Poola teed 2021

Milline on teede olukord ja lood remonditöödega Läti - Leedu läbimisel ja erinevates suundades Poolas?

12
3

Eile avati Poolas taas uus Via Baltica teejupp, Lomzast 17 km Varssavi suunas: https://podlaskie24.pl/artykul/remonty/kierowcy-moga-jezdzic-17-km-odcinkiem-sniadowo-lomza-poludnie-trasy-s61-via-baltica/. Google Maps veel ei näita, aga Openstreetmaps küll.  Sama artikli kohaselt peaks järgmine, 34kilomeetrine jupp enne Lomzat (Szczuczyn - Lomza) avatama veel juulis, täpsed kuupäevad sõltuvad tee ehitajalt vastuvõtu protsessist.  Lomza ümbersõit valmib sügiseks. Kokku on nüüd LT-PL piirist Varssavi minevast 311 km teest 2+2 mõõdus 147 km ehk peaaegu pool.

1
0

Lisaks peaks suve lõpuks valmima pool teed Suwalki ja Elki vahel.

Lomza ring vist täielikult ei valmi. Valmib vaid väiksem jupp lõunas. Enamikku pole vist ehitama hakatud veel.

Aga järgmise suve lõpuks peaks olema valmis enamik teest Suwalkist kuni selle vastvalminud Lomza + 17 km lõpuni. 2022 sügiseks loodetavasti Leedu-Suwalki ja 2023 suvel jupp kuni S8-ni. Lomza ringi kohta veel andmeid ei ole.

1
0

vatse, õiged täpsustused. Lomza loodeosas oleva 13 km jupi valmimine on määramatus tulevikus - mais öeldi üles leping Itaalia peatöövõtjaga, kuna see ei tulnud oma kohustustega toime: https://translate.google.com/translate?sl=pl&tl=en&u=https://moto.pl/MotoPL/7,88389,27094889,gddkia-rezygnuje-z-obwodnicy-lomzy-za-dwa-tygodnie-odstapia.html

Uus hange võtab aega, lootus on leida peatöövõtja 2022. aastal, aga valmimine on siis ilmselt 2026-2027. aastal, tõenäoliselt viimase jupina S61 projektis.

0
0

Mina siin küll oponeerin Viktor54-le selles osas, et poolakad on liikluses eeskujulikud. Arvestades nende manöövreid sõltumata liiklusvahendi kategooriast ning tootjast, siis tundub, et osadel poolakatel on tõsised vaimsed probleemid, mida nad siis üritavad liikluses kuidagi maandada. A la sik-sak manöövrid kiirteel, 90-ga 50 alas seal, kus on üsna suur tõenäosus, et mõni nõrgem teele astub, C kat omanikud harrastavad kõrvuti sõitmist, kumbki järele ei anna jne jne. Mis iganes põhjusel ei ole sellist fenomeni ei Tšehhis, Slovakkias, Austrias, rääkimata Jaapanist.

2
0

Vist  meenutatakse siin vanu aegu kus kõik olid viisakad liikluses, pole siin poolas, tsehhis ega ka austrias enam viisakust kiirteedel. Ainult et seal osatakse sõita, meie jobud ju ei saa hakkama ka kõige lihtsama kiirendusraja kasutamisega, kui on vaja liituda peateega.

Ummikutes sõelutakse kahe rea vahel, rekkad magavad järjekorras ja jätavad pikad vahed sisse jne. Just tsehhis 2 tundi istusin ummikus ja venisin ja lõpuks ei saanudki põhjusest aru, ükskord hakkas jälle minema ja korras.

2
0

Eelpool kõneldu vastab tõele. Eriti Poola sik-sakitajad on Tsehhi kiirteel enne Poola piiri. Poolas tõmmatakse tagasi. Eriti lahe, kui Poolakas sõidab sul 2m kaugusel sabas ja vilgutab tulesid. Arvate, et sõitsin 130 ja segasin kedagi....ei 160km/h, seal teises reas keskmine kiirus...aga pidevalt jäin Poolakale jalgu :)  Aga põdeda ei tasu, sest seal nii kombeks, tõmbad esimesse ritta ja lased piloodi mööda.

1
2

Nii on igal mitmerealisel maanteel, äärmises vasakus reas sooritatakse möödasõite.

5
1

Remsu! Kui tegu on tõesti uue ja korraliku sõidukiga, ning on aru saada, et tal on tõeliselt kiire, siis mingu mööda ning ma ei takista selliseid mitte kunagi. Kuid mõnele "vilgutajale" olen näidanud sellisel juhul kaugusest oma auto tagatulesid. Oht on küll ise ka vahele jääda, aga "lõbustusmaks" kuulub  reisimise juurde. Mõnel vanemal taolisel autol tuleb peale paari km järgnemist sumbutajast musta suitsu ja teekond lõpeb sageli teeservas.

2
9

Mitte ainult Poolas. Mul üritas Tartu maanteel mingi vana Golfiront pilooti mängida. Läks mööda ja jäi ette töllerdama. Läksin mööda ja ta siis üritas midagi. Ei läinud 10 minutitki, kui nägin peeglist siitsupahvakat ja sinna teeäärde ta jäigi.

2
4

Eriti ei meeldi kiirteed ja ei meeldi ka ummikud. Autoreis on pigem rahulik kulgemine. Olen autoga peaaegu igal aastal Euroopasse sõitnud ja seda 20a. Aga alati ei õnnestu rahulikult sõita ja see jubedalt väsitab. Kellegiga võidusõitu pole harrastanud. Sellel reisil küll Saksas proovisin 210km/h, seal piiranguteta teelõike, oleks veelgi läinud aga kõrvalistuja tõmbas sireeni. Meil vist pannakse 210 eest juba vangi.

Trahvidest olen pääsenud...va kahel viimasel aastal Lätis. +10, 50 ja 70 alas.Saab näha, kuidas selle reisuga. Trahv tuleb umbes kuise viivitusega.

Kui teemasse, siis pole nendel Poola teedel viga midagi. Iga aastaga muutuvad teed korralikumaks. Ummikud ja piirangud jäävad, sellest pole pääsu.

PS. Tahaks tänada kõike siinseid automatkajaid! Kõik teed Euroopasse mööda maismaad, lähevad läbi Poola!

1
0
12
3
Lennupakkumised
Reisikaaslased