Ranna+ linnapuhkus.

Tere jälle reisisellid!

Tegin eelmise postituse NIzza või Lissaboni vahel valides. Tagasiside tuli selline, mis pani nendes kohtades kahtlema, kuna rand pole nii hea või kaugel linnast.

Kuna reisini on veel aega (juuli viimane nädal), siis palun soovitage head sihtkohta, kus oleks nii hea rand kui ka mõnus linnapuhkus. Samas ka mitte tappev kuumus.

Pigem usaldan inimeste kogemusi, kui internetti.

Tänud ette! :)

1
2

Tel Aviv Iisrael. San Sebastian Hispaania. Sydney Austraalia. Pokhara Nepaal. Varna Bulgaaria.

Lissabon on Atlandi ookeani ääres ja see ookean ei soojene kunagi üles ehk merevesi on 15-17 kraadi nagu meil Eestis. Prantsuse Vahemere äär on totaalselt ülerahvastatud suvel, hinnad on laes.

5
2

Ateena ja ümbrus on tore, aga suvel päris soe (ei ütleks, et liiga kuum, kuid see oleneb inimesest). Ateenas saab linnas ringi tuuseldada ning paari tunni praamisõidu kaugusel on ilusad suurepäraste randadega väikesed saared (nt Poros). Porosel on ka tore, elu täis linnake, seega 3-4 päeva on tegevust küll. Horvaatias soovitaksin sama moodi linna mandril ning ilusaid randasid lähedal saarel. Nt Split ning lähedal asuv Visi saar. Dubrovnikus on häid randu koha peal ka, kuid linn on paras turismimagnet ning seal ei jaksanud isiklikult üle kahe päeva olla.

0
0

Mis laadi randu, linnu, maid sa silmas pead?

Kas sobiks näiteks Sperlonga või Tropea Itaalias?

Või Rio de Janeiro Brasiilias?

Komiža Viši saarel Horvaatias?

Clearwater või St Petersburg Floridas USA-s.

Puerto Lopez Ecuadoris.

Valletta Maltal.

3
0

Minu hääl läheks San Sebastian´ile Hispaanias.

2
0

Rio või Kaplinn.

EDIT: Juulis Kaplinn ilmselgelt liiga külm. Kui Euroopas, siis Cannes.

0
2

Arvestades viimaste aastate kogemust on juuli lõpp Lõuna ja Kessk Euroopas väga kuum. Pakuks Kreeta - linnade valik on vaba - Chaina, Hersoness, Rethimno - rannad on igal pool.

2
0

Suure Liguuria-fännina soovitan seda. Linnu on seal ligiduses mitmeid, aga on ka imekauneid vaateid ja randu. Rahvast on, aga leidub ka vaiksemaid paiku. Mina pole erilist närvilisust täheldanud.

0
0

Berliin ja Wannsee. Aga mererandadest eelpool nimetatud Sperlonga Rooma ja Napoli vahel.

2
1

Barcelona?

3
1

Puerto Lopez Ecuadoris ja rahvuspark lähedal on hea koht tõesti.

Suviseks ajaks soovitaks veel Issyk-Kuli järv Kõrgõstanis, sealt pole Biškek ka kaugel ning elamusi saab omajagu :)

3
0

Issõk-Kul on Biškekist siiski parajalt kaugel. Tartu ei asu ju ka mere ääres...

Aga tegelikult arvan et juuli lõpul on ka Eestis väga tore. Tallinn ju otse mere ääres ja sellist luksust et vahetult pealinnas on mererand kus kannatab ka ujumas käia Euroopas nii väga polegi. Kui nüüd mõtlema hakkan siis ainult Stockholm ja Helsinki kvalifitseeruvad, teatud määral ka Kopenhaagen. Mujal, sh isegi Riia, Ateena, Rooma, Amsterdam ujumisrannad ikkagi linnasüdamest eemal kuigi üldjuhul siiski mitte väga kaugel. Aga ikkagi, paras vahemaa ikkagi.

Ja kui soov Eestile vaheldust leida, siis Riia ja Jurmala on juulis samuti väga toredad kohad. Jurmala rand Euroopa mõistes kõigiti konkurentsivõimeline.

Juhul kui soov aga tingimata veidi kaugemale minna, siis toreda rannapuhkuse kombineerimine huvitava linnapuhkusega polegi sel ajal nii kerge. Ma ise kaaluks ehk Budapesti kuna seal saaks nii linna näha kui ka spades käia ja hinnatase meile samuti sobiv. Horvaatia oleks ka variant ehkki kujutan ette et siis on sealgi tugev ülerahvastus.

Muidu veel Poola (järved põhjas, Krakov), aga sellist kombinatsiooni nagu TA mainis leiaks vast ehk vaid Gdanskis/Sopotis. Ma ise seal samas käinud pole

4
0

Vahemere ääres on juuli-august tõesti paljude jaoks liiga palav. Alates Poolast on juulis terve Euroopa sisemaa päris soe. Põhja-Poolas Manzuuria järvede piirkond. Lisaks veel on Berliini ümbruse igas mõõdus järvesid lademes.

0
1

Mine New Yorki :) Brighton Beach on täiesti okei rand. Lisaks tuttav "Baltika" õlu.

Aga Euroopa... Vaatasin kaarti ja ei oska midagi pakkuda. Euroopa huvitavates linnades ei ole normaalset randa. Tahate nädal aega Barcelonetas päevitada või....? Juulikuu ja Vahemeri Lõuna-Euroopas - olen käinud, rohkem ei taha.

Kui aeg on kindel ehk juulikuu, siis ma läheks veidi põhja poole. Põhja-Poola, toosama Gdansk. Või mingid muud Läänemere rannad. Või Normandia. Madalmaad. Aga see ei ole soovitud "linna- ja rannapuhkus", vaid juba midagi muud.

Hanko Soomes on ka muide variant :)

Issõk-Kuli ääres olen ma olnud. Soovitan käia, huvitav kant on, väga ilusad mäed. Rannapuhkus seal... pigem ei. Vesi on seal ka suvel ootamatult külm. Lähim linn on Karakol, ei ole üleliia põnev, suuremat sorti kirgiisi kišlakk. (Alma-Ata on ka lähedal, aga seal on vahel mäed ja riigipiir).

Kui rahakott lubab ja aega on, siis maailm on suuri veekogusid täis. Bakuu ja Kaspia meri? Jaapan, Korea, USA põhjapoolsemad rannad (lõunas on juulikuu meile tapvalt palav), lõunapoolkera... :)

3
3

Valencia ja Alicante võiksid ka sobida.

2
0

Küpros- saab nii rannapuhkust ,kui linnade melu, autoga muidugi lihtsam.

Sopot/Gdansk siis peaks minema ka Hel ja Krynica Morska poolsaartele, head liivarannad, kuid Poola siseturism lokkab suvel samamoodi.

Tegelikult soovitaks veel Albaaniat, palju rannikuäärseid linnu ja randu, rahvast vähem kui Horvaatias ja hinnad tunduvamalt mõistlikumad.

1
1
1
2
Lennupakkumised
Reisikaaslased