Probleemides lennufirmad ja reisikorraldajad

Tegin selle teema, et kokku koondada kõik hoiatused nii reisi- kui lennufirmade suhtes, mille kohta on infot, et nendega pole just parimad lood. Loomulikult saab asju veidi põhjalikumalt kajastatud Trip.ee uudistes, aga püüaks ühte kohta saada info, mis firmadega võiks broneeringud olla ohus.

Viimane ohukoht pärast Thomas Cooki kokkuvarisemist on lennud peatanud Adria Airways.

Meid see vaevalt et puudutab, kuid Air Namibiaga Frankfurtist Windhoeki lendamiseks broneeringut pigem ei teeks. 

ehk oleks hea, kui lisada juurde ka mingi pädev link artiklist/uudisnupust, mis seda infot mingil määral kinnitaks? muidu äkki hakkab siia tulema suvaliste reisi/lennufirmade nimesid pettunud üksikisikutelt, kellel lihtsalt endal mingi halb kogemus olnud minevikus ja mis ei pruugi üldse tähendada, et kõnealune firma võib ootamatult tegevuse lõpetada.

Norwegianil hoitakse kätt pulsil. Mina ka, kuna just selle lennufirmaga kauglend veebruarisse ostetud. Märkusena olgu öeldud, et ennegi nendega lennanud ja üldmulje väga positiivne. Uued lennukid ja hea teenendus. Link on paraku soomekeelne.https://www.salkunrakentaja.fi/2019/09/thomas-cook-konkurssiin-norwegian-air-seuraava/ 

Norwegianiga hetkel otsest probleemi pole, sest kreeditorid nõustusid võlakirjade tagasimaksmise tähtaegu pikendama. Aga jah, Norwegian tuleb radaril hoida, sest nende seis pole ikka veel kiita. Kuigi, nad on oma ambitsioonid kõvasti koomale tõmmanud.

Noh, mõni lennufirma on juba kümme aastat pankroti äärel olnud, aga inimliku kavaluse ning jumaliku väega opereerib tänaseni. Jutt muidugi Alitaliast, mis vist juba 2017. aastast saadik formaalselt pankrotis, enne seda aga mitteformaalselt :-) mingis kasumis pole ta viimased 10 aastat ka muidugi olnud... rääkimata sellest et alates asutamisest 1946. aastal on Alitalia olnud kasumis vaid ühel aastal, 1998.a. https://en.m.wikipedia.org/wiki/Alitalia

henry777, kas sai vale link või millest selline järeldus?

Brasiilia Avianca on pankrotis. Ise ostsin kevadel mytrip kaudu lennupiletid SP-RIO ja suvel mytrip saatis teate, et Aviancal on raskusi ja lend ei toimugi. 

Indoneesia: Garudale kuuluv Sriwijaya Air ja selle tütarfirma NAM Air on peatanud piletimüügi ja tühistavad lende.

Kas julgete Thomas Cook'i gruppi kuuluva Condorile broneeringut teha? Thomas Cooki teema all oli põgusalt küll juttu, et Condor ise on kasumis ja lubab edasi lennata..

Condor on Saksamaalt lennates mõnede sihtkohtade puhul optimaalseim võimalus seni olnud 

Jah, julgeks Condorile broneeringu vähemalt talveks küll teha. Saksamaa föderaalvalitsus ja Hesse Liidumaa tagasid neile sildfinantseerimise ja näevad Condorit pikemalt lendamas. Laenu peab veel kinnitama EL. Ühesõnaga, hetkel Condor probleemne pole ja ostuhuvi on muuseas Wizz Airi omanikul.

Peruu siselendudel opereerinud Peruvian Airlines on tegevuse lõpetanud.

Minul Condoriga novembri alguses lend Maldiividele- tuli sealt juba kiri, et ärge muretsege, Condor lendab edasi. Saksamaa andis Condorile riigiabi ja isegi kui komisjon selle kunagi ebaseaduslikuks tunnistab, siis kohe hetkel midagi ei juhtu vist. Ma väga loodan :)

Üks vihje prognooskäibe väiksusele on siin -Turismiseadus§ 15. Tagatis (3) Tagatise olemasolu tõendatakse väljaspool Eestit osutatavate reisiteenuste korral kindlustuslepinguga või krediidiasutuse garantiiga. Väljaspool Eestit osutatavate reisiteenuste korral peab tagatis olema 1 protsent planeeritavast käibest, kuid mitte vähem kui 100 000 krooni.