trip-krainetrip-ukraine-dark
Raha Taisse

Tere

Sõidame Taisse pooleks aastaks, kohapeal plaanime rentida korterit/maja(osa). Huvitaks ideed, kuidas kõige paremini organiseerida rahalist poolt. Kujutan ette, et majutuse eest tuleb maksta sularahas, kas siis võtta kohe poole aasta rendisumma sulas? Kohapeal kasutamiseks enamasti ka kulub sularaha, kas siis veel rohkem sularaha kaasa? Jah, saab küll automaatidest välja võtta, aga iga väljavõtmine on teenustasuga + panga % juures. Kas äkki kohalikus pangas avada konto (et mitte hoida suuri summasid madratsi all:)? Kui keeruline see on?

Majutuse eest üldjuhul tasumine sularahas, kui just mõnes uhkemas hotellis ei ole. Ise olen samuti sularaha kaasas kandnud ning olen ka omal nahal Tais tunda saanud mis tunne on suurest summast rahast varastamise tõttu ilma jääda.

Lahenduseks oleks ilma teenustasudeta pangakaart. Saksamaal pakub seda teenust nt DKB":https://www.dkb.de/index.html . Üritasin eelmisel aastal seda pangakaarti taodelda aga ei õnnestunud. Aga ka Eestisse on ka nüüd jõudnud "selline visa krediitkaart, millega välisriigis sularaha välja võttes teenustasu maksma ei pea. Samas kui krediit miinustesse läheb siis on kõrged intressid.

Soovitus oleks võtta kaasa mõistlikus koguses sularaha, et esimesed nädalad hakkama saada ning siis edaspidi sularaha ATM-ist.

Ega sulle sularaha ka ilma teenustasuta ei vahetata. Kui otse kirjas pole, siis kursi sisse arvutatakse see niikuinii.

Arvestades ka võimaliku varguse riski, ei tasu sularaha siit kaasa vedamine ennast tegelikult ära. Arvuta välja, palju sa poole aasta jooksul tegelikult pangale teenustasusid maksaksid ning ennustan, et see ei ole summa, mille pealt kokku hoida tasub.

Jah, on võimalik ka kohalikus pangas konto avada. Kui sinna siis korraga suurem ports üle kanda, siis teenustasud ei tapa.

Pangakontot ei ole Tais turistil lihtne avada, enamus panku saadab pikalt ja siit raha ülekanne maksab kokkuvõttes ca 20-30 euri. Tais olles maksab ATMist Eesti pankade kontodelt raha välja võtmine iga kord kohaliku panga teenustasu 150 bahti pluss Eesti pankade teenustasud pluss valuutakurss ehk kokku ca 4-5% summast. Tais kohapeal sularaha vahetamise kulud on ca 1% sest kursid on üldiselt head.

walker777, mis valemiga sa selle 4-5% saad? Olen viimased 10a ainult pangakaartidega opereerinud ja enne eurot oli üldjuhul sama ATMist välja võtta või siin raha vahetada ja kaasa tassida. Euro tulekuga asi väheke muutus, kuid kindlasti ei ole see 4-5%. Kuna rahavahetused tahavad ka elada, siis nende kurss on suht alati kehvem, kui pangavahetus kurss. Poole aasta rent on suht suur summa, nii et sellist mina padja alla panna ei riskiks. Nii et siuke 1-1,5% riskikindlustust maksta pole üldse halb.

Sularahakurss ei ole ülekandekursist Tais reeglina kehvem.

Enamus ATM-ides tuleb 4.3% kui võtta välja maksimumsumma 10.000.- bahti üle millest annavad korraga välja vaid vähesed aparaadid. Väiksema summa puhul tuleb protsent suurem.

andresk kirjutas aga ka Eestisse on ka nüüd jõudnud selline visa krediitkaart, millega välisriigis sularaha välja võttes teenustasu maksma ei pea.

Kui sa nüüd tähelepanelikumalt loed, siis on sinu kulu 5% ikka

Ma isiklikult arvan, et poole aasta rent tuleb ette maksta ja sel juhul ju padja alla polegi midagi panna enam :)

Meil oli kohalikus pangas arve. Kasikornbanka peetakse välismaalaste seas üldiselt kõige paremaks ja väga keeruline seal arve avamine olla ei tohiks. Saad automaadist igal ajal soovitud summa välja võtta, kuigi mingi väike teenustasu oli vist ikka.

Kui väikeste lastega reisite siis soovitan peasumasina olemasolule elamispinna rentimisel tähelepanu pöörata. Väikesed lapsed jõuavad rohkem riideid trööbata kui sa neid pesumajja jõuad vedada. Me mõtlesime veel kolmandal kuul, kas poleks mitte mõistlik pesumasin soetada, aga lasime siiski võiduka lõpuni ja lasime vähemalt paari pesumasina raha tuulde.

Kindlustus läks pere peale pikaks ajaks päris kulukaks aga ilma on ikka suht riskantne, meie jooksime põnnidega mitu korda arstide vahet, küll kõrvapõletiku ja algava bronhiidiga, kuigi lõppkokkuvõttes oleks vist isegi arsti arveid soodsam olnud maksta kui kindlustus ise maksis. Aga ikkagi. Ja vaadake selline kindlustus mille kaudu kõik hüvitised kiirelt kätte saab või millega oma raha kohapeal arveid tasudes alla ei pea panema.

Et lastel päris igav ei hakkaks ja et kogu aeg ei peaks ringi laskma, et neile jälle midagi uut ja huvitavat leida, panime meie oma põnnid kohalikku lasteaaeda...mis oli üks õigemaid otsuseid üldse.

Igatahes, ilusat reisi ja kõige hullem on see, et sellise logelemisega võib täitsa ära harjuda ja ümberlülitumine saab tagasitulles üpris vaevaline olema :)

1000V, kui sa nüüd tähelepanelikumalt loed siis on kulu 0% Mõistlikule inimesele on see päris hea variant.

Tavalise deebetkaardiga 2.5% + 1% konverteerimist + 150THB teenustasu tuleb küll sinna 4-5% kanti. 1000€ pealt on see 50€ ja 4000€ pealt 200€ tuulde. On mida säästa.

Sa Before loe ikka hinnakirja ka, enne kui sõna võtad. See on krediitkaart. sa võtad valuuta välja, ehk kasutad krediiti ja maksad kuutasu 5% kasutatud summalt. Millest sa aru ei saa?

Küsimus personaalselt BeforeSunsetile: Kui palju kaotab valuutavahetusega valuutavahetuspunktis sularaha vahetamisega 4000€-lt?

1000V, kuskohas on folkia lehel kirjas 5% jutt? Krediiti kasutades pead sa kulutatud summa järgmise kuu 15ks kuupäevaks tagasi kandma, kui ei kanna hakkab tiksuma intress. Kui maksad ÕIGEAEGSELT tagasi ei tule mingit lisakulu. Kui lepingus peenelt muid lisatingimusi ei ole, ma lugesin ainult esilehe teksti ja selle osa läbi.

punkel, pean tunnistama et ei mäleta enam mis kursiga Tais vahetati küll aga vahetasin Vietnamis omajagu eurosid dongideks ja seal erinesid parimad kursid 0.7-1% keskpanga ametlikust.

Võta hinnakiri lahti ja loe, tasuta lõunaid ei ole

Minimaalne osamakse kuus (kui kasutatud krediidi jääk on 5€ või vähem, kuulub tasumisele kogu arve summa) 5% kasutatud krediidist + intress ja tasud

Folkia kaardi puhul maksad ikka siis intressi,kui maksad krediidijääki tagasi osamaksetena, kui tasud kogu summa kohe iga kuu, siis ei ole ka intressitasu? Kaart peaks sobima ka nö tavakaardina kus kannad oma raha peale ning kasutad ainult oma raha kuni krediidilimiidini, sellisel juhul ei ole üldse tasusid. Kui nii kasutada, siis tekib küsimus mis kasu firma sellest saab, kuid nad vastasid, et loodavad et ehk kasutan ka kunagi nende raha.

Põhisissetulek pangakaartidest tuleb reeglina kaupmeestelt võetavatest tasudest - ostjatele võib teatud tingimustel lausa peale maksta.

Peab tõdema, et pole enne kuulnud sellisest firmast nagu Folkia. Samas tundub päris ahvatlev lisakaardina reisidel, kui krediiti ei kasuta. Kas sellisel juhul lisakulu 0?

Folkia on tegelikult sellise toreda SMS-laenu firma nagu Monetti-ga tihedas seoses. Ehk siis- tegelikult ongi tegemist sama firmaga. Eks igaüks ise teab, mida sellest järeldada ja kas soovib ennast selle firmaga siduda. Kaardi taotlemisel tahavad nad ka kindlasti viimase 6 kuu väljavõtet pangakontost.

Ei tahaks eriti siduda, aga kohalikke pankasid ei tahaks ka ülearu nuumata. Eks tuleb tagasimaksete kuupäevadel silma peal hoida ja mitte hiljaks jääda. Lisaks tasuta sularaha väljavõtule ei ole ka konverteerimise tasusid. Liiga ahvatlev.

Sularaha on ka riskantne kaasa vedada, kuigi Super Rich on teoreetiliselt kõige-kõige parem variant üldse.