Räägime kindlustusest!

Hei,

Reisin tihti ja vahest koos perega. Ning reisikindlustus pidevalt teemaks.
Siiani olen swedist ostnud eraldi kindlustuse, kuid...

Vaatan, et krediitkaartide kindlustused kuidagi oluliselt sootsamad...
Silmale on jäänud LHV kuldkaart kus on AIG kindlustus ja Swedi American Express GOLD.

Mõlemad tunduvad okeyd - LHV omal vist puudub pagasi vastutus aga muidu nad suht sarnased!?

Rääkige, kas olen ikka õiges suunas liikumas? Paremaid ideid?

SEB kuldkaardiga saab osta aastase kindlustuse, mis kehtib tervele perele, ~45€/aastas.

Swedbanki kuldkaartidega (ka mastercard) on reisikindlustus kohe kaasas, AGA tingimusel, et 75% ulatuses reisimaksumusest oled tasunud kas reisipiletite, reisipaketi või majutuse eest. See teeb asja veidi kipakaks, alati jääb kripeldama, kas ikka on need tingimused täidetud, et kindlustus kehtiks.. Oleks ikka s__t olukord küll, kui selgub, et vaid 70% reisi maksumusest on tingimustega kaetud... Seeega minu jaoks selline poolik toode. Samas inimesed kiidavad.

Nordea Gold krediitkaart pakub samuti kindlustust ja tervele perele, seda ilma nõmeda Swedi klauslita et 75% reisi maksumusest peab olema tasutud sama kaardiga. Kuidas Nordea poolt pakutav kindlustus toimib ei oska kommenteerida sest reaalselt ei ole õnneks vaja läinud. Küll läks paar aastat tagasi vaja Salva reisikindustust kui tagasilend päeva võrra edasi lükati. Asjaajamine Salva kindlustusega tundus liigagi lihtne, kõik kulutused maksti kinni ilma mingi probleemita ja seda nädala jooksul.

Enamuste pankade krediitkaartidega saadav aastane reisikindlustus kehtib iga reisi korral vaid 1 kuu alates Eestist lahkumisest. SEBi oma 3 kuud. Kuidas olete lahendanud olukorra, kui reis on pikem? Korra võtsin lisakuu netist Travelnomadist, aga tundus väga kallis.

American Express® Gold suht mõtetu pangakaardina aga kindlustus...

  1. Reisi ajaliseks piiranguks on kolm kuud...
  2. Ei pea maksma reisi pileteid ega asju sellega...
  3. LHV AIGi miinus on see, et reis peab olema ostetud selle kaardiga

Need pangakaardiga kindlustused esmapilgul ei tundu nii lahedad, kui kaks üleval mainitud...

Alates 01.09.2015 muutusid Swedbank GOLD krediitkaardi (tasuta reisikindlustus kogu perele, kuni 3-kuulistele reisidele) tingimused. Kaardi enesega ei pea midagi maksma ja kõik elementaarne on kindlustusega kaetud.

"Reisikulude tasumise hetkel peab teil olema kehtiv Gold krediitkaart.
Kui kulu ei ole võimalik konkreetselt määratleda, peate kindlustuskaitse jõustumiseks olema tasunud oma Swedbanki kaardiga või ülekandega oma isiklikult Swedbanki arvelduskontolt vähemalt 50% kõigist (majutuse ja transpordi) reisikuludest või 50% reisipaketi kulust."

kivirik - huvitav info. Mulle ütles Swedbanki kindlustuse spetsialists eda telefoni teel, et mul peab olema täidetud vähemasti 1 tingimus:

Kindlustuskaitse hakkab Teie ja Teie pereliikmete kohta kehtima juhul, kui tasute vähemalt 75% reisikuludest:
Swedbanki Visa/MasterCard määratud tagasimaksega Gold krediitkaardiga;
ülekandega Swedbanki internetipangast arvelduskontolt, mis on seotud Visa/MasterCard määratud tagasimaksega Gold krediitkaardiga;
eespool nimetatud arvelduskontodega seotud deebetkaardiga.

Maksekohustus on täidetud, kui olete tasunud nõutud viisil vähemalt ühe allpool toodud kulu eest:
mistahes tüüpi piletid sihtpunkti;
reisipaketi kulud;
kindlustusjuhtumieelsed majutuskulud;
kindlustusjuhtumieelsed kütusekulud;

Öelda võib paljutki. Inimesed on ekslikud, nii ka panga spetsialistid telefoni taga. Alates 01.09.2015 on nõutav 50%, mitte 75%. Võimalik, et netis on nii vanad kui uued tingimused korraga üleval.
Loe ise kui ei usu https://id.swedbank.ee/private/credit/creditcard/credit/allCards/goldRevolving - menüüst Reisikindlustus
Põhiline on see, et reisikulude tasumise hetkel (ka enne septembrit tasudes) peab olemas olema kehtiv krediitkaart ja reis toimuks pärast 1.septembrit, siis on nõutav 50%.

Kusjuures protsentidest rääkides - huvitav on see, et määratud tagasimaksega kaardil on see 75% ja vaba tagasimaksega kaardil 50%.

Ja eks inimeased ikka eksivad. Aga ma ei lähe reisile pimedas usus, et Swedbanki töötaja eksis ja ju mul ikka see kindlustus kehtib.

Hüvitatavate ravikulude summa on ka väga oluline, eriti just EU-st väljas,
alles oli juhtum meedias, kus 30 TEUR oli ainult alla poole summast.

Veel Swedi kaardi kindlustusest:
1.Telefoni teel öeldi, et kehtib ka siis, kui olete teinud ülekande eraisikule(näiteks üks isik tasub arved, teised tasuvad hiljem talle)

  1. Väike on lennuplaani muudatustest tekkivate kulude kate - 150 € euri kaardi kohta. Perega reisides selle raha eest palju ei saa. Meile lubati maksta Helsingi sõidu piletid(laevaga), kuna ei tahtnud loobuda Madeira reisist(pärast TAP-i Tallinna lendude lõpetamist) ja lasin ümber broneerida alguse Helsingist.

"Hüvitatavate ravikulude summa on ka väga oluline, eriti just EU-st väljas,
alles oli juhtum meedias, kus 30 TEUR oli ainult alla poole summast."
Inimesel oli reisikindlustus ilmselt puudu, 100k peaks tavaliselt ikka kate olema.

30 TEUR oli ainult alla poole summast

Kogu maailma aastane summaarne tervishoiukulu on umbes 6 TEUR.

30 tuh. eur siis täpsustuseks (TEUR lüh, tEUR lüh ⇒ tuhat eurot)
Ei sel kodanikul oli olemas 30 TEUR peale aga ravi oli 60 TEUR kandis,
raske ootamatu juhtum, lisaks veel eritransport tagasi koju.
Vaatasin praegu Swedpanga kaardikindlustust- 50 TEUR + transport 20 TEUR,
LHV AIG 80 ja transport 50,
SEB on kirjas jah 100 ja tranport 50.
Muid tingimusi pole võrrelnud.

kes tahab paari eurot kokku hoida ja teeb mingi 30k kindlustuse, on küll ise süüdi. Kukilt kaugelt vöi see raha juba eritransposdi peale kuluda. Tegelikult vöib USAs jne sellest 100k ka väheseks jääda kui mingi suurem önnetus juhtub ja kalleid operatsioone vaja.
Aga ega meil on siiani inimesi, kes Euroopas loodavad ravikindlustuse peale ja reisikindlustust ei sõlmi, pärast on hala taevani.

Minul on haigestumiste tõttu vaja läinud Salva ja Seesami kindlustuse abi. Kõik on olnud korrektne, kindlustused ostetud õigeagselt, vajalikud tõendid ja dokumendid olemas olnud ja kulud kindlustuste poolt kaetud.
Nüüd üle aasta olen kasutanud Danske panga poolt pakutavat kindlustust, neil koostöö IF kindlustusega. Reaalselt õnneks vaja pole veel läinud. Aga perele kokku aastane kindlustus on ikka soodne küll - 65 EUR ja ilma nõudeta, et peaks maksma kaardiga või mida iganes.

LHV kuldkaardiga kaasneva kindlustuse puhul tasub tähele panna, et tervisekindlustus ei kata "putuka- või puugihammustustest või -nõelamisest tingitud haigusi" ega vist ka "bakterite või viiruste põhjustatud põletikust tekitatud vigastusi". Neist viimane on välistatud õnnetusjuhtumikindlustuse kindlustusjuhtumite hulgast, aga võiks väita, et kuulub siiski haiguskindlustuse katte alla. Putukate ja puukide osas on välistus aga selge. Kuivõrd sellise piiranguga kindlustus konkreetselt plaanitava reisi valguses piisav on ja mida sellisest piirangust üldse arvata, jääb igaühe enda mõelda.

LHV erandi alla käib siis ju ka näiteks malaaria. Kui sind ägeda malaaria korral haiglasse viiakse, siis võimalik üsna pikk ravi jääb hiljem katmata. Lisaks malaariale on veel terve hulk põnevaid haigusi, mida erinevad putukad levitavad.

See maalariamõte käis ka mul kohe peast läbi. Samuti võivad teinekord lapsed olla väga tundlikud igasuguse isegi süütu mutuka hammustusele. Endal on ka kuldkaart võetud Swedist just reisikindlustuse pärast, peaks vanu ja uusi tingimusi lausa võrdlema. LHV-le tundub, et pakub kindlustust kuldkaardi puhul AIG.

AIG kindlustust ehk siis samu tingimusi, sh putukahammustustega seotud välistust pakub ka Nordea Gold kaardiga kaasas olev reisikindlustus. Sõltuvalt reisisihtkohast olengi eraldi kindlustuse juurde ostnud.