passiga kiire

Hei!

Mul on kiire küsimus- kui suur on tõenäosus, et homme hommikul taodeldes saan uue passi ja ID-kaardi kätte 30-ndaks jaanuariks? NB! kui vähegi võimalik, siis ma kiirpassi ei teeks, see nii jaburalt kallis...

Seda küsi ikka sealt kus passi taotled.

Tegelikult ei ole mingit lootust.Kui kiirpassi ei tee,siis sa lihtsalt ei saa tavatingimustel passi kätte 30-ndaks.

Mina sain küll tavapassi oktoobris kätte 2 päevaga.

Lähed teed tavapassi ära ja kui 28. pole valmis siis maksad juurde ja tehakse kiirpassina.

Proovi erinevatest passilaudadest. Erinevates kohtades on erinevad tähtajad. Sealsed töötajad teavad väga hästi kui pikad on järjekorrad. Nad on ka väga abivalmid ja teevad kõik endast oleneva, et saaksid kiiremini. Aga tähtaegu küsi ikkagi sealt. Me võime siin oletada mida iganes. Kui oled Tallinnast siis Vilmsis ja Sõles peaks kiiremini saama.

Tegin ka nii nagu Antonio ja sain passi kiirpassi kiiruse ning tavapassi hinnaga, Tallinnas.

Oma kogemus: pass nädalaga ja ID-kaart kahe nädalaga. Töötajatelt kindlasti üle küsida, kuidas hetkel väljastamise kiirus on.

Töötajad vastavad ikka, et kuni 28 päeva. Mu meelest ka Antoniol hea soovitus :) Mõnikord tuleb uus pass paari päevaga, mõnikord nädalaga, aga võib ka see lubatud 28 päeva ära minna.

Passi kallidus on suhteline - mis sul tegemata jääks või millised muud riskid võiksid realiseeruda, kuii seda õigeks ajaks kätte ei saa. Olen ise viimased kaks passi teinud kiirpassina ja oma hooletus oli see, mis oli kallis, mitte pass.

Viimati uurisin huvi pärast, milline oleks teoreetiliselt lühim aeg passi kättesaamiseks. Nimelt Läti kolleegil õnnestus enne Tai reisi see Riiast kätte saada samal päeval kella 11-ks. Sain teada, et kui kõigi vajalike ja õigesti vormistatud dokumentidega kell 8 ukse taga olla, siis peaks saama kella 11-ks kätte (trükikojast väljuvad passid igal päeval kell 10) .

Tegin taotluse esmasp 13.01 ennelõunal ja passi valmimise kohta tuli teade juba kolmapäeva õhtul. ID-kaardi valmimisest teavitati mind täna ehk siis nädal hiljem. Kui taotlesin, siis ametnik ütles ka, et pass võib juba 2-3 päevaga valmis olla. Ei usu, et taotluse esitamise büroo midagi muudab, aga mina käisin Vilmsis.

Mine anna avaldus sisse, suure tõenäosusega saad juba paari päevaga kätte. Ma tegin sept/okt passi ja sain max 2 päevaga kätte, ei olnud kiirpass. Sõles tegin.

Taotlesin ka just nö tavatellimusena mitte kiirkorras nii uut passi kui ID-kaarti. Reedel, 3.jaan õhtul andsin avalduse sisse Sõle tänava kontoris. Esmasp, 6.jaan õhtul tuli e-mail, et pass on valmis ja teisip, 7.jaan õhtul tuli e-mail, et ID-kaart on valmis. Kolmap, 8.jaan sain mõlemid dokumendid kätte. Seega kui nädalavahetust poleks sisse jäänud, siis oleks ka ilmselt 2-3 päevaga mõlemid dokumendid käes olnud.

Aitäh heade nõuannete eest! Tavapassi on tõesti võimalik kiirpassi kiirusel saada : ) Mõtlesin, et kellelgi on ehk abi, kui ütlen oma värskest kogemusest, et sain tavapassi kätte 2 päevaga ning ID-kaardi nädalaga : )