Reis detsembris soojale maale:)

Tere!

Ma olen paar päeva netis ringi siblanud ja reise otsinud. Kuna esimene lennureis üldse,siis suht võhik alles:) Kuhu võiks reisida detsembris. Kus oleks soe,saaks ujuda ja head massaazi. Väga huvitavad Tai ja Dubai. Kuid natuke hirmutav on see,et seal nii palav. Minu arusaama järgi eriti kohti ei olegi jäänud kus võiks parajalt soe olla. Sõelale on jäänud Kanaari saared ja egiptus. Arusaamatu on ikka see,et mis ilm seal siis on. Tean,et piirkonniti võib ilm erineda. Kuid kuhu siis minna,et soe oleks:) Pea on päris sassis juba. Hädasti vajan teie abi:)

Aga ütle kõigepealt sobiv temperatuurivahemik.

  1. Millist kraadi ei tohi õhusoojus ületada? 20? 25? Kas 15 on juba piisavalt soe?

  2. Kui soe ei tohi merevesi olla? Kas 25 on palju? Kas 17-18 on piisav?

  3. Kui palju oled nõus massaaži eest maksma? Tais saad tunni 10 euroga, Dubais võib 100 eurost väheseks jääda. Kanaaridel on Euroopa hinnatase, Egiptus pole eriline massaažiriik, aga spaad ja tipphotellid pakuvad teenust,

Detsembris küll pole Dubais palav, normaalne ilm.

Pigem soovitaks Taid. Seal on inimesed juba hulga normaalsemad ja keegi ei käi sulle islamiusu reeglite järgimisega pinda. Egiptuses ja Dubais sa ei saa ennast tegelikult vabalt tunda sellepärast kunagi. Võid ju küll lühikeste pükstega käia, aga kõik vaatavad sind siis imelikult. Egiptuses sa saad nagunii ilmselt šoki, nähes, kuidas nad elavad seal. Igasugused probleemid on garanteeritud. Minule näiteks lendas viimati Kairos salapolitsei selga, kuna tegin linnas pilte. Nõuti kaamera enda kätte ja uuriti fotosid. Väideti, et ma olevat pildistanud strateegilisi objekte (raudteed vist) ja samuti neile ei meeldinud, et olin teinud pilte aukudest kõnniteel (no mingi reaalne 2m sügavune auk on juba 3 aastat kinniajamata keset kõnniteed, pildistasin seda), käskisid kõik ära kustutada. Kõik Egiptuses tehtud pildid. Hea, et olin tol korral alles teist päeva. Arvesta selliste ootamatute ebameeldivustega, nad on õel rahvas. Kui ikka veel kahtled, siis vaata Youtube`st videoid nende riikide kohta ja võrdle. Küll sa aru saad, kus parem on.

PS. Sa oled naisterahvas ka veel. Egiptuses ja Dubais pole sul üldse mingit elu.

Mina soovitaksin küll väga Dubaid. Täpselt paras temperatuur, väga puhas ja palju vaatamist. Tai ka väga mõnus, aga sinna pikk lend, kindlasti palju kuumem kui Dubais. Olen ka naisterahvas ja mina küll ennast Dubais halvasti ei tundnud. Praegusel ajal ikka Dubai väga läänelik ja ei vaadata midagi naisi imelikult, kui seelikute või lühikeste pükstega ringi käid. Ainuke suur pluss Tai kasuks on kindlasti see, et seal hinnad oluliselt soodsamad kui Dubais. Dubais on toidu hinnad võrdlemisi kallid, kui Tais saad kohalike turult toitu olematu raha eest.

Ei ole seal Egiptuses kah nii hull kui siin väidetakse!!! Igalpool on omad head ja vead.

Soojakraadid võiksid jääda alla 30 ja üle 20. Ja merevesi 20+ Pakub huvi ka Tenerife ja ikka veel Dubai:) Kuna tahaks ka ostlema minna( riided) siis kumb oleks parem. Dubai või Tenerife. Või hoopis miski kolmas:)

Kui ostlemine on oluline prioriteet, lisaks vee ja ilmastikutingimused, siis Florida sobib ka siia patta väga hästi. Sinna leiab tihti ka soodsaid pileteid. Aga sõit ise muidugi kestab kauem ja jetlag samuti..

Kui on esimene lennureis, siis Aasia-Ameerika jätaks kõrvale. See on siiski koos ümberistumisega ja pileti odavusest sõltuvalt 10-20 tundi üks ots. Parem lennata maksimaalselt Dubai-Kanaarid ja vaadata, kuidas 5-tunnine lennureis tundub.

Dubai ei ole detsembris palav, jääbki alla 30, samamoodi jaanuar. Vesi on ca 23 kraadi. Shopping festival toimub seal küll 26. detsember kuni 28. jaanuar, paljud rihivad selleks ajaks oma reisi. Tuleb küll arvestada, et Dubai on eksklusiivne ja väga kallis sihtkoht, kindlasti Eestist kallim, ja ka shopping festival annab pigem võimaluse omandada kalleid brändirõivaid ja luksuskaupu sutsu odavamalt. Viimati võrdlesin shopping festivalil elektroonika pakkumisi Telia, Elisa jne kliendihindadega ja Dubai super-hüper-special once-in-a-lifetime sale-hind oli kallim kui Telia tavahind. Üldine Dubai hinnatase on Eestist kallim nii toitude kui igasuguse shoppingu osas, ka kvaliteetsete hotellide hind algab (just algab) ca 100 eurost öö, keskmine öö hind on 150-200 eurot. Alla 100 euroga saab majutuse paneelmaja tüüpi kokkuklopsitud hotellihoones (mis pole loomulikult elamiskõlbmatu, vaid igati ok, aga mitte kuskilt otsast elamus). (Ehk siis võrdluseks - alla 100 euroga öö saab Dubais kvaliteedi, mis maksab Aasias 20-30 eurot, 100-150 eurone hotell võrdub Aasias ca 50-eurosega ehk hinnavahe on umbes kolmekordne).

Samas sobiks Dubai teise kultuurikeskkonnana (naisi pisut ahistav, kuid mitte tapvalt, turistidele on väga palju lubatud), annaks aimu tõelisest suurlinnast (tund aega taksoga ummikus istuda on seal püsimeelelahutus) ja mastaapidest, mida võib tulevastel reisidel Aasiasse kogeda.

Kanaaride puhul on kliimat siin arutatud http://trip.ee/search?q=gran

Ostukohana pole Kanaarid eriline odavparadiis, kuid hinnatase on siiski Eestist allpool.

tänan improved hea ülevaate eest - kui nii ongi, siis jääb Dubai külastamata. Kagu-Aasia vastu ei saa miski, nii odavuse, looduse- kui eksootika mõttes. IMHO

Kui rohkem rannapuhkus plaanis soovitan Gran Canaria lõunarannikut, aga kui rohkem melu ja loodust soovid siis Tenerife edelarannik. Mõlemas kohas sinu soovitud temperatuurid. Euroopa peale selle.

Pole see Dubai nii hull midagi. Vaatamisväärset on seal üksjagu palju. Esmakordselt lennureisiga läheks paketiga. Novatours, Aurinko ja Tez Tour teevad (ühe ja sama lennukiga) täiesti mõistliku hinnaga otsereise Tallinnast Dubaisse nii detsembris kui jaanuaris. Ei ole vaja mõelda ümberistumistele ega transfeeridele, kõik hinnas. Ise tuleb valida hotell kas keskusesse või randa, olenevalt millist puhkust ise soovid. Kohapeal saab tellida ringreise. AEÜ-s on kohalikke vaid käputäis. Suure massi elanikkonnast moodustab igasugune võõrtööjõud, enamus neist Pakistanist. Seega, suurtes ostukeskustes on hinnatase üsna sarnane meie omaga, kuid valik oluliselt suurem. Mingit suurt rannamelu sealt otsida ei tasu, rannad on pigem privaatsed, ka nö. rahvarannad. Bikiinides võid päevitada, topless pole soovitav. Võrreldes Kanaaridega on AÜE-s liivase põhjaga madal merevesi tunduvalt soojem ning alati ujutav, puuduvad ka ookeanile omased rapsivad lained. Igal juhul on Dubais soojem kui Kanaaridel. Ilm Dubais soe ja päikespaisteline kogu aeg. Gran Canaria soojemas osas Maspalomases on ilm nagu meil parematel suvepäevadel, pigem jahe.

Lennureis võib alguses hirmutav tunduda ju nii kaugele aga mina küll soovitan Floridat- on palju päikest ja vesi rannas 25-26C soe, õhutemperatuur on mõnus soe (ca 25-28C pluss veidi mõnusat jahutavat tuult, ilma hakkaks liiga palav), ei kujuta ette mida veel puhkuselt tahta? palmid, õieehtes puud, kilpkonnad kodutiigis... Esta taotlemine on superlihtne ja pole kallis, vist oli 14 euri. Üks asi meeles pidamiseks: kui vähegi rohkemat näha tahad kui lihtsalt hotelliesist randa, siis juhiload ja rendiauto on absoluutselt vajalikud, usas selline asi nagu kasutatav ühistransport euroopa mõistes... puudub. Täielikult.

Vantaa kaudu näiteks leiab aegajalt mõistliku hinnaga lennupakkumisi, pole kaugel ega hirmus :)

Ehk oli abiks :)

Nüüd on põhimõtteliselt kindel,et lähme Dubaisse. Läbi Frankfurdi. Natuke hirmutavad suured lennujaamad. Mis järjekorras ma midagi pean tegema:)

http://trip.ee/foorum/uldfoorum/esimest-korda-lennureisile

Dubais siis arvestada, et oleks kaasas piisavalt riideid, mis katavad keha kinni, aga samas pole päikese käes tapvalt palavad. Üldiselt on Dubai suvaliselt riietuvalt venelannasid täis ja turistipiirkondades on kõik lubatud (ka alkohol on kõigis hotellides, baarides jne vabalt saadaval), aga alati võib sattuda kohta, kus naisterahvas peab olema kinni kaetud (mitte nägu, aga käsivarred ja jalad - pähesidumiseks võib alati rätik kaasas olla).

Hea valik ! Praegu pole seal sugugi väga palav, õlasall või rätik võiks kindlasti kotis olla. Alati on hea austada kohalikke tavasid, kuid turistid riietuvad igaüks enda soovikohaselt ( kahjuks mõnikord mitte eriti sündsalt). Suurtes lennujaamades jälgige silte ja kõik sujub. Soovin toredat reisi ja häid elamusi !

improved, ära aja seda jama siin igas teemas, eks. Täpselt nii nagu riietud mujal, riietu ka Dubais. 90% inimestest on sissesõitnud ja kannavad oma riideid, mitte araabia ja islami kombe järgi. St. kohalikud töölised jne, turistidest rääkimata, kellest enamus ei ole Euroopast. Muidugi on sobiv kombekalt riietuda, kus vaja, sa ei lähe ju kodus ka x riietega igale poole.

Dubai. Kallis, igasuguste kultuuriliste piirangutega, seal ei ole ju üldse midagi teha peale ostlemise, mis on kallis??? Käia kusagil teha vaadata midagi ei ole, st kui on siis on mingid tehislõbustuspargid. Odavam majutus pole üldse Dubais vaid võib olla paarikümne km kaugusel mõnes naaberosariigis, kus võib juhtuda et alkoholi tarbimine on keelatud, mitte et väga peaks, aga mis puhkus see on kus lõuna kõrvale isegi veini või õlut ei saa tarbida?

Tai, lend on pikk ja kallis, riik on täis varjatud kuritegevust, esmakordsele välisreisile minejale ma ei tea kas ikka soovitaks sellist kohta. Hetkel minu arust kestab ka vihmaperiood, see on küll üleelatav, aga ikkagi. Omal käel ei liigu seal ka eriti ringi või ainult naiivikuna ehk.

Kanaarid - külm, kallis, igav.

Egiptus! Hetkel kursilanguse tõttu täpselt poole odavam kui harilikult - shoppaja paradiis! Lühike lend, omadega kohale, mugavad hotellid mis annavad Kanaaridele pikalt silmad ette, rikkalik toitlustus (vali hea hotell, pigem kallim kui odavam). Ei mingit tänavakuritegevust, kõnni ringi üksida öösel või päeval, mehe naise või androgüünina. Catcalls on Kanaaridel umbs samal tasemel - ka seal hüüavat ehitustöölised jms rahvas tänaval järele ja vilistavad jne, aga mis siis? Temperatuurid on just parajad, lausa jaanuaris ehk piiripealsed, aga palav kindlasti pole, selline Eesti tuulise päeva rannailm. Ja ei pea iga eurokopikat väga kinni hoidma, sest hinnad on tõesti ilusad, samas puhkuse kvaliteet pole sugugi halvem kui Kanaaridel vms. Kui hotellist ei välju siis ongi just nagu Dubai, lihtsalt et palju vabam olu. Ei ole Eesti uusrikkaid ümberringi (need on tõesti Dubais), kes iga suutäie osas üksteiselt mõõtu võtavad.

Dubai on ju kena ja kuldne küll, aga esiteks tõesti meeletult kallis, ta on hea koht miljonäridele ehk. Teiseks mulle nt araablaste kultuur käib vastu lihtsalt igatepidi, ma ei suuda vaadata neid nende naisi jne jne. Egipus on ikkagi Egiptus ja osa küll kattub aga osa on hoopis midagi muud. Tegelik egiptus ja egiptlane on ikka midagi muud ja siiski kultuurrahvas. Meile siin araablased on umbes nagu Eestis soomlased või venelased - käivad joomas ja laaberdamas, mida nad kodus teha ei saa. Egiptlane on ka hästi sõbralik rahvas, mida ma araabide kohta ei ütleks, kellel on suhteliselt jõmmilikud maneerid. Salateenistus on salateenistus, neil on omad üleseanded ja töö teeb iseloomu, midagi pole parata.

See on poliitiliselt ebakorrektne avameelne hinnang :)

Kui omal käel, siis soovitaks tulla Turkish Airlinesiga Sharmi, kus on marginaalselt soojem kui Hurghadas, eriti kui valida hotelliks Reef Oases Senses Resort, ms on sellise tasku moodi kaljudega ümbrtsetud ranna ääres, ja ka muude omaduste poolest peaks vastama igasugutele nõudmistele, askoht on ka hea et pääseb ringi kõndima ja taksot kasutama ei pea Turkishi on EL lennufirmadega võrreldes igati viisakas ja mugav teenindus, täiesti kohutavat Frankfurti lennujaama ei pea läbima, Istanbul on palju mõnusam ja kõik toimib väga hästi, lihtsalt ei ole seda kohutavat bürokraatiat Kui kauem peab ootama, siis vist u 15 eur maksavad VIP salongid, kus on pehmemad istmed, suupisted jms mugavused.

Võib ka omadega lennata, sel juhul Hurghadasse ja võtta linnast mõni kaugem, silmajärgi ilus suur hotell nt Sahl Hasheesh või Makadi Bay nimelistes kohtades (u 20+30 km linnast väljas Nautida päikest, merd, massaazhe jms... :) Poodlema mitte turule vaid kaubamajadesse, ka eestlane ei käi ju Balti jaama turul kogu aeg kõike ostmas vaid ikka kaubamajades, ja nii ka ontlik egiptlane. Siis ei puutu ka selle tänavakõntsaga nii palju kokku, mida leidub küll igal pool maailmas.

Ehk lisaks siia siis ka Turkishi hinnanäited Sharmi. Detsembris. Kui hinna esimene number algusega Tallinnast on väiksem kui 7, siis tõesti, müts maha.

:D no näe kui populaarne sihtkoht! paraku jah... lende on ikka veel liiga vähe ja kõik on täis! ja jõulud aaastavahetus on nagunii kallim igal pool