Rahulik puhkus Tais Krabis

Tere!


Sooviks nõu oma reisiplaanile. Oleme minemas Taisse Krabisse jaanuari lõpp-veebruari algus kaheks nädalaks. Inimesi 5, sh 1,7-aastane laps. Keegi meist suur ööelu nautija ei ole, meile on tähtis ilusad rannad, mõnus lõõgastus, massaaži ja kohaliku toidu nautimine, rannas puhkamine ja mõned väikesed tripid ka. 

Mõtlesin, et esimese nädala oleks Krabil Railay poolsaarel. Seal pidavat kõige ilusam rand selles piirkonnas olema. Kas keegi on peatunud ka Railay East poolel? Saan aru, et läänepool on ilusam, aga sinna vist idapoolt pole ka palju jalutada?

Teise nädala mõtlesin peatuda Koh Lantal. Kas kellelgi on ööbimise osas soovitusi? 

Andke nõu, kas need kaks sihtkohta kahesse nädalasse oleks ok. Liiga palju ringi rännata ei taha, aga tervet aega ühes kohas vist ka ainult ei veedaks. Või hoopis kuskile kolmandasse kohta minna?

Tänud ette!


Need 2 kohta ja 2 nädalat on enamgi kui ok. Kaaluda võiks põigata phi-phile, kuna logistiliselt sobib nende kahe kohaga

Railay Eastil randa praktiliselt polegi, aga sealt saab minna Phranang Cave Beachile, kus on ilus rand ja kaljud. Railay Westilt on Eastile mõnisada meetrit.

Ma üle mõne päeva Krabile ei kulutaks, isegi mitte Railayle. Soovitan Lantat aga soojalt, väga mõnus ja Tai pärane keskkond on säilinud.

Väga mõnus ja "Tai-pärane" keskkond on alles ikka seal kus turiste pole, näiteks Myanmaris Dawei lähedal.

Olen Krabi kandis korduvalt käinud ning nii mitmeski kohas Taimaal veel.
Minu subjektiivse hinnangu kohaselt on see Taimaa ilusaima loodusega kant.Kui rääkida Railay East ja Railay West randadest,siis olen nõus eelkirjutajaga,et Railay East on olematu rand.Samas Railay West on aga väga ilus.Samuti on väga ilus lühikese jalutuskäigu kaugusel olev Phra Nang Cave rand.Olen alati mõelnud Railay ja Phra Nang-i randu külastades,et mida need inimesed,kes sealsetes hotellides peatuvad,õhtuti seal teevad-seal võib ju igavuse kätte ära surra.Mina ise olen peatunud
AoNangis,mis ongi tegelikult Krabi turismikeskus.Seal on kõik olemas-
korralikud hotellid,kauplused massaazisalongid restoranid jne.Mõned peavad AoNangi liiga turistikaks,aga minu arust just on see hea koht peatumiseks,kus on kõikvõimalik infrasruktuur olemas.AoNangis on ka rand,mis ei ole muidugi võrreldav Railay Westi ja Phra Nang Cave Beach-ga,aga on täiesti OK.Sealt samast rannast käivad edasi-tagasi nii Railay kui Phra Nang Cave Beach-ile hommikust õhtuni pikasabalised paattaksod.
Ootavad rannas,kui 8 inimest koos läheb sõiduks.Sõit kestab ca 10 minutit ja maksab edasi-tagasi ca 2,5 EUR-i/nägu.
Aga head otsustamist.

Meile meeldis  märtsis KOh Lanta.Selline rahulikum puhkuse koht.Rand liivane oli ka ilus,kuigi vees oli ka üksikuid kive.Kuna saar suht suur,siis pole turistide üleküllust.Eriti võrreldes Phiphi ga.Tegime ka ühe snorgeldamistripi Koh Rok ile.

Ma samasse kanti minemas peagi ja esialgne plaan on selline: 2 ööd Ao Nangis, edasi 3 ööd Koh Yao Noil, sealt edasi 3 ööd Phi Phi l ja 4 ööd Koh Lantal.  Internetist olen otsinud välja mis viisil kuhu saarele saab ja kõikide vahel peaks ka liiklus toimima. Mis te arvate kas on teostatav ja kuhu võiks rohkem aega pühendada ja vastupidi? 

Käisime seal 2 aastat tagasi,1nädal rahuliku puhkuse jaoks Railays on täiesti ok,me olime 4p ja tahtsime veel jääda.hotelli võtsime Railay eastil,sest oli valik suurem ja ka odavam ja igapäev jalutasime max 5-10min teise randa.kui tõesti hakkab igav võib 1 päev minna Ao Nangi või Krabi,kuid mitte vastupidi,enda meelest väga mõtetu elada Ao Nangis ja iga päev sõita Railay,see on tüütu väsidav ja lõppuks ka kallis,Ao nangi rand kole.Railayst võib ka võtta päevased tripid saartele+snork,igav ei hakka.

Eelistaksin samuti Koh Lantat Krabile. 

Minu arust paremad rannad ja rahulikum elu-olu.  Krabi on ikka väga turistikas. 

Meie käisime eelmine aasta, Phuket(Rawai), Phi Phi, Koh Lanta ja Krabi(Ao Nang) Olime kõikides kohtades 3 päeva ja meile täitsa sobis. Uurisin erinevatest kohtadest ja erinevatelt inimest kuhu minna ja mida teha. Üks kiitis Phuketit taevani, teine kirus :) Tegimegi ise siis tiiru ära. Koh Lantal peatusime http://papillon-kohlanta.com/index.html Rootslasest omanik oli väga abivalmis ja töötajad väga sõbralikud.

MinnuMannu- kuidas plaanid Koh Yai Yoi/Noi´lt Phi Phile minna

Bad Girl, ma googelasin ja tuvastasin mingisuguse praami, mis käib kord päevas. Tripadvisoris oli sellest juttu, kui ma ei eksi. Kõige hullem variant oleks ringiga läbi Ao Nangi, aga ehk saab ikka otse. :) 

Õige mõte, hotell üsna keskpärane aga hind 140. eur öö korvab selle. Vähemalt on uni hea.

Päikest.

Britkin kas saite 2 nädalat antud hotellis väga soodsa hinnaga? 

Olin Lantal jaanuaris, mulle meeldis väga. Kes veel ei tea, siis on kaks Lantat,- Lanta Yai ja Lanta Noi. Lanta Noil on enamus turismist. Läksime Krabist suure laevaga,  tagasi otsustasin tulla mini bussiga. Öeldi, et 2, 5 h ja olen tagasi Ao nangis, oma hotellis. Maksin vist 900 kahe peale, mina ja poja 6 a. Tegelik siis selline:  Lantalt hilines väljasõit 40 min. sealt sõitsin Lanta sadamessa, mis võttis peale minibussi ja ka kõik kohalikud tegelased, kust läks praam Krabile. Vabandust, krabi provints on suur, seega Krabi linna sõitsine umbes 1,2h. Krabis vahetati transporti ja pandi meid mingisse poollagunenud liinibussi, mis sõitis kõik kohad läbi.  Tegelik siis nii: sõitsime Lantalt välja kell 14.30 ja jõudsin oma hotelli Õhtul kell pool üheksa. Mitte seda, et meil igav oleks olnud, aega oli küll, aga kui keegi arvestab ajas ja kiiruses, siis see ei toimi. Parim , aga  kallim kiirpaat!

. Ära jäta kojusõitu arvestusega 2 h varem lennujaamas, sest ainult 2, 5 h võid seista järjekorras. See on fakt, oleksin viimsel korral maha jäänud, kui mind ei oleks koos lapsega ette lastud. Enam seda viga ei tee, lähen ikka veel varem.
 Lantale läksime lampi, kohe sadamast võtsime rolleri ja läksime pesa otsima. Tänavalt sisse astudes sain hotelli 1200.-  Läbi bronni maksis see hotell 3500.-. Järgmisel päeval leidsime Lantal omale maja 900.- ja olime seal lõpuni. Otsisin sõbrale, kes läks hiljem Lantale majutuse 750.- ja ta oli väga rahul. See polnud rannamajutus, aga ka tema oli rolluga liikumas.

Rändurile- Meie ostsime oma reisi Aurinko kaudu. Kellele soodne , kellele mugav. Ei ajanud väga hinda taga , oleme sellised mugavad puhkajad.

Lendame alati teise maailma otsa põhiliselt magama ja leboma. Matkajad me ei ole kuid alati vaatame midagi toredat. Plaan külastada mõningaid saari aga muidu lihtsalt süüa, juua ja tsillida. Ja muidugi kui bookingu kaudu võtta siis meie tellitud toa eest võib maksta ka 180 euri öö :)

Britkin.

Kummaline on see sinu suhtumine. Rändur küsib, kas saite selles hotellis kaks nädalat, väga soodsa hinnaga? Kui kirjutama hakkasid, siis mis see hind on?
Lähed Aurikomatkadega aga lingi paned üles Bookingust! Aurinko küll Bookingut ei kasuta. Mis puutub siia üldse Booking. com.
Kui vaadata sinu eelnevaid kirjutusi, siis väga magaja ka ei tundu olevat.

Miks peaks üldse Krabis või Phuketil puhkust veetma? 

Koledad turistikad mõlemad: 
1. Ülerahvastatud, maotu, steriilne, rahakotile orienteeritud keskkond.
2., Tuntud, kuid mitte kõige hingematvam loodus Tais.
3.Tahad üksildasest looduskaunist kohast pilti teha, siis pead tunnikese ootama, et kaasturisti kaalikas negatiivile ei jääks.
4. Võrreldes teiste regioonidega, ebasõbralik rahale orienteerunud  kohalik.
5. Kallis, vabandage väga, 180 euri eest saab Tais ikka väga eksklusiivse olemise. Peab kõvasti pea peale olema kukkunud aga eks meil kõigil on  erinev rahakott, oskused selle kasutamisel.
6.Tripelt maksmine  ei ole probleem, kui kihk on teistele näidata.
7. Isegi kui tahate niisama Tais mõnusat lebo, suvitamist, siis tehke: Koh Lipe, Koh Phangan, Koh Tao, Koh Chang, krt Põhja Tai, rakendage natukenegi fantaasiat, elamus saab olema topelt. Mitte summa ei tee reisi, vaid hea planeerimine. 
8. Krdi hea vein oli, mis sundis taolisi avaldusi tegema...
To sigala, kuidas sa Daweisse liikusid, BBK või Yangonist? Kus veel Myanmaris liikuisd?