Beebiga reisimine, kui lapsel ei ole isaga sama perekonnanimi

Tere! Kas mõni lapsevanem oskab aidata ja oskaks öelda, et kui beebil sama perekonnanimi nagu mul, aga lapse isal teine perekonnanimi, siis kas kolmekesi koos reisides on ikka vaja teise vanema nõusolekut ehk siis isa nõusolekut isegi kui ta on reisil olles kaasas? Vabandust, kui nii rumal küsimus, sest olen värske lapsevanem ja ei tea antud teemal kaasa rääkida. Kui on vaja, siis kus ja kuidas saab seda teha? Kas internetis samamoodi? Olen kuulnud lihtsalt , et räägitakse mingisugusest notariaalsest nõusolekust, aga see siis siiski juhul kui 1 vanematest läheb lapsega reisile? Kui kaks vanemat kaasas ja laps ka, siis ainult vaja sünnitunnistust inglise keeles või rahvastikuregistri väljavõtet inglise keeles, kui kontrollitakse reisi ajal, kes on vanemad? Kes oskab kaasa rääkida, siis tehke mind natukene targemaks sel teemal. Aitäh! :)

1
2

Välisministeeriumi selgitus on siin: https://reisitargalt.vm.ee/lastega-reisimine/ 99% juhtudest ei huvita see paber kedagi, aga kui ikka mure selle pärast, siis võib seal viidatud linnavalitsustesse tellida ametliku ingliskeelse rahvastikuregistri väljavõtte

1
0

Kui mõlemad vanemad reisivad koos lapsega, siis pole mingit tõendit vaja olenemata sellest, kas on erinevad või sama nimi. Lapsel on vajalik oma dokument, ka nt lihtsalt Läti minemisel.

Kui reisid üksinda lapsega, siis olenemata sellest, kas teil on erinevad või sama nimi, on vajalik teise vanema nõusolek. Teinekord piisab lihtkirjalikust, kuid mina soovitan teha ühe kahepoolse loa notari juures, mis kehtib lapse 18a saamiseni. See on ühekordne kulu, ca 35 euri kui notar ise koostab ja on igati väärt seda.

Luba ei küsita küll tihti ( tegin huvi pärast statistika, mul 8 % juhtudest küsitud) kuid kui küsitakse ja seda pole, siis jääb reis ära. Olen seda näinud mitu korda pealt, ja väga kurb - ei soovita kellelegi. St see risk pole kuidagi õigustatud.

2
0

Jah, üksinda reisimine on teine lugu, aga kuna küsimus puudutas konkreetselt kahe vanemaga reisile minekut, siis selleks nõusolekut vaja ei ole, küll aga soovi korral võib teha 10€ eest ingliskeelse rahvastikuregistri paberväljavõtte.

1
0

Ja kas selliseid pabereid nōutakse ka 17- aastase lapse puhul?

Kas alaealine üksi saab piiri ületada? Tallink nt ei lubanud 20 aastast ilma vanema saatjata kruiisile. Samas 18- vanuses pole SASile probleem. Kuna laev on keelatud peab laps Arlandast ukerdama omal käel Tukholmi.

0
0

Tallink tahab ühel ja samal ajal olla
- transpordiettevõte
- ööklubi

Loomulik, et need kaks funktsiooni hakkavad kohati üksteist segama.

Paberitega on see, et lollikindlam on nad ära teha. Mul on hilisteismelise lapse paberit kontrollitud sadamas (sõitsid sõprade perega Soome suusatama), õnneks oli olemas. Tavaline valgel paberil "mina kui lapsevanem luban oma nublukese teise inimese vastutusel reisima, isikukoodid, kuupäevad, kontakt-telefon, allkiri."

2
0

Aitäh suure abi eest :)

3
0

"Tallink nt ei lubanud 20 aastast ilma vanema saatjata kruiisile."

Mis sa ajad? 18-aastane võib sõita igal liinil iga laevaga ja 15 kuni 17-aastane võib sõltumata nädalapäevast reisida üksi päevasel ühesuunareisil või päevareisil, kui tal on kaasas lapsevanema või muu seadusliku esindaja allakirjutatud reisiluba.

3
0

See Tallinki jutt on jama. Täisealise inimese liikumisvabadust ei piirata ning lisanõudmisi ei seata.

Vähemalt 18-aastane reisija võib reisida üksi kõikidel laevadel kõikidel nädalapäevadel kõikidel laevareisidel.

https://ee.tallink.com/vanusepiirangud

2
0

Paberimajanduse puhul, eriti kui üks lapsevanem reisib. Mõelge nii, te ei pea Eestis tollis tõestama kas teil on luba olemas, seda võibolla tuleb teha tagasitulles.
Alati on võimalik ka kooselu ametlikult vormistada, dokumendid vahetada ja asi korras. Suure peo võite aastate pärast teha.

1
2

Küsiks hoopis nii: kust vői kuidas peaks ametnik kindlaks tegema, et see teise nimega meesterahvas on úldse beebi isa? Äkki hoopis ema sőber/ kolleeg vői mida iganes.... mul pisikesel küll passis midagi kirjas pole. Lihtsalt teoreetiline küsimus!

0
0

sünnitunnistuse koopia kaasa on selle lahendus.

0
0

Probleem esineb ainult Tallinnas. Aastate jooksul ei ole mujal seda probleemi kohanud. Hämmastav on see, et infot lapse vanemate kohta omab Eesti riik. PPA on Eesti riigi esindaja. Kui ma soovin lastega Eesti riigist väljuda, kontrollib PPA Eesti riigi nimel, et kõik oleks korras. Selleks, et tõestada oma õigust, saan ma teha tasulise väljatrüki Eesti riigi andmebaasist, et esitada see Eesti riigi ametnikule, kellel oleks ka vabalt juurdepääs neile andmetele.

Pangas ei ole probleem - sisestan oma ID-kaardi, panen koodid ja panga töötaja näitab mulle minu andmeid. Miks PPA ei võiks vajadusel minu nõusolekul teostada päringu lapse vanemate kohta? Päringu tulemus ei peaks olema vanemate nimed, vaid lapse andmed, saadavad isikud X ja Y - kas läheb roheline tuli põlema või ei.
Veelkord - kuskil mujal ei ole seda küsitud, ei Euroopas ega väljaspool.

4
3

1 aprillist 2006 ühtlustati tallinki ja silja nōue reisimine üksi 21 aasta vanusest ehk alates kahekümne teisest eluaastast.

Tänaseks on reeglit muudetud. On lubatud 18 aastasena sōita. Millal piirang kadus ei oska öelda.

1
0

@jaanusm

Vastus Su küsimusele: sellepärast, et õiguslikult peabki vanema nõusoleku paber kaasas olema, vanem olemine ei ole ainuüksi kõiki õigusi andev staatus. Nn peresisene lapserööv on vägagi "levinud" ja moodustab lõviosa lapseröövidest. Seaduse järgi teevad vanemad lapse osas otsuseid ühiselt. Ühe vanema soov reisida lapsega X kohta vajab teise vanema nõusolekut.

Lapsevanemaks olemine ei tähenda sellest vaatest mitte midagi. Tõendama peab mitte lapsevanemaks olemist, vaid teise vanema nõusolekut lapsega koos riigist välja reisida.

See on väga halb, et teised riigid seda alati ei küsi - kui nad küsiks, oleks lapserööve vähem. Googelda parental child abduction, family child abduction, international child abduction. Neid juhtumeid on küll ja veel isegi pisikeses Eestis. Ma ei hakka isegi minema sellesse, kui palju lapsi röövitakse kurjategijate poolt ja kui meeletult laiahaardeline on laste vastu suunatud rahvusvaheline kuritegevus.

Kui kõik riigid küsiks nõutud nõusolekut ja see aitaks ära hoida vähemalt ühte peresisest või veel enam, kuritegelikku lapseröövi, oleks see väga suur saavutus.

10
0

Tip, ma räägin olukorrast, kus mõlemad vanemad on kaasas, aga neil erinev nimi. Miks ma pean tasulise teenusena tõestama infot, mis on nende andmebaasis olemas.

Kui tahaksin röövida- võtan lapse ja kaasa näiteks oma õe, kel sama perenimi. See ilmselt läheks läbi, kuna nad ju "ei saa kontrollida".

0
1
1
2
Lennupakkumised
Reisikaaslased