Pariisi hotellid ja Disneyland.

Plaan minna kevadel Pariisi ja Disneylandi. Olen öömaja otsingul. Kas siin on häid soovitusi soodsamate hindadega ja norm asukohaga hotelli? Esimest korda Pariisi minek. Kõik huvitavad vihjed teretulnud, mida peaks teadma Pariisi reisides.

Ise olen peatunud Pariisi külastades selle keti hotellides. Suurepärase hinna/kvaliteedi suhtega. https://en.astotel.com/ Prantsusmaal kasuta usinasti viisakusväljendeid ja tee seda prantsuse keeles, siis läheb kõik libedalt.

0
0

Ei tea kas peale Covidit on midagi muutunud, kuid enne seda olid soodsad hotellid seal tihti väga kehva kvaliteediga, oleneb muidugi mis kellegi jaoks ka soodne kuid Pariis on üldiselt üsna kallis linn. Ja Disneylandi ei soovitaks väga minna alla 6 aastaste lastega, vaatamist neile ju on, kuid paljudele toredatele atraktsioonidele veel ei pääse kasvu tõttu (siis hakka selgitama miks ei saa veel) ja järjekorrad on pikad.

0
0

Vaatasin oma Pariisi reisiks päris palju hotelle läbi ja mulle sai kiiresti selgeks, et ega alla 200€/öö midagi ei leia. Mul palju nõudmisi ei olnud, asukoht pidi olema hea ning tuba pidi olema suurem kui riidekapp. Valisin hotelli Hotel Horset Opera, Best Western Premium Collection. Askoht oli väga hea, tuba oli küll tavamõistes väike (18 m2), aga Pariisi kohta suht ok, kui väga palju ööbimise eest maksta ei taha. Hommikusöögi valik ei olnud kõige rikkalikum, aga kõhu sai täis. Korralik hotell, toad puhtad, töötajad viisakad. Igal juhul soovitan.

Söögikohta minnes soovitan laua ette bronnida. Vahet pole, mis koht on. Kohalikud seisavad kasvõi tund aega söögikoha ukse taga elavas järjekorras, et sööma saada. Seega ei pruugi ilma broneerimat kohta saada või tuleb elavas järjekorras oodata.

Kui hotellide hinnad välja jätta, siis minuarust küll Pariis kallim pole, kui nt Tallinn.


0
0

Pole küll Pariisis käinud, kuid kui ma valin kuskil suurlinnas hotelle siis järgin mõnda põhimõtet. Et kesklinn ja tähtsamad vaatamisväärtused oleks kas jalakäigu kaugusel või siis oleks metroo väga lähedal. Valeria-l on õigus. Toa suurus ei ole oluline, sest seal ainult magad. Hommikusöögi olen alati võtnud. Saab rahulikult pool päeva tegutseda.

0
0

Üks võimalus kokkuhoiuks on võtta majutus metrooga ühendatud eeslinnas.
Näiteks Sant-Denis.
Korralikus 4*-hotellis (Novotel) saab toa koos hommikusöögiga pigem alla 150€/öö.
Kui lapsed ka kaasas (Disneyland?), siis 4 inimest mahutav peretuba pole palju kallim.
Metroopeatus on hotelli ees ja Pariisi kesklinna sõit võtab alla poole tunni.
Teine kokkuhoiukoht äärelinnas elades on väljas söömine. Seal on palju immigrante ja igasuguseid Pakistani, Bangladeshi jms söögikohti, kus hinnad ikka kordades odavamad kui Pariisi kesklinna restoranides ja kohvikutes. Söögid on maitsvad kuid mitte tingimata kuigi prantsusepärased.

2
0

Pariisi odavad hotellid on põhimõtteliselt kuudid, kirsiks tordil veel halb teenindus (kuna turiste käib kümneid miljoneid, siis täidavad nad end ära uute tulijatega, neid absoluutelt ei huvita, kas kellelgi on soovi samasse kohta teist korda tagasi minna).

Mina olen kasutanud varianti võtta odavust otsides Ibise keti hotelle, neid on seal terves linnas kõikjal kümnete kaupa ja toa suurusel on vähemasti mingi üleüldine ketistandard (reeglina lisaks voodile mahub tuppa ka mingi diivani moodi asjake ja töölaud, seega pole päris tüüpilise Pariisi odavhotelli moodi, kus ei mahu tihti kohvritki avama ning vannituba+tualett on umbes riidekapi suurune).

Järgmine variant on siis jah liikuda Accori ketis kõrgemasse kategooariasse (Novotel, Mercure) või otsida Tripadvisorist soovitud piirkonnas parimate arvustustega hotelle.
Astoteliga pole kogemusi, aga pigem tõesti eelistada suuremaid kette - seal on oma toastandardid ja väiksem tõenäosus, et keegi on võtnud kuskil majas ühetoalise korteri ja võlunud sinna sisse umbes viis double roomi, nagu mitteketikate puhul tihti avastad.

0
0

Lastega minnes on Novotel hea valik. Hinnatase kõrgem kui Ibises, samas on neil isegi standardtubades kaks lisavoodit lastele. Sõltub muidugi millal minna, aga nt Novotel Marne-La-Vallee Collegien Vabariigi aastapäeva pikaks nädalavahetuseks 220€/2 täiskasvanut+2 last. Disneylandi ühistranspordiga 30 min, Pariisi kesklinna 45 min.

Aga võib ka muid RER A raudtee äärseid hotelle vaadata, nt AppartHotel Torcy, 5 min jala Torcy raudteejaama, sealt 10 min rongiga Disneylandi ja 26 min kesklinna, kohe kõrval kümnete söögikohtadega ostukeskus. 2 tuba ja 2 ööd kokku 261€ (või siis sealsamas lähedal asuv B&B hotelli 4 tuba 220€). Odavam kui Viru hotell samal ajal, lausa 2x odavam kui Olümpia hotell

0
0

Novotel jah Pariisi ja Prantsusmaa mõistes normaalne valik kui oled lastega. Neil minu mälu järgi mitu hotelli Pariisis, ühes peatusime kunagi ka ise lastega. Aga jah - kui Disneylandi minna siis võib kogu logistika parajalt aega võtta kui just seal lähedal või raudteejaama lähedal ei peatu.

Mulle endale meeldis hoopis üks lennujaama lähedane hotell sealsest nö hotellide külast. Sealt muidugi pikem maa linna minna (shuttle buss jaama ja sealt rongiga päris Pariisi edasi) ja ilmsel Disneylandi veel enam. samas oli seal väike bassein, saunad mis olid hinna sees. Toad ka enam-vähem suurusega. Ehk lastel ja endalgi oli tore päeva algus basseinis/saunas (vöi siis lõpp). Ega sellised asjad Prantsusmaal nii väga levinud polegi. Aga nõrk külg jah kaugus linnast.

0
0

Kord lastega Pariisi nurises üks neist kõrghoonete puudumise üle. Võtsime hotelli seekord La Defence lähedale, Puteauxi linnaossa. Suurepärane valik ühistranspordi osas.
*Metrooliini nr 1 lõpppeatus, Arc De Triomphe, Champs Elysee, Louvre, Notre Dame, Rue Cremieux - kõik on kiire sõidu kaugusel. Beauvaisist tulijatele sobib peatus Porte Maillotis. Liin 1 eripära on juhikabiini puudumine, seega saad istuda rongi ninas ja ettesuunda vaadata. Sillad ja peale Gare du Lyoni tõuseb pinnale. Lastele väga sobib. Metroo on kogu ulatuses tsoon 1, kehtib odavaim pilet.
*RER A, viib Disneylandi. Veidi pikem sõit, aga kui ostad suuremate tsoonidega pileti, siis La Defence ja Les Hallesi vahe on RER'ga mõned minutid.
*Rongid L ja U - viivad su vaevata Verssaille.

Kaubamajas on lihtsamaid ja soodsamaid söögikohti - no anna või kaigast, mäkki taheti ikka. Puteauxis endas aga väga ägedad pagariärid ja restod. Puteaux on veidi kõrgemal, õhtul on üliägedad vaated linnale, Eiffeli tornile jms.
Hotellidest soovitan samuti Ibist. Registreeri end kliendiks, saad kohe kliendihinna. Hotellid puhtad, mugavad ja soodsad. Puteaux Ibises oli viimati 24/7 tasuta kohv ja saiakesed, vahepeal ka mahl ja tee. Laste magusaisu vastu aitas hästi. Ala ise turvaline ja puhas.
La Defence ise omaette vaatamisväärsus, mida Pariisi külastades just sageli vaatamas ei käida.
Hilisemad seal peatumised on seotud olnud PSG mängudega - hea asukoht mängule jõudmiseks ja tagasi koju saamiseks.

3
0

Minu soovitus oma kogemuse järgi, võtta hotelli asemel hoopiski apartment. Meie käisime mai kuus, saime ilusa, soodsa ja väga super koha. Suhteliselt kesklinn ja metroo lähedal (see on super liikumiseks) kàisime nii Disneylandis ära... Jäime kõik väga rahule. Soovitan kohe hommikul minna, järjekorrad väiksemad kui hiljem minnes. Kui õigesti mäletan siis u 40min sõitu.

Pariisis olen korduvalt käinud, ei ole see nii kallis midagi. Luksus kauplusi ja restorane ju külastama ei pea... saab väga hästi vaadata vastavalt oma rahakotile restoranid/kohvikud ja toidukraami poest.

1
0

Kui see saladus pole, siis mis apartementi te olite?

0
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased