Puhkamine Rumeenias

TerePlaanis minna juuli keskel Rumeenia. Kas mõistlikum võtta piletid Nordica kaudu ja seejärel otsida ise ööbimine booking.com vmt lehtedelt? või pigem mingi pakkumine. Läheme perega, sh 2 last, 1a ja 3a. Kuna soov ka delfinaariumi külastada, gondliga sõita, äkki oskate veel midagi soovitada? aitäh

1
23

Rumeenia on 5x suurem kui Eesti. Lisaks Musta mere äärsele on seal ka kõvasti tegemist sisemaal. Kas plaanis on ainult Constanta (kuhu siis lendab Nordica) või ka muud piirkonnad ?

2
1

Tere!Käige ära Rumeenia veinimekas Murfatlar. Kui aega tahtmist rohkem võtke auto (võib ka koos juhiga) ning sõitke pealinna suurt parlamendi hoonet vaatama ja miks mitte sõita läbi ka maailmas hästi tuntud mägitee Transfagarasan. Usun, et ei kahetse. Ööbimiskohtadega probleeme pole minul küll olnud. Ise oleme abikaasaga puhtalt oma käepeal reisijad nii, et paketi võlude kohta ei oska kaasa rääkida. Ise ma näiteks Constantas ei peatuks.  Mitte sellepärast, et halb aga lihtsalt suur ja rahvast palju.Head reisi!

1
0

Tervitus. Endal plaanis minna augustis. Piletid on ostetud (Nordica otselennud) ja ööbimised broneeritud läbi bookingu.  Plaanis Rumeenias ka viis päeva ringi tiirutada. Eelneva postitaja käest küsiks lisainfot "auto koos juhiga" kohta? Kus-mis-kuidas? Ning kas keegi saaks panna siia lingi gondli marsruudikaardile? Tänud ette. 

0
0

Tere!Vastuseks Mihklile.http://private-driver-romania.com/https://8rental.com/rent-car-minibus-driver-romaniahttp://www.eurocars.ro/en/rent-a-car-with-driverhttp://www.aliagrup.ro/en/rent_a_car/car_hire_luxury_Bucharest.aspKui on julgust võid ka lihtsalt kohalike juhtidega kaupa teha. Constanta ja Bukaresti juhtide kohta ei oska öelda aga mägedes e. siis Transfagarazani ja Transalpina peal on neil selline teenimise liik täiesti olemas. Ise olen küll oma autoga käinud aga lihtsalt tean, et on olemas.Head reisi!

0
0

Tere !Mihkel , gondel liigub Mamaias jalakäiate promenaadi kohal . Mõlemal pool meri , ühelpool rand . Ühe otsa pilet oli vist neli EURi . Aasta tagasi käidud .

0
0

Kasutan antud teemat ära - kas on keegi hiljuti käinud ja oskab kaasa rääkida olukorrast rannikul?

Olen hetkel bookinud ööbimise kolmeks ööks Mamaia piirkonnas. Kergelt muidugi sellised kuurortimekad tekitavad hirmu, samas tundub tõesti üks ilusama ranna ja ka huvitavaid tegevusi täis oleva regiooniga.

Samas, kas keegi soovitaks hoopis pigem mõnda muut kanti rannikul, või oli Mamaia meeldejääv?

Üllatav, et majutuste hinnad on võrdlemisi kallid seal, aga miskit ikka leidus. Minek on septembri algul.

Googeldanud olen küll, aga noh, oma rahva kogemus ikka teine lugu ja üsna vähe hetkel Rumeenia reisikogemuste kohta lugeda siin.

Rannikule suundube rongi või bussiga Bucharestist. Eelnevalt saab 5-6 päeva ringi tiirutatud Transilvaania piirkonnas.

0
0

Kunagi veetsin paar ööd Vama Veche's vahetult enne Bulgaaria piiri. Siuke hipilik linnake oli toona, polnud päris minu teema, aga mulle sõnaõigust ei antud :D

Hotellivalik ja nende kvaliteet oli parimal juhul keskpärane, rannabaare kus istuda see eest piisavalt. Hinnad olid sõbralikud. Rannas käis pidev vennastumine seltskondade vahel.

Sellest on nüüd mitu head aastat möödas, pole välistatud, et pilt on muutunud.

1
0

meie käisime autoga Rumeenias, väga ilus on, eriti vaimustavad olid külad. Rannamõnusid ei tea, me olime Transfagarasani piirkonnas. Sinna teele me kahjuks ei saanud, eks siis järgmine kord. Hotellivalik oli päris hea, meie küll nuriseda ei saa. Kui siis Sighisoara piirkonnas, aga sealgi olime keset linna ja keskaegses majas.

1
0

Olin Rumeenias tänavu juuni lõpus. Tagantjärele kahetsen otsust mõneks ööks Constantasse majutus võtta. Targem olnuks pealinnast teisele poole sõita. Kaalusime Constanta vanalinna ja Mamaia vahel. Otsustasime esimese kasuks ja leidsime täitsa viisaka hotelli Boulevardul Tomis nimelisel jalakäijate tänaval. Linn üldiselt head muljet ei jätnud. Kõige silmapaistvama arhitektuuriga kunagist kasiinot mere kaldal nad remondivad juba hulk aastaid ja fasaad on kaltsudega kaetud. Mamaial käisime ka. Kõik oli minu meelest kulunud ja iganenud. Turista paistis väga vähe liikuvat. Rannad praktiliselt inimtühjad. Ilm oli küll tol päeval pisut pilves ja isegi sadas. Üks atraktsioonidest Mamail, funikulöör ei töötanud. Merre ulatuvale sillale ka ei pääsenud, kuna see juba varisemisohtlik. Remontimise asemel nad lõhkusid esimese otsa ära, takistamaks peale minekut.

Koordinaadid: https://maps.app.goo.gl/kHYobav5S9epnWzF8

1
1

Vabandust, aga veidi teisel teemal - kas keegi on (eriti) viimastel aastatel ka Bukarestis käinud?

Kuna plaanin valgeid laike Euroopa kaardil tasapisu likvideerida, siis jäin mõtlema. Eks neid valgeid laike ehk käimata maid ja külastamata pealinnu on Euroopas veidi veel, aga Rumeenia on allesjäänuist nö suurim. St. kas seal on piisavalt vaadata/ teha nii 2-3 päeva jagu või jätta Bukarest/Rumeenia pigem kunagi tulevikuks, nö "laigu likvideerimise kiirvisiidiks"?

Minu mulje järgi tegu pealinnaga kus pole siitmailt ülemäära palju käidud ja tagasisidet ka (ükskõik kas positiivset või negatiivset) veidi napib.

0
0

Bukarestis on ÜKS turismi-atraktsioon, Ceausescu vana palee. See on sihuke jabur ehitis, et tasub ka seestpoolt üle vaadata. Midagi muud seal teha minu arust pole. Me käisime veel jalgrattaga sõitmas.

Süüa-juua sai ka väga hästi, lõunamaine tänavakultuur on tore. Kui muidu on võõras linnas alati rutt peal, et peaks nägema seda ja seda ja toda, siis Bukarestis on puhas chill - midagi teha pole, võtadki end sõpradega järgmisesse kohvikusse / õllekasse ja mõnuled.

Rumeenia väikelinnades Transilvaania piirkonnas olen käinud kahel korral. Sibiu, Brasov, erinevad -oarad. Need on olnud ülinummid. Soovitan sajaga. Piirkonna nimi on "Siebenbürger", "seitse linna" saksa keeles.

Kui loodus meeldib, siis sealsed mäed on täiesti super. Mudavulkaanid! Lõuna-Karpaatia kõrgemad tipud Moldoveanu ja Negoiu on kenasti ronitavad. Kui veel rohkem matkata tahata, siis tehke Fagarase mäestiku traavers Brasovist Turnu Rosuni, me käisime ja väga väga kena oli. Ja parasjagu raske.

4
0

Nagu tripp ütles, tasub palee kindlasti üle vaadata. Kui ma õigesti mäletan, siis kunagi vist Top Geari tegelased sõitsid autodega paleealustes katakombides.

Aga peale selle on Bukarestis veel hulk toredaid parke ja palju muuseume igale maitsele, samuti väike loomaaed.

Esimest korda käisin seal üle kümne aasta tagasi, viimane kord eelmise aasta kevadel. Tänavapilt on selle ajaga tohutult muutunud, kergest lõunamaisest hoolimatusest ja räpakusest on vähemalt kesklinnas saanud klanitud Euroopa pealinn. Millegipärast meeldis mulle algne variant rohkem.

Kõige rohkem on kahju, et kadunud on igal nurgal olnud kohviautomaadid, kust ühe lei eest sai hädaga joodavat kohvisarnast ollust.

2
0

Aitäh! Saan aru, et Bukarestis käia võib, aga ülemäära palju teha/näha samas pole. Muu Rumeenia (Transilvaania, Karpaadid huvitavam).

Ja kuna jutt neile teemadele veidi läks, siis uurin teadjamate/kogenenumate käest (sügavad vabandused taas ette, et teema pealkirjast veidi kõrvale kaldub :) et kui pealinnade osas oleks teil valida Bukaresti, Belgradi, Bratislava, Chisinau, Sarajevo ja Skopje vahel, siis millise valiku teeksite? Nii 2-3 päevaseks käiguks.

0
0

Bratislava ja Sarajevo, teised on sellised noh-jah. Skopje oli meie arvates eriti õudne,

2
1

Bratislavas pole käinud, seega oskaks valida Sarajevo.

0
1
1
23
Lennupakkumised
Reisikaaslased