Reisi kindlustamisest võhikule

Tere!

Kui ma soovin kindlustada oma perekondlikku autoreisi selle vastu, et laps haigestub ja kogu perekond ei saa seetõttu reisile minna, siis esimene mõte on kindlustuse sõlmimise ankeedis lisada kõigi pereliikmete andmed ning sõlmida kindlustusleping just sel viisil.

Kuid tegelikult annab kindlustusettevõte tingimustes üsnagi selgelt teada, et kui ma ei saa pereliikme haigestumise tõttu minna, siis kindlustus selle hüvitab. Minu küsimus - kas minu reis on täies ulatuses kindlustatud, kui ma kindlustan vaid iseennast? Minu laps on minu reisikaaslane ning tema haigestumise tõttu reisi mitteminemine langeks justkui kindlustusjuhtumi kriteeriumide alla.

Kaks Eesti kindlustusettevõtjat ei oskanud sellele küsimusele vastata oma telefoniklienditeeninduses. Sellise teemapüstituse peale läksid teenindajad korralikult lukku ning vastused olid üldistatuna stiilis "ei noh, miks te peaksite nii tegema, makske ikka kõigi pereliikmete eest".

0
3

Kas mõne panga kuldkaarti ei annaks taotleda? Sellega kogu pere kindlustatud

1
2

No see on küll kindlustamine uuel tasemel:)

Enamik inimesi ei kasuta seda, järelikult ei toimi teatud nüantsidest lähtuvalt. Muidu teeks seda ju kõik-elementaarne Watson.

Ma saan aru küll, kuidas arvad kokkuhoidvat aga, ei soovita seda kasutada, see on ikkagi mõeldud selliseks juhuks kui sina ja pere lähed reisile aga eestis juhtuks midagi nt sinu vanematega.

Sellise olukorra välistamiseks on kindl ikka ting kirjas. Loe veel kord:)

Nt kui reisil lapsega midagi juhtub ja tal kindlustust ei ole siis tal ei olegi tervisekindlustust seal riigis, mis kataks ka kojulennu jm.

No leidus nüüd ka koht kust kokkuhoida:(

7
3

Siin tuleb vaadata, kuidas kindlustustingimused on konkreetselt sõnastatud. Näiteks LHV kuldkaardi reisikindlustuse tingimustes on selgelt öeldud et kindlustatud isik on nii reisija kui ka temaga koos reisiv pereliige.

Kas need aga on kindlustuskaitse osas üks või erinevad isikud? Mina väidaks et kindlustuskaitse on isikuline, s.t. kehtib igale isikule eraldi, ühine on vaid kindlustatud isiku mõistemääratluses sisalduv summaarne ülemmäär ning nõue reisida koos. Haigestumise osas ütleb punkt 1.2.1 et kindlustusjuhtumiks on ka reisi ärajäämine, kui selle põhjustas 'reisikaaslase, kellega koos kavatseti reisile minna, äkiline haigestumine, raske kehavigastus või surm'.

Igal juhul kui on endal kahtlusi või ebakindlust, siis tasub oma kindlustajalt järele küsida, ja seda mitte telefoni, vaid kirja teel. Telefonivestluses räägitut on kerge valesti tõlgendada ja hiljem püüa tuult väljal.

2
0

Minu kogemus - JAH, laps peab olema reisijate seas ning kui tema haigestumise tõttu ei pere reisile minna.

Kui laps ei ole kindlustatute seas on kindlustusseltsil eeldus, et lapsel on järelvalve ning ei ole põhjendatud reisi tühistamine.

KUID kindlustusseltsid on erinevad ja erinevad tingimused seega lõplik tõde selgub siis kui loed reisikindlustusseltsi tingimusi.

2
0

Mikk360 -- aga sa ei soovi ju tegelikult mitte ainult reisitõrke kindlustuskaitset reisi ärajäämise vastu vaid reisikindlustust ka lapsele ja teistele pereliikmetele? Oletan, et sa siiski soovid, et ka reisi ajal oleks lapsel kindlustuskaitse olemas -- sellisel juhul pead ikka lapsele ka kindlustuse sõlmima.

Võimalik, et erinevaid kindlustuskaitseid (meditsiiniabi, pagas ja reisitõrge) omavahel kombineerides ja erinevaid lepinguid pereliikmetele tehes võidad lõpuks mõne euro aga kas su eesmärk on muretult reisida või reisi kogumaksumuse kõrval kaduvväike summa kindlustuselt kokku hoida kui sedagi? Pea kõikidel kindlustusseltsidel on olemas miskid kalkulaatorid, võid ise välja arvutada palju maksaks reisikindlustus siis kui sõlmida üks leping, kus kõik pereliikmed kirjas vs. eraldi eri tingimustega lepingud kõikidele pereliikmetele.
btw, autoreisi puhul on kasulik arvestada sellega, et kui reisil juhtub avarii ja sõidukit enam kasutada ei saa, siis reisitõrkekindlustus katab kindlustatud isikute tagasipöördumise kulud Eestisse. Kui mõnel pereliikmel reisitõrkekindlustust ei ole, siis tema kulusid ei kaeta.

3
0

Aitäh vastamast. Kommenteerin kiirelt juba laekunud vastuseid.

1. Oseloomulikult olen uurinuid erinevate pakkujate tingimusi ja kuna vastust ei saanud, siis pöördusin ka siia foorumisse. Ilmselt oleks ka naiivne oodata, et kuskilt tingimustest sellise kokkuhoiukoha otsesõnu välja loeks.

2. Kokkuhoid oleks ühe ja nelja inimese kindlustamise vahel mitmekordne, mitte "kaduvväike".

3. Rõhutan, et soovin kindlustust vaid lapse haigestumise juhuks reisile eelnevalt. Ma ei soovi kindlustada pagasit, lende, või kellegi tervist reisi vältel.

4. Minu meelest on Buldooza esitanud juriidilise arutluskäigu, millesarnasesse vastus minu küsimusele peidetud olla võikski.

1
8

Sinu suurim probleem seisneb ilmselt punktis 3. Ei soovi kellegi tervist kindlustada reisi vältel.

Kas tõesti on neid probleeme ja reaalseid juhtumeid netis ja meedias vähe olnud, kus isegi tervisekindlustuse summa saab määravaks sõltuvalt sihtkohast.? Endiselt on tunne, et juhtub kõigi teistega, aga mitte minuga?

8
0

Paraku selliseid poolearulisi nagu teemaalgataja ikka leidub. Pärast nutavad FB, et annetage raha ravikuludeks jne. Kui loll peab tänapäeval olema, et ilma kindlustuseta reisida, eriti kui see maksab tervele perele a la 10-20 eurot terveks aastaks inimese kohta.

"2. Kokkuhoid oleks ühe ja nelja inimese kindlustamise vahel mitmekordne, mitte "kaduvväike"."

Kui on krediitkaardiga kaasnev või sellele juurde ostetud kindlustus, siis ei ole mingit mitmekordset vahet.

Reis maksab tuhandeid eurosi ja siis hakkame 2 õlle raha kõigega riskides kokku hoidma, tundub mõistlik plaan.

11
1

Mikk360 -- kas sa tahaksid veidi seletada, millistest kaalutlustest lähtudes on sulle oluline kindlustus enne reisile minekut, mitte reisil olles?

Tavaliselt reisitõrke kindlustuse mõte ongi anda kaitse nii olukorras, kus reis on plaanitud aga reisile ei õnnestu üldse minna kui ka olukorras, kus reis katkeb enneaegselt või muutub oluliselt mõne ootamatu sündmuse tõttu reisi ajal. Laps (ja ka täiskasvanu) võib jääda haigeks nii üks päev enne reisi kui reisi esimesel päeval -- mõlemal korral võib olla tulemuseks reisi sisuline ärajäämine. Kuna statistiline tõenäosus nende juhtumite esinemiseks on enam-vähem võrdne, siis ongi enamustele arusaamatu, mille (millise konkreeste sündmuse) vastu sa tegelikult kindlustada soovid ja mille osas nõu küsid.

Ja üks hea nõuanne on siin samuti varasemalt kõlanud -- pea igast pangast on võimalik saada krediitkaart, millega kaasneb reisikindlustus. Krediitkaardiga kaasnev reisikindlustus katab kogu kaardiomanikuga koos reisiva pere -- elukaaslane + alaealised lapsed. Hind näiteks Swedpanga Gold krediitkaardi puhul on 5.99 kuus ehk siis ~72€ aastas.

10
0

See läheb minu esialgsest teemapüstitusest kõrvale, aga ma siis selgitan alarile, et olles lapsevanemana näinud, kui tihti on lapsed sügis-talvisel perioodil haiged, siis soovisin end kindlustada selle vastu, et lapse haiguse tõttu jääb mul reisile minemata ja tuleb vastu võtta märkimisväärne rahaline kaotus. Selle riski maandamiseks soovisingi sõlmida reisitõrkekindlustuse ja kahetsusväärsel moel julgesin siit foorumist abi küsida...

Haigestumine reisi kestel oleks samuti väga paha, kuid arvestades ettevõetava autoreisi iseloomu, siis ega selle kestel polegi midagi muud teha, kui see reisi vältel üle elada. Hullemal juhul haiglasse pöörduda ning selliseks puhuks on meil olemas Euroopa ravikindlustuskaardid.

Nõu küsisin ma tõesti selle ja ainult selle küsimuse kohta, mis on minu esialgses postituses ning sellele kahjuks keegi ammendavalt vastanud pole. Küll aga sain teada, mis on minu suurim probleem ja et ma olen poolearuline.

Krediitkaardisoovitused võtan arvesse.

0
5

Mikk360

Euroopa ravikindlustus annab sulle ja sinu perele esmase abi. Nagu nt. meie EMO. Ma ei soovi, et kellelgil läheks reisil olles halvasti, aga kui juhtub avarii, või vaja tagasi lendu e. midagi veel hullemat, siis aitab sind ainult eraldi tehtud kindlustus.

Ka seda ei loe välja kuhu sa üldse seda autoreisi planeerid? Siin nõuandjatele, mitte kõik ei saa pangast krediitkaarti, seda erinevatel "põhjustel". Seega ainult eraldi kindlustus.

Ära riski enda ja oma pere tervisega!

Päikest.

0
0

Siin keegi juba mainis seda, aga kindlustuse jaoks on kindlustamata lapse haigestumine enne reisi vahel (või tihti?) mittepiisav põhjus kindlustatud lapsevanema kulude hüvitamiseks.

Näiteks Salval on konkreetselt kirjas - Reisitõrke kindlustusjuhtumiteks on: kindlustatu abikaasa, elukaaslase, lapse, lapselapse, abikaasa või elukaaslase lapse, vanema, vanavanema, õe, venna, ämma, äia eluohtlik terviseseisund või surm;

Seega tavaline nohu ega isegi kopsupõletik arvesse ei lähe. Ei lähe ka jalaluumurd jms.

Kui vanem läheb üksi reisile, siis järelikult on ta laps hoitud ja saab hakkama ka jalaluumurru ja köhaga ilma vanemata. Umbes nii on seda teemat edasi arendatud sarnaste juhtumitega.

On ka punkt - Reisitõrke kindlustusjuhtumiteks on: kindlustatu või temaga koos reisiva pereliikme (s.o abikaasa, elukaaslase, lapse, lapselapse, vanema, vanavanema) või kindlustatu reisikaaslase (kui reisipakett on broneeritud ja ostetud kahele) ootamatu äge haigestumine, õnnetusjuhtum või surm;

Siin hakatakse norima koos reisiva pereliikme üle. Ma ei oska pakkuda, mis ja kuidas siin juriidiliselt on. Ainult antud punkti lugedes võiks ju sul õigus olla, aga ma ei tea kaasnevaid punkte jms. Kui keegi on selle ka juriidiliselt selgeks vaielnud, siis on asi kindel.

Väiksema norimise alla läheb see, et nohu ja köhaga kindlustus ikka ei kehti. Kopsupõletikuga peaks kehtima, jalaluumurruga suht kindlasti.

Aga kõiki teisi lepinguid ei hakka lahti tegema.

Reaalsed kulud on tõenäoliselt siis majutusel. Nende vältimiseks on alati mõistlik võtta need kohad, mida saab võimalikult kaua tasuta tühistada. Sügisel Euroopas peaks selliste valik olema päris suur, sest hooaeg on ammu möödas. Kui auto on renditud, siis pole hinnavahe samuti tühistatava ja tühistamatu hinna vahel väga suur. Muid ettemakstud kulusid Euroopa autoreisil ei oska nagu pakkuda. Mõni laevasõit?

2
0

Mulle tundub, et see soovitud ja kirjeldatud kindlustusvariant on midagi, mis oleks leitav USA turult sealse kodanikuna, aga mitte Eestist :)

0
0

Euroopa Ravikindlustuskaart annab petliku kindlustunde, sest katab ainult mingid vältimatud ja suhteliselt väiksed kulud. Ja needki varieeruvad riigiti. Meie EMO on hea näide. Abi sa saad aga täpselt nii vähe kui võimalik. Ära sul surra ei lasta aga kõik muu tuleb ise sebida. Seega tahad või ei taha aga peale reisikindlustuse ühtegi head varianti pole.

6
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased