trip-krainetrip-ukraine-dark
Rannapuhkus Vietnamis

Plaan aastavahetuseks Helsingi- Hong-Kong-Hanoi- Saigon tuur teha ja üks nädal lõpus rannapuhkust. Kas keegi oskab mõnda kuurorti soovitada lõuna Vietnamis?

Meie käisime selle aasta veebruaris ja veetsime oma rannapuhkuse Phan Thieti linna lähedal Mui Nes.. Meie jäime väga rahule.Ümbruses oli päris palju avastamist..Koht on suht tuuline, kuid sellise kuuma juures on see ainult plussiks.. Kuna see on üks lõunapoolsemaid kuurorte, siis ilm on seal alati parem :) Selline rahulik ja mõnus kohake..

Millises hotellis ööbisite Mui Nes? Plaan ka jaanuari alguses paar nädalat seal olla. Kas kohad peab ette broneerima?

Ma peatun jaanauris ka Phan Thiet`is ja hotell mere ääres Bon Bien Resort www.bonbienresort.com. Minek 16 jaanuar läbi Aurinkomatkadega.

Soovitan ka Mui Ne randu, kus öömaju leiab igale maitsele. Läksime plaaniga mõned päevad olla aga lõpuks olime palju pikemalt. Sinna on hea ja lihtne "open" bussidega kohale saada. Märtsi alguses midagi ette ei broneerinud aga resorti nime küll ei mäleta. Kogu rannaäär ainult resortidest koosnebki ja nii kilomeetrite pikkuselt. http://www.muinebeach.net/ ja http://wikitravel.org/en/Mui_Ne.

Ise ei käinud ajapuudusel aga Phu Quoc-i saar lõunas tundub ka väga mõnus paik rannapuhkuseks. http://wikitravel.org/en/Phu_Quoc

..julgen soovitada. 3-4 päeva sisustab ilusasti ära, meil jätkus nädalaks tegevust. Sobib kui ei soovi masse näha, eks ta ole nagu mõni Tai saar paarkümmend aastat tagasi, kus rahvast veel eriti ei käi. Samas on nii vilkamaid kui ka täiesti inimtühje randu. Ööelu otsijatel võib igavaks jääda. Annab hästi ühendada Mekongi deltas ringi vaatamisega st.et liigud mööda maad Saigonist saare juures, seejärel lendad lennukiga Saigoni tagasi.

Sellelt saarelt Saigoni lennupiletite saamine on raske. Peab paar nädalat ette broneerima.

Julgen soovitada Terracotta resorti. Me võtsime omaette majakese ja väga mõnus oli. Nii palju tahaks veel Mui Ne kohta öelda, et ei soovita seal pakutavat jeebimatka võtta. Kirjade järgi viivad kanjonit, liivadüüne ja mingit oja vaatama, kuid tegelikkuses oli kanjon mingi väga super mini Taevaskoda (ja suhteliselt räpane muidugi), liivadüünid olid jubedalt üle rahvastatud ja imeilus foto mida näidati, et kuhu meid viiakse, ei olnud kohe 100% seal tehtud. Seda oja me juba ei viitsinudki vaatama minna ausalt öeldes, sest eelnevas olime juba suht pettunud. Pigem soovitan kaluriküla vaatama minna ja sealset elu-olu. Väga lahedad on ümmargused kalapaadid. Ja kui surfaja ei ole, siis minu meelest Mui Nes üle paari-kolme päeva küll miskit eriti teha pole. Lihtsalt rannapuhkuseks on kindlasti siin juba mainitud Phu Quoci saar parem variant. Sinna ise kahjuks ei jõudnud.

Omal ajal käis Phu Quoc-ilt 4 lendu päevas ja sai vabalt aegu ümber muuta kui pilet oli ostetud. Mingit probleemi polnud. Võibolla on nüüd raskem kuigi kahtlen selles. Vedelesime www.beachclub-vietnam.com väga mõistliku hinnaga koht ja tore teenindus ka.

Yks suurematest kuurortlinnadest on Nha Trang. Seal on majutust igas hinnaklassis, alates bäkkerite kamorkadest löpetades viietäheliste resortidega. Nha Trangi suurim meriit on vist Miss Universe 2008 vöistlus :-P Linna plussiks kohalik elu, tundub, et turismimönud on ajapikku end sinna sisse ujutanud. Miinuseks organiseeritud turismigrupid (neid on siiski suht vähe) ja hullumeelne vietnami liiklus. Vietnami miljonitele mopeedidele ja paarile autole on ainult kaks reeglit ning mis tavaliselt ei kehti - on parempoolne liiklus ja söiduradu eraldab joon. Linnarand on suht puhas, saab rentida päikesetoole. Ranna miinuseks äkksygavus. Seepärast ei soovita lapsperedele. Samas rannalt leidub yks väga mönus beach club 'Lousiane', just selline, kui ameerika filmides - ilus taustamaastik (meri ja kookospalmid vöi ilusad hotellid), väga hea restoran ja kohalik öllepruul (paar päeva tagasi oli 3 oma ölut), bassein, ilusad tshikid ujumas, väga hea teenindus ja mis peamine - avatud igale möödakäijale. http://www.louisianebrewhouse.com.vn/ Nii nagu köikjal Vietnamis, kohalike ingliskeele oskus on äärmiselt nörk. Nha Trangist saab tänu vene turismile ja vene ekspattidele ka vastavakeelset teenindust, alates restodest löpetades tuuride ja sukeldustega. Linna ymbruses palju puutumatuid dyyne ja rahulikke rannasoppe. Nha Trangist kiviviske kaugusel on Vinpearli saar. Selle leidmine silmapiirilt on lihtne (suured hollivuudsed nimetähed paistavad kaugele) Sealt leidub ka lunapark. http://www.vinpearlland.com/en-US/Home/default.aspx Kui ei taha oma aega busside peale raisata, siis Nha Trangi pääseb Saigonist lennukiga.

Siit saidilt saab infot Mui Ne kohta www.LiveInMuine.com

Rannad Vietnamis

Tere,

kes käinud ja näinud ..

Millised on Vietnamis ilusamaid rannad ?

Turistidevaba puhkus Lõuna-Vietnamis, külaelu, odavad motellid, odavd söögid, otenson@newyorkemail.net http://www.facebook.com/groups/vuntau/ Võimalus näha mango, ananassi, banaani, plastikupuu, mangosteen istandusi.

Mulle meeldis kõige ohkem Phu Quocil, kõige privaatsemad rannad. Ööbisime Mai House's, super ilus koht! Soovitan soojalt, hind oli 70 usdi öö kahele ja selle saad omaette väikese väga romantilise bungalow. Lisaks veel privaatrand palmidega :) Aga sinna peab netist enne broneerima, sest Lääne Eurooplased on neil sagedased külalised. Omanik ise on prantslane.

Nha Trang's on suur rand, meie ajal sadas vihma ja seepärast õiget ettekujutust rannast ei saanud.

Plaan minna elus esimest korda iseseisvalt perega Vietnami.Plaan oleks peatuda kuskil vee ääres ja siis veidi matkata.Nüüd küsimus kui selline,et milline sihtkoht valida ja üldse oleks tänulik igasugu info eest.

Phu Quoc saar, aga kasutage pln tripi otsingut, rannapuhkusest Vietnamis jne on siin juba palju juttu olnud...

Soovitan osta ka vastava maa Lonely Planeti raamat. Põhimõtteliselt saab raamatust kõik info kätte

Marsruudiks võib eeskujuks võtta nt Germalo või mõne muu reisifirma marsruudi ja seda oma käe järgi siis mugandada

Phu Quoc kindlasti.. arenev piirkond, vähe turiste, Vietnami ilusaim rand.. saab nii rannapuhkust kui ka ringi seigelda ja suur pluss veel, ülisoodsad hinnad

Paluks infot,kui kaua Ho Chi Minhist sõidab buss Mui Nesse. Kas busse liigub päevas mitmeid? Kas üheks ööks tasub seda sõitu edasi tagasi ette võtta? Ülejäänud reisiplaan on paigas, üks öö ja kaks päeva lahtised.

päris tihe graafik bussidel: https://www.vietnambustickets.com/ho-chi-minh-city-saigon.aspx sõiduaja saad ise välja seal arvutada Mis mõttes Kas üheks ööks tasub seda sõitu edasi tagasi ette võtta? Ei saa hästi aru

Oleme ise sõitnud nii Ho Chi Minhist Mui Nesse magamisbussiga kui ka Mui Nest Ho Chi Minhi. Sõidu aeg nii öösel kui ka päeval 6 tundi. Mina üheks päevaks küll ei viitsiks seda pikka sõitu ette võtta. Bussid ei välju ega ka saabu õigeaegselt (vastavalt graafikule). On ka rongiga mineku võimalus.