Reis läbi Poola Taani Legolandi

Tuli mõte minna augusti keskel, autoga, läbi Poola Taani Legolandi.

Esimesel päeval sõidaks Poolani, Gdanski, see on umbes 1100km. Seal veedaks kaks päeva, vaataks ringi, leotaks varbaid.

Neljandal päeval sõita otse Legolandi (umbes 1000km).Taanis on plaan veeta kolm päeva.

Tagasitulekuks on plaanitud kaks päeva. Kokku kestaks reis üheksa päeva. Tagasi tuleks samuti läbi Poola.

Küsimus on, kas on mõistlikum võtta kaasa telk, minna haagiselamuga või vaadata majutusi kohapeal?

Kui telgi või haagisega, siis kus soovitate ööbida?

Palun jagage mõtteid, kuhu minna ja mida vaadata Poolas (Gdanski ümbruses) ja Taanis (üks päev on planeeritud Legolandis, tahaks veel minna Kopenhaagenisse). Lapsed on piisavalt suured (11a. ja 17a.)

Kumb Legoland on parem, kas Saksamaa või Taani oma?

Samuti ootan teisi soovitusi reisi osas. Plaan ei ole kivisse raiutud, ainus kindel asi on, et reisi pikkus ei ole üle üheksa päeva.Legolandi osas ei oska kaasa rääkida, aga tulime just eile Gdanskist, läksime eelmisel nädalal (Tallinnast) 14 tundi ja eilne sõiduaeg oli sama.
Pea pool sellest läks Poola, kus oli teedel remont remondi otsa ja liiklus väga vaevaline. Minnes valisime lühema, Kaliningradi piiriäärse tee, mis oli põhimõtteliselt külavahetee traktorite ja kombainidega, keskmise kiirusega 60 km/h. Tulles otsustasime 100km pikema, kiirtee kasuks, mis oli 60 km ulatuses remondis ja sinna läks üle tunni. Ehk siis sellega võiksite arvestada, et isegi paari metsapeatusega (pikemaid peatusi ei teinud) on min sõiduaeg Tln-Gdansk 13-14 tundi.
Gdansk iseenesest ületas kõik ootused - kaunis vanalinn, puhas, ilus, rahulik. Põhipeatus oli meil Sopotis - samuti superkoht, megasoe merevesi, ilus puhas rand, odav söök-jook, meeldiv ja sõbralik teenindus. Olime seal 3 päeva, aga oleks meelsasti jäänud nädalaks. :)
Sopotis oli mere ääres kämpinguid küll ja telke/karavane hulgi. Rahulik piirkond, mingeid tüütuid nännipakkujaid/kerjusi jmt ei märganud.

Soovitan lennukiga minna, tuleb odavam.

Legolandid samad, Taani aga palju kallim. Minge parem Heideparki.

Olen Legolandist läbi Poola tagasi tulnud. Mina ei näinud telkimisel mõtet, otsisime kämpingu kahe magamistoaga, maksis vist 30-40 eurot umbes. Taanis jättis meile väga hea mulje Moens Klint, soovitan soojalt. Aga pealinn on neil ka muidugi armas.

Reisiplaani pidades näitas maps jah, et teetööd on nii Poolas kui Saksamaal. Ise arvestasin sõiduks max 12 tundi, nüüd pean natuke väljasõitu või ööbimist ümber mängima.

„Ninn“ vastusest saan aru, et vahet ei ole kas minna kiirteed pidi või Gdanski kaudu, ajakulu sõidule sama. Seega „Ninn“ positiivse hinnangu ja sarnase ajakulu tõttu otsustatud, et Gdansk jääb esimeseks peatuspunktiks, eks tagasi tuleme Varssavi kaudu.

Ainus broneering, mille ma kogu sõidu ajaks tegin, on Billundis 22.08. õhtuks ja selle tühistamine on tasuline. Seega jääb Taani Legoland. Hinnavahet Saksamaaga ma nägin, aga  Legolandide võrdlus endal ei õnnestunud ja nii ma tegingi bronni ette ära.

Mõtlesin ise ka korraks Moens Klintile. Seal lähedal tundub olevat huvitav loodusloomuuseum (GeoCenter).  Kas selles nurgas oleks veel midagi huvitavat vaadata?

Algselt oli plaanis Saksamaa lihtsalt läbisõiduna Taani, aga uurin mida Heidepark sisaldab, samuti soovitati mulle Europa-Parki Saksamaal. Meil on see viga, et ei poisid, ega mees ei ole lõbustusparkide/tivolite äkilisematele atraktsioonidele minejad.

Tänan kaasa mõtlemast ja valmis uuteks ideedeks!

Enne Gdanskit 60 km. on Malborki linnus, mis on suurim telliskiviehitis. Meil sai käidud Gdanskist lääne pool düünides, Gdynias, päris kenad vaadata ja ka ujumas käia. Kopenhagenis Frederiksberg Have, Cristinaborgi palee, siin asub Taani parlament, peaministri residents, kuninganna vastuvõtusaal, kabel ja hobusetall jne. Ülikooli botaanikaaed. Eks Kopenhagenis on igale maitsele midagi.

Aitäh huvitavate soovituste eest!