolle 14000 nimelt on.

PS: Postimehesse on keegi pannud täiesti loogilisena kõlava kommentaari:

Kindlasti ei tohi kasutada reisikskaugele.ee ehk Reisiks OÜ teenuseid. Tegemist on püramiidskeemiga, kus esimesele tuhandele reisisõbrale pakutakse korrektset teenust ja seda turuhinnast odavamalt. Pileteid ei väljastata, vaid broneeringud ja pilet ostetakse välja viimasel hetkel (teevad ise ka check in-d, tundub väga mugav). Minu tuttav on seetõttu maailma kuklapoolelt asunud tagasi tulema ja boardingul selgus, et piletit ei olegi. Loomulikult läks see talle tohutu summa maksma, kordades rohkem, kui Reisiks OÜ-lt algselt ostetud edasi tagasi piletid. Kuna fb-s on 14 000 like, siis nagu eelnevalt mainitud 1000 on saanudki hea teenuse, järgnevad 3000 aga jäävad ilma, mis teeb ca 500 000 EUR- i kasumit, umbes sellise summa teenisid nad TGC OÜ- ga ja samalaadne kasum ootab ees ka Reisiks OÜ-d. TGC OÜ puhul vastab Riina, et tegemist oli mingi halva ebaõnnestunud kampaaniaga, seekord on Riina pildilt läinud, aga Hanno Kivsild vastab mingi samalaadse lausega. Reisiks OÜ kontol tänase seisuga enam suuri summasid ei ole, vaid on asutud nn. finisisse. Seega pankrotipesast midagi saada ei ole. Riina Lepalaane tegevuse tõttu läks pankrotti 1 reisifirma ca. 10 aastat tagasi, millest on kahjuks ainult reisifirmad teadlikud, mitte avalikkus. Mis siis edasi, Hanno Kivisild enam enda nime alt pättusi teha ei saa, Riina Lepalaan ei saa praegugi- seega tekib jälle uus firma kunagi, nimed teised, tagatoas teeb pileteid edasi ikka Riina. Tänaseks on nad teeninud ca- 1 milj., seega tasub toimetada. Elan Pärnus Hanno Kivisilla naabruses ja peale mõnda nn. juhuslikult pealt kuulatud telefonivestlust panin pildi kokku.

Aga, kui see toimib,miks mitte. Liis Haavel sõitis ju ka järjekindlalt oma rada:)
Asjasse süüvimata tundus algul, et teevad sellist riskibissnäkki. Võtavad kliendilt raha ja ootavad paketireiside puhul reisikorraldajate viimase hetke pakkumist.
Krt, no ei olnud nii.
Nad müüsid näiteks viimase hetke 5000eur-i maksvat paketti tihti 2000 euriga ja isegi, kui reisikorralda teeks veel viis päeva enne reisi allahindlust, siis sellist ulmelist allahindluse % ei teeks ükski reisikorraldaja.
Kui hilisem juurdlus tõestab, et klientide raha pole sulas välja võetud ja kõrvale pandud või pole mingit puukfirmat kuhu raha kanti, siis tuleb leppida sellega, et
Reisile OÜ töötajad said selle vaevarikka töö eest normaalset palka ja firma maksis kenasti ka kõik riigimaksud ja poole aasta pärast ilmub turule uus tegija.
Paari kuuga on facebookis 2000 like-i ja 200 euriga saavad esimesed õnnelikud Fidzi saartel kolm nädalat varbaid soojas veel leotada:)

Sellise kirja saatsin Tarbijakaitsesse!!!
Niisiis alustan algusest.
Eelmine kolmapäev(07.01) küsisin pakkumist Taisse.
Esialgul 6 inimesele ja natuke hiljem veel 2 inimesele.Ehk siis kokku 8 täiskasvanut.
Saadeti meile selline pakkumine,et lennupiletid on 26.03-10.04 Helsinki-Phuket-Helsinki
Ühe inimese hind 595.-
Arve saadeti koheselt ja taheti et maksame kiirelt,kuna pidid meie pärast viimaseid kohti kinni hoidma.
Maksin kahes eräs- 6 piletit ja siis 2 piletit.
Arvasin ,et kõik nyyd korras-reis olemas jne.
Reisitingimustega olin rahul,kuna olen varemgi piletid kätte saanud alles mõned päevad enne reisi.
Aga broneeringu kinnitused oleksid ju pidanud siiski kohe tulema,kui maksed tegin???
Siis lõhkes see nende nn."MULL" meedias.-ja hakkasin neid pommitama kõnedega ja kirjadega,et soovin broneeringuid või reisi tyhistamist.
Seda tegin ma kuni pyhapäevani.Reisiks Oü töötaja Gerly sõnul olid nelja inimese broneeringud olemas,aga pidi ootama veel ylejäänute omasid-ja lubas kohe saata.
Õhtuks ei olnud ikka midagi ja helistasin uuesti-pika pärimise peale saadeti mingi nn.broneering-mida on võimalik igal inimesel enda äranägemise järgi muuta.Polnud seal ei täieliku broneeringu numbrit ega reisifirmat kirjas.
Esmaspäeva hommikul hakkasin Soome reisifirmasid läbi helistama ja meie bronne otsima.
Finnamatkadest leiti nelja inimese bronnid tänu perekonnanimele-sealt anti ka õige bronni number.
Finnmatkade kohaselt oli broneering tehtud alles pyhapäeva11.01 õhtul-mitte juba eelmine nädal,nagu mulle väideti.Ja makstud nende bronnide eest ei ole siiani.Helistasin kohe ja kirjutasin,et palun raha tagastamist.Nemad väitsid,et Finnmatkades on tööl seniilsed inimesed ja seal pidi tihti süsteemi vigasid olema-et ajavad mulle soga.
Esmaspäeva õhtul saadeti mulle samuti veel kahe inimese bronn-mida täna samuti Finnmatkadest kontrollisin-sama lugu-Bronn tehtud alles 12.01 ja maksmata.
Samuti imelik see,et kui login sisse Finnmatkadel-OMA MATKANI -lehele-on seal yhe inimese reisi hinnaks 1070.-mitte see hind 595.-nagu meile pakkumise tegid.Pluss lend pidi sisaldama sööke-mida seal samuti polnud.
Finnamatkad kinnitasid mulle,et Reisiks Oü pole neile mingi koostööpartner,kes saaks teha nende hinnast veel poole odavamalt.Ja raha piletite eest ei ole tasutud neile, ega pole ka näha et oleks kuskil tulemas.
Helistasin siis nyyd uuesti Reisiks Oü-sse.
Ajavad taas mõtetut möga-põhimõtteliselt naeravad näkku!!!
Kysisid,kas olen saatnud reisi tühistamise avalduse-ytlesin,et olen seda< teinud juba kolm korda ja saatnud 6 korda konto numbrigi kuhu raha tagstada.
Ytlesid,et Eesti Vabariigi seadused näevad ette,et raha tagastatakse kahe nädala jooksul.Kas Eesti Vabariigi seadused näevad ette ka seda,et kui mina olen reisi eest täies ulatuses maksnud-pole teenust saanud-saan ma koheselt raha tagasi ja 100%.
Inimesed kes siin kommenteerivad-kirjutage konkreetselt-mis kuupäevadel reis oli ja kas on ilma jäänud mõlemast-nii reisist kui rahast!!!
Ja need, kes samuti pidid sõitma 26.03 helsinkist phuketisse võite kirjutada trpk@hot.ee.Andke teada kuidas asi edeneb ja teen sama ka omalt poolt!!!

meie, juba detsembri alguses tasutud, reis peaks olema 15.01.-31.01.2015, kuid senini pole me saanud ei reisikinnitusi ega ka mingeid bronni numbreid, avaldus tarbijakaitseametisse tehtud ja nendega ka suheldud ning tegelevad asjaga
eks näis, paar päeva veel aega

tuttav helistab homme veel minu nimel võõralt numbrilt, saab näha kas vastavad

Tõepoolest - ettevõte jättis enne otsustavat raha tagasi küsimist veidra mulje.
Tõsi on samas see, et sain raha tagasi.

Reisilemb. Kas ma saan su jutust õigesti aru, et broneerisind piletid x.jaanuariks ja tasusid nende eest aga broneeringut ei saadetutki.See aga hakkas tunduma imelik ja võtsid nendega ühendust ja nemad väitsid, et vaatamata sellele, et pileteid pole väljastatud ei tohiks kompensatsiooni saada aga seda siiski lõpuks võimaldati? See ei tundu mitte kuskilt otsast sulle imelik ja on positiivne kogemus?
Et ütleme nt, et ostad lufthansast piletid, nemad kinnitusi ega midagi ei saada ja see oleks täiesti ok kui nad isegi raha tagasi nende eest poleks nõus maksma ja hiljem teevad sulle suure teeeeene, et seda teevad?

Lugedes eelnevaid kommentaare ja kuna olen ka ise oma reisikaaslastega ostnud Reisiks OÜ-st piletid aasiasse, mille reis peaks toimuma alles 15.02, siis on tekkinud küsimused, vb keegi oskab kogemust jagada. Nimelt oktoobris saime ka meie pika peale käimise peale nii brneeringud kui ka piletid (e-piletid) ja lennufirma kodulehel saan hetkel iga kell pileti välja printida sisestades broneeringu nr ja perekonnanime.

Kas siin leidub keegi, kel on kogemus, et tal on pilet olemas olnud, ta on seda ise lennufirma kodulehelt ka enne reisi järgi kontrollinud (kinnitatud broneering; e-pilet olemas) ja kui reis nn käes, siis selgub, et hiljem on varem kehtinaud pletid tühistatud?

Eelneva põhjal paistab, et Lepalaan ajab siin Eestis ikka väga kena rulli kokku veel. Miks mitte paarile inimesele raha tagasi maksta, kena reklaam pealegi, kui nood kohe firma ausust ja usaldusväärsust kinnitama tõttavad.

Ainult, et lõpuks mitusada (?) jäävadki oma reisi ootama. Eelmise firma vastu on vähemalt 59 avaldust esitatud, aga tundub et Reisiks Huijatki on ikka märksa suurema kaliibriga show :)

Kuidas asi lõppeb, vt siit: http://trip.ee/node/82705

Krimmi annekteerimine ja vene propaganda tunduvad mõnede siinsete kommentaatorite ja kommentaaride valguses ikka täielik nohu.

Reisilemb, vaata see Sinu kirjeldus on poliitika.
Kui tavaline aastas korra reisiv üksikema,tellib sellest unistuste firmast omale paketireisi Taimaale, näiteks endale ja lapsele, koos hotelli ja kõigi juttudega. Maksab raha ja saab mailile broneeringu ja läheb sellega lennujaama.
Küll on hästi,kui öeldakse, et Teil sellele lennule piletit pole ja kahju on
unelmate reisibüroole makstud raha ja lennujaama minek.
Hullem, kui lennupilet sihtkohta on, aga broneeritud hotell maksmata ja tagasilennu pilet hoopis puudu.Kahju mitmekordnelisaks büroole makstud rahast.
Kõik ei ole ju reisigurud, kes sellised unelmate büroo poolt tehtud pakkumised läbi hammustaks.
Ja üldse on ju reisibüroo mõte lihtsustada asjaajamist reisipaketi koostamisel ja ostmisel.
Kui Sulle Reisilemb tundus kõik ok, siis mulle kahjuks mitte.
Aga ok, inimesed ongi erinevad:)

Reisilemb. Ma küsiks selle peale, et mitut jalatsikauplust sa tead, kus maksad kingade eest ära aga neid ei saa. Ja kui hiljem küsid siis pakutakse 4 kuu pärast (nt suveks) su talvesaapaid?
Ma saan aru, et neist oli kena raha tagasi maksta aga samas mis neil muud üle jäi kui nad oma lepingu tingimusi olid rikkunud ning neid ei täitnud?

Mina jätkuvalt ootan, et hotell tasutuks saaks ja lend on 15.01! Pagas ja toitlustus on ka veel maksmata. Lisaks kõigele jäin haigeks ka veel.

Reisilemb on ilmselt peast soe, paksu närviga või Reisiks OÜ käsilane. Kaldun arvama viimast, sest inimesed on mures oma rahade ja reiside pärast kuid tema peab sellist suhtumist/suhtlust normaalseks? Reisilemb, kas sa ei loe postitusi korralikult? Tüngasaajad ju siin ainult kirjutavadki. Arvad, et puistan siin südant toreduse pärast? Aitad siis ehk mul ka raha tagasi saada, häid nõuandeid paistab sul jaguvat???!!!!

Tirts, kas see, et ma oma raha tagasi sain, teeb minust kellegi käsilase???? Oh džiizõs.

HelLed: Kas sul lennupiletid on olemas reaalselt?

Kogu vahepealsete kommentaaridega, tahaks siiski teada, kas Kas siin leidub keegi, kel on kogemus, et tal on pilet olemas olnud, ta on seda ise lennufirma kodulehelt ka enne reisi järgi kontrollinud (kinnitatud broneering; e-pilet olemas) ja kui reis nn käes, siis selgub, et hiljem on varem kehtinaud pletid tühistatud?

Reisilemb, ma ei demagoogitse. Inimesed on mures, nad on maksnud raha ja pole saanud selle eest lubatud pileteid ja broneeringuid. Sina said raha tagasi ja oled rahul ja tellid neilt ka tulevikus oma reisid. See on Sinu otsus ja ära jumala pärast pane tähele, kui minusugune idioot siin veidi tatti pritsib:)))

Reisilemb. Sinu sõnad olid "Novembris sai makstud kolme inimese piletid üheks jaanuarikuu päevaks. Jõulude ja uue aasta vahel hakkas veidrana tunduma, et ikka veel ei ole saabunud broneeringu kinnitust (lubati saata kohe pärast arve tasumist) ega ka pileteid endid (lubati saata 20 päeva enne lendu).
Sai võetud Reisiks OÜ esindajaga ühendust, et äkki saaks igaks juhuks raha tagasi või nii. Esindaja ütles, et kui oleks piletikindlustus, siis haiguse jm mõjuvate põhjuste korral saaks kindlustuselt kompensatsiooni, kui lend tõsisemat laadi põhjustel ära jääb... "

Palun ära aja jama. Kas kinnitatud piletid koos piletinumbritega olid 20 päeva enne reisi meilil või mitte?

pakun, et reisilemb on firma esindaja siin, algul rääkis hoopist teist juttu kui nüüd, eks sealt ka see lampi raha tagasisaamine ja muu promo.
Ja inimesed, tulge ometi möistusele ja hoidke eemale sellisteat firmadest.

Hmm...olen seda teemat esimesel lehel vähe lugenud ja nüüd viimasel.
Hr Reisilemb on oma kogemuse põhiselt isegi veel positiivselt selle firma suhtes meelestatud ja valmis tulevikus veel pakkumisi võtma, kuigi reisi broneeringuid peale maksmist ei saanud ja peale seda meedia kära ja mõnda telefoni kõnet saadi rahad õnneks arvele...hallooo...vabandage, kui loll peab olema? Esiteks mingeid broneeringuid ei olnudki firma ju raudselt teinud ja pakuti mingit uut x-märtsi päeva(aastat ikka täpsustas?). Poleks seda suurt kära, siis pakun, et märtsis oleks seda raha ja reisi näinud sama palju, kui enda kukalt.
Firma vabandused ,et klientide reisidega tegelemine võtab väga palju aega on ka ikka ka päris loll jutt...tänapäeval käivad enamus asjad netis ning hotelli ja lennu sebimine võtab minul max 30 minutit, reisi firma peaks võimekam olema...või neil on 1,3 miljonit klienti?

Hetkel lähtun puhtalt nii sotsiaalmeedias kui ka siinsetest negatiivsetest kirjutistest, kus inimesed ei saa reaalselt koju ja siit minema..

Soovitan helistajatel alla tõmmata helisalvesti äpp ja salvestada pärast Reisiks OÜ-ga vestlus. Siis on hiljem hea avalikustada nende hämamine. Kavatsen anda televisioonile ja muudele uudisteportaalidele need vestlused analüüsida ja et oleks mida avalikkusele ette lasta. Lähen igal juhul lõpuni, et see häma peatada. Mina nii lepplik ei ole.

Sama küsimus, mis mkm65-l. On kellelgi kogemusi?

Adminid- kas oleks võimalik eraldada erinevate kasutajanimedega, aga samalt IP aadressilt postitajad? See vene propaganda mõõtu ajuloputus "äsja regasin ja postitan ainult selles teemas" seltsimeeste poolt hakkab juba tõsiselt närvidele käima. Arvatavasti tekitavad segadust ka niigi õnnetutes klientides.

Kui inimene ajab nii rumalat juttu, nagu reisilemb, siis teoreetiliselt ei maksaks talle keegi nii palju palka, et ta lennukipiltitele mõelda saaks. Ok, jääb veel rikas elukaaslane, kes pappi loobib või veel mõni eksklusiivne võimalus.
Iga normaalne ja täie mõistuse juures viibiv inimene ei tule pärast sellist kogemust välja avaldusega, et minu jaoks lõpp hea ja proovin seda loteriid veelkord. Mis on siis hea? Kas kulutatud närvid ja aeg ei maksa siis midagi? Ilmselt on õppimisvõime null. Osa jutust meenutab pigem mõne oma nime täis teinud poliitiku sõnavõttu. Kõik irvitavad aga tema vahutab ikka targa näoga edasi.
Kõige tõenäosem variant, et ta on otseselt selle Reisiks kambaga seotud. Ja ma pole teps mitte ainus, kes nii mõtleb. Muud loogilist seletust ei ole.

Alguses kiitsid kõik 0-aasta või mitme aastase ja 0 postitusega kasutajad. Nüüd samade näitajatega kasutajad saavad raha tagasi, teised mitte. Mitme aastased kasutajad leidnud järsku tervest trip.ee-st selle ainsa sobiva teema, kus suud avada...Ka on samade kasutajate postitusi korralikult like-itud.
Väga huvitav nähtus.
Mõni moderaator ikka ip-de kattuvust ja like-süsteemi logi on kontrollinud?

EDIT: juba jõuti ette :).

Aga jah, korralik lootuse andmine käib, et saaks asja venitada...

Tegin broneeringu ja maksin selle eest 16.12 ning koheselt hakkasin kinnitusi nõudma. Kuna 18.12 saatis nn. Gerly mulle maksmata lennupileti (kuigi bronnitud oli reisipakett) kinnituse siis helistasin Finnmatkadesse ning nemad kinnitasid kahtlust, et pilet tasumata. Lennupileti hind meile 6le oli kallim kui paketireis hotelliga (tegu hotelliga, mille hinnad nende endi kodukal on hetkel alates 550 dollarit/öö. Seega oleksime me tõenäoliselt siin hotelli ilusti juurde maksma :)

Hakkasin kohe siis 18.12 raha (kirjutades, et kui 19.12 kell 09.00 raha minu kontol ei ole lähen politseisse/tarbijakaitsesse/meediasse jne) tagasi nõudma ning 19.12 kell 08.20 hakkasid tagasikanded laekuma (mitmes osas eri kontodelt, sest väidetavalt on neil makselimiidid.

Olen enam kui kindel, et sain oma raha tagasi just seetõttu, et nad ju tahtsid veel inimesi haneks tõmmata. Parim aeg ju reise müüa on dets, jaan ja veebruar.

Loodetavasti saavad ka teised oma rahad tagasi!

ketukas1, kui erinevalt kontodelt, kas kõik kuulusid Reisiks OÜ-le?

See on vist kõige idiootsem vabandus, mida kuulnud olen, et on limiidid - kui asi olekski nii, siis ei imesta, et keegi enda pileteid ei saa, lennufirmadele ja reisipakkujatele tilgutavad ka :D

Ja eks limiitide suurendamine on keeruline protsess tänases IT maailmas ...

Õnneks oli mul kasutaja olemas, et ei pidanud uut hakkama tegema, kuigi siin kunagi midagi kommenteerinud pole.
Võtan ka pisut sõna, kuna olen täpselt sama küna ees, et reis peaks juba järgmisel nädalal toimuma, aga endiselt ei ole saadetud pileteid. Broneeringu kinnitus on mingi suvaline reisiplaan kusagilt lennufirma lehelt, mida saab absoluutselt iga inimene ka ise googlest ja reisikompanii lehelt näha ja kopeerida.
Kui julgesin küsida broneeringu numbrit, siis käratati, et pole mul õigus seda küsida ja pole neil kohustus seda väljastada. Suure kisa peale siiski lubati saata ja saadeti hoopis mingi kehtetu broneeringu number, mille kontrollimisel selgus, et pole isegi broneeringut tehtud (rahade maksmisest rääkimata).
Kavatsen kõik meetmed kasutusele võtta, aga mina asja nii ei jäta. Küll karma karistab ükskord ise neid petiseid, aga mina teen omalt poolt kõik selle, milleks võimalused olemas (tarbijakaitsesse avaldus tehtud ning teen homme ka politseisse), kuigi neist kahest institutsioonist nagunii kasu ei ole.
Samuti olen asja üle andnud enda juristile, kes ennast kurssi on viinud kogu olukorraga ning kindlasti tema nõu ja abiga midagi suudame koos välja mõelda.

Palun tulge liituge ka grupiga, kes seda veel teinud pole (ning kes on samamoodi tüssata saanud või kohe-kohe igahetk saamas):
https://www.facebook.com/groups/178862015639255/?fref=ts

Mulle rääkis täna see Merily telefoni otsas, et Tarbijakaitse on neid tunnustanud selle eest on palgatud abijõudu juurde ja et ei ole jätnud inimesi oma mures üksi. Issand, mul ainult mure ongi ja nendepoolsed lubadused... Tõesti tunnustust väärt! Nüüd on neil uus nõks, et paluvad inimesi teha avaldus, reisist loobumiseks. Sellisel juhul maksab klient ise leppetrahvi. Vaadake nende reisitingimustest:

 1. Reisi muutmine või tühistamine
  4.1. Reisijal on õigus tellimus tühistada või muuta, seejuures tasumata
  Reisikorraldajale hüvitust, tingimusel, et: 4.1.1 Reisi tellimisest ei
  ole möödunud kaks nädalat ja reisi tellimuse tühistamishetkel on reisini
  jäänud vähemalt 31 päeva;

To Flatu, minu meelest olid kõik Reisiks Oü omad, pean järgi vaatama.

Aga jah limiidi jutt ajas juba kergelt naerma. Huvitav kas nad suuremate seltskondade bronne maksavad ka edasi kümnete erinevate maksekorraldustega :)

Kes neid reisitingimusi suurema huviga lugenud on, ega kusagil juhtu silma torkama palju see leppetrahv on kui reisi tellimisest möödas üle 2 nädala ja tekib soov tühistada?

eks see tripi teema siin löi nende plaanid sassi, märtsis oleks nende tagatis aegunud ja saanud tünni ilusasti löpuni viia, eks seepärast üritati skandaali kinni mätsida ja loodeti aktiivsete lollide a la Reisilemb sugustele, kes siin käivad neid öigustamas ja kaitsmas ja siis vastutasuks oma raha tagasi said:D
Aga nüüd on jama lugu, tagatis on ohus ja inimestel tänu asja avalikustamisele on lootus ikka miskit tagasi saada.
Pankroti puhul on ka tagatisraha läinud, summa oli vist 32k, seega suht viimane hetk see mull löhkes.
Ma loodan, et inimesed seekord õpivad juhtumist, aga reaalsus on see, et lollidest puudu ei tule ka tulevikus, kahjuks.
Ja muidugi reisilemb, ikka on vaja selliseid firmasi, kes ostavad reisi 1k ja siis selle 500 edasi müüvad järgmiste klientide rahaga nagu siin ridamisi on näiteid toodud. Ma ei teagi, kes on hullemad, kas need sulid vöi sellised reisilembi sugused, kes loodavad, et inimesed ka tulevikus petta saaks.
PS seda nimetatakse vist Stockholmi sündroomiks, kus ohver armub oma röövijasse ja hakkab teda kaitsma ja öigustama, vöib ka antud teemasse üle kanda kuigi pigem on tegu teadlike sulide kaasosalistega.

Ei, see firma ei jää elavate hulka ja mingit puhtaks pesemist siin pole.
See on lihtlabane petuskeem, kui siin keegi veel aru ei saa !!! Sinna on kaasatud veel kodanikke, kes sellega mestis. Organiseeritud kelmus.

Riina Lepalaan on vana kelm, kes tegi tynga väga paljudele inimestele TGC ajal. Summad, mis ta välja pettis on täpselt sama skeemi järgi, mis teil siin praegu. Kodanik Hanno Kivisild on ka nyyd mestis ja mustas nimekirjas samuti. Jätke need nimed meelde.

Riina, sa oled miljonile inimesele võlgu ning sinu tegemistel hoitakse silm peal. Isegi siis, kui enda nime peaksid vahetama. Teeme kõik selleks, et sulle poest enam saiagi ei myyda. Võlg on võõra oma, raiu see endale pähe.

Igal oinal on oma mihklipäev nagu öeldakse....

Kui tohib, siis ma küsiks ikkagi ka sellist asja, et mitu inimest siin on konkreetselt oma reisist ilma jäänud?
Otse loomulikult saab selliseid asju küsida vaid kaasosaline, eksole, aga siiski.

See, et varasemalt 0 postitusega kasutajad ainult kiidavad või saavad raha tagasi pole nüüd küll mingi jutt. Minul lihtsalt pole varem põhjust olnud end kasutajaks registreerida, lihtsalt öelda polnud midagi ja teemasid lugeda saab ka niisama. Raha aga õnnestus kätte saada, ise ka imestan. Võib-olla on asi selles, et elan Pärnus, tean aadressi ja võin neile piisavalt palju probleeme või antireklaami tekitada, võib-olla oli mõni muu põhjus, aga puhas see asi igatahes pole. Keegi ei käskinud neil minu poolteist kuud tagasi makstud rahadega broneeringute eest tasumata jätta ja siis kui 2 päeva reisini aega väita, et Soome partnerid ei võta toru ja üldse meediamulli pärast on tööd üleliiast.See on seltskond keda ei saa absoluutselt usaldada.

Minuteada oli siin keegi kes pidi 15.01 välja sõitma ja eilse seisuga neil veel pileteid ei olnud. Kui need kes saavad lähiajal mingi lahenduse või petta siis palun kindlasti ka siin sellest teada anda (isegi kui peaks juhtuma, et saate piletid). Ise lootsin (loodan) 02.02 reisile minna.

Ikka hämmastav kuidas süstitakse väikest lootust hädalistele.

"Keeruline oli, aga rahad sain tagasi"
"Tegemist pole petufirmaga vaid pigem kommunikatsiooniprobleemiga"
"Jama nendega oli, aga kokkuvõttes oli positiivne kogemus"
ja nii edasi...

See on tüüpiline hämajate lõks hädalistele - ärge väga kurjaks minge seni kuni me oma kontori kokku pakime. Näpuotsaga lootust, et kellegil anonüümselt on õnnestunud asi ära lahendada, äkki ma veel siis ei lähe ka politseisse.

Õnn on selles, et kõik need postitused on käpardlikud. Kui normaalne inimene rahad tagasi saab, siis ta on õnnelik ja võib-olla kirjutab siia ühe postituse ja soovitab firmat vältida. Aga kui seesama isik kirjutab, et tegelikult oli kõik väga positiivne ja võib-olla ostaks veel, siis see viitab seotusele või vaimsetele häiretele.

Ning inzuk, ootame endiselt aadressi - teised inimesed tahavad ka kohale minna.

Kindlasti on veel isikuid ja asutusi, kes teavad erinevaid aadresse, kuid ma siiski palusin aidata neid inimesi, kes siin foorumis hädas on, Reisiks OÜ aadressiga. Ettevõtte tegevusaadress ei ole pangasaladus ega ka isikuandmete avaldamine.

Siia teemasse vahele Tez Touri märkus edasimüüjate poolt pakutavate odavamate reiside kohta - http://www.teztour.ee

TÄHELEPANU!
Käesolevaga anname teada, et TEZ Tour poolt kehtestatud hinnad on lõplikud ning kehtestatud hindadest edasimüüjapoolne soodustuse andmine on lepinguliselt keelatud. Juhul kui edasimüüja annab soodustust on tegemist edasimüüja poolt koostatud reisipaketiga ning vastutus langeb edasimüüjale. Seoses sellega peab edasimüüjal olema ka reisikorraldajale kohane tagatissumma. Edasimüüjapoolse soodushinnaga reiside kohta pretensioone TEZ Tour vastu ei võta. Antud info on kooskõlas Tarbijakaitseametiga.

Varasemalt oli siin juttu, kuidas suured kurjad vahendajad võtavad liiga palju teenustasu, aga väiksed tublid vahendajad võtavad palju vähem ja saavad sellevõrra reisi odavamalt müüa. Tegelikult on päriselt ka kõigis edasimüügi lepingutes sellised punktid sees ja kes neid reise odavamalt müüb, tegeleb tegelikult juba oma partneri petmisega. Või siis pakub tõesti oma koostatud paketti.
Tõenäoliselt on sarnased lepingud ka Soome jm firmadega. Samas enamik Eesti vahendajaid müüb neid Soome, Rootsi reise tõenäoliselt ilma lepinguteta. Mis pole samuti keelatud.

Äkki keegi satub lugema kui järgmine "soodne" firma hakkab suvel reise pakkuma.

Minu jaoks jääb reis nüüd ära, 38,2 palavik :(
Arst ütles, et kui reisile lähen, siis omal riisikol ja kindlustus siis enam ravikulusid ei hüvita, kui mul halvemaks läheb.

Lp.Rännumees

See aadress kust ma nad eile leidsin ei ole ettevõttega kuidagi seotud,see on eramaja.Kellele see kuulub ei tea. Andsin aadressi tarbijakaitsele edasi,et see jagaks hädalistele.Täna võivad nad olla juba kellegi teise elamises.

Keegi hädalistest võiks tarbijakaitsest selle aadressi siis üle küsida ning siia postitada. Tundub, et otse seda teada ei saa.

Kuldnoka 3a, Sindi on igatahes ettevõtte registreerimisaadress ja sinna on veel regatud paar sama isikuga seotud ettevõtet.

Kuldnoka 3A kuulub Hanno Kivisillale, kinnisturaamatus on see olemas.

Reisilemb, kui sa pole tankist, siis sa oled loll. Reisiks Kaugele on Ponzi skeem (tutvu - http://en.wikipedia.org/wiki/Ponzi_scheme), mis vajabki sinusuguseid. Kliente, kes saavad oma teenuse (alla omahinna) kätte või raha tagasi ja kes siis pröökavad, et MINUL ON KÕIK HÄSTI. Mispeale järgmine ring kliente oma raha ära annavad ja sellest ilma jäävad.

Sa ei saanud ikka aru? Okei, ära saa, aga ära siis enam kirjuta.

Jagage kõiki võimalike aadresse,kus nad võiksid pesitseda kui Kuldnoka aadressilt neid enam ei leia.
Näiteks Gerli ja Merili aadressi samuti.

MihkelKA, kas sul on pilet reisiks muidu olemas?

Kas siin foorumis on ka keegi, kellel on lennupiletid reaalslet olemas (ma ei mõtle broneeringut) ja lähiajal peaks reis tulema? Tahaks teada,

Kas siin leidub keegi, kel on kogemus, et tal on pilet olemas olnud, ta on seda ise lennufirma kodulehelt ka enne reisi järgi kontrollinud (kinnitatud broneering; e-pilet olemas) ja kui reis nn käes, siis selgub, et hiljem on varem kehtinaud pletid tühistatud?

Meil piletid olemas, saime ka check-ini ära teha. Homme hommikul on lend. Eks siis näha ole, kas tuleb mingeid üllatusi. Loodetavasti mitte.

Tänan Lisette vastuse eest. Loodetavasti läheb kõik hästi. Meil ka piletid ca kaks kuud juba olemas suure nuiamise peale, kuid reisini veel 1 kuu aega, seetõttu küsisingi...

Keegi seda tõuku juba ära bannida ei taha ?

AHOI ADMINID, kas lehe mootor võimaldab IP aadresse võrrelda või mitte?

Las Reisilemb elab õndsuses edasi ja tellib nende vahendusel veel reise. Tema postitused meid edasi ei aita.
Jagage võimalikult palju infot kuidas rahad kätte saite või kas reis ikka reaalselt aset leidis. Samuti sooviks teada ka nende käest infot kes tagasi hakkavad tulema- kas oli hotelli broneeringutega või tagasisõidu piletitega ka probleeme.
Mina pidin täna oma nõudele vastuse saama, hetkel veel ootan. Merily lubas isiklikult vastata. No saame näha. Usku mul sellesse enam ei ole...

Minul ei ole veel pileteid ega ka broneeringut, viimane lubadus oli kirjalikult, et kolme tööpäeva jooksul (seda lubati eile 13.01) saadavad broneeringu kinnituse vms. Tarbijakaitsesse tegin avalduse, politseis käisin täna aga kahjuks avalduseni ei jõudnud, kuna ootasin seal ca 45 min kedagi, kes minuga pidi tegelema aga ära ei jõudnudki oodata, sest tööd peab ka tegema, et ilmselt uued piletid välja osta.
PS: Lisette anna siis palun teada ka kuidas läks

Infoks -- politseile avalduse tegemiseks pole vaja kohale minna, saab ka internetis teha: https://www.politsei.ee/et/teenused/politseile-avalduse-esitamine.dot

Reisilemb, mina ei saa aru, kuidas saab ärajäänud reis olla positiivne lahendus :)

Ma võin nõustuda väitega, et sinu juhtumi lõpplahendus oli rahalises mõttes positiivne, st sa ei saanud küll loodetud reisi, kuid rahast ka ilma ei jäänud, aga ma ei saa kuidagi nõustuda sinu väitega, et kogu sinu kogemus Reisiks OÜga on konkreetse juhtumi taustal positiivne. Reisist ilmajäämine on ju igal juhul negatiivne, olgu siis põhjuseks mis iganes.

Fakt on, et sinu esialgset reisi polnud tegelikult olemaski ja edasilükkamine märtsi oli firmale parim lahendus üldse. See, et sa raha tagasi said, liigitub ka ilmselt sama skeemi alla: esimesed kiired saavad reisi/raha, viimased aga mitte...

Palun tee nüüd ülejäänud trip.ee kasutajatele teene ja ära kirjuta siia enam romaanilaadseid postitusi.

Sul ei ole vaja ka kulutada energiat tõestamaks kui rahule sa enda arvetes jäid.

Praegu oleks vaja inimestel lahendusi ja koostööplaani, kuidas enda rahad kätte saada tulevasest pankrotiurkast. Edaspidised hämamised võiks siit teemast kustutada ja asuda astuma ratsionaalseid samme!

Tere,
Kes on krediitkaardiga piletid ostnud, mina sain eelmise firma TGC käest ostetud piletite eest raha tagasi panga kaudu.
Vastavalt Mastercardi üldtingimuste: https://www.mastercard.com/us/merchant/pdf/TB_CB_Manual.pdf peatükk 4.6.6. alusel on õigus raha tagasi nõuda.
Tulenevalt sellest üldtingimuste punktist peaks Pank suhtlema konkreetselt Mastercard ettevõttega ja selle kaudu raha tagasi saama.
Pank algus pushib tõenäoliselt vastu, et oled ise oma kaarti valesti kasutanud ja võib küsib lisa dokumente.
Selle lähenemiseni aitas mind Tarbijakaitse ameti jurist, nii et kõik kes soovivad, peaks nende käest küsima.
Vähemalt nii toimis asi eelmisel aastal.

Jama värk sellega igal juhul. Aga ega neid teiste asju ju ei tea.

Reisilemb - miks sa selles teemas veel kirjutad? Mida sa tõestada soovid? Said raha tagasi - tore, aga milleks kõik muu? Keegi ei ürita ju sulle konkreetselt midagi tõestada, lihtsalt see ebaadekvaatne ja pidevalt korratav mula häirib inimesi, kes on tõesti mures. Seega palun (tõesti palun) ära enam kirjuta (101-st korda) oma loost.

Soovid tõestust, et kas on keegi kes on ilma jäänud reisist? Kui seda foorumiteemat lugeda, siis on neid mitmeid. Ning kui päris aus olla, siis sinu tõestus, et "sain rahad tagasi" on sama palju väärt kui ma praegu näiteks ütleks, et "ostsin pileti kümnele inimesele, pidime täna välja sõitma, kuid lennujaamas öeldi, et meil pole pileteid". Ei saa sina tõestada, et said raha tagasi ja ei saa mina tõestada, et ma oleks midagi üldse sealt ostnud.

Arvestades Tarbijakaitseametile tehtud avalduste arvu võiks nüüd selle arutluse kõrvale jätta, et "äkki on ikka tubli väikefirma, millel on kommunikatsiooniprobleemid".

Lihtsalt infoks, et siin foorumis liiguvad ringi ja võtavad sõna ka reisiks kaugele reisifirma tegelased ning nende esindaja!

Tere!

Mina olen kah üks nendest, kes on endale perereisi ostnud (4 piletit), ära maksnud ning ei ole saanud muud kinnitust, kui, et lennu kellaajad ja kuupäevad. Minu lend peaks toimuma(pidanuks toimuma) 29. jaanuaril.

Ühendust enam ettevõttega ei saa- ei meilitsi, ei telefoni teel.

Loen siin, et mõned on saanud telefoni teel kätte esindaja ja saanud mingisuguseidki lubadusi. Palun, kas oleksite nii kenad ja jagaksite nende tegelaste telefoninumbreid - et ikka veel ja veel helistada sinna ning leida mingi lahendus olukorrale.

Tarbijakaitsesse olen juba materjalid edasi andnud aga tahaks ise ka asja kuskiltpoolt selgemaks saada.
Minul on vaid Gerli number - 55649004 - mis loomulikult ei vasta.

Hoiaks nüüd koos pöialt, et inimesed oma reisid kätte saaks ja et rahulolematud oma raha tagasi saaks, eks? Mitte ei õiendaks siin üksteise kallal.

Meie reisi puhul jõuab kätte maagiline 5 päeva enne reisi algust homme. Seega olen homse täielikult täis toppinud oma tegevuste osas vaid antud looga tegelemisel.
Homme esitan politseisse avalduse kriminaalmenetluse alustamiseks ning just poole tunni pärast lähen ja saan kokku ka enda juristiga.

Infoks veel nii palju, et kui täna helistasin 10x ning vastu ei võetud ja lõpuks kuidagi ühendust sain (kui olin saatnud smsi), siis võeti ühendust ja närviliselt päriti aru, et mida ma üldse tahan, et mul aega veel homseni. Fakt on see, et lubatud broneeringut (isegi vale broneeringu nr saadetud) ei ole tegelikult tehtud, rääkimata maksmisest ja piletite saamisest.

TV3 asjaga küll tegeleb juba, aga omades tutvusi ka Kanal2-s ning ETV-s, siis kavatsen selle asja ikka väga suure kella külge panna, kui peaksin jääma ilma rahadest või reisist. Kahju, et inimesed enda nime selliselt määrida soovivad. On ju sellel juhatuse liikmel veel ettevõtteid, kus ta juhatuse liikmete nimistus ilutseb. Laseb ju maine alla kõigil vastavatel ettevõtetel ning kui nimed jne on suure meedia külge pandud, siis see plekk jääb eluks ajaks :)

Ahjaa... kui keegi jääb rahast ja reisist ilma, võtke minuga ühendust (saate postkasti kirjutada), sest kui ka ise ilma jään, siis kasutan ühe variandina ka tsiviilhagi esitamist. Aga mida rohkem "kannatanuid" enda nõu ja jõu selles osas kokku paneb, seda parem.
Eks muidugi kuulen täpsemalt juba täna enda advokaadilt, kes asjaga on tegelenud ja mulle täna siis ülevaate annab asjast.

Teoreetiliselt ei ole veel millestki ilma jäänud, aga probleemid kattuvad eelkirjeldatutega - broneeringute ja nende statuse kohta info puudub ning firmaga on võimatu ühendust saada, kümmekond vastamata kõnet, 3 vastamata meili.
3k+ summasse võiks ju mahtuda kliendiga suhtlemine.

Kuna arve sai tasutud alles 05.01. ja reisini on enam kui 31 päeva, on saadetud avaldus reisi tühistamiseks ja raha tagastamiseks, nii nagu nende reisitingimustes ette nähtud, aga olen juba etteruttavalt pessimist.

Kui järgmiseks nädalaks elumärki ei tule ja keegi toru tõstma ei hakka, on kavas samuti tarbijakaitsesse ning politseisse pöörduda.

Kellegi äkki on vastav haridus ja/või kogemus - kui asi nüüd osutubki scamiks, siis kas ja millisel moel on üldse lootust oma raha tagasi saada?

Pettuskeemi korral OÜ arvel enam ilmselt raha ei ole, nõuded peaks siis tagama nende tagatis, mis on 32k - ma kahtlen, et see 100% nõudeid rahuldab. Kas ja kes selle tagatise nõuetega tegeleb, kas selleks on vaja kohtusse pöörduda?
Kas Eestis on võimalus, et nõue juriidilise isiku vastu võidakse pöörata juhatuse liikmete (antud juhul liikme) kui füüsilise isiku vastu või saab seda teha ainult MA kuritahtliku maksupettuse korral?

KxxAxx ja teised - hoidke siis meidki oma sammudega kursis ning mulle võib ka teemaga seoses postkasti teateid jätta.

Kleebin siia facebooki lehelt (Maailma parim bronnide müüa Riina Lepalaan) Andres Puuseppa kommentaari, mulle isiklikult tundub positiivne, kuna tegemist ikkagi mingil määral tuntud tegelasega ja ta ise ka sealt piletid ostnud.
"Kõik inimesed, kes on Reisiks Oü firmalt omale piletid soetanud! Te saate oma piletid! Homme Tv3e Uudistes saate kõikidele küsimustele vastuseid! Riina Lepalaan ja Gerly Piirak on 2 täiesti erinevat inimest! Nägin isiklikult passi ja veendusin selles ise! Rahunege natukene, ma ei ole mingi suvaline, vaid tegin Uudistesse sellest loo! Power Hit Radio hommikuprogrammis räägin homme natukene kogu sellest asjast!"

Sellisel juhul vastutab juhatuse liige oma isikliku varaga, kui on võimalik tõestada, et ta kuritahtlikult kõrvaldas firmale usaldatud raha ja teadlikult rikkus oma kohustusi.

Tänan, Tinku160.

Vahepeal meenus, et ma oskan googeldada, khm, ise küsin, ise vastan - leidsin, et varasemate reisibüroode kõht ülespidi minemisel on tarbijakaitse kogunud avaldused, et tünni saanutele midagi tagatisest tagasi jõuaks.

Aga küsimus, millele vastust välja ei googelda, aga mille osas ma loodan, et meedia selle vastavatele tegelastele esitab - kust, kellelt ja miks saab väike, tundmatu ja uus firma nii suuri soodustusi, et teha nii odavaid pakkumisi; ja kui ei saa, siis millistest vahenditest ja miks need vahed kaetakse.

Jajah, enne maksmist oleks ise pidanud neilt endilt küsima - tagantjärele täpistark. o_0

Ilmselt kui üks teatud Hr/Pr siin veel umbes paarkümmend korda korrutab, et ta ei ole antud ettevõttega seotud, siis hakkab ehk ise ka uskuma seda.

Ja see võib talle isegi kasulik olla - krimasi ju soolas ning ehk saab siis kuidagi süüdimatuse kaardi lauale käia :)

See, et üks isik suudab mitme eri ip aadressi pealt eri kasutajaid luua, poleks midagi uut. Igas kodus / kontoris on mitmeid arvuteid ja nutiseadmeid, tihtilugu ka erinevate teenusepakkujate internetiühendusi.

@urmoo Jah, iga postituse IP-aadress on näha. Kiirel kontrollimisel on need erinevad.

Reisilemb, mine siit juba ära. Sul rahad käes ja lase inimestel hingata.
Teistele: Andres Puusepp räägib homme peale 07.00-i. Võibolla saab sealt mingitki kindlust- kellel võimalus, siis kuulama!

Hmm.. endal ka reis nende kaudu Cancuni 15–29 Märts
Kuidas peaks edasi tegutsema?

Ei saa aru,kas ülespuhutud mull, kuna uus Ettevôte ja koormas end üle?
Bronnid hilinesid ja kohe meediasse?
Kas tegelikult ka reise àra jàànud vôi suurest hirmust kôik küsivad raha tagasi,ilma
et reisi àra ootaks?
peaks ka etteruttavalt avaldusi hakkama tegema ja neid pommitama?
Segadus segadus!

nende kodukale ilmus :
Et kõik saaksid rahuloleva lõpptulemuse osaliseks, tegeleme hetkel reisidega tähtajalises järjekorras. Palume mõistvat suhtumist ja kannatust oma klientidelt!

Usk ikka,et reis toimub.. see usk vôib mind mu rahast ilma
jàtta? :/

No tõesti reisilemb, ehk aitab! Jube kopsik on Su filosofeerimisest.
Plaanisime ka reisi aga selle firma pakkumine tundus liiga hea, et olla usaldusväärne!
Teistele aga soovin jaksu see jube kadalipp läbi käia ja oma reisid/rahad reaalselt kätte saada!

Et kõik saaksid rahuloleva lõpptulemuse osaliseks, tegeleme hetkel reisidega tähtajalises järjekorras. Palume mõistvat suhtumist ja kannatust oma klientidelt!
Minu reis oleks pidanud toimuma homme, aga täna oli veel pagas ja toitlustus ning hotell maksmata. Millal nad minuga tegelema oleks hakanud? Olin valmis need juba ise ära maksma, et mitte puhkust raisku lasta. Nüüd olen aga põskkoopa põletikuga kodus ja istungi oma puhkuse toas antibiootikume süües.

jaa, öige käitumine on mitte reageerida kui sul on puhkus töölt vöetud ja reisi eest makstud ning selgub, et tegelikult polegi olnud plaanis sulle reisi saadud raha eest vöimaldada.
Nagu ma eespool olen juba ka öelnud, ei imesta, et igasugu sulisi ringi liigub, aga, et ullikeste mass selline on, seda küll ei uskunud.
No mis sest, et mul reis jäi ära ja pidin 3 nädalat pidevalt helistama, aga löpuks sain tänu meediaga ähvardamisele ja palumisele oma raha tagasi, seega positiivne kogemus, irw, mida veel :D
Eks siin on enamus foorumist kogenud reisisellid ja saavad väga hästi aru, kes on kes siin teemas, kahju ainult, et inimesed kelle reisiplaanid on rikutud, peavd siin veel nende raha eest reisil käinute mönitamist lugema.

Nii minu reisikaaslane helistas täna taaskord Hannole ja palus raha üle kanda...sellepeale palus Hanno, et teeksime kirjaliku kirja, et soovime reisi tühistada mida me muidugi ei teinud. Läks mööda 1 minut, kui tagasi helistas mingi naine ja ütles, et peame tegema ikka kirja kui tahame raha tagasi mida me ei teinud ja ütlesime, et kui raha pole 30 minuti jooksul arvel siis sõidame tallinnast-pärnusse kohale ning naine hakkas telefonis väitma, et me ähvardame mida me ei teinud vaid soovisime oma raha tagasi saada. Kui naisterahvaga oli kõne lõppenud helistas 1 minuti jooksul tagasi Hanno ja ütles, et kannab kohe raha tagasi. Ja uskumatu üle nädala kirjade kirjutamist ja helistamist kandisgi Hanno raha üle. Raha tuli üle peale kõne kiiremini kui oleks arvanud. Ühesõnaga ei soovita firmat kellegile.

Moona, millal reisi ostsite ja millal raha hakkasite tagasi nõudma? Mis põhjusel nõudsite? palun jaga infot.

Kõik küsivad raha tagasi aga keegi ei kirjuta ilmajäämisest...
KAS KEEGI ON REAALSELT REISIST ILMA JÀÀNUD?
Neid peaks ju tànasega mitu olem?!?

Kas tõesti suurte ettevõtete kampaania? Leppetrahvide nõudmise skeem (raha tagasi nôudmisest)? Vms...

Ei saagi aru,mõni saab veel viimasel hetkel piletid,mõni saab raha tagasi.Tundub,et mingi tegevus ikka käib,meil kahjuks pole veel kumbagi aga reis peaks toimuma 19.01.

Selgitaks veidi olukorda, mis puudutab avalduse esitamiset seoses reisi tühistamisega. Juriidiliselt on sellise kirja koostamise näol tegu lepingust taganemisega. Kuna lepingust saab taganeda vaid avalduse esitamisega, soovitan vastav kiri kindlasti saata, vastasel juhul pole te lepingut lõpetanud. Nüüd mis puudutab leppetrahvi. Esiteks ei saa sellise asja eest üldse leppetrahvi nõuda (leppetrahv on summa, mida makstakse lepingu rikkumise eest, klient, kes on ostnud reisi, ei riku lepingut sellega, et ta soovib reisist loobuda). Teiseks keelab seadus selge sõnaga sellised kokkulepped (ehk siis kokkulepe, millega taganemine seotakse leppetrahvi maksmisega, on tühine. Ehk siis, kui lepingu punt on seadusega vastuolus, siis on selline punkt tühine). Seega ei tasu karta mingit leppetrahvi nõuet, kuna selleks puudub igasugune õiguslik alus.

Kokkuvõttes. Antud olukorra puhul oleks äärimisel rumal jääda lootma, et äkki ikka reis toimub. Ootama jäädes võib end leida olukorrast, kus päev enne reisi saadakse teada, et reisi ei toimugi ning puhkus on raisus. Mida varem lootmine lõpetada, seda enam jõuab ehk uued plaanid teha. Seega soovitaks lepingust taganeda ning raha tagasi nõuda. Mida varem lepingud lõpetatakse, seda varem saab tegutsema hakata, kas siis maksukäsumenetluse või tsiviilkohtumenetluse kaudu (juhul, kui raha tagasi ei maksta), mida varem saadakse kohtuotsus, seda varem saab esitada selle kohtutäiturile täitmiseks. Mida varem esitatakse otsus kohtutäiturile täitmiseks, seda suurem on lootus raha saada (kohtutäitur viib menetluse läbi ajalises järjekorras, esimesena esitatud nõue täidetakse esimesena, viimasena esitatud nõue aga viimasena ning mida "viimasem" oled, seda suurem on tõenäosus, et võib rahast vaid unistada). Selline toimingute jada tagab minu hinnangul kõige paremad võimalused raha kätte saamiseks (juhul kui vabatahtlikult ei maksta, osad väidavad et neile maksti, aga samas pole teada kes nende kasutajate taga on. Lisaks on selge, et käibevahendite arvelt raha kõigile ei jagu, seega ei tasuks ka raha pikalt oodata).

Ostsime reisi eelmine aasta vist 29.12 ning kui pomm meedias plahvatas siis hakkasime kiirelt pinda käima ning raha tagasi soovima. Meil vist läks lihtsalt, kuna Hanno vist ei suutnud enam meie pidevaid kõnesid taluda ja kandis raha tagasi. Raha soovisime tagasi põhjusel, kuna lennu broneering oli tühistatud ja hotell maksmata. Lendama oleksime pidanud 26.01 Edu soovides kõigile ja palju närvi.

"Meil sai ostetud viiele inimesele Riia-Bangkok väljumisega 06.01.2015 .Piletite eest sai tasutud detsembi kuus ja lubati kohe esimesel võimalusel saata ka e-maili peale piletid. Seda kahjuks ei juhtunud. Käisime korduvald e-maili teel peale, et palume lennupileteid koos lennuaegadega, et saaksime Tai siselennud ära osta. Asi hakkas juba kahtlasena tunduma ja telefoni teel ei olnud enam antud Gerlyt võimalik kätte saada. Tänase päeva seisuga oleme pöördunud nii tarbijakaitse poole kui esitanud ka pöördumise Reisiks OÜ-le, et soovime raha tagasi saada. Mul on hea meel, et Teil on kellegilgi õnnestunud nad telefoni teel kätte saada, sest mina olen kahe päeva peale helistanud oma 100x ja tulutult. Fakt on see, et meie rahadega ei tehta õigeid asju ja antud ettevõte tegeleb pettusega. Loodetavasti ei ole asi nii hull, et Reisiks OÜ kuulutab välja pankroti ja oleme kõigest ilma. See äärmiselt haiglane olukord võiks kiirelt lahenduse saada!!!"

See on ühe Reisiks OÜ kaudu REAALSELT petta saanud inimese postitus
Facebookis.

eelnev oli FB saidil: Maailma parim bronnide müüja Riina Lepalaan
Sinna on koondunud ka mitmed Reisiks OÜ kaudu petta saanud inimesed.

Lisaks on ka Reisiks Kaugele enda FB lehel laupäev kell 18.06 postituse all Pr. Uusküla kommentaar, kopeerin lõigu sealt enne kui kustutatakse.

"isegi nende tänane raudkindel väide, et saan oma piletid 5 päeva enne reisi ei ole väga veenev olukorras, kus üks inimene ei saa Austraaliast tagasi ja osadel pole võimalust Taist tagasi saada, kuna esialgselt broneeritud piletit ei ole enam."

Ma arvan, et kui Reisiks OÜ haiseb nagu pettus ja kõnnib nagu pettus, siis on see pettus.

Mõtle nüüd natuke loogiliselt- miks nad inimestele raha tagasi maksavad?
Et liiga palju sai?
Ja see üks inimene, kes nüüd julgeb tunnistada, et ta on piletitest ilma jäänud, postitab oma jutu suletud gruppi, et kõik lugeda ei saaks?
Oleks see ettekavatsetud pettus, siis oleksid nad detsembri lõpus, kui kõik oli alles vaikne, inimestel reisid tellitud, rahad makstud, oma poe kinni pannud ja pankrotiavalduse sisse andnud.
Või siis on tegemist äärmiselt rumalate petistega.

Tinku, sa ainult lahmid, loe ka, mis siin kirjutatakse. Ma eespool seletasin, miks nad raha maksavad ja mis ajaks oli püramiidi löpetamine planeeritud.
Ja siin teemas on ju ka terve rida inimesi avalikult kirjutanud, kuidas nad piletitest ilma on jäänud. Isegi, kel önnestus löpuks raha tagasi saada, neil on ju puhkus rikutud.
Aga olgu, seletan veelkord, tagatisraha oli neil märtsini, seepärast üritati igati meediakära vältida ja maksti ka raha tagasi, et kisa ei tuleks. Eks nüüd lihtsalt selgub, kui palju suudetakse völgu katta ja kas tagatisrahast piisab.

ma ei lahmi, vaid mõtlen, vastupidiselt mõnele teisele. Oleks see firma etteplaneeritult pidanud kestma märtsini, siis oleks see asi toiminud ka märtsini nagu kellavärk, aga see lonkab ju algusest peale.

Tinku, FIE vastutab isikliku varaga. OÜ-le kuulutatakse pankrott.

Tirts, see poole päris korrektne. Ka juhatuse liige võib vastutada oma isikliku varaga. Selle eelduseks on:

 1. juhatuse liige ei ole oma kohustusi täitnu korraliku ettevõtja hoolsusega. Korraliku etetvõtja hoolsus tähendab:
  1.1 otsus peab olema tehtud heas usus
  1.2 juhatuse liige ei tohi olla otsuse tegemisest isiklikult huvitaud;
  1.3 otsus tuleb teha piisavalt informeerituna;
  1.4 juhatuse liige peab uskuma, et otsus on ettevõtte parimates huvides.
  Käeoleval juhul on selge, et ilmneb kohustuse räme rikkumine ning selle tõendamine pole keeruline. Lisaks ilmneb tõenäoliselt veel üks rikkumine selle näol, et firma ei esitanud pankrotiavaldust. Teatud juhtudel on see kohustuslik ning selle info põhjal võib küll oletada, etettevõte oli maksejõuetu, kuid tegutses edasi.

Kui toimub ettevõtte pankrotimenetlus, siis esitab nõude juhatuse liikme vastu teie asemel pankrotihaldur. Kui nõuet ei saa rahuldada etevõtte vara arvelt, siis tulebki esitada nõue juhatuse liikme vastu (koos hagi tagamise taotlusega, et isik ei saaks ennast vaeseks teha, kui ta seda juba vastavaks ajaks teinud pole).

Kindlustusest. Kindlustada saab end riskide vastu, mille realiseerumist sa lepingu sõlmimise hetkel veel ei tea. Kuna RT probleemid on avalikud, siis on mistahes kindlustuse võtmine nende vältimiseks selge pettus.

No nagu võtaks sa reisitõrke kindlustuse siis, kui oled juba haigeks jäänud ja tead, et reisile minna nkn ei saa.

Iseenesest see pole võib-olla isegi pettus. Pigem on nii, et kui lähed kindlustussummat välja küsima, siis saad lakoonilise kirja, et antud juhtum ei lähe reisitõrke alla ning sinna lisatakse hulk viiteid lepingu "peenele kirjale".

tinky ja reisilemb, kuids kommenteerite, telekas ka valetavad vöi, st laimavad nagu meie siin köik?

See küll ei puutu otseselt teemasse aga kas reisidiilid.ee ja facebookis https://www.facebook.com/reisidiilid?fref=ts on usaldusväärne?
Ehk keegi on sealt reisi ostnud? Kogemusi? Ka täitsa ilusa hinnaga pakkumised jäid silma :)

Kas keegi teadja oskaks ka mõnda aadressi öelda ,kus võiks ärihaid tabada.Võivad olla ka kodused.

Reisidiilid.ee ei müü ise reise, vaid annavad viited, kuidas ise oma reis vastava hinnaga korraldada.

Kui rahasid hetkel
tagasi kantakse..valitult nagu aru saan vôi jàrjekorras?
Omanik ise helistab tagasi ja pole kuskile àra kadunud, lihtsalt üritab toime tulla?
Kui pole tahtlik pettus, mis siis neil ôigupoolest juhtus?

Kayafree postitusele kommentaariks - juhatuse liikme vastutuse teema ei ole paraku nii lihtne. Seal peab olema tõestatud selge rahade/varade kantimine, kuritahtlus või midagi säärast. Paljudes väikesemates firmades Eestis likviidsus kui selline sisuliselt puudub - seega võib täiesti olla, et uute reisijate rahadega ostetakse vanadele reisijatele pileteid. Ja selline tegevus ei ole kuidagi kuritegelik. Kohus vaatab seda nii, et firma juhatus üritab olukorrast kuidagi välja tulla, saada piisavalt uusi kliente, et vanad võlad ära maksta ja uute pealt piisavalt raha teenida jne. Kui ei õnnestu, siis ei õnnestu ja nii ongi. Kui kõik pankrotist põhjustatud võlad juhatusele selga laotakse, siis ei julgeks keegi ettevõtlusega tegeleda. Seega kui keegi nüüd sulas firma kontol olevat raha välja ei võta või midagi ei kandi kuhugi + muud sarnased olukorrad, siis on juhatuse liikme kaela keeruline midagi veeretada. Nad võivadki öelda, et raha broneeringute maksmiseks polnud, kuid ütlevad, et pidasid pangaga läbirääkimisi launu saamiseks, aga jällegi ei antud ja ongi vsjoo. Läheb aastake mööda, asjad ununevad, tehakse uus firma ja asi hakkab otsast peale.

Meil reis 19.01 plaanitud, täna saime ka ühendust kahe asjamehega,kes lubasid tagasi helistada ,et tegelevad asjaga ja annavad siis teada. Siiamaani tegelevad ,lollikesed olime ,et niikaua venitasime.Kuna naisel polnud enam valida ja pidi tööle naasma üle lahe, tegime avaldused ära, Tööstuse tn.krimkas ja Tarbijakaitses .Infoks veel niipalju,et politseisse minnes varuge aega ,minul läks 1,5h. kaasa olid võetud meilid ja mul oli ka paar tel.kõne salvestust.

Eespool Norsu poolt välja pakutud teooria, et tegevuse lõpp võis olla planeeritud sinna tagatise lõppemise aega, tundub kaval lüke olevat. Tagatise lõppemisega seotud protseduuride kohta minul teadmised puuduvad. Teoreetliselt peaks see raha olema kusagil broneeritud ja tähtaja kukkumisel bronn lihtsalt kaob ja omanik võib raha kasvõi sulas välja võtta. Keegi targem võib siis siia sellest kirjutada, kui kursis on.
Elus on alati tobedaid juhuseid ja mulli varasem lõhkemine võib olla vabalt selles, et mindi liiga julgeks. Või siis sattus järjestikku liiga palju teadlikke inimesi, kes ka ühtlasi kisa tõstsid. Samuti võis olla veaks lootus heade hindade leidmisel, mis paraku kas turu või muude tegurite muutuse tõttu ei realiseerunud.
Kurb on lugeda seda, et ka täna ja eile leidus neid üdini positiivsuse piisakesi tagaotsivaid tegelasi. Või peaks kasutama sõna naiivne lillelaps? Kui ikka koridoris kemps haiseb, pole mõtet ennast rahustada mõttega, et äkki on mingi uus lõhnaõli turule toodud ja keegi siin lasi endale sortsu peale.
Ma ei taha uskuda, et meie genofond nii allakäinud on. Pigem lõhnab ikka selle järgi, et kiitjad kas kuidagi seotud või üritavad paukku edasi lükata, et äkki just mina saan midagi veel kätte.

halloo...nõuded ületavad ammu tagatisraha.

Tead Tinku160, ära tõesti loobi jaburaid ja lolle loosungeid. Võta silmaklapid või roosad prillid eest ja loe kogu see teema uuesti läbi. Loe rahulikult ja mõttega. Siis ehk jõuab kohale, miks sa Uupsi saatel kustutamisest halad. Ja loe läbi minu viimase postituse lause kempsu kohta.

kallis meelis, ma ei hala üldse. Tõsine teema on komöödiaks keeratud, ei muud.

Ma ei hakka küll avalikustama milline kasutaja ja kes täpselt on, aga teatud kasutaja siin on antud firma esindaja (nimetage teda kuidas tahate kas pettuse kaasosaliseks või juristiks või kuidas iganes).
Hetkel on tagatisraha jagamise õigus (oma äranägemise järgi) Tarbijakaitseametil, kes on juba esitanud kõik nõuded kindlustusfirmale kui ka muudesse institutsioonidesse, et reisifirma manipulatsiooniga kaasa ei mindaks raha varem tagasi saamiseks.

Aga mis tagatisrahast siis oleks saanud, kui see oleks aegunud?

Reisilemb, ma arvan, et Sina tead sellele küsimusele väga hästi vastust :D

Oi Reisilemb, kas tundsid ennast kuidagi puudutatuna? Kas ma olen üheski foorumi postituses maininud Sind, kui ettevõtte kaasosalist?
Las minu arvamus olla minu arvamus. Ma ei kuuluta seda siin foorumis nagunii suure häälega!

KxxAxx.
Mille pagana pärast ma siin päriks, et mis selle tagatisega on, kui ma seda ise teaksin?

Sullerite kaasosaline pigem oleks selle koha pealt vait ja hoiaks hinge kinni, mitte ei püüaks esile kutsuda kellegi asjatundlikku ja ammendavat selgitust selle kohta, kuidas saaks üks reisikontor tagatisrahaga manööverdades sajad inimesed korraga lohku tõmmata.

Ei ole mötet tädile rohkem vastata, ta teab köike väga hästi ja palju paremini kui meie siin. Seda on siinses teemas algusest peale näha olnud, kellega tegu ja mis agendat ta siin ajab, las postitab oma leheküljelisi oopusi siia edasi, pole mötet reagerida nagu siin eespool juba soovitati:)

Tagatiste kohta niipalju et, paljudele reisifirmadele müüb pank nö tagatise teenust , vastava lepingu alusel siis. Ehk siis reisifirma arvel seda raha broneerituna reaalselt olemas ei ole , tegemist on pigem kindlustuslepingule sarnase teenusega , mis rakendub siis kui tekib vajadus.

Tagatisest. Ma ei tea, kas nende tagatis on panga või kindlustusfirma oma, aga tagatis ei ole mingi raha, mis kuskil seisab (ja mille võib ära võtta, kui tagatis aegub), vaid tagatis on sisuliselt sama, mis on kindlustusleping. Kindlustatud riskiks on see, et kui firma ei suuda oma kohustusi täita, siis peab kindlustusandja (või pank) firma kohustused täitma. See, et tagatis aegub, et muuda siinkohal mitte midagi. Toon näite. Kui sul vabatahtlik liikluskindlustus (kasko), siis on ka leping tehtud mingiks konkreetseks perioodiks, näiteks aastaks. Kui teed täna avarii, aga kasko saab ülehomme läbi, siis tänane avarii on kindlustusperioodi sees, ehk siis raha tuleb välja maksta. Tagatise arvelt saavad raha tagasi kõik, kes nõude esitavad, küsimus on aga summas. Võib eeldada, et nõuded ületavad tagatise summat. Tagatis jagatakse proportsionaalselt nõude suurusega. Võtame lihtsustatud näite. Tagatis on 32 000€, aga võlgu ollakse kokku 100 000€. Kujutame ette, et võlg jaguneb 3 isiku vahel. Seega:
Isik 1, nõue summas 4 000€ - 4%, ehk siis tagatise arvelt makstakse tagasi 1280€
Isik 2, nõue summas 90 000 - 90% - ehk siis tagatise arvelt makstakse tagasi 28 800€
Isik 3, nõue summas 6 000 - 6% - ehk siis tagatise arvelt makstakse tagasi 1920€

Seega mida vähem ületavad võlad nõuet, seda rohkem oma rahast tagasi saab. Asi toimub nii, et kõigepealt tasutakse võlad firma rahast, aga praegu võib küll eeldada, et firmal mingit raha pole, seega jääbki üle vaid nõuete rahuldamine tagatise arvelt. Nüüd, jäi silma, et keegi ütles, et Tarbijakaitse hakkab nõudeid oma suva järgi jagama. Ei ole nii. Esmalt määrab Tarbijakitse tähtaja, mis ajaks peavad olema nõuded esitatud. Siis kontrollitakse kõiki inimeste puhul, kas firma ikka oli neile võlgu (eh kas nõue eksisteerib). Siis jatakse tagatis (nagu mu eelneva näite puhul).

Erkyy, kindlasti ei ole nii nagu sa räägid. Selleks, et juhatuse liige vastutaks ei pea ta tegema midagi kriminaalset, vaid ta peab rikkuma oma kohustusi. Ma ei hakka selle üle pikemalt diskuteerima, kui sind huvitab, siis loe ise (3-2-1-79-05; 3-2-1-150-09 jne).
Likviidsuse probleem võib muidugi olla, aga ma ei räägigi konkreetsel rahavoolisest, vaid bilansilisest maksejõuetusest (ise olen küll veendunud, et nende puhul esinesid mõlemad). Päris nii ikka asi ei ole, et raha pole, kuskilt juurde ka ei tule, aga klientide raha võtame ikka vastu. Ma ei hakka pikalt rääkida maksejõutuse tuvastamisest, keda huvitab, see loeb ise (nt 3-2-1-188-12). Ja kohtumenetluses ei ole sellist asja, et lihtsalt ütlen, et tahtsin juurde laenata, oma väiteid peab ikka tõendama. Aga see selleks, mina tahtsin vaid vastata mõne inimese küsimusele ning viidata, et probleemide korral on võimalusi raha kätte saamiks küll, see kuidas keegi neid võimalusi kasutab, on juba igaühe enda asi. Selge on aga see, et c.a 1000€ võlga tagasi nõudma hakata ei pruugi mõtekas olla.

Igaks juhuks postitan uuesti, et kes krediitkaardiga on maksnud, siis peaksite saama läbi panga raha tagasi.
Ja kõigil kes TGC ajal Riinaga suhtlesid, on täielik dejavu lugeda siin inimeste arvamusi ja emotsioone firma tegevuse kohta. Võltsitud maksekorraldused, lubadused, nende muutmine, hämamine... kõik kordub uuesti.

Tere.

Olen reisidel käinud juba üle 15aasta kõikjal maailmas. Alati kõik piletid ise organiseerinud, kuigi kunagi oli see märgatavalt raskem, kui nüüd ja saanud hakkama alati endale ja oma reisikaaslastele suhteliselt hea hinnaga piletite leidmisega. Ostsin vanematele 60 juubeliks mõlemile kingiks otselennu Helsinki-Phuket-Helsinki novembri lõpus. Reisiaeg 3-18.03.2015. Maksin kahe pileti eest 1230 eurot. Hind oli igati hea, kuna isa vajab mul veel ka ratastooli liikumiseks ja talle ei sobiks paljude vahemaandumistega lend. Kuna tavaliselt kasutan Skyscannerit või sarnast teenust või tellin piletid otse lennufirmast, siis seekord ostes piletid üle pika aja teenusevahendaja käest tegin ka taustauuringu. Niipalju kui oli siis võimalik. Vaatasin äriregistrist ja helistasin Tarbijakaitsesse(mingit märget polnud kellegil), Facebookis 13 000 liki, korduvad uued pakkumised FB lehel jne. Lisaks olid paar mu tuttavat ka käinud reisil ja kinnitasid, et kõik toimis. Maksin siis piletid ära, õnneks hotelle polnud ostnud ei nende kaudu, ega ka veel kusagilt mujalt enne, kui hakkasid esimesed uudised jõudma, et asi hakkab kahtlaseks minema. See mismoodi reisifirma Reisiks Oü asju ajab ei ole kindlasti normaalne. Kui veel peale sotsiaal meedias ilmuma hakanud info tuli imsiks, et R.L. võib olla asja taga, siis sai juba googeldades endale kiireks selgeks teha, et need asjad saavad ainult hapumaks minna. Gerly ja Marilyga pole praktiliselt midagi rääkida, kuna telefonis on neil ainult õigustused ja suust tuleb üks ümar mull mõlemal ja ega nende meilid minu meilidele vastates ka suurt ei erinenud nende jutust. Kui nendega tundus, et asja ajamine on võimatu hakkasin firma juhti taga ajama läbi telefoni, kuna tema meili ei ole kusagil eraldi. Nädala alguses sain ta korra ka kätte, ta helistas ise tagasi ja palus mul helistada nende uuele numbrile, mis FB-is. See oli sama hetk, kui Reisiks Oü telefoni taha tekkis Marily, kes olevat palgatud abiks, et see jama kiiremini lahendada. Temast juba saite eelmises lõigus aru, mis ma arvan. Seejärel sai vahetatud 4 meili ja mulle üritati selgeks teha, et olen üks paras udu ja neil on kõik korras. Ma olin eelnevalt suhelnud ka Finnmatkade osakonnajuhatajaga, kes ütles, et mu vanematel küll on broneering(selle broneeringu sain pika pinnimise peale alles 4päeva tagasi, kuigi piletid ostsin juba novembris), aga see on maksmata.

Eile võtsin siis firma juhi telefoninumbri uuesti sihtmärgiks ja helistasin ja saatsin mõned sõnumid. Pakkusin sõnumis Reisiks Oü-le veel välja(nagu olin pakkunud ka meilivahetuses Gerlyga, aga sellele keegi ei reageerinud ja ei ole üldse kindel, kas need meilid H.K ka kohale jõuavad), et olen nõus nagu nende reisitingimustes ka seisab, mõistliku kuluga Reisikorraldajale, kui soovid reisi tühistada. Pakkusin välja, et 1230 eurost soovin tagasi saada 1000 eurot. Mõned päevad tagasi seesama Gerly muidugi tahtis mulle veel ka kaela määrida trahvi Finnmtkadelt, aga selle sain oma meilivahetuses taga ümber lükatud päev varem, kuna Finnmatkade osakonnajuhataja kinnitas mulle isiklikult, et kui broneering on maksmata, siis ei pea reiside vahendajad neile maksma sentigi, vaid piisab nendepoolsest meilist või telefonikõnest ja see tühistatakse kuludeta. Lisaks on ka nime muutmine neil täiesti tasuta. Selleks ajaks olin juba ostnud vanematele uued piletid otse finnmatkadelt hinnaga 1666eurot ja nüüd siis veebruaris, kuna märtsis olid hinnad 2300 ja sinnakanti.

Kuna osad olevat ikka raha tagasi saanud. Keegi küll ei ole täpsemalt rääkinud, et kuidas ja see jätaks mulje nagu oleks seda nende oma töötaja postitanud siin foorumis, siis mõtlesin ka siia asjast täpselt nii teada anda nagu see minuga juhtus. Eile õhtul kella 20.30 aeg helistas minu suureks üllatuseks tagasi H.Kivisild ja ütles, et talle see -20% summast sobib ja on igati mõistlik ja ta kannab raha homme hommikuks minu arvele tagasi. Palusin tal saata maksekorraldus ja seda ta ka tegi eile õhtul. Täna hommikul ärkasin üles ja vaatasin siis oma pangakontot ja minu suureks üllatuseks oligi 1000 eurot mu arvel.

Minu soovitus ongi, et kui teil on vaja kellegi mõistlikuga rääkida ja soovite oma raha tagasi saada, siis proovige firma juht kätte saada ja otse temaga suhelda. Kuigi mu vanemate reis oleks toimunud alles märtsis, ei olnud sellise meediakajastuse ja info põhjal võimalik riskida sellega, et ostan veel ka kalli elamise ja lennujaamas selgub, et pileteid polegi või veel hullem, pole tagasisõidu pileteid või hotelli nagu osadel siin on kuulda olnud. See veel kõige hullem variant. Sellest tulenevalt oli minu poolt ma usun õigustatud reis enneaegselt tühistada ja oma raha mõistliku kuluga lasta tühistada, olgugi, et selle 230 euro saamiseks, pidi Reisiks Oü tegema ühe kahtlase broneeringu Finnmatkades, mis võttis neil aega tõenäoliselt 5 minutit.

Hanno Kivisilla number on 55-957-002

See siis minu ebameeldiv kogemus, mis majanduslikult minule isiklikult lõppes ma arvan paremini, kui olin osanud arvata veel mõned päevad tagasi. Minu ja vanemate aja ja närvikulu, muidugi see ei korva.

NB! Väike soovitus veel kõigile, et otsige ise omale lennupiletid ja makske tuntud vahendajatele nagu Estravel, Skyscanner, HolidayPirates või vaadake lennufimade oma lehtedelt näiteks ja leiate samade hindadega nagu pakuvad väiksemad vahendajad ja ärge laske väga odavatel hindadel omal pead sassi ajada.

OMA KOGEMUSE PEALT ARVASIN, ET SELLISESSE OLUKORDA ISE EI SATU, AGA IKKAGI SATTUSIN JA SELLEPÄRAST NII PIKA JUTU ETTE VÕTSINGI, ET VALVSUS VAHEST KAOB, KUI NÄED USKUMATULT ODAVAID HINDU :).

Kõike Paremat,
Filipp

Inimesed saavad siiamaani rahasi tagasi ja mõni saab ka reisikinnitusi ja bronne jne. Keegi aru saanud mis järjekorras seda tehakse? Sest ma ei saa neid enam kätte ei tel ei meili teel...

Reis pidi olema 15.01

Asi lahenes nüüd nii, et meil on makstud ja kinnitatud lennupiletid edasi-tagasi paar päeva hilisemale lennule. Majutus suure küsimärgiga hetkel veel.

Kokkuvõttes enam selle vahendaja teenuseid ei kasuta. Närvikulu oli tohutu. Ennem maksan rohkem.

Head Trip.ee kasutajad!

Reisiks OÜ pöördumistest lähtuvalt selgitame ettevõtte tagatise kasutamisega seonduvat.

Tagatise kasutamise üle otsustab turismiseaduse kohaselt tarbijakaitseamet ning tagatist saab kasutada vaid väga konkreetsetel ja üheselt mõistetavatel juhtudel. Tagatise kasutamise eelduseks on reisiettevõtja suutmatus pakettreisilepingutega võetud kohustusi täita. Tagatist saab kasutada vaid järgnevate pakettreisilepingutest tulenevate kohustuste täitmiseks:

• reisija naasmiseks reisi lähtepunkti, kui pakettreisileping sisaldab sõitjateveo teenust;
• reisija majutamiseks kuni reisi lähtepunkti naasmiseni;
• reisitasu tagastamiseks tarbijale pakettreisi ärajäämise korral või hüvitise tasumiseks pakettreisi ärajäänud osa eest;
• tarbijale tasu tagastamiseks lunastamata pakettreiside kinkekaartide eest.

Tagatisest ei saa hüvitada üksikuid reisiteenuseid (nt ainult lennupilet või ainult majutus).

Eelnev tähendab seda, et Reisiksi 32 000 euro suurust tagatist EI SAA kasutada lennupiletid soetanud tarbijate tagasilennu korraldamiseks ja/või hüvitamiseks. Samuti EI SAA tagatisest maksta välja lennupileteid, mille eest tarbija on tasunud, kuid mida ta ei ole saanud, või tarbijast mitteoleneval põhjusel ärajäänud lennureise.

Edasist infot jagame meie kodulehel ja Facebookis.

Tarbijakaitseamet

Kayafree, minu jutu point oli, et on äärmiselt vähetõenäoline, et keegi saaks oma reisiraha tagasi lootes juhatuse liikme vastutusele. Kui ettevõttele määratakse pankrotihaldur, siis tahab ta ka oma töö eest tasu saada. Tasu on võimalik maksta ettevõtte varade müügist või kontol olevast rahast, aga võivad maksta ka võlausaldajad ja need summad on üsna korralikud. Vara arvatavalt sellisel ettevõttel ei ole, raha ka mitte ja vaevalt, et võlausaldad ka tahavad midagi juurde maksta, sest raha tagasisaamise võimalus on väike. Ja kui pankrotihaldur raha ei saa, siis pankrot raugebki. Isegi kui pikki aastaid kestnud protsesside käigus juhatuse liikme süü tõestatakse kuidagi, siis selleks hetkeks tal vaevalt midagi hinge taga on. Pangalaenu teema - loomulikult peab tõendama, et käis laenu küsimas, kuid ta ju võibki seda teha, sest on ette teada, et keedi seda ei anna.

Seaduses kirjapandu juhatuse liikme vastutuse kohta on küll ilus, kuid praktikas need asjad sageli nii ei käi. Tuletagem meelde viimast kriisi, kui kinnisvaraarendajad võtsid ühe käega vastu uute koduostjate raha, kuid ehitasid sama rahaga hoopis vanamatele klientidele maju ja seda niikaua kuni uusi ostjaid enam peale ei tulnud. Kuidagi ei saa siin juhatuse liiget süüdistada, et ta ei tegutsenud heas usus, lihtsalt äri läks halvasti.

Sry offtopicu pärast!

Reisilemb, kiiduväärne järjekindlus kuupsentimeetrise ajumahu juures :D

Reisilemb, see pole absoluutselt oluline, mida Reisiks OÜ ametlikud esindajad tahavad või ei taha. Või mis nad arvavad või ei arva.

Erkky, sul on selles osas on sul muidugi õigus, aga ma ei pidanudki silmas seda, et nõude peaks esitama pankrotimenetluse raames. See oleks tõesti idiootsus, sama hästi võiks kohe raha lihtsalt põlema panna :D Aga olgu, ma ka rohkem ei risusta.

Reisilemb ei vaevu isegi pingutama enam, kas saaks veel rohkem läbipaistvam olla?

Palun ärge pahandage, aga mõned liiga emotsionaalsed kommentaarid on siin teemas tõesti kustutatud. Ja seda nii ühel kui teisel pool rindejoont.

Kuidagi vaikseks on siin jäänud, kas siinolijad on nüüdseks kõik oma reisid kätte saanud või on siiski veel neid kes kõigest ilma, kuna reisitähtaeg möödas?

Kes see "Reisilemb" muu võikski olla kui Reisiks-tüng-Kaugele töötaja Merily..

Peterino- siis oled sina ka naine. Reisilemb on nii tüüpiliselt meheliku kōnepruugiga, et Marilin ta kuidagi olla ei saa, kui see Marilin pole just mehe nimi :)

no ise ta teatas, et on läbinisti naine:)

Jätke palun teiste halvustamine. Ei ole huvitav ega informatiivne. Loodaks siiski teateid ja asjade kulgu jälgida. Paljudel inimestel on mure ja ootavad teadmatuses, et ehk laabub kõik... Osadel on hästi läinud kauid meid on veel palju kes ootavad oma reise ja rahasid.

Njah, mõned inimesed kah ootasid kunagi koonduslaagris pesemisruumis, olles mures ja teadmatuses, et ehk laabub kõik.

Tegelikult võiks peale selle saaga lõppu (see peaks praeguseks ka keskmise lamba aju omavale isikule selge olema kuidas see lõpeb) trip.ee keskkonnas suurelt välja panna kõigi antud firmaga seotud isikute nimed ja fotod (tervitades "reisilemb´i ja tinku´t") koos hoiatusega.
Sest nad teevad seda muidu jälle.

Kui oskus on omandatud ja kergeusklike arv ületab kriitilise piiri (nagu näha, siis ületab, sest lennufirmadel ja reisibüroodel ju reeglina oma kodulehti pole), siis ma arvan, et tasub ka kolmandat korda katsetada. Sportlik huvi oleks lihtsalt järgmise püramiidskeemi nime näha.

Aga Trip.ee poolt on Riina Lepalaanele auhinnaks üks vein, sest just tänu temale on Trip.ee külastajate arv korralikult kasvanud. Muidugi ei tasuks Riinal ja Hannol pahandada, kui selle veini kvaliteet vastabki täpselt Reisiks OÜ pakutava teenuse kvaliteedile. Tegeleme siiski aktiivselt, et midagi analoogse kvaliteediga leida. Hetkel on kõige potentsiaalsem valik Keenias valmistatud maasikavein, aga võimalik, et leiame veel midagi paremat.

Veini kättesaamiseks piisab sõnumist mulle siinsamas Trip.ee-s ja avalikult garanteerin, et toimetame selle veini viis päeva enne väljalendu oma kulu ja kirjadega kohale.

Kas keegi teab kedagi, kes teab kedagi kes on viimaste päevade jooksul selle firmaga ühendust saanud? Olen saatnud mitu päeva järjest e-maile ja helistanud kõigil kolmel teadaoleval numbril, kuid mingit vastust ei ole.

Mitmel inimesel pidi olema väljalend 15.01-19.01.
Mis neist saanud on? Kas tõesti reisil ja seetõttu vaiksed?

Ehk on kokkuleppemenetluses punkt, et trip.ee-sse kirjutamine on keelatud :)

Meil on reis 16.02 HEL-Phuket
Helistati pühapäeval tagasi (küsiti, kas soovin raha või piletit). Vastasin, et sooviks kinnitust/bronni, kui pilet on makstud vedajale juba ja kui pole, siis raha. Saadeti esmaspäeval kinnituskiri, mis oli naljanumber, sest puudus bronn, lihtsalt olid inimeste nimed ja lennu aeg ja number (sama info leian vedaja lehelt ka).
Telefonidele nad pole vastanud 3 tööpäeva juba, 8822 lõpuga on väljas täna.
Helistasin ka vedeajale, meil siis Finnmatkat, aga kuna mul bronni pole ja pileti ostja ka pole, siis seaduse järgi nad infot ei anna.
Keegi siin mainis, et sai vedajalt info. Kas oli olemas sel juhul siis bronni nr? Ootan vastust.

Lugesin ka nende lehet, et pileti saab printida 20p enne reisi. Mis tähendab, et kui Risiks oü on pileti bronninud/ostnud, siis oleks ka neil vastav document.

Mina jäin haigeks, selle tõttu ei saanud reisi ja raha ka ei ole tagasi saanud, ootan praegu veel.

Minule eile päeval korra isegi helistati.
Õhtul saadeti ka mingi umbmäärane kiri, millele ootasin juba 1,5 nädalat vastust.
Kirjutati mingitest tühistamise leppetrahvidest.
Lasin soomes elaval sõrbannal Finnmatkatesse helistada ( kuna ise soome keelt ei valda) ja küsida, kas meie nimel on broneering. Tema sai vastuse, et meil pole olnudki broneerigut ja viimased 2 ndl on pidevalt lendude broneeringute kohta küsitud. Finnmatkatel ei pidavat Reisiks OÜ ga isegi mingit lepingut olema.
Sama vastuse saime ka hotellist.
Mis kulutusi nad meie peale teinud on, jääb arusaamatuks?

Lugesin just FB-st, maailma parim bronnide müüja... grupist, et keegi sai siit ära küll lennatud 19.01, kuid hotelli eest oli tasumata.

Kopeerin ta kirjutise:
Joudsime Taisse, hotell maksmata esitati arve 39150 bahti.
JAH ME SAIME IKKA SUURE SÕJAGA JA 7 TUNNISE OOTAMISE JÄRElL HOTELLI SISSE,MUIDUGI OMA RAHAGA.

FB-s on kirjutatud nii :
"Neile on tehtud pankortihoiatus ja reedel esitataks avaldus pankrotimentluse algatamiseks ja ajutise pankrotihalduri määramiseks kohtusse ära."

tv3 uudistes ka kui väljusid tarbjakaitse ametist. Riina oli esimene ja viimane kes sealt väljus krt selline MUNN tuleks puuri pista mitte,et ta jalutab vabalt siin ringi ja teeb uusi sigadusi.

Kas on linki tv3 uudiste kohta üles panna? Ei suuda ise leida.

Keegi oskaks mulle lollile ära seletada, et kuidas nad ometi pileteid müüvad? Sessuhtes, et puhas kelmus see pole ju, sest aegajalt nad ikkagi mingeid pileteid inimestele saadavad ja kuidagi keegi reisida saab.. kust saab suvaline ambaal osta omale niimoodi soodsamaid lennupileteid? Mis skeem see selline on?

Eesti keeles ka midagi - http://rahafoorum.ee/ponzi-skeem/
Investor antud juhul siis reisiteenuse ostja.
Investeering - makse reisiteenuse eest.
Dividendid - reisiteenus.

Ka meile saadeti eile Reisiks OÜ poolt kiri ja räägiti leppetrahvist, millest enne pole sõnagi olnud. Lisaks tarbijakaitsele esitasin avalduse ka politseile ja politsei võttis meiega ühendust.Tegin täna veel kiire kontrolli, kas finnairi lehel on nendeks kuupäevadeks veel üldse mingeid pileteid, siis kahjuks ei ole.

Aga jah, jääme siis järgmist vahvat reisibürood ootama. Tingimused on siis sellised:
1) Kodulehel on muinasjutuliselt kaunid pildid eksootilistest paikadest.
2) Füüsiline asukoht puudub, kuid maili ja telefoni teel vastatakse kiirelt ja väga sõbralikult.
3) Vahendatavad piletid/paketid/hotellid jne on superheade hindadega. Kohe nii headega, et vahe lähima konkurendiga on minimaalselt 100-200 eurot (mõnikord ka 2 korda).
4) Omanikuks/kontaktisikuks/tegevjuhiks on nimi, mis guugeldamisel ei anna ühtki (negatiivset) vastet.
5) Sotsiaalmeedias on väga palju "sõpru", "laike" jne, mis on suuresti saadud tänud mingile loosimisele.
6) Reisifoorumi(te)sse hakkab tekkima teemasid, mis kiidavad seda "tublit väikefirmat, kes lõpuks on vastu hakanud suurte reisifirmade koorimisele". Seal esinevad positiivsete kommentaaridega paljud uued kasutajad (või ka vanad - nt selle "Reisiks" postituse ajal liitunud inimesed)
7) Pileteid/broneeringuid ei saa kunagi kätte kohe vaid mõned päevad enne reisi algust.
8) Mida aeg edasi, seda atraktiivsemaks vahendatavad paketid/piletid muutuvad. 6 kuud kuni 1 aasta pärast tegevuse algust on kuulda esimeste rahulolematute kogemusi. Need summutatakse väidetega, et kõik on korras, lihtsalt tööd on väga palju ja tegemist on kommunikatsioonihäirega.
9) Probleemide hulk kasvab, trip.ee-sse tekib teema:"Kas kellelgi on veel probleeme reisibürooga Ponzi Reisid?" Seal naeruvääristatakse küsijat ning koheselt tuleb kümneid kommentaare, kust selgub, et kõik on korras.

Lõppvaatus - Riina Lepalaan käib Tarbijakaitseametis.

Härra Hanno Kivisild, temaga seotud firmad ja muu info.
Ma palun, et see info jääks siia. Ehk on kellelgi tulevikus abi, kui hakkab nende firmadega tegemist tegema.

1) REISIKS OÜ, reg kood 12570263
Kuldnoka tn 3a Sindi Pärnumaa 86705

Seltskond:
Hanno Kivisild- tel +37255957002
Riina Lepalaan
Gerly Piirak-55649004

koduleht: http://reisikskaugele.ee/
e-mailid: info@reisikskaugele.ee; reisiks1@gmail.com

2) VAYU ENERGIA OÜ, reg kood 11969052
Kuldnoka tn 3a Sindi Pärnumaa 86705
vayaenergia@gmail.com
vayuenergia@gmail.com

3) CARREM OÜ, reg kood 12010682
Henno tn 7-42 Pärnu Pärnumaa 80013;
Tallinna mnt 70 (Härma kaubahoov) 80034 Pärnu
e-mail: hannokivisild@gmail.com

4) TIIBETI MEDITSIINI KESKUS DROPHEN OÜ, reg kood 12674258
Pärnumaa, Sindi, Kuldnoka tn 3a, 86705
Tel: 55957002
E-mail: hannokivisld@gmail.com

Suuresti segane lugu minu jaoks. Tavalise püramiidskeemi puhul lastakse mahul (tellimused ja raha) kasvada kuni võimalik- s.t. kuni kisa kerkima hakkab või kui maht enam mingil põhjusel ei kasva, siis topitakse taskud raha täis, reisitakse kuhugi ohutusse kohta ja lastakse firmal pauguga lõhki minna. Kui Reisiks OÜ haisema hakkas, siis oli igale terve mõistusega inimesele selge, et seda sitta enam hobusesse tagasi toppida ei õnnestu. Sellegipoolest nähti kurja vaeva foorumites (s.h. Trip.ee-s) musta valgeks rääkimisega, loodi kümneid reisilembe, kes hoolikalt erinevate IP-de vahendusel külvasid positiivseid postitusi ning, püramiidskeemi lõppfaasile ebaomaselt, maksti osadele raha tagasi, täideti osaliselt tellimusi jne. Mitte püramiidskeem vaid lihtlabased rotid viljasalves, kes elasid ilusat elu rahadest mis laekusid? Ärilised jobud, kes ei oska vahet teha kasumil ja käibel? Kivisild enese teadmata tankistist kattevari Lepalaanele, kes ise oma nime all ei saanud tegutseda? Ei tea, igal juhul ebatüüpiline käitumine. Päris huvitav mida kriminaaluurimine välja selgitab.

Kas keegi teab kust neid kodanikke hetkel tabada õnnestuks, kuna telefonidele ega mailidele enam pikalt ei vasatata. Kõik siit läbikäinud numbrid on teada ja sadu kordi proovitud, seega kui kellelgi on uut infot, siis oleks teretulnud. Samuti ei teeks paha, et kuidagi kasvõi korra saaks näost näkku Hannokesega vestelda.

Nevocar OÜ on asutatud 03.03.2010 minu Tanel Lambingu poolt
ja olen ainuomanik selles ettevõttes koguaeg olnud siiamaani.
Jüri74 kommentaar kustutada valeinfo levitamise pärast.

Aga seotud ta firmaga ikka on? Artikkel Härma kaubahoovis toimunust:

Põlengus sai kõige rohkem kannatada autoremondifirma Carrem/Nevocar, mille ühte töökotta kahjutuli ainsana katuse vahelt laastamistööd tegema pääses.

Eile hommikul põlenud maja juures päästeameti uurijaid ja kindlustusfirma esindajaid oodanud Hanno Kivisild, autoremonditöökoja üks omanikke, tunnistas, et tulekahjus hävisid töökoja kõige kallimad diagnostikaseadmed, sillareguleerimispink ja osa klientide hoiule toodud rehvidest, kuid õnnetusele vaatamata töö seisma ei jää ja kliente teenindatakse ruumide taastamise ajal firma Tallinna maantee ja Savi tänava ruumides. „Meil oli kindlustus tehtud ja klientide vara hüvitatakse neile,“ kinnitas Kivisild.

Töökoja omanik märkis, et kui mujal hoones põleng majja ei tunginud, siis nende kontori, riietusruumi ja ühe töökoja juures oli betoonist laes pragu, kust tuli sisse pääses ja sisustuse maha põletas.

„Pesulas ja teise remonditöökoja ruumides on kahju väike – ainult vee- ja suitsukahjustused, seadmed seal kannatada ei saanud“ seletas Kivisild.

carrem oü on Hanno Kivisilla oma.
Nevocar OÜ ei ole kunagi olnud Hanno Kivisilla oma.
Härma kaubahoovis põlesid mitmed firmad kaasarvatud autoremonditöökojad
ja pesula.
Aga noh igasugune reklaam on hea kaasarvatud negatiivne:)

Taneli väited on tõesed, Hanno Kivisillal pole kunagi olnud juriidilist sidet Nevocariga (kontrollisin registritest üle). Ei ole ta olnud ei omanik ega ka juhatuses, seega see Jüri74 toodud väide on ekslik.

Saan aru, et emotsioonid on püsti, aga päris lahmida ka pole mõtet.

Jap, piilusin samuti äriregistrisse. Kuigi koduleht ( http://nevocar.eu/ ) on neil ühine, juriidilist sidet neil kahel pole. Ja ega antud teema kontekstis polegi osalus muudes firmades muidu oluline, kui ainult isikuga kontakti saamiseks.

Vabandused Nevocar OÜ juhatuse liikme Tanel Lambingu ees.
Tanel Lambing on Nevocar OÜ juhatuse liige ja ekslikult lisatud informatsioon on eemaldatud.Tegemist oli eksimusega.

Kas on lisandunud neid kes on rahast või reisist ilma jäänud? Kellel on veel lähiajal reis ja ootab endiselt teadmatuses?

Jah meil on 13 inimest teadmatuses ja ootamas, lubadused piletid saata ja väited et kõik on korras, on juba naeruväärsed. Kui keegi teab veel mingit nippi kuidas neid survestada saab, siis oleks tore kui avalikustate kuidas olukord lahenes.

Meie ostsime uued piletid samale lennule. Alguses küll ei tahetud infot Finnmatkast anda aga teisel päeval sain teada, et bronn oli tehtud 2-le inimesele (kokku meid 6) ja see tühistati, kuna raha polnud laekunud.
Saatsime kirja (võibolla kasutu) raha tagastuseks.
Samuti sooviks näost näkku kohtumist asjaosalistega.

Mul väideti, et ka Finnamatkadest ostetud ja broneeritud, kuid Finnmatkad väidavad (vähemalt telefoni teel), et nende kaudu selliseid pileteid osta ei saagi (Singapur ja Phuket ainult lennud). Kas on teada, mida ja keda nad veel kasutasid või kuidas saaks mingit infi, et kust tegelikult broneeriti?

Palju need Phuketi piletid olid? Nagu siin ka kirjutatud on, võis mingi teoreetiline äriskeem olla, et müüdi mitmeid kuid ette Soome charterlende/hotellipakkumisi, odavamalt kui firmad ise müüsid.
Tegelikult pileteid välja ei ostetud ega hotelli ei bronnitud, lootes selle peale, et saavad viimasel hetkel eriti odavalt, a la 395 EUR Phuket nagu eelmine aasta mõned üksikud lennud olid.
Sama lugu võis olla ka tavalendudega kus loodeti ka, et äkki tekib mingi veahind või kütuselisatasuga jebimise võimalus.
Ja kui lend on täis müüdud, või hinnavigu ei teki, siis sai "suuremeelselt" raha tagastada.

Aga ilmselt kuskil lendas see idiootlik skeem täiega orki ja nüüd nad on räigelt võlgu kõigile.

Kõik see on lihtsalt suvaline oletus ja võib üldse mitte tõele vastata, võibolla oli juba algul plaan raha ära varastada. :D

Tegemist on Cathay Pacificu liinilendudega, seega seal oli asi lihtne. Kui on makstud, siis peaks ka pilet olema. Olid broneeringud, mis lasti välja CheckMyTripist kuid reaalselt piletiks vormistus vaid 1 pilet 13-st...teised broneeringud nagu kadusid. Seega ju siis oli neil võimalus broneerida ja tasuda veidi hiljem, kuid kelle kaudu, seda tahakski teada kui kuskilt seda võimalik teada saada oleks.

Olen samuti lõhkise küna ees, ostsin reispaketi mitmele inimesele ja pole saanud ei broneeringuid ega pileteid.

Tahan firmalt raha tagasi, kuid nad ei vasta.
Äkki keegi oskab nõu anda. Kui ma pole mingeid broneeringuid ega kinnitusi saanud ei saa nad minult ka mingit trahvi nõuda eks? Nad ei ole ju kulutusi minu jaoks teinud.

Ma leidsin nende reisitingimustest vaid sellise koha:

4.1. Reisijal on õigus tellimus tühistada või muuta, seejuures tasumata Reisikorraldajale hüvitust, tingimusel, et: 4.1.1 Reisi tellimisest ei ole möödunud kaks nädalat ja reisi tellimuse tühistamishetkel on reisini jäänud vähemalt 31 päeva;

To kas ja kuidas:

Kui ilmneb nn reisikorraldaja pettus siis on teie vaheline leping tühine algusest peale ja tühise lepingu alusel tema mingeid leppetrahve teilt nõuda ei saa.

Pettus on isiku tahtlik eksimusse viimine või eksimuses hoidmine temale ebaõigete asjaolude avaldamise teel, eesmärgiga kallutada isik tehingut tegema ehk inimkeeles: maksaksite reisi eest mida tegelikult ei ole.

Paragraafe ei hakka loopima, see las jääb päris juristidele.

Aitähh sulle nonstop, kuid nüüd vist on juba hilja....

Lõppetuseks on kergeusklikel raha läinud,mõned said rikkamaks.
NII SIIS enne kui teete ülekande palun kasutage GOOGLE teenuseid.
Ja kasutage ajusid,mitte ärge lugege kui palju on FB laike saanud,laigid ei tähena MITTE KUI MIDAGI.Soovin teile edaspidiseks kainet mõistust.
Aga ma olen täiesti kindel et varsti halatakse siin jälle!
Kes veel ei tea siis on koraldajad on;NOVA,GOADVENTURE,TEZ ja AURINKO.
Ahjaa ise veebruaris TAIS
Päikest teile

Kevad2lill 100% idioot tulles siia mida tegema? Parastama? Karmavõla saad sellest ei muud... Ja ei ole mõtet tulla öelda guugeldage enne ostu vms. See on dibiilsus ju. Ma guugleldasin, midagi paha ei hüpanud välja, ostsin piletid aasiasse ja reis toimis. Tulin tagasi, guugeldasin uuesti - ostsin uuesti piletid- ilmselt reis ei toimu. Jutu point- guugelda v mitte nahk tõmmatakse yle kõrvade nigunii. Selleks et guuglisse sitad kommentaarid jõuaks peab eelnevalt keegi ju tillist saama.... Ja kiita god,tezi ja muud seesugust? Mu ühest tûrgi reisist teztouriga on mälus veel sitem kogemus kui praegune reisipiletite kaotus... Piletid ostan uued ja reis tuleb fun. Teziga viidi 4 tärnipeldikusse lennud hilinesid ja no ma ei hakka parem...

Pole ju keeruline Trip.ee-d kohtusse kaevata, kui "paragrahvid" juba nii selged on, või mis?

Piirakud, Kivisillad ja Lepalaaned....nagu mingid muinasjutu/multifilmi tegelased :D

nagu keegi juba tabavalt siin kunagi mainis: "seda s***a juba hobuse suhu tagasi ei topi"

kahjuks Teie (Lepalaane-Kivisilla-Piiraku grupeering) maine juba jäädavalt rikutud. Loodan, et mitte keegi Teiega kunagi enam tegemist ei tee, ega Teie kaudu reise/muid teenuseid ei osta.

ja samas ka küsimus Reisiks OÜ´le (Lepalaane-Kivisilla-Piiraku grupeeringule): Millal hüvitate pettasaanutele tekkinud kahjud?

ja võite ka mind rahulikult kohtusse kaevata...kõigepealt nõuate (kasvõi kohtu kaudu) Trip.ee´lt välja minu IP-aadressi, sealtkaudu saate mind ennast kätte ja siis juba annate mind kohtusse.

Edu ja jõudu....

P.S. Petised jäävad petisteks ja küürakat parandab vaid haud.

Mida sa, Merily, siis seal Reisiks OÜ-s tegid? Vastasid ainult telefoni kõnedele ja andsid katteta lubadusi? Rääkisin isegi Sinuga kus lubasid, et reisid toimuvad ja et keegi ei ole oma rahadest ilma jäänud.

Kas keegi on lähiajal targemaks saanud raha ja piletite osas? On kellelgi asjakohast infot jagada? Kasvõi negatiivset või mida on teile üldse lubatud?

Mis sa Merily nüüd ennast kaitsed-ühed süüdlased te kõik!
Olid ju nn.palgatud abiline!?Ja ajasid ise kõige hullemini inimestele tühjasid lubadusi kõrva-KÕIK KORRAS jne. blä blä blä.
Oled sama moodi vastutav selle jama eest.Kõik kes petta saanud,need teevad teie mainega ...-arva ära mida???
Teie pilte kajastame meedias veel pikka aega,enne kui rahasid pole tagasi makstud.
Meilt petsite välja 8 inimese lennupiletid-kokku 4760 eurot.Puhkad kuskil selle raha eest või?-sinu asemel põgeneksin küll kaugele :)
Ja Hannol ja ta naisukesel samuti kriips peal-ei tea ,kus te ennast varjama peate-aga selle raha eest,mis välja inimestelt petsite-saate kauaks minema sõita või kasvõi täielikult enda identiteeti muuta-andke minna!!!
Hannokese lubadustest polnud samuti asja-käis oma nn.juristiga meiega kohtumas-ja kirjutas garantiikirja,et vähemalt 26.jaanuariks meie raha tagasi-lollid olime,et uskusime!!!Odavalt kartis-uskuge ta nagu väike päkapikk enda suure mersu ja tutimütsiga-hale vend!!!

Ja veel seda,et mul telefonikõne salvestis,kus Merily väidab,et kõik korras ja raha saame tagasi!!!Kas nüüd väidad ka vastu,et sinu suhtes valede andmete edastamine :)

Kuule trpk, pane see salvestis youtube üles ja link ka siia. Kui sealt maha võetaksegi, siis on juba paljud jõudnud selle endale alla sikutada ja siis jääb see häbi igaveseks netiavarustesse ringlema. Oht saada avalikult häbistatud on päris mõjus vahend. Paljud rumalad alahindavad selle mõjusid. Ja alati ei päästa ka hilisem nimevahetus. Toomas Meola on eredaim näide.

Aga mul on siiralt kahju nende tegelaste vanematest ja lähedastest. Piinav ahastus oma hukkaläinud järglaste tegude tõttu eluiga pikendavalt ei mõju. Mõnel inimesel on selline mure silmnähtavalt tervise pekki keeranud. Kunagiste tippkommunistide lapsed peavad siiani kaudset mõnitamist taluma.

Teen seda-annan teile teada kui salvestis üleval!!!
:)

Kui keegi teab kedagi, kellel Phuketilt tagasisõidu pileteid ei ole, siis 13.veebr on Phuket-Helsinki pilet 2 täiskasvanut, 1 laps, 1 imik. Jääb ettenägematutel asjaoludel endal kasutamata see pilet.
Finnmatkate otselend, nimevahetus väidetavalt ei maksa midagi.

Pole küll Reisiks Kaugele firmalt ühtegi piletit ostnud(õnneks) ja ei kavatse ka. Üldse hoidun igasuguste mitte tuntud firmadega asju ajada(pigem ostan otse lennufirmalt), aga no sellist häma mis nendes salvestistest kuulda oli annab otsida. Trpk, sul peavad raudsed närvid olema, ma oleks ammu sellised vardasse ajanud. Uskumatu. Loodan, et annad asjade käigust edaspidi teada, kui saate reisile või rahad tagasi.

Üks umbluu kõik... meri.ly kui sa telefonile vastasid ja suhtlesid klientidega, siis sel hetkel olid sa endale võtnud koha firma esindajana. Oled sa juriidiliselt seotud või mitte, selles jamas oled sa samamoodi. Kogu see kamm on üks korralik tsirkus..ja seda kõike etendab see "firma" süütute inimeste arvelt. Üks asi on see KUI kannatajad saavad lahenduse, siis emotsionaalset kahju ei korva see nii kui nii.

Paradoksaalne..

Tuleb välja, et see Hanno on üks lustakas vend. Googeldades tema meiliaadressi mastik@hot.ee
leiab, et ta on seksi Pärnu kandis otsinud juba aastaid ja erinevatelt tutvuste lehtedelt.
ja nüüd siis aastal 2015 tegi seda tervele eesti rahvale...

Miks merily kommentaarid nüüd järsku kadunud on? Hakkas kartma? Miks küll kui ta enda jutu järgi aus on ja pole üldse firmaga seotud...

Alguses üritas oma tegudest lähtuvatest tagajärgedest kõrvale hiilida "paragraahve" loopides, kuna pole juriidiliselt antud firmaga seotud.

Nägi et see ei anna tulemust ja muutis taktikat. Nüüd siis üritab emotsioonidele rõhudes vingerdada. Eks igaüks, kes seda teemat lugenud ja helisalvestisi kuulanud, saab ise otsustada kas ükski antud isiku suust väljunud sõna on midagi väärt.

http://www.parnupostimees.ee/227540/noortele-meeldivad-kanepist-roivad

To: US

Ära palun tekita segadust oma veebilingiga!

Merily Varik ja Merili Varik on kaks täiesti erinevat inimest!

Esimene neist, y-ga nime lõpus, on Pärnust. Ja Merili on hoopis laulja kes pärit Saaremaalt!

Palun seega mitte eksida ja mitte laimata teemaga mitte seotud inimest. Tänan!

Peterino, tänan tähelepanu juhtimast, nüüdseks ebakorrektne link vahetatud korrektse vastu.

Mõtlesin, et kuulan need klipid läbi, kuid esimese klipi poole peal enam ei suutnud. Sellist iba annab ikka ajada, ainult üks lausvaletamine käib. Seetõttu ei tohi neid nimesid siin küll kuidagi unustada. Kõik, absoluutselt kõik, inimesed, kes olid selle pätikambaga koondnimetusega "Reisiks OÜ" seotud, on tegelikult süüdi inimeste petmises. Vahet pole, et kas oled firmajuht või reatöötaja - kõik teadsid, et mis äri aetakse ning seetõttu on ka kõik võrdselt süüdi.
Seega peaks kõik need kolm nime - Hanno Kivisild, Riina Lepalaan ja Merily Piirak - siia kommentaaridesse ilusti alles jääma. Et siis tulevikus kui keegi guugeldab neid nimesid, siis on kohe teada, mis inimestega tegu. Et keegi nendega ometi enam äri ei teeks, tööle võtaks või midaganes veel.
Kui siin vaikselt hakati Merily poolt emotsioonidel tallama, siis küsiks vastu, et kas endal häbi ei ole? Eks su oma laps ka ühel hetkel guugeldab su nime, mis sa siis ütled talle?

Nii, kes on nüüd esimene ja loob FB grupi, kuhu võiks koondada kõik kannatanud, kus siis saaks asjakohast infot jagada, aidata üksteist, ühendada jõud, et nendel petturitel siin Eestis enam võimalust tegutsemiseks ei oleks.

Selline grupp on juba FB-s loodud - Maailma parim bronnide müüja Riina Lepalaan.

Midagi pole öelda, vinge kõnekeskus neil seal Sindis. Ime, et nad tasulist numbrit ei teinud, helistajaid oleks vast küllaga olnud. Mina ka üle viie minuti seda jura mis sealt tuli kuulda ei jaksanud. Jääb ainult loota, et seekord suudetakse ära tõestada, et tegu oli ettekavatsetud pettusega.

Õige aadress, kus nad pesitsevad on Soo tn 10a ja maja neil ka juba müügis. http://www.city24.ee/kinnisvara/muuk/maja/pcr32h

Finnmatkat kandis neile 1430€ tagasi 19.01, mille nad oleks pidanud mulle tagastama, seda aga ei ole nad siiani teinud. Niiet Hanno & Co. me ootame, natuke veel :).

Petukontoriga "üldse-mitte-seotud" reisilemb on siin vahepeal tõhusat tööd teinud- kõik tema a4 mõõdus esseed on asendunud ühelauseliste küsimuste või kirjavahemärkidega, ainult kommentaarid ja kopeeritud viited annavad tunnistust millest me ilma oleme jäänud :D Aga vanal jätkub piisavalt ülbust, et muudes teemades edasi läbustada.

Postitus enesetsenseeritud mõnede kaasfoorumlaste suhtes ebaviisaka väljenduslaadi tõttu.

ega ma ei saagi aru, miks trip ei ole seda postituste muutmist kinni pannud, normaalsetes foorumites on aega a la 5 minutit oma postitust parandada vöi siis kuni sellele on vastatud.
Vötaks reisilembe sugustelt vöimaluse hiljem väita, et nemad pole midagi sellist kirjutanud enne. Aga no kokkuvötmavalt vöib öelda selle teema kohta, kord suli, eluaeg suli.

"kuule retard (sry, aga ei oska enam sind teisiti nimetada), täpsusta palun mu seosed selle petukontoriga? ja kui ei ole midagi öelda, pane oma leierkast kinni.
PS. kustutan mida tahan ja millal tahan, ega erine selles suhtes teistest foorumikasutajatest."

Hehe, kes see nüüd kivipallur on? Kirjutasin ju selges eesti keeles: “üldse-mitte-seotud” :D

Postitus enesetsenseeritud mõnede kaasfoorumlaste suhtes ebaviisaka väljenduslaadi tõttu.

Postitus enesetsenseeritud mõnede kaasfoorumlaste suhtes ebaviisaka väljenduslaadi tõttu.

ei hakka trolli toitma täna rohkem :) Aga ma ei saa üldse aru, mis paranoilistest nägemustest jne siin jutt käib:D
Muidugi ei saa keelata enda kohta selliseid oletusi siia postitamast, aga oma postitustes teiste süüdistamine on nagu natuke imelik pehmelt öeldes.

Kuule Reisilemb, see raha tagasisaamise jutt ei kõla kogu selle kokkukeeratud jama (pigem ikka kelmuse)taustal üldse usutavalt. Kui sa pole selle seltskonnaga seotud ja saidki oma raha tagasi, siis nende kaitsmise jutt lükkab selle küll ümber. Või põed ka Stockholmi sündroomi?
Teoreetiliselt on jah võimalik, et paar tüüpi said oma raha tagasi, et nad siis suurest õnnest kogu ettevõtmist kiidaks. Peab ikka olema tipppsühholoog, et raha tagasisaamiseks valida just need üksikud kodanikud, kes siis rõõmust rõkkaks.
Kui vaadata neid uskumatuid kokkusattumusi, siis võib tõdeda, et hiljemalt põhikooli jõudnuna puruneb enamuse mudilaste jaoks müüt Jõuluvanast. Aga mõnede kasutajate jaoks on põhikoolini veel pikk maa käia.

Meelis, ma ei kaitse seda kontorit. Tõsi, olin alguses, kui sellest kontorist endale üht-teist ostsin, pigem seisukohal, et väga tore kui inimestele pakutakse võimalust väga soodsalt reisida. Mulle tõesti meeldib, kui reisimiseks pakutakse vahelduseks ka odavaid variante.

Nii. Ja kui selle kontoriga hakkas asi imelikuks minema, siis ma tõepoolest vaatasin, et kummaline - paljud on väga kahtleval seisukohal ja kiruvad, aga samas ei olnud veel kedagi, kes oleks konkreetselt sõna võtnud, et ta oleks millestki (loe: rahast, reisist, lennupiletitest) ilma jäänud.
Selle alusel ma arvasin/lootsin mõnda aega, et äkki siiski on tegu väikeettevõttega, mis suudab pakkuda soodsaid hindu muu hulgas tänu null-kontori- ja turunduskuludele, minimaalsele personalile ning seeläbi väga väikestele tööjõumaksudele jne jne.

Kui asjad juba päris kahtlaseks läksid, võtsin kätte ja küsisin raha tagasi. Kusjuures ei oldud seal midagi nii väga psühholoogid, et "just nimelt sellele tohmanile tasub tagasi maksta, sest küllap ta siis foorumisse rõõmust kilkama tõttab". Tõsi, minuga käituti viisakalt, aga ma ei lasknud end sellest häirida ja nõudsin väga resoluutselt raha tagasi. Pakuti uusi pileteid, aga ma keeldusin.

Seejärel kui raha tagasi olin saanud, jagasin siin oma muljeid - et suhtuti viisakalt (fakt, oldi tõepoolest viisakad), aga raha maksti tagasi. Lisaks sellele ma väitsin, et ISIKLIKULT MINU kogemus ja minu juhtumi lõpplahendus oli ISIKLIKULT MINU jaoks positiivne.

Ma ei kaitsnud seda kontorit, ei soovitanud kellelgi neile oma raha viia ega neilt midagi osta. Sellele vaatamata on teatud seltskond "selgeltnägijaid" võtnud kätte ja hakanud endale ette kujutama, et ma kaitsen seda kontorit.

Ja sellest ajast alates on mõned "kõiketeadjad" mind tembeldanud selle kontori käsilaseks. See oli alguses mõneti naljakas, siis mõnda aega halenaljakas ja nüüdseks on see muutunud ausalt öeldes juba erakordselt häirivaks. Aga mis sa hing ikka teed - kui inimene tahab olla rumal ja tobe ning silmaklapid peas oma mantrat edasi raiuda, siis ega ma seda keelata kah ei saa. Igal lollil omad lõbud.

Ma ei kaitse seda kontorit ja pole seda ka mitte kunagi teinud. Ma kaitsen siin juba pikemat aega iseennast mitte seda kontorit.

Ma rõhutan... (ehkki olen juba ammu aru saanud, et inimesi, kes oleksid võimelised aru saama sellest, mida neile räägitakse, siinsete teatud "kõiketeadjate" seas ei eksisteeri)... et ma olen kirjeldanud AINULT OMA ISIKLIKKU KOGEMUST, et ma sain raha tagasi (ja see on fakt, et sain).

Ma ei näe mitte vähimatki põhjust seda kontorit kuidagigi õigustada. Ma olen veendunud (tõe selgitab loodetavasti välja kohus, aga mu isiklik veendumus on selline), et telefonis ei suhelnud inimestega mitte "Gerly", vaid kuulsusrikas kodanik Lepalaan (sellele veendumusele jõudsin, kui vaatasin ERRi videolõiku 2013. a sügise suurest tüngategemisest, kus Lepalaan telefonis "Gerly" häälega AK reporterile kõrva kudrutas).

Selle kontori õigustamise asemel arvan ma, et kui inimesed oma rahasid tagasi ei saa, oleks sobilik mõned kodanikud rangele vastutusele võtta. Lisaks on erakordselt kahju, kui sedalaadi ärikad ei vastuta toimuva eest oma isikliku varaga.

Kas sellest selgitusest, lugupeetud Maag Hannesed, Nõia-Intsud ja Ennustaja-Edgarid, piisab või pean ma veel kuidagi midagi selgitama?
Või oli "kõiketeadjate" arvates jälle tegu kontori kaitsmisega?

Hämmastav lugu - kustutatakse kõigepealt ühed kummalised ja lohisevad traktaadid ära, selleks et teisi samaväärseid toota. Aga no edu, sellest on palju abi olnud antud teemas.

Ma ei näe mitte vähimatki põhjust seda kontorit kuidagigi õigustada

Jajah. Sa õigustad hoopis ennast. Mina näiteks usun sind. Usun, et sa ei ole ettevõttega seotud ja kirjutad siin lihtsalt seepärast, et oled kuri, et sind ei usuta või sinust aru ei saada. Ma tean seda tunnet küll :)

Aga jäta nüüd juba järele. Keegi oma arvamust nkn ei muuda ja internetis pikalt vaidlemisel pole lihtsalt mõtet. Mine võta parem naisega pudel šampust, et saite sellest seapesast viisakalt välja :)