Reisikindlustus Kuubal

Tere!

Kas Kuubale minnes on vaja ka eriformaadis reisikindlustust? Nt et riigi nimi peab eraldi välja olema toodud poliisil (nagu Iraanis nõutakse)? Või piisab tavalisest Eestis vormistatud kindlustusest (nt Swedbanki kaardiga kaasa tulev kindlustus)? Olen ka kuulnud, et piiril müüakse kindlustust CUCide eest per päev vastavalt reisi pikkusele.

Tänud!

Kui  omad Swedi kindlustust siis anna tuld Kuubale. Head reisi.

1
0

Kui teed internetis reisikindlustust on Kuuba ju eraldi välja toodud. Jätad märkimata, saad ehk mõned eurod odavamalt. Kui Kuubal midagi juhtub, võid kogu oma odavama reisikindlustuse korstnasse kirjutada, keegi ei kompenseeri midagi. Ei viitsi otsida, palju mul reisikindlustus Kuubale maksis, aga ei mäleta, et oleks teiste kohtadega, nt USA või Mehhiko, midagi eriliselt kallim olnud. Reisikindlustustest on siin palju juttu olnud ja järeldus saab olla ainult üks: ära koonerda mingi paarikümne euro pärast, saad rahulikult puhata. Kui midagi peaks juhtuma, ei ole ise ega pool suguvõsa pankrotis, neid raviarveid ei jaksa naljalt keegi ise maksta.

5
3

Keegi ei ole veel küsimusele vastanud, aga juba on siberi rahabossud koonreid nokkimas.

Küsimus ei olnud, kas konkreetne kindlustus Kuubat sisaldab või mitte (üsna narr oleks osta kindlustus Kuubale minekuks, ilma Kuuba katteta, aga kui pappi nagu putru, siis ma võtaks kolm). 

Küsimus oli, kas Kuuba nõuab, et Kuuba oleks poliisil eraldi välja toodud. 

See huvitaks ennastki.

3
4

Minult ei küsitud Havanna lennujaamas mitte midagi kindlustuse kohta.

1
0

Sama siin. Ei küsi seda sult keegi. Minu kindlustusel oli kirjas, kogu maailm, va. Usa, Kanada ja Austraalia vist. 

Juhiks tähelepanu kahele asjale.

1. Kuuba reisikaart on lennupileti hinnas.  

2. Lahkudes vahetage üleliigne raha linnas ära ja jätke endale vaid 25 cuc takso jaoks. 

Lennujaamas lahkudes teil raha vahetada tõenäoliselt ei õnnestu.

Sisenemisel on Havanna lennujaamas esimesel korrusel Atm või 2.

1
0

Noh, lennujaamas on veel hea võimalus enne ära lendu sigareid osta. Olid isegi odavamad, kui linnas (ju sain tünga hinnaga).

0
0

Pole seal lennujaamas raha tagasivahetamisel mingit probleemi (vähemalt 3 aastat tagasi). Kusjuures pole mõtet seista sabas välisukse juures (saabujate probleem) vaid mine rahulikult 2.krs väljuvate lendude sektsiooni ja seal saad ilma mingi sabata oma rahad üht või teistpidi ära vahetada.

1
0

(Swedi) kuldkaardi kindlustuse  puhul on ilmselt mõistlik palgast poliis küsida, vb tekib probleeme, kui lihtsalt seda väikest kaarti näidata. Usa kaudu sisenedes on tervisekindlustus lennupileti hinnas sisalduv ja kindlustust tõendab lennnupilet. Seega tasub pilet  Kuubalt lahkumiseni alles hoida. 

Lennujaama siseosas (peale turvat) pole CUC-iga sisuliselt midagi peale hakata. Ostude eest saab tasuda $,€ ja nii imelik kui see ka pole -CUP-is.

1
0

Minult ka ei küsitud tervise kindlustuse kohta midagi, praegu Kuubal. Aga mul oli kaas swedi kaardiga + paberil poliis, papist kaart ei loe

1
0

Küsimus "jaanusm" : kes on siberi rahabossud?  Venemaal reisides kõige kaugem koht Toliatti, päris Siberisse pole saanud, ilmselt sellest ka lüngad teadmistes. Ole hea mees ja valgusta natuke, kuidas mingid siberi rahabossud(?) ja Kuuba kindlustus seotud on?

4
1

Ago7, ilmselt olen mina idioot, aga seleta mulle, kuidas/miks ma KUUBALE minnes võiksin valida kindlustuse, kus on selgelt välja toodud, et KUUBA kaitset ei ole, isegi siis, kui ma mõned eurod kokku hoiaksin?

2
1

Sorri, jaanusm. Kuna oleme teemast täiesti erineval arusaamisel, siis las ta olla nagu on või nagu ta ei ole. Idioodistuda ei maksa. Lugupidamisega, siberi rahabossu ja kindlustusega koonerdajate nokkia Ago7.

1
1

Kuubal tuleb ise tasuda ravi. Kindlustus kompenseerib selle hiljem kodus olles, seega vaadake, et vajadusel saate kõik paberid, et kindlustusega probeleeme ei oleks.

Lennujaamas ei küsi keegi kindlustuse kohta midagi, olen viimase kahe aasta jooksul kolm korda käinud, kuigi kindlustus peab olema.

Mul tekkis kõriturse. Üks kohalik, kes oskas inglise keelt viis mu kõrvalolevasse hoonesse, kus oli juhuslikult tohtri vastuvõtt.

Tohter vaatas mind ja tegi ühe süsti ja ütles, et nüüd on kõik korras. Nii oligi.
Kui hakkasin oma kindlustuspabereid otsima, siis ütles, et ei ei, selliste asjadega me siin ei tegele. Andke pisut raha ja kui raha pole siis aitame niisama.
Andsin 20 CUCi ehk valuutapeesot.

Sama peaks olema ka siis kui sattute mõne haiguse või hädaga haiglasse.

1
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased