Rahastamine

Kuidas leida sponsoreerijaid ümbermaailmareisi jaoks? Kõik ideed on oodatud, kuna ajurünnakul on kõik head ideed.

Olen samuti valmis võtma raha vastu, tulen ise järele, kuid raha olgu sorteeritud ja korralikes pakkides.

Pane kontonumber siia üles ja raha tuleb: piiks- piiks :D!

praktiline uurimistöö teemal: "Kas maakera on ikka ümmargune?". Uurimistöid ikka rahastatakse :)

Sellisel juhul tuleb Bangkok Hiltoni taolistes luxhotellides veeta rohkem, kui paar aastat. http://www.thaipro.com/thailand_00/264_micheal-cornell-bangkok-hilton.htm

Mind on alati huvitanud, kust tulevad inimesel debiilsed ideed. Et kuidas see debiilse idee tulemise protsess välja näeb, millised on sümptomid jne... Kas on valus ka?

Tahad sa sellest rääkida, BrianPimp (what a name, oh dear, oh dear)?

Sõltub kuidas kavatsed reisida. Kui õhupallil, kanuuga või ujudes, siis kindlasti midagi leiaks. Kui, aga, niisama mõnusalt matkates, lennates või kruiisides, siis...huvitav mille eest keegi sulle pappi peaks andma???

Miks mulle tundub, et see küsimus on inspiratsiooni saanud sellest uuest 3 aastasest mototripist ümber maailma? Ja muuseas ka nemad küsivad oma veebilehel rahalist toetust... et saaks mõnusalt edasi veereda. Mõni saab läbi blogi pulmakleidi raha ja rohkemgi, mõni ehk ümbermaailmareisi raha. Küsija suu pihta ei lööda?!

Küsija suu pihta tõesti ei lööda ja raha tõesti saab ka lihtsalt küsimise peale, häid inimesi on palju, kes lihtsalt niisama on nõus andma.

Tuleb osavalt reisi turundamine läbi mõelda. Kindlasti peaksid pidama blogi, mille kaudu saad sponsoritele pakkuda reklaampinda. Reisile tuleb leiutada mingi story, mis aitab sul seda meediale ning seeläbi sponsoritele maha müüa. Aju tuleb tööle panna :)

Etsike! See, et inimesed on nõus raha andma, ei tähenda seda, et seda võiks kuritarvitada. Eriti oma eralõbu ehk reisimise rahastamiseks. Kas meil elavad inimesed nii hästi, et ainukene kannatus on ainult reisimisvõimaluse puudumine? Või on meil ikkagi sadu rohkem rahavajavaid valdkondi? Alias! Su mõtted on õiged, aga põhilise unustad ära- see kes seda suudab, peab olema end aastate jooksul tõestanud. Fred Jüssi(kui ta tahaks) saaks sellise turunduse teha, teda usutakse, teda loetakse/vaadatakse. Aga suvaline tegelane, kelle huvi on ainult reisimine, ei suuda end müüa.

Kui vaadata asja nii, et inimesed lähevad teevad tiiru ümber maailma ja külastavad paljusid riike. Kas selle ettevõtmisega saaks kellelegi kasulik olla ja kui saab, siis kellele? Blogi pidamine ja reklaam pinna pakkumine on üks variant. Kas on äkki veel midagi?

Loomulikult aitaks asjale kaasa kuulus nimi - kui oled Fred Jüssi saad kirjutada iga nädal lehte lugusid, saata pilte, tagasi tulles avaldada raamatu.

Kui oled mitte keegi, on asi raske, kuid mitte võimatu. Vaja on luua reisile legend, mis aitaks mõnel firmal oma teenust/toodet müüa. Nii oleks näiteks mõni ameerika suurfirma sponsoreerima oma töötaja reisi, mille käigus viiakse firma lipp kõikidesse maailma pealinnadesse. Kindlustusfirma võib toetada su sõitu seepärast, et näidata, kui hea on nende poolt pakutud reisikindlustus. Sellised võimalused lähevad edasi, edasi, edasi ja edasi :)

Eestist on sponsorite leidmine sellisele reisile kindlasti väga raske, kuid mitte võimatu. Internetivõimaluste hea kasutamine aitaks raha korjata ka välismaalt - kõik sõltub ideest. Selle pead aga ise välja mõtlema:)

Mõtle ise - millega Sa saaksid kasulik olla. Kas arvad, et ärimehed või muidu metseenid jooksevad rahaga tormi ja lisaks veel pakuvad variante, millega Sa neile või ühiskonnale kasulik saaksid olla? Kui Sa oled nö mees tänavalt, siis on su šansid mõnele spondeerijale 0-lähedased kasulik olla. Sa pead tegema midagi täiesti uut, midagi täiesti kreisit, et tähelepanu võita. Ja alles seejärel võid hakata raha küsima. Avanssi ei anna Sulle keegi. See, et blogi hakkaksid pidama on tore. Kuid kas oled mõelnud, mis on see point, mis lugejaid Su blogi juurde tõmbab ja külastatavuse (loe reklaambännerite suure klikkide arvu) tagab? Soovitan soojalt - tee tööd, aja raha kokku ja 10-15 aasta pärast on Sul äkki niipalju sääste, et teed oma reisi ära - oma vahenditega.