Puhkus Vahemere äärde

Tervist! Oleks plaanis minna tüdrukuga kahekesi reisile kuskile Vahemere äärde. Peamiselt huvitab loodus, vaatamisväärsused ja ujumine/snorgeldamine. Kuna oleme suhteliselt noored mõlemad (21) ja reisinud väga pole varem, siis küsiks kuhu soovitaks minna? Olen palju head kuulnud Horvaatiast, kuid hetkel hakkas silma ka Mallorca. Teiseks, kas mõistlik oleks minna kohaliku juurde (airbnb) või võtta hotell/motell? Ja kas odavam oleks osta lennukipiletid ja majutus varem ära või loota viimase hetke lennukipiletitele ja osta majutus kallimalt? Kõik soovitused/reisi kogemuste jagamised on tere tulnud. Oman ka B-kategooria juhilubasid nüüd 1a ja võibolla võtta rendi roller, et liikuda vabamalt ringi?Aitäh

sa maini ka ära, et mis kuus tahate minna

0
0

Ma arvan ka, et oskab rohkem soovitada sihtkohti ja lennupileteid kui tead, millal minna tahaksid.

0
0

Hetkel pole küll otsest aega paika pannud, aga soe vesi oleks oluline kui tahaks snorgeldada. Niiet kõige loogilisem aeg oleks järgmisel suvel.

0
0

Soe vesi rõõmustab sind umbes mai algusest kuni septembri lõpuni. Piirkonniti veidi erinedes. Noore inimesena oled sa ilmselt mänginud arvutimänge ja valinud näiteks sobivat karakterit/sõidukit vms. Valikus on isendid võrdsed, kuid erinevate omaduste skaalad on jaotunud veidi erinevalt (kiirus, kiirendus, vastupidavus jne).Vahemerega on sama lugu. Kui konkreetset sihtkohta silme ees ei ole, soovitaksin ma järjestada enda jaoks ehk neli kategooriat:1) kulukus, 2) loodus ja kultuur ehk vaatamisväärsused 3) rannad ja last but not least 4) piduuuuuuu!Anna andeks, kui ma nüüd liiga stereotüüpselt lähenesin, aga usun, et kui need asjad järjestad ja ehk ka pisut kommenteerid, siis soovitatakse sulle paar ägedat kohta. Ja neist tulenevalt ka juba sooja vee täpsem määratlus, lennupiletite soovitused ja ka soovitused rendisõidukite suhtes. On üks asi kulgeda Malta liikluskeerises kõrvuti täiesti toimiva ühistranspordiga vs näiteks nautida loodust Sardiinias.

1
0

Vahemeres muidugi võimsaid koralle ei ole, aga suvel või septembris minnes on soe vesi garanteeritud. Näiteks nüüd septembris saab Ryanairiga otse Tallinnast soodsalt Maltale või Küprosele. Malta on väike saarestik, seal on palju ägedaid randu. Küpros on suurem ning looduse poolest huvitavam, kuid ringi liikumiseks oleks vaja rentida mingi sõiduvahend. Kuna sul juhiluba on alles nii uus, siis kahtlen, kas sulle renditakse midagi või mitte.Googelda ning vali sihtkoht välja :) Majutust saad otsida näiteks booking.com (üldiselt hotellid, hostelid) või airbnb (korterid) kaudu.

1
0

Mallorca saar on imekaunis, kus loodus on väga mitmekesine. Läänepoolset saareosa läbib Tramontana mäestik, kus saab matkata ja nautida kauneid vaateid ning idapoolsel saareosal on hästi palju liivarandu.  Snorkeldamiseks leidub palju lahesoppe kristallselgelt helesinise mereveega.  Parim aeg saart külastada on kevadel ja sügisel. Suvel on liiga palav, palju turiste ja hinnad on kõrged. Kevadel on merevesi jahedam aga sügisel on väga soe veel. Kui otsid rahulikumat elu, siis vaata majutust saare põhja osas (Alcudia, Puerto de Alcudia, Puerto de Pollensa), kui otsid pidu, siis vaata majutust saare lõuna osas (Arenal ja Magaluf). Kindlasti tasub külastada saare pealinna Palmat, vaadata katedraali ja jalutada vanalinnas. Samuti soovitan ära käia Draakoni koobastes Porto Cristos.Majutuseks soovitaks apartmendi stiilis hotelli, kus köök on sees. Restoranid on suhteliselt kallid aga toidupoe hinnad on praktiliselt samad, mis Eestis. Kui otsite midagi väga soodsat, siis tasub vaadata ka tube jagatud korteris. See on väga populaarne majutusviis saarel, eriti noorematele inimestele. Facebookis on erinevad grupid, kus tubasid kuulutatakse. (Mallorca appartments and rooms for rent, Rooms to rent in Palma de Mallorca). Sellisel juhul ärge ettemaksu eraisiku arvele mitte mingil juhul tehke, tegemist võib olla pettusega.Kindlasti tasuks rentida auto või motikas, et saart rohkem avastada. Enamus rendifirmad nõuavad sõidustaazi 2 aastat. Autorent on kõige odavam lennujaamast võttes ette broneerides. (Üks väga hea webileht on www.doyouspain.com, võttes full/full bensiini ja kindlustus nende lehelt). Samuti on jalgratta sport saarel väga hinnatud ja jalgrattaid saab rentida igal pool. 

2
0

Aitäh kõigile vastajatele. Tundub, et Mallorca oleks siis sobilik valik meile.@jaanusm, kulukus ja vaatamisväärsused oleksid kindlasti peamised jah, peod ei huvita - meeldib rohkem rahulik olemine.@Piretx, juhilubade kohalt olen uurinud ka ise ja tundub, et autot ilmselt rentida ei saaks, aga mopeedidel on tihti peale ainult nõudeks B või AM kategooria juhilubade olemasolu.@M M, suured tänud info eest, arvan et Mallorca jääbki meie sihtkohaks siis.

2
0

Tundub, et küsija sai sihtkoha valitud.@Piretx, väike märkus- suvel ei ole Vahemeres soe vesi igal pool garanteeritud, sest esineb samasugune upwellingu protsess (süvakerge) nagu meil Põhja-Eesti randades. Probleem just Costa del Sol-is ja läänetuulega (meil P-Eesti randades idatuul süüdlane). Vahe selles, et kui meil langes juuli lõpus-augusti alguses näiteks Stroomi rannas veetemperatuur +3-4 kraadini, siis C. de Sol-is +16-17 (olles näiteks paar päeva varem idatuulega +21-22).

1
0

Käisin see aasta mai esimene nädal Mallorcal ujuma küll ei jõudnud sest vesi oli heal juhul 15 kraadi kui mitte külmem, sest ühtegi inimest ma ka kuskil randades ujumas ei näinud :) Saar ise on ilus ja vaadata on ühteteist küll. Auto võtsin nädalaks sellisest firmast ette tellides https://rentacarvanrell.com/en/bookings-rentacar-majorca.html nädala rent oli 189.- eur mis oli siis täiskasko ja 0 omavastutusega. Autoks anti 2017a Opel Astra mille läbisoit oli kõigest 12000 km ja varustatud kõigi mugavustega (püsikiirusehoida, automaatse parkimise, kliima, rajahoidjate ja muuga) Puhatud sai Magaluf, mis on saare Mini Las vegas ehk saare peo kohtade tulipunkt.

1
0

Käinud Gran Canaria, Mallorca, Kreeta, Sunny Beach, Golden Sands (Bulgaaria)1. Gran Canaria- Rahulik saareke, palju matkamis ja looduses viibimise võimalusi, veepark, delfiinietendused/loomaaed. Peatusime Playa Del Ingles´i. Rand tuuline, kuid palaval ajal see pigem plussiks. Eks leidub ka tuulevaikseid soppe. Erilist ööelu jms. polnud. Sobib pigem inimesele kes tahab rahuliku puhkust, looduses viibida jms.2. Mallorca- Viibisime Palmanova/ Magaluf kandis. Rand mõnus puhas, aktiivne ööelu jms. Samas võimalik võtta auto ja muude piirkondadega tutvuda. Käisime mingil safaril, kaelkirjakud, sebrad jne. keda seal kohtasime. Samuti sai käidud koobastes, täitsa omapärane ja meeldiv. Veepark tasub külastamist, samuti olid delfiinishowd jne.Pigem soovitada inimesele kes tahab vaheldumisi aktiivset puhkust, ööelu, samas võimalik ka looduses viibida ja leiab kindlasti vaiksemaid kohti kus olla.3. Kreeta- saar suur ning tegemist jagub. Peatusime Chania-s, väga kena ja omapärane vanalinn, kena rannapromenaad, palju erinevaid toite ja maitsevad hästi. Palju kultuuri. Rand kristallselge veega ja puhas, seni üks vahemere lemmikumaid. Väga palju matkamis- ja loodusesviibimise võimalusi. Samuti veepargid jms. Minujaoks kõige mitmekesisem sihtkoht, kus kõik peaks endale leidma just selle sobiva puhkuseviisi. 4. Bulgaaria- Turisti piirkonnad pole odavad nagu võib mulje jääda, toidud turistikates kõige jamamad mis saanud. Proovitakse tüssata igal sammul. Sobilik kui tahad rannapuhkust ja niisama hotellis vedeleda/ pidu panna, rahakotile sõbralikum, aga kas see just reisi eesmärk. Sunny Beach nädalake olla okei ja ümbruskond. Suurt kultuuri jms. elamust ei saa.Golden Sands täiesti mõttetu koht minujaoks, midagi seal teha pole ja üsna väike kitsas piirkond. Viimane valik Bulgaaria, esimene Kreeta. Kuigi Kanaarid ei kuulu vahemere äärde oleks variant seegi, ilmad aastaläbi soojad. Talv seal nagu meil tavaline suvi selline 25 kraadi.

1
0

Tegelen igapäevaselt kohalikus turismiäris Mallorcal. Seega, kui sul tekkib veel küsimusi Mallorca kohta, siis anna aga teada! Juhul, kui leiad soodsad lennupiletid selle aasta oktoobriks, siis soovitan ka vaadata majutust hotellis Seaclub (https://www.seaclub.com). Broneerides otse nende lehelt, sisestades koodi  EST, saab soodustust 5-15%, olenevalt toa tüübist ja valitud pansionist. Pakkumine on jõus 09-26.10.18. (Sulgevad hotelli 27.10.18).

1
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased