Petuskeemid Egiptuses

Mõtlesin, et kirjutan siis petmise teemalise postituse. Egiptuses käies on suhteliselt tavaline, et te ühel või teisel viisil petta saate. Sarnaseid skeeme võidakse kasutada ka Türgis.

Kõik näited on päriselust, ja eks neid skeeme ole veel oluliselt rohkem.

  1. Raha tagasi andmisel võite saada vastu mõningast muud valuutat mis on sisuliselt väärtusetu, kuid näeb välja sarnane kohalikule rahale.

  2. Kui maksate mingi asja eest, siis võib juhtuda, et müüja vahetab teie antud 100 poundise salaja 10se vastu, ja ütleb et te andsite talle kogemata raha valesti.

  3. Kui kauplete kõvasti alla vesipiibu tubaka või muu asja pealt, siis võib juhtuda, et teile müüakse pooltühjad karbid. Enne maksmist kontrollige palju seal sees on!

  4. Tänaval esinevad inimesed, kes väidavad end olevat teie hotelli turvamehed, ja kutsuvad teid enda sugulase poodi. Seda kus hotellis te elate teavad nad teile antud käevõru järgi. Üldjuhul on igal hotellil erinevat värvi käevõru.

  5. Rendiautoga Hotelli parklasse sisse sõites seisis seal turvamees, kes soovis näha tõendit, et ma seal hotellis peatun. Suvalist dokumenti ja auto dokumente. Reaalsuses lasi ta nendega jalga. Sain tagasi enda dokumendid tänu päris hotelli turvameestele, kes mehe üles otsisid ja peale mõninglast vehkimist dokumendid tagastas.

  6. Hotelli ees seisvad taksod väidavad, et nad on selle hotelli poolt palgatud turvaline taksofirma. Tahavad, et maksaksite alati edasi tagasi reisi eest. Korduvalt seal olles juhtus, et takso viis kohale, kuid kokkulepitud kohta tagasi minnes oli takso kadunud. Järgmine päev sama taksot hotelli ees nähes rääkisin olukorrast teisele taksojuhile, kes tundus seal mingit sorti kamandaja olevat ja ta lahendas probleemi.

Alati lahendas probleemi see, kui avastate pettuse ja ähvardate petturit Turisti Politseiga.

Kõik nimetatud asjad juhtusid minuga Hurghadas.

1
23
  1. Tühja marsruutbussi istudes võib juht poolel teel hakata seletama, et tema on tegelikult takso ja 1-2 pauntsine taks ei tule kõne allagi. Soovitus - ignoreerida. Kärkimine valab õli tulle ja see neile väga meeldib )
  2. Taksojuht võib sihtkohta saabudes öelda, et kokkulepitud 10 pauntsi oli tegelikult 10 pauntsi per face ja makske nüüd ruttu juurde. Soovitus - astuda taksost välja ja kõndida minema. Vaidlemata.
  3. "Tule minu poodi kirjuta raamatusse eestikeelne tervitus" ...ja järsku ärkad tagaruumis massaazhilaual )
  4. Ja muidugi vargused. Üsna tavapärane on, et papüüruse-sigareti-veekindla Gucci kellamüüja revideerib vaba käega su taskuid, või teeb seda tema vend. Moodsad on viimasel ajal ka vargad-mootorratturid, kus vennad turistilt õlakoti (laptop, käekotid jne)tuuri panevad.
3
0

Taksojuhtidele lisa - näed vaeva ja kaupled hinna poundides ilusaks ja kui kohal oled, siis teatab taksojuht, et tema rääkis ikka inglise naeltest, mitte Egiptuse omadest. Ikka sama soovitus, et ära hakka vaidlema. Järgiproovitud asi - näita talle rahatähte ja küsi, et kas tahad seda või ei taha - kohe tore on vaadata, kuidas tal rahatähte nähes silmad vilama löövad. Ja nagu mujalgi jamas olles, aitab ka siin ilusasti ütlemine, et kutsume siis turismipolitsei asja klaarima.

1
0

Kämbu, ja see toimus kõik ühel reisil? Siis vist said küll toreda reisielamuse.

1
0

Selles suhtes on Hurghada hull koht jah. Meil aasta tagasi juhtusid peaaegu kõik samad asjad, mis Kämbul. Tänaval suitsuhinda kaubeldes muutus reisikaaslasel 10 USD 1USDiseks. Tegi kutil pihu lahti, võttis oma raha ära ja suitsud jättis ostmata ,,tänutäheks,,. Maasikaid ostes oli täpselt sama jama. Bussiga SensoMalli sõites maksis 20 naelasega(pilet maksis 4 naela kahele.) Enne väljumist küsis raha tagasi. Anti 1o naela ja pihuga münte. Niiet üks ots läks meil maksma rohkem, kui 2kordne hind. Pooltühjad suitsu ja tubakaplokid olid jah tavapärased seal. Sharmis pole selliseid ekstreemsusi veel kogenud. Kahjuks pole seal sellist tänavakaubandust ka, nagu Hurghadas.

0
0

Hurgadas tänavalt taksot võttes saad mingi mehega hinnas kokkulepele, siis ta ütleb, et see mees sõidab. Kuid sõites hakkab taksojuhi algatusel kauplemine hinna üle uuesti pihta, kuna see kokkulepe oli tolle mehega mitte temaga.

0
0

Hurgada on jah ainus koht Egiptuses kus olen petta saanud.

1
0

Ma tahtsin hotellis osta 50 poundise eest jooki, aga samas ulatati raha tagasi ja öeldi, et ei tule välja, kuna andsin nende "50 sendise (ei tule see nende rahaühik meelde).

Taksoga ei sõitnud üldse, sest vastik oli mõelda sellele, et vaja kaubelda, või muidu saab tüssata.

Rendiautot nende liikluses ma ka ei võtaks. Sellises liikluskultuuris ei sõidaks ma kunagi. Nad saavad vist load kätte selle eest, et oskavad signaalitada.

Üldse on nad samasugused mis mustlased. Nendega ei taha üldse miskit kaupa taha. Kui midagi ostad, siis raha tagasi ei saa. Määrivad pähe midagi muud. Oled sunnitud võtma midagi muud, sest raha nagunii läinud. Kaup samamoodi Hiina päritolu, nagu mujalgi.

Tänaval käija ei saa. Aina käivad peale, et nende poodi läheks. Rahulikult päikest võtta ei saa. Aina käivad pakkumas midagi.

7
0

Lollidelt turistidelt tulebki raha ära võtta. Minule see kauplemine ja tingimine meeldid. Alustan alati hästi madalast hinnast nii, et müüjal jääb suu lahti ja silmad lähevad punni, aga kui maikka ei saa selle hinnaga, mis mulle meeldib, siis ütlen, et mulle pole seda asja tegelikult vaja, naeratan ja hakkan minema. Kui hind on nende jaoks ebareaalselt väike, lasevad nad mu minema. Kui näevad veel võimalust tingida, siis ikka katsuvad kaupa teha. Heaoluriigist tulnule on tegelikult see kauplemine võõras. Aga tegelikult PEAB kauplema, see tekitab lugupidamist kaupmehes sinu vastu.

6
2

Ma söön oma mütsi ära kui täpselt samad skeemid pole käigus enamikes maailma turismipõrgutes, st kohtades kus turism on valdav elatusallikas. Kagu-Aasiaga eesotsas, Lõuna-Ameerika... Polnudki nii ammu, kui Viru tänaval (jah, Eesti Vabariigi pealinna ühel peatänaval) müüdi turistidele hõlma alt kalapasteeti "Laine" musta kalamarja pähe. Isegi silt polnud üle kleebitud. Kes ei tea, siis "Lainet" valmistati kalajääkidest ja paljud ostsid seda kassitoiduks.

Ehk et teema pealkiri on kergelt diskrimineeriv; samas sisu on kõik õige ja tore et sõitjad saavad teavitatud. :D

4
0

Aga kui ma ei tahagi midagi osta, mida ma siis üldse PEAN kauplema. Ja neilt kauplejatelt sellisel moel ei tahagi kunagi midagi osta. Kui sisuliselt vägisi maffiastiilis tiritakse poodidesse, omaarust oldi viisakad ja taheti pakkuda teed juua. Pakuti oma kaupa ja öeldi hind, siis pakkusin omapoolse hinna, millepeale küsiti kas olen maffiast. Mina ei hakka küll nendega lugupidamisest kauplema.

2
0

See käibki võõra kultuuri nautimise juurde, et käid ja vaatad ja üritad asjasse sisse elada :) Kui see ei sobi, selleks on ka võimalused: hotellikettid nimega ClubMed, Domina Coral Bay hotelliküla jpt suurhotellid, kus põhimõtteliselt ei peagi kohaliku eluga kokku puutuma. Kuid minu arust eestlasi PEAKS viima Egiptusesse puhtalt profülaktika pärast. "Uju või upu" tüüpi suhtlemiskursus. :)

9
0

Nile, kalamarja pähe müüdi ikka seda klaaspurgis valgumarja, nägi suht sarnane välja ka:P Eks see petmine ja nõmetsemine on vastik kindlasti kui pole harjunud, aga koduse Eesti peale mõeldes, siis ehk saavad inimesed aru, mis tunne on neil turistidel keda juba Tallinna saabumisel lennujaamast või sadamast takso võtmisel korralikult pügatakse. Eks nad ole suured psühholoogid ja ebakindlus ja see, et oled "roheline" tabatakse kohe ära. Kes tüütuid kauplejaid ei soovi, minge puhakse Eilatis, sügisel käisin ja hoolimata minu eelnevast pessimismist jäin väga rahule. Tänaval keegi midagi kaela ei üritanud määrida tüütavalt, süüa sai hotellis hästi ja vesi oli sama, mis mõne km kaugusel Egiptuses, tõsi küll korallidega olid lood kehvemad, seega sugeldujatele sobib Sharm paremini kui Aqaba laht.

1
0

Müüdi just nimelt plekkpurgis "Lainet", no vene kalamari ongi ka plekkpurgis. Mul nimelt õnnestus kord saata väliskülalisi, kes ei jäänud uskuma, et see EI OLE kalamari, ja ostsid ära. Pärast läksime Viru hotelli ja lasime kelneril lahti teha ja lauale serveerida... :D

Valgumarja ma ei vaidle et võidi ka müüa. :)

Iisraelis mina isiklikult paraku ei ole nõus puhkama. Ei võta tellimusi ka sealt. Teadaolevail põhjusil. Sorry!

0
0

Nile, ühed semiidid mõlemal pool piiri, Jeruusalemma vanalinna Damaskuse väravast sisened, siis ei saagi aru, kas oled Istanbuli või mõne Araabiamaa turul või Pühas Linnas. Egiptus peab muidugi õnnelik olema, et Camp Davidi rahulepinguga poolsaare tagasi said, juudid vist ei adunud hästi seda turismiperspektiivi:P. Hetkel on see ikka riigi jaoks tõeline valuutamasin:D

1
0

Noh, ei tea, kui Siinaid poleks, siis muu Punase mere rannik müüb sama hästi või isegi paremini. Rannajoonest ja liivast Egiptil küll puudu ei tule :P - talvel müüd Punast, suvel Vahemerd... siis on veel mõned "sisemered" ka (Siwa järv, Niilus jne) Semiidid sebisid endale viisavaba tuleku-mineku, ju siis rohkem ei antud. :P Sharm nende rajatud ongi.

Ma tegelikult räägin riigist mitte rahvusest.

1
0
1
23
Lennupakkumised
Reisikaaslased