Reisikaaslase leidmise tõenäosus.

Tõenäoliselt mida rohekem järeleandmisi tehakse , seda suurem on võimalus kedagi leida.Lihtsam on leida traditsioonilistesse turismi piirkondadesse kedagi ja raske on leida kaaslast kaugedesse ja haruldatesse kohtadesse. Blokeerides ühe soopoole kui võimaliku kaaslase võib tõenäosus leida reisikaaslane vahel kahaneda 50 kuni 100 protsendini ,rääkimata teistest nõuetest nagu vanus jne...
Üldjuhul aga tuleks valmis olla üksinda rändamiseks , sest see võib olla kõige kindlam variant ( isegi siis kui igas suunas on järeleandmisi tehtud ).

Kuidas saab tõenäosus kahaneda 100-ni? Ja kui vanus vms otsa panna läheb protsent veel suuremaks? Üksi rändamine on nagu abielu vale partneriga.

Ma olen 90% oma reisidest teinud uksi, ning ei kahetse. Ise tean millal, kuhu ja kas lahen. Taielikult stressi vaba, teine asi on reisida koos oma perega, aga vooraste inimestega, tanan ei. Olen neid koos reisimisi nainud, ning vingumisi, et mina tahan sinna minna, ning mind huvitab see. Kui reisil moneks paevaks kokku saada, ning uhine huvi, miks mitte, aga kui tahtmised hakkavad lahku minema, siis sobralikult bye bye, ning vahet pole mis rahvusest reisi kaaslane on, ei pea olema Eestlane. Ja neid ongi koige parem leida juba reisil olles.

Eks see inimestest soltu, olen siit Tripist leitud reisikaaslastega aastat viis tagasi teinud vaga poneva kuu ajase reisi Bangkokist-Kantonisse. Graafik oli nii tihe, et vingumiseks kellelegi aega ei jaanud:) Reisisellid satusid olema vaga toredad.

Neid asju ,milles tuleb kompromiss leida on küllaldki palju alates hotelli maksumusest jne. Näiteks kui soovitakse leida reisikaaslast selleks, et majutuse pealt kokku hoida aga kui vastaspoole sooviks on olla ülikallis hotellis , siis pole kaaslase leidmisest eriti kasu vaid pigem on kahju. Tundub , et vahel pakuvad kuulutused huvi ainult vastasugupoole esindajale ja kui näiteks blokeerida vastassugupool siis tulebki välja , et ei leitudki mitte ühtegi kaaslast ( sellest tuleneb see 100 protsendiline tõenäosus ) keda oleks olnud võimalik leida kui mingeid piiranguid poleks seatud. Võõraste inimestega võib ka reisida juhul kui on võimalus teha seda mida igaüks tahab.Üksi reisimisel sõltub palju ka sellest kuhu reisitakse ja kuidas reisitakse , sest on küllaldki palju ohtlikke paiku kus ei maksaks üksi ringi liikuda.

Reisikaaslane on lihtsam leida ,kui märgid,et finanseerid tema reisi ise.Tuleb nigu murdu,usu mind.

Aga mine rännakule, ole avatud ja küllap kohtud jooksvalt nii mõnegi toreda backpäkerdajaga. Kui sa just kogu aeg oma nutikat telefoni ei näpi inimestega suhtlemise asemel. Sihukesi nutitelefoni näppijaid on liiga palju viimasel ajal.aga see selleks. Kuid tee pealt leitud kaaaslasega jagate teinekord ruumi.Vahel juhtub, et nii mõndagi veel.Mõni võõras võib vägagi omaks saada.

Üldpilti vaadates tundub , et mehed on tolerantsed ja vastutulelikud aga teatud grupp naisi moodustavad selle sallimatute grupi ja kahtlustan, et just nimelt need naised oma suurte pretensioonidega on sundinud reisifirmasid paigutama ühest soost üksi reisivaid inimesi kokku. Reisifirmad ütlevad , et paljude inimeste soov on jagada tuba oma soopoole esindajatega .Kes need inimesed siis on , see tekitab küsimusi , sest vaadates meeste kuulutusi on rohkem kui 90 protsendil juhtumitest inimese sugu ebaoluline või siis soovitakse naist.Vaadetes naiste kuulutusi tulebi välja , et selle inimeste " enamuse " moodustab teatud grupp naisi , kes vastassugupoolega ei ole nõus tuba jagama . Uurides üksikute vabade kohtade olemasolu erinevates turismifirmades tuleb välja on üksikute vabade naiste kohtade pakkumine ületab 2 kuni 3 kordselt üksikute vabade meeste pakkumise.Seega üksikuid vabasid naisi kes soovivad turismifirmade teenuseid kasutada võiks olla 2 - 3 korda rohkem kui mehi ja see paneb raskesse olukorda just mehed. Päris paljud mehed on kurtnud , et neil jääbki reis teostamata ,sest ühe inimese lisatasu on liiga kõrge ja mõttetu aga kaaslast ei ole ja lihtsalt sellepärast ,et mingi grupi inimeste survel peaksid reisifirmad paigutma naised omaette ja mehed omaette.Juhul kui sellist rumalat korda poleks oleks palju lihtsam . ( näiteks ühes turismifirmas on pakkuda 10 vaba kohta üksikutele naistele ja ainult 2 vaba kohta meestele erinevatesse sihtkohtadesse ) Ma ei tea kui paljud inimesed oleksid nõus näiteks maksma 500 eurot selle eest , et nad ei soovi tuba jagada vastasugupoolega ja on pigem üksi terve reisi jooksul. Halvad ,sobimatud, raskusi tekitavad,häirivad ja muidu ebameeldivad kaaslased võivad olla nii oma sugupoole esindajate kui ka vastassugupoole esindajate vahel ja vahet ei ole kas mees või naine.

Teema on huvitav, aga probleem jääb arusaamatuks:) Lühidalt, kas soov oleks siis üksinda reisivad mehed panna ühte tuppa üksinda reisivate naistega olenemata viimaste soovidest/eelistustest? Võiks ju ka vaadata nii, et mida odavamat majutust vaatad, seda suurema tõenäosusega seda kellegagi jagama pead. Isiklikult ei jagaks ruumi ei suvalise mehe ega naisega - ette ju ikka ei tea, kellega tegu.

10 vaba kohta naistele ja ainult 2 vaba kohta meestele - need kümme naistekohta on siis erinevatele reisidele, muidu saaks reisijaid omavahel kahekaupa kokku panna. Kas on teada selle turismifirma kohta, ega vaadeldud reisidel üksikuid naisi juhtumisi 5x rohkem ole kui mehi?

to ElCato . " Lühidalt, kas soov oleks siis üksinda reisivad mehed panna ühte tuppa üksinda reisivate naistega olenemata viimaste soovidest/eelistustest? " ....... Pigem on praegune olukord vastupidine ja nimelt selline , et inimesi tahetakse vägisi oma soopoolega kokku panna ilma neilt nõusolekut küsimata. Inimestele võiks anda valikuvõimaluse -kas nad on nõus ruume jagama ka vastasugupoolega ja ainult need ,kes seda mitte mingil juhul pole nõus tegema siis oodaku seda aega kui mõni oma soo esindaja ka saabub , maksku 200 - 900 eurot ühese toa eest juurde või loobugu reisist. Isiklikult olen jaganud ruume nii naiste , meeste , naise,mehe ,mehe ja naise vahel ,abielupaaridega jne ja pole mingit vahet kas kaaslane on mees või naine ...ja nii kümmneid kordasid ja midagi halba pole juhtunud , ainult osade inimestega on raskem ,teistega lihtsam.

See teema ujub kuidagi...korra on jutt reisikaaslasest laiemas mõistes, siis reisibüroo poliitikast inimeste ühte tuppa paigutamisel, mis on asjakohane ainult paketireiside puhul. Ja kui eelnevalt kirjutasid, et naised (või osad neist) kalduvad oma sookaaslasi eelistama toakaaslastena, siis büroo ju talitab klientide soovi järgi. Lisaks on seal tõenäoliselt väike rahaline moment büroo jaoks, võibolla mingi vastutuse hirm jne. Sellega olen muidugi nõus, kui on üksik naine kellel toakaaslane suva ja samasugune mees, siis võiks ju nad kokku panna ja oleks ka kaks reisi müüdud.

no ütleme ikka ausalt, et suva inimesega ühte tuppa elama nädalaks sattuda on ikka väga vene ruleti moodi. Seega reisibüroode puhul on see samasoolisuse asi täiesti arusaadav, muidu pärast on kahjunõuded jne kaelas. Aga alati on ju võimalus tripis reisikaaslane otsida, siis on võimalus enne vestelda ja toakaaslasest mingi pilt saada jne.

to ElCato "Ja kui eelnevalt kirjutasid, et naised (või osad neist) kalduvad oma sookaaslasi eelistama toakaaslastena, siis büroo ju talitab klientide soovi järgi. " ... Milliste klientide soovi järgi büroo talitab! Keskmiselt 30 protsendi enamasti naisoost klientide järgi aga need ei ole ju klientuuri enamus vaid vähemus . Vahest ülejäänud kliendid lihtsalt ei protesteeri ja ei tunne probleemi sellest ja nii tundub, et kõik oleksid rahul , mida osad mitte sugugi tegelikult ei ole. Pole küll kohanud reisifirmat ,kes oleks minu arvamust ka näiteks küsinud ja seda proovinud arvestada ja täide viia.


to norsu "Aga alati on ju võimalus tripis reisikaaslane otsida, siis on võimalus enne vestelda ja toakaaslasest mingi pilt saada jne. "

Läbi proovitud variant ,mis  sageli ei toimi ,sest nii palju  tegureid peavad ühtima.

Üldse ei saa aru nendest kahjunõuetest . Kahjunõuded võib reisifirma saada ka teismoodi ja nimelt selles , et firma teostab soolist diskrimineerimist või siis selles, et sunnib peale homoseksuaalsust soodustavat elustiili.Nõudeid kahjude kohta saab igat moodi ja iga asja kohta esitada juhul kliendil on selline eesmärk.

oot, tripis kaaslase leidmisel peab nii palju tegureid ühtima, aga reisibüroo kaudu on hea, sest siis sunnitakse, st oled olnud nõus ja oledki nädala ebameeldiva inimesega toas ja reis lörtsitud? Reisibüroo puhul on see suva inimeste kokku paigutamine igal juhul riski bisnes, seda enam siis erisooliste. Ilmselt kui naine ütleb, et ta on nõus kellega iganes koos olema, siis seda ka võimaldatakse, aga ma pigem arvan, et lihtsalt on väike tõenäosus, et 2 sellist just ühele reisile soovivad. Lisaks on ju olemas reisikorraldaja, reisi müüvad kümned bürood, ei kujuta ette, mismoodi üldse see kokkupanemine käib, aga ju siis käib kui nii väidad. Tundub rohkem selline pseudoprobleem olevat kokkuvõttes.

Tripist on kindlam otsida,siis saad inimesega enne suhelda ja õpid natuke tundma ka.Minul sügisel pikem reis läbi reisibüroo ja kartin väga kaaslast,keda reisibüroo pakub.Nüüd leitsin tripist ja olen oma tulevase reisikaaslasega tutvunud ja olen rahul.

norsu

Eks iga üks vaatab asju oma vaatenurgast , mis võivad olla küllaldki erinevad.Osaldele pole see üldse probleem, teistele pseudoproobleem aga kolmandatele on see väga oluline asi ,millest sõltub tema võimalus reisida. Palju sõltub sellest ,mida reisikaaslasest soovitakse.Juhul kui eesmärk on ainult magamise ajaks tuba jagada umbes 8 tundi päevas ja ülejäänud aeg omaette ringi liikuda , siis on raske isegi raskusi tekitaval reisikaaslasel reis ära rikkuda aga kui eesmärgiks on kogu aeg igal pool kaaslasega koos olla siis võivad küll probleemid tekkida. Küsimus on ka selles , et mida minnakse välismaale tegema - kas kaaslasega tutvuma või hoopis kohaliku kultuuri, eluolu, inimestega tutvuma või minnakse sööma,jooma ,randa päikest võtma ja ujuma jne ....Kõiki neid asju ei saa võrdselt vaadelda.

Ohh, kunagi lugesin iga päev trip.ee - d. See oli mu piibel ja oma algteadmised reisimisest sain just siit fooromist. Küsisin arglikult nõu, sain vastuseid. Andsin ka hiljem tiba nõu, kui olin ise reisinud. See toimus juba enne, kui siin oli kohustuslik regamine. Aga nüüd pole ma vist paar aastat lugenud seda foorumit ja mind hämmastab see, mis probleemid on inimestel, kui avasin selle foorumi täna. Vanasti oli tõesti küsimus Küsimus ja nõu Nõuanne. Ohh - kui tahad reisida, siis reisi! - Sina teemaalgataja ja ka Sina - Jätkaja! Ärge vinguge - minge. Või küsige asjalikku nõuannet. Minge üksi ja vinguge pärast, et see ei sobinud. Sellest võite järeldada seda, et olete parajad hädapätakad, kes ei suuda oma mõtteid peas kuulda ja kauneid loodusvaateid vaadata ilma vadistamata. Ohh, kuidas puudust sellest ajast, kui Kaerahelves ja Marek Mengel omavahel mõnusa huumoriga aasisid, ise maailma erinevates nurkades.

Ei saa aru kuidas keegi suudab teisi hädapätatakateks nimetada ilma , et ta teaks nendest midagi. Igal inimesel on omad tugevad ja nõrgad valdkonnad.Nõu antakse selles foorumis sageli , aga mitte alati ja arvamusi võib ka avaldada , sest vastasel juhul poleks foorumil mõtet.

Juhtumite jaoks kui keegi otsib tutvumise eesmärgil reisil kaaslast või prostituuti , võiks selle kohta ka kuulutuses mingi märge olla või siis teha selle kohta eraldi rubriik. Samas toimub ikka väga tugev meeste diskrimineerimine ,mida teostavad naised ja sageli ka mehed ise ja tulemuseks on vahel mitte kellegi leidmine.Osad inimesed panevad küll kuulutused nii nagu nad sooviksid aga ei ole analüüsinud pikemalt olukorda . Juhul kui on tõeliselt tahtmine kedagi leida reisiks , siis ärge märkige soo eelistusi ega teisi eelistusi ,olge paindlik , juhul kui julgete pange endast üles võimalikult ilus pilt jne. Igale kuulutusele vahest oleks tahtjaid aga kui juba algses kuulutuses on olemas mingi punkt ,mis elimineerib teatud sihtgrupi ,siis keegi ei hakka isegi kontakti looma ,kuigi oleks huvi sama piirkonna vastu jne. Isegi need ,kes mitte mingisuguseid nõudeid ei esita ei leia sageli kedagi rääkimata nendest kuulutustest kus algselt on mingid nõuded esitatud. Vahel võib aru saada , et abielus naised ei soovi kontakti võõra mehega aga sama palju on ju ka abielus mehi , kes võiks kirjutada , et soovivad kontakti ainult mehega aga tegelikult märgitakse , et kõik sobib. Millegi pärast on äärmine haruldus leida kuulutust kus mees otsib kaaslaseks teist meest ,kuigi sellele on omad seletused olemas.

" Pole küll kohanud reisifirmat ,kes oleks minu arvamust ka näiteks küsinud ja seda proovinud arvestada ja täide viia." Loen hämmastusega, et võõraid pannakse küsimata ühte. Kas see juhtub bussireisidel või soojamaa pakettidel? Tänapäeval? Tean üht juhust 15 a tagasi bussireisil, see firma läks pankrotti. Olid 4-6 inimese toad, aga ausalt öeldes, kaheses toas on palju ebamugavam (minul) võhivõõraga koos ööbida ja vastassooga isegi piinlik, aga noh, olen ka teise ajastu kasvatusega. 50-kesi ühes toas ei pane teisi tähelegi.