Reisikindlustus välisriigis elades

Tere,
plaan minna Austraaliasse, aga kuna ma ise olen elanud Islandil aasta, uurin, kas peaksin ka reisikindlustuse Islandi läbi tegema? Kuna ma kõik muud reisi ja viisa jaoks vajalikud asjad teen siin arvatavasti, siis oleks loogiline asjade käik, küsin nö kindluse pärast :)

Ehk mõni on olnud samas situatsioonis?

Võid teha ka interneti teel omale kindlustuse Eestist. Maksad lihtsalt ülekandega ja poliis saadetakse e-mailile. See tuleks välja printida ja kaasa võtta.
Üldiselt ma kahtlustan, et siit Eestist võttes tuleb see soodsam.
Iseasi kui just Eesti kodakondsusest mingil põhjusel loobunud ei ole...

Ma ise arvan, et Islandil kindlustatakse siiski samuti nagu meil, et välismaallase kindlustus jne, siis tuleb makse igaljuhul kõrgem.

Kui kindlustustingimustes on kirjas, et kindlustuse sõlmimise hetkel peab kindlustatu viibima Eesti territooriumil, siis välismaalt (nt. Islandilt) interneti teel sõlmitud poliis on kehtetu (poliisi saab küll vormistada, märkides linnukesega ära lahtri, kus on küsitud, kas te viibite kindlustamise hetkel Eestis). Tehniliselt on see küll võimalik, kuid kahtluse korral tuleb teil ära tõestada (lennupiletite vms näol), et te viibisite kindlustamise hetkel Eestis.
Islandilt kindlustuse soetades olete te automaatselt Eesti kodanikuna sunnitud sõlmima välismaalase kindlustuse, mis on kordades kallim kui antud riigi kodanikule. Tähele tuleb panna ka seda, et kui reisida Islandilt näiteks Austraaliasse, siis kuidas peab käituma kindlustusjuhtumi tekkides ehk kus toimub asja menetlemine - vaevalt teile meeldiks sõita paari tuhande kroonise juhtumi pärast Islandile tagasi. Iga kindlustusandja seab kahjukäsitlusele omad tingimused ja need oleks vaja kindlasti eelnevalt välja uurida ja selgeks teha.

Mina lasin kindlustuse teha kodustel kontoris, interneti teel ei saanud teha...või noh sai, juhul kui valetad, et viibid Eestis. Soovitan igal juhul ausal teel :) mine tea, äkki läheb kindlustust ka vaja, üldjuhul küll ei lähe.

Et kindlustust pikendada või teha uus, ei pea reisija viibima Eestis.

Norras igastahes ei loe see midagi, et ma olen Eesti kodanik, kindlustuse maksan sama, mis norrakad, juhul kui vötan kindlustuse läbi reisikorraldaja, samas siin pole vaja eraldi kindlustust vötta, sest kui maksan vähemalt 50% reisi hinnast oma pangakaardiga, vöi ükstaspuha millise krediitkaardiga on automaatselt reisikindlustus tasuta.

Eesti kodanik peaks üldjuhul kindlustuse sõlmima ikkagi Eestis, kas kohalikku või välismaa kindlustusfirma filiaaliga. Kui kavatsed Austraalias töötada ja oled alla 30 aasta, siis on kindlasti kasulik võtta kindlustus, kus sisaldub ka füüsilise töö risk. QBE on näiteks üks Austraalia suurimaid firmasid ning neil on ka spetsiaalne noortele mõeldud reisikindlustus. Lähemalt võid lugeda siit: http://www.studenttour.eu/est/austraalia-reisikindlustus/

Turvalist reisi!
Laura

Siin tuleb vahet teha kahe möiste vahel: 1. Eesti kodakondsust omav isik, kes elab pûsivalt Eestis. Lisaks talle on väljastatud EU riikides kehtiv ravikindlustuskaart. Ta saab köik raviteenused Eestist.

  1. Teine juhtum, kui Eesti kodakondsusega isik elab pûsivalt välismaal. Talle laieneb asukohariigi tervisekindlustus. Vastav riik on talle väljastanud EU riikides kehtiva ravikindlustuskaardi, ta saab köik raviteenused vastavast riigist, kuhu ta maksab makse.

EU riikide kodanikele väljastatav kaart on sinist värvi ja väljastab haigekassa. Välismaal tuleb maksta ise raviteenuse eest, mida hiljem teatud ulatuses hûvitab residendi asukoha -riik. ( riik, kus sul on haiguskindlustus)

Kodakondsus ja mängi siin rolli. On ju vöimalik ka topeltkodakondsus.

Kindlustus on odavam teha riigist, kuhu maksad makse.

Nii, kogenud väliseestlased ja reisijad. Vajaksin abi. Minek Brasiiliasse, algusega Saksamaalt, Saksamaale saabun Belgiast. Üldiselt oleks kõik väga ilusti, kuid teatavasti sätestavad meie Eesti kindlustusseltside reisitingimused, et reis peab algama ja lõppema Eestis ja kindlustatu peab olema Eesti elanik. Aga mina nüüd juba 4 päeva ei ole enam Eesti elanik ja reis ei alga ka kohe mitte kuidagi Eestist (st mu püsiv elukoht on nüüd mujal).

Nüüd on probleem. Ma ei oska leida head reisikindlustust, mida võiks selleks (ja edaspidisteks) reisideks kasutada. Seega ootaksin soovitusi nii Belgia kui leiemalt Euroopa potentsiaalselt heade kindlustustusseltside kohta, kes võiksid minusugust kindlustada.

Kus ja millist kindlustust oleks kõige parem teha?

Oleksin abi eest väga tänulik!

P.S. vaatasin korra ING Assistance´i, hinnaks tuli 12 päevaks 55 eurot.

Mingi pangakaardiga koos ei pakuta? Mul on SEB Visa Goldi oma miski 45 euri endale ja perele aastaks.

Pangakaardiga on Eestis küll, aga selle tingimused jätavad paremat soovida, samuti on see Eestis. Siin pole ma veel saanud isegi pangakonto avada, kuldkliendiks siin ka ilmselt ei saa:), arvestades, et osa palgast laekub jätkuvalt Eesti arvele.

Tere.
Mul on selline kogemus, et soovisin eelmise aasta oktoobris sõlmida reisikindlustuse Mandri-Hiinasse sõiduks. Elan välisriigis. Estraveli büroost vastati, et Salva kindlustusega on võimalik teha poliis, aga kindlustus hakkaks kehtima 15 päeva pärast. S.t kui reisini on jäänud 15+ päeva, siis on võimalik sõlmida poliis, viibides ise välismaal, aga omades Eesti kodakondsust. Paraku võib olla, et kindlustusfirma on muutnud tingimusi, seega tuleks üle täpsustada. Siinsed kohalikud reisibürood väitsid, et nad ei saa sõlmida poliisi välismaalasele.
Ohutut reisi!

Tip, ise olen kasutanud seda firmat nii teoorias kui ka praktikas: http://global.ihi.com/travel+insurance.aspx

Mina ei viitsi Eesti firmadega jahmerdada kuna olen väga liikuv ja tavaliselt lennus, lisaks enamasti ei ela nagunii parasjagu Eestis, tavaliselt võtan https://www.worldnomads.com/ kaudu Ihi Bupa kindlustuse, seda kindlustust saab alustada ka siis, kui viibid juba reisil, samuti saab normaalselt pikendada. Ei oska arvata, kui soodne on, sest ei ole enam ammu- ammu Eesti kindlustusi kasutanud. Tavaliselt Worldnomadsi oma, kui mõni ekstreemne retk plaanis, siis mõni rahvusvaheline kindlustusselts, kes ekstreemsusi ka katab.

marks66
kas oled kasutanud kaua seda reisikindlustust ,kas on mingeid halbu kogemusi ka tekkinud vöi on köik laabunud korralikult.

Minu probleem lahenes kenasti. Selgus, et mina saan jätkuvalt oma Swedbanki kindlustust kasutada.

Vahepeal olin küsinud pakkumist ka Belgia ING kindlustuselt ja aastase kindlustuse (med + tõrge) kahele oleks olnud 213 euri.

Tip, räägid ehk täpselt? Tingimustes ju seal kirjas, et Eesti resident ja reis peab algama ja lõppema Eestis?

Ei hakanud alguses pikemalt kirjutama, sest see pole ilmselt enamusele kasulik info.

Speedygonzales, tegemist on diplomaatide erisusega. Diplomaadid on juriidiliselt Eesti residendid. Ka Eesti välisesindust loetakse Eesti territoriumiks. Swedbanki kinnitusel loetakse diplomaatide puhul kindlustuse tingimusi täidetuks ka siis, kui diplomaat alustab reisi oma lähetusriigist.

Ühtlasi sain teada, et Salva kindlustab samuti välisriigis viibijaid, poliisi alguskuupäeva osas on oluline, kas mistahes kindlustusseltsis sõlmitud poliis on kehtiv ja sõlmitud enne välisriiki saabumist või mitte. Näiteks kuivõrd mul oli veel eestis sõlmitud Swedi poliis, siis Salva kindlustaks mu reisi vajadusel kohe (arvestades erisusega, et ma viibin välismaal). Kui kehtivat poliisi pole, siis on poliisi jõustumisaeg pikem (ca 3 nädalat).

Ekupakett, mul on IhiBupa kindlustusega ainult meeldivad kogemused, olen kasutanud arstiabi hüvitamisel. Kuna minu reisid on sageli tsipa ekstreemsemad kui AI-paketid, siis kasutan selle kindlustuse aastast vormi, mida iga aasta pikendan.

Otsin infot reisikindlustuse kohta. Noor sugulane on väljaspool Euroopat ülikoolis ja soovib suve veeta Eestis. Eesti kindlustustel on tingimus, et reis peab algama ja lõppema Eestis. Salva küll pakub võimalust sõlmida kindlustus välisriigis viibides, aga tingimusi lugedes on ikka märge, et reis peab algama ja lõppema Eestis. Selles puudub ju loogika, nii et kas saan asjast valesti aru?

Uurisin just worldnomads.com tingimusi ning paistab sobivat. Igaks juhuks küsin siit veel üle, kas kellelgi on kogemusi sellise olukorraga ja kas soovitaksite worldnomads'i või hoopis mingit muud kindlustusfirmat otsida?