Praha puhkusereis

Tere, plaan minna suvel nädalaks Prahasse, mida soovitate teha, kuhu minna? Mida peaks kindlasti nägema/ tegema?

Õllekatesse peab minema!

7
0

Praha vana- ja kesklinnas jalutades on väga raske olulisematest vaatamisväärsustest mööda kõndida. Eriti kuna ka teisi turiste kes samu kohti läbikäivad on väga palju. Vanalinnas, sarnaselt Tallinnaga turismi tippaegadega, on turiste kindlasti rohkem kui kohalikke. Karli sillal eriti. Ja eks kohalikud ole ka juba aastakümneid vastavalt kohanenud - turistilt üritatakse ikka niipalju kätte saada kui võimalik, näiteks kohustust tippi jätta tuletatakse vanalinna söögikohtades üldjuhul hoolikalt meelde. Seda vaatamata sageli üsna nirule ja mitte alati just kõige paremale teenindusele.

Aga usun et väljaspool nö turistilõkse on ka autentsemat kohalikku elu võimalik nautida. Nagu ka Tallinna vanalinn pole kogu Tallinn ega Eesti. Aga siin kahjuks aidata ei oska, sest need mõned korrad kui olen Prahas käinud, siis vana ja kesklinnast pole eriti palju kaugemale saanud.

Siiski, vaatamata turistilõksuks olemisele on Praha vanalinn vähemalt korra elus siiski kindlasti külastamist väärt!

2
0

Hrad, Vyšehrad, kesklinna lähedased pargid (Petrini mägi)...

Aga sellest saab päeva-paariga küllalt. Ma olen seal käinud nii ise, lastega kui korduvalt komandeeringus. Tore ja armas linn, aga mitte metropol nagu London või Istanbul, kus jätkub tegemist kui tahes kauaks.

Nii et kui nädal, siis mina uuriks linnast välja saamise võimalusi. Tšehhi tundub olevat üleni meeldiv, nii looduse kui väikelinnade osas.

2
1

2-3 päevaga teed seal kesklinnas ja selle lähimas ümbruses asuvale ringi peale. Kui pooled päevad õllekas tiksuda, siis natuke kauem.

3
0

Praha loomaaed on samuti päris hea.

3
0

Siis oleks soovitada lihtsam, kui sa oleks välja toonud, millised on sinu huvid ja eelarve. Aga käisin 2022 suve lõpus samuti nädalajagu Prahas, võin lühidalt kirja panna, mis mulle kõige eredamalt meelde jäid, ja siis võid ise juurde küsida, kui midagi rohkem huvitab. Kui tahad, võin tasuta ära anda eestikeelse Praha mini-reisijuhi ja ingliskeelse Loneli Planety terve Tšehhi kohta.

Veetsime 3,5 päeva linnas ja 3 päeva kesklinnast väljas. Mind huvitab ajalugu ja erinevad arhitektuuristiilid, seega 3,5 päevaga linnas, igale poole ei jõudnud, kuhu minna tahtsin, ja peab kunagi tagasi minema.

1) Praha kindlusekompleks, seal olevad muuseumid, kirikud ja muud vaatamisväärsused, Karli sild, Raekoda (seest ka), kellamäng jne (need kõige-kõige kohustuslikumad asjad).

2) Võtsime ka mingi 3-tunnise giidiga linnatuuri, mis oli päris huvitav. Kirikud on ka osad seest päris huvitavad, aga muidugi mitte see, mis Itaalias või Prantsusmaal. Lihtsalt linnas jalutada annab ise juba korraliku elamuse.

3) Lisaks juudi kvartal, sünagoog-muuseumid, eriti vana juudi surnuaed. Laenutasin audiogiidi, mis rääkis tausta ja legende juurde, peaaegu terve päev läks ära.

4) Natuke kiiksuga asjadest - seksimasinate muuseum (ja selle allkorusel olev võimalus vaadata vanu erootikafilme) ja alkeemia baar, kus kokteilid suitsevad ja tuuakse katseklaasis lauale.

Üldiselt nii pika ajaga soovitan tõesti linnast väljapoole ka vaadata. Kesklinnast väljas käisime:
1) Loomaaed - suur, ilus, põnevad loomad, enamasti ka üsna okeides tingimustes (aga mitte kõik veel);

2) Karljsteni loss. Looduslikult ilusas kohas linna lähedal ja sinna saab sisse ka. Me käisime tuuriga, kus oli lossi mingitesse osadesse sissepääs, lisaks koobaste külastus ja väike peatus Velka Amerika kanjoni/karjääri juures. Aga saab ka autoga ja vähemalt Karljsteni ka ühistranspordiga;
3) Böömi Šveitsi rahvuspark (Bohemian Switzerland) - tegime pargis mitme atraktsiooni juures väikesed matkad. Väga soovitan, kui loodus teemaks on ja tahaks linnast välja saada vahepeal;

4) Kutna Hora kondikabel (bone church) ja hõbedamuuseum/kaevandus tundusid ka huvitavad, aga sinna ise ei jõudnud enam.

6
0

Linnale saab päris hea pilgu visata teisel pool jõge asuvatelt mägedelt/parkidest - Petrini mäge siin juba mainiti, kuid kui vähegi ringi tiirutada raatsite, siis leiate kaardilt ka Letna pargi (Letenske sady), kus asub mh. ka selline veider monstrum nagu Prague metronom, mille juurest saab häid vaateid linnale. Neis piirkondades liiguvad turistide hordide asemel pigem kohalikud, veedavad muidu mõnusalt aega, noored rulatavad ja kogu olemine on relax ja chill, keegi kuhugi ei torma, eriti südasuvel.

Kui nüüd kesklinnas midagi veel lisaks soovitada, siis otsige ehk üles võimalus teha linna peamistele vaatamisväärsustele tiir peale nö. historic hop-on-hop-off trammiga, selline on seal täiesti olemas (kutsutakse ka liin nr. 42-ks), lööge google´sse sisse ja vaadake kust saab peale hüpata (kaardid ja piletiinfo on kõik leitav).

2
0

Siin on palju häid soovitusi Prahas aja veetmiseks. Lisaks mõned ka omalt poolt, head vaated Karli sillale saab vahitornist, lisaks muuseum. Soovitaks ka laevatuuri Vltava jõel, variante palju, vastavalt ajale ja ka rahakotile. Me võtsime jalgsi öötuuri Praha vanalinnas, meeldis väga, oleneb kindlasti giidist ja ka seltskonnast, lõpetasime pooltega Vinyl baaris. Kui nüüd on küllalt saanud nendest muuseumidest ja kirikutest , võiks sukelduda ka mõneks õhtuks Praha ööellu. Kirev, tahtsime soovituste kohaselt minna Le Valmontisse, glamuurne, pikk järts , ei pääsenud löögile, Epic oli lahendus selleks õhtuks. Õllesaalid on kindlasti Praha ja Tšehhi kultuuri lahutamatu osa. Kel Prahast küllaga ja huvi õlle vastu suurem, siis C-Budejovices on Budweiser-Budvari muuseum jne. ka degustatsioon. Autoga umbes tund on Karlštejni kindlus, päevane trip, ilusad vaated, tuur kindluses, punkrid. Startisime Prahast 9 paiku ja tagasi olime õhtul 8paiku. Lihtsalt ajaline info. Böömi- Bohemia rahvuspargi, mis on piiriülene park, jätaks eraldi korraks. Mitte, et Tšehhi pool Saksa poolest kehvem oleks, lihtsalt kombona on ta võrratu. Oleme olnud 3 ööd ja 3 päeva ja üks ilusamaid Kesk- Euroopa rahvusparke aga see juba eraldi teema. Nüüd soovitaks linna, mis asub Prahast sellise Tallinn- Pärnu otsa kaugusel, nimelt Karlovy-Vary. Tasuks võtta majutus kasvõi üheks ööks mingisse spa- hotelli ja lihtsalt nautida. Ilus linn, spaad spaades kinni, nüüd jällegi õllesõprade lemmik (vist ainuke maailmas) , õlle-spa, ise ei käinud, oli täis, tuleb ette bronnida. Diana tower, tsikli muuseum , klaasi muuseum, tšehhide rahvusjoogi Becherovka muuseum jne. Seda siis, kui Prahast küll ja huvi ka teiste Tšehhi paikade vastu. Lihtsalt infoks, et kasutusel Tšehhi kroon, atem-e palju, tasub võtta sula, ikka läheb vaja, kaardiga makstes öelge teenendajale kroonid, mitte eurod , hoiate tiba kokku, ka tundub, et makstes kaardiga, jäetakse "tip" sulas. ( isikliku vaatluse tulemus). Edu!

3
0

Kunagi EÜE-s olles ehitasime Prahas kuu aega metroojaama ja muuhulgas käisime selle ajavältel läbi ka paljud õllekohad. Neid on seal palju, nii et kui hetkel tõesti ühtegi ei näe, tuleb astuda suvalises suunas kuni sada sammu ja leiad midagi kindlasti. Kuulsaim promoja nendele on Švejk. Temanimelisi joogikohti on linnas mitmeid ja eks Hašek paljudes käiski ja mõni neist oli talle lemmikum.

Esimeks kesklinnalähedal on üle Karli silla Kafka muuseumi vastas Malostranská pivnice, Cihelná 3. Kesklinnane ja veidi turistikas aga Švejki piltidega seintel.

U Kalicha ehk Karika kõrts, Na bojišti 12, peaks täiesti autentne Šveiki õllekoht olema.

On veel U Švejka, U Švejku ja selliseid, kus teda austatakse on veel ning kõik toredad.

Ja nüüd see kõige ägedam on U Fleku, Křemencova 11, Praha kuulus kõrts juba alates aastast 1499. Vanim ja parim, varsti 525 aastane! See kena restoran on töös olnud sellest ajast alates vahetpidamata ja vahel suletud vaid remondiks. Siin on olemas ka muuseum, ekskurss pruulikojas ja õhtuti kabareeprogramm.

See koht on nii populaarne, et vahel ulatub saba tänavale ja kui vähegi huvi, siis eelkõige selles soovitan ärakäia. See on rohkem, kui lihtsalt õllekas.

1
0

Käisin lastega Kafka haual. Inimesed olid toonud sinna armsaid nipsasjakesi. Lõpuks avastasime, et oleme surnuaias luku taga. Üle aia ei pidanud ronima hakkama, üks hooldusmees lasi meid välja.

Spordihuvilisena võiks käia mõnda jalkamängu vaatamas.

1
0

Prahas käisime kahe teismelisega eelmisel märtsil. Plaan mingi aeg terve perega uuesti minna. Olime 4 täis päeva ja jäi osa kohti käimata. Lennujaamast saab bussi ja metrooga kiiresti kesklinna. Pileti saab osta automaadist. Liiklus on üldse lihtne, trammid, bussid ja metrood sõidavad kogu aeg. Alla 15 aastased saavad tasuta sõita. Kui plaanis päeval rohkem sõita, saab osta päevapileti.

Kasulik on esimesel päeval võtta city tour, siis saab linnast juba kiire pildi ette. Meie võtsime tund bussiga ja tund laevaga. Täitsa tore oli. Vanalinnas saab raekoja torni, seal ilus vaade linnale. Lisaks on kindluse ümbrus väga ilus. Eiffeli torn ja peeglite maja asuvad mäe otsas, kuhu saab köisraudteega. Me ei suutnud peatust leida ja ronisime jalgsi. Peeglitest Kafka pea on lahe, Samuti käisime teletornis, kommunismimuuseumis ja rahvusmuuseumis, mis oli väga tore. Seal oli kogu loomariigi areng ja meeletult kivimeid.

John Lennoni seina juures sai ka käidud.

Loomaaeda tasub minna tööpäeval. Meil sattus kevade esimene ilus pühapäev ja bussid olid puupüsti täis ja peatusest peale ei võetud.

2
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased