pagasi kaal kahe reisija peale

Reisin käsipagasiga , lubatud 8 kg reisija kohta
Kas kaalu on lubatud arvestada kahele nii, et ühe kott on näiteks 9,5 kg ja teisel 5 kg. Et siis ühel üle ja teisel puudu.
ümber tõsta ei anna mõõtude tõttu.

See sõltub täiesti konkreetsest lennujaama töötajast ja tema tujust. Tegelikult ei ole muidugi lubatud koti kaal üle limiidi, ükskõik kuidas sa seda põhjendad. Aga enamasti ei jälgita seda limiiti nii rangelt ja kui pagas on mõõtudelt mitte eriti suur, siis pigistatakse silm kinni. Ei hakata üldse kaalumagi. Mul on tuttavad reisinud ca 15kg kaaluvate seljakottidega näiteks.

Endal oli selles suhtes kehv kogemus Seišellidelt tagasi tulles. Seal oli lubatud käsipagas 7kg vist, minu kott kaalus 9kg. Kuna mul olid seal igasugu õrnad ja hinnalised esemed, siis ma eriti ei oleks tahtnud seda ära anda. Töötaja läks pagasi kaalu nähes täiesti endast välja: "Mida?! 9kg? Ei-ei!"
Ütlesin, et lendan nagunii Euroopasse selle lennuga ja seal igal pool on minu teada 10kg käsipagas ok.
"SEE EI OLE SIIN EUROOPA!!" röökis tema ja kutsus mingi kõrgema ülemuse ka veel kohale. Vaatasin, et vähe jääb puudu, et politsei eriüksus mu pikali jookseb ning andsin targu nõusoleku kott alla panna.
Lendasime pooltühja lennukiga, see 2 kg poleks kedagi tapnud.

Ma arvan, et ärge hakake ise midagi seletama seal. Lähete niisama ka läbi oma kottidega.

Oleneb lennujaama töötajast. Kindlasti peab käsipagasi mõõdud vastama antud lennufirma nõuetele. Üldine reegel on, et pead jaksama ise oma koti üles sahtlisse tõstma. Kui teed väravas näo, et su kott on sulgkerge, ei pöörata sellele erilist tähelepanu. Mul pole õnnestunud oma käsipagasit veel kontroll-kaalule saada. Kindlasti ei summeerita ega jagata reisijate koos ega eraldi kohvreid-käsipagasit.

Üldiselt on nö. õiged vastused su küsimusele juba antud e kõik sõltub lennufirmast ja konkreetsetest isenditest, kes parasjagu tööl on.
Näpuga järjeajamist olen kohanud mõningatel kordadel ja seda enamasti odavlennufirmadega. Nt. paar korda on just Vilniuses Air Baltic teinud kaalukontrolli lennukile minemisel ja osad inimesed on sealt tagasi saadetud pagasit ära andma.
Samas vahel lennates ma lausa ise olen endamisi soovinud (väiksemate lennukite puhul), et sellist kontrolli tehtaks, kuna osad vennad võtavad salongi kaasa oma suure kohvri + veel hunniku erinevaid kotikesi ja siis topivad ahtakesed riiulid neid täis.

Aga kui endal selline probleem oleks ja mul on ka kergeme kotiga reisikaaslane, siis pole ju eelnevalt ülekaalu ärajagamine mingi probleem.

Sa kirjuta ikka kellega lendad. Seda on vastajatel oluline teada. Näiteks väikeste Embraeritega lendav Lufthansa Cityline teostab käsipagasi kaalu- ja mahukontrolli väga tihti.

Üks nipp kaalu jagamiseks on: raskemad asjad väiksemasse kotti ja kergemad asjad suuremasse kotti. Kott ise olgu ka kergekaaluline.

Ammuilma peaks lennufirmad käsipagasit kaaluma ja raudade vahele panema.Ime,et need riiulid üleüldse veel üleval seisavad.vahel topitakse sinna selliseid "põrssaid" käte jalgadega sisse surudes.Alalõpmata ei saa enda istmete kohale pagasit panna ,kuna kohta lihtsalt pole. Koht tuleb otsida lennuki teisest otsast.
Ühel aastal lasi üks Aasia tädi mulle oma "põrssa" minu kohal olevast riiulist kukkuda mulle vastu õlga,vabanduse asemel ainult mühatas.

Air Balticuga tšarterlend, kas registreeritud pagas võib olla ainult 20kg või kahele üks pagas ka 40kg? Lend Riia kaudu.

#

Minu teada ei tohi. Ka kohvrite transportijad on inimesed ja tööohutuse nõuded kehtivad neilegi. Ei tea kas Riias 30 kilogi tohib olla.

AirBaltic arvestab minu teada ühikuid. Kui on 2 x 20 kg, siis võibki olla kaks kohvrit ja mõlemad kuni 20 kg. Aga mitte üks kohver kaaluga 25 kg jne.

Kui kahepeale on üks raskem kohver, siis ostke üks pilet kohvriga ja teine odavamalt ilma. Ja lennujaamas maksate 50 eurot juurde.

https://www.airbaltic.com/et/registreeritud-pagas

To marikene

Absoluutselt max lubatud ühe pagasiühiku kaal on IATA reeglite järgi 32kg

Seega 40 kg kohver ei tohiks läbi minna.

8 kg AirAsia peal on samuti suht range , kui hakkavad kaaluma. Meil lihtsalt joppas , et sõber sai joppe endale selga ajada ja läppaka mulle sokkutada.

Muidu ei tahetud lasta ümbertõsta. 

4 lennust kontrolliti 3 korda, 2 korda väikse poole kilose ülekaalu puhul ei tehtud midagi ja siis kui 1 kohver oli 10 siis kohe probleem.

Käsipagas käib reeglina mõõdu järgi , kui mõõdetakse ja mahub nn. raami sisse. ( seda olen näinud ainult Riias kui paluti üle mõõta, mitte kaaluda )

Me oleme toonud lisaks käsipagasiga akvaariumi, suure kuju ja mida kõike muud :) ... kohver ja seljakott kõigil veel kaasas :)