Reis Mehhikkosse

Sooviksin minna Cancuni aga ei julge osta lennupiletit kuna ma pole ikka veel arusaanud, et kui vahepeatus on kusagil Ameerikas, kas siis on vaja olla vaktsineeritud? Oskab keegi öelda..

Saab lennata ka ilma USAs ümber istumata, nt Eurowingsiga üle Frankfurdi või siis Amsterdami või Pariisi kaudu. Aga kui ümberistumine USAs, siis jah, vajalik riiki sisenemine, ESTA reisiluba ja vaktsineeritus.

1
0

Ok. Tänud.

0
0

Tere

Endal ka minek Jaanuar Tallinn -Istanbul -Cancun ja sealt edasi Tulum ,kuna Cancunis käidud.Asi hästi lihtne ja pole ka süsti jõudnud teha,ega keegi ei nõua ka.

1
0

Oled ostnud juba pileti? Mis hinnaga said ja kust kaudu? Pean vist vaatama ikka Tallinn- Cancun kuna kui Helsingist algab reis, siis kõik ok hinnaga on läbi Dallase või mingi muu ameerika...

0
0

TUI Sweden lehelt Arlanda-Cancun 19 nov -3 dets 368 eur. 6-20 jaanuar 690 eur.

0
0

Praeguseks on ilmselt paljudel vaktsineerimistõendid aegunud. Vm lehelt suunatud usa detailsema sisenemisinfo lehel öeldakse et booster dose is not needed. Samas see euroliidu qr kood annab ju kohe teada et tõend ei kehti kui aegunud.. kas praktikas üldse kontrollitakse seda praegu?

1
1

Lennuki peale minnes usa d läbides kontrollitakse vaktsineeritust. Ka tagasitulles. Nn tõendi kehtivus või mitte kehtivus ei oma tähtsust.

1
0

Saan ma õigesti aru, et kui soovin mehhikosse lennata ning ümberistumised on dallases või torontos - on mul vaja vaksineeritust tõendavat dokumenti? Kui lendan läbi saksamaa, siis ei ole vaja? Kui minek on läbi saksamaa ja tulek läbi toronto, siis tagasi ei saa kui tõendit näidata pole?

0
0

Kopeerin siia Vatse vastuse vaktsineerimise tõendi kehtivuse/QR koodi kohta. Ta vastas ühe teise teema all väga arusaadavalt. Olgu kiidetud Trip reisifoorum, on kellega oma muret jagada ning asjalikke vastuseid saada, kui vahel enda mõte ka kinni jookseb!

"Vastan vaid tõendi kehtivuse kohta. See 270 päeva on kahe süstiga piirang EL-is. Mujal on omad reeglid. Sarnane reegel, et kaks süsti kehtivad hetkel igavesti kehtib ka näiteks USA-s. QR-kood ise ei muutu kuidagi kehtetuks. Selle koodiga näeb peale vastava programmiga skännimist lihtsalt sama infot, mis on paberil ja saab kontrollida, et paber vastab tõele ja pole ise kokku kopeeritud. Paberil ja peale skännimist on ekraanil näha, et isik see ja see on saanud 2 süsti ja on vaktsineeritud alates sellest kuupäevast."

2
0

@Jürgen123

Jah, saad asjast õigesti aru. Kui oled vaktsineerimata, saad Mehhikosse ning sealt tagasi lennata ainult läbi selliste riikide, mis lubavad transiiti vaktsineerimata reisijatele. Sinu toodud näide lõppeb sellega (juhul, kui Kanadas vaktsineerimisnõue transiitreisijatele kehtib), et Torontosse suunduvale lennule lihtsalt ei lasta, kogu tagasisõit tühistatakse, ning sellest hetkest on see sinu probleem, mida edasi teha- kas jääda edasi Mehhikosse, kuni viisa kehtivuse lõppemine sunnib liigutama, või osta kohe uued piletid kojusõiduks läbi riikide, mis lubavad transiiti ilma vaktsineerimistõendita.

1
1

@Jochen

Aitäh viisaka vastuse eest ja tänan tähelepanu pööramast.

Hetke seisuga tundub, et torontol ei ole covidiga seotuid piiranuguid peale 1.okt 22

https://travel.gc.ca/travel-covid

1
0

Mehhikosse minnes on hetkel vaktsineeritusega seotud piirangud Eesti kodanikele vaid USA kaudu minnes. ELi riigid, samuti Kanada selliseid piiranguid ei rakenda.

Kui olla paindlik, siis võib ka nende riikide kaudu ning suhteliselt normaalse lennuaja ja hindadega lende leida. Nt Riia-Cancun, 16.-29.01.2023, minek üle Frankfurdi, tulek üle Montreali ja Frankfurdi, hind 705€: https://www.google.com/travel/flights/s/p7qLfKrqugafdZwL9

0
0

Euroopast saab otselendudega st. ilma USA-t külastamata ka näiteks Portugalist. TAP Portugal aeg-ajalt teeb sinnapoole häid hindu. Endal kogemus 2 a tagasi, kui jaanuaris müüsid eri Euroopa linnadest jätkulendudega u. 300-400 euroga turstiklassi ja u. 1000 euroga edasi-tagasi äriklassi. Oli päris mugav lennata (kuigi neil aegadel taheti Portugali jaoks Covid teste saada mõlemas suunas).

Hetkel vaatan, et Lissabonist edasi-tagasi laupäeviti alates 700eur turistiklass jaanuaris.

EDIT: Kommentaari kirjutades ilmus Tripi lennupakkumistesse ka Stockholmist edasi-tagasi otselennud tsarteriga alates 410 eur.

0
0

Selle aasta veebruaris käisime Iberiaga Madridist otse Mehhikosse. Elame Prantsusmaal, nii et ostsime Voloteaga Nizza-Madridi lennu eraldi juurde.

0
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased