Reisilaenu võtmine

Tahan minna nädalaks Barcelonasse aga ei oma selleks piisavalt sääste. Siis tuli idee võtta reisilaen ning uurin siis igaks juhuks, et kas selle võtmine on mõistlik?

Nüüd on dilemma selline : Unistan oma puhkusest aga loomulikult kaasnevad ka sellise laenuga riskid. Nii et soovin kuulda teiste inimeste kogemusi reisilaenuga seoses. Kas teie kogemus oli positiivne või negatiivne?

1
2

Laen on laen, ega seal suurt vahet pole, kas hankida liisinguga auto, elamispind, televiisor, pesumasin või reis. Fakt on, et koos intressidega tuleb asja eest palju suurem summa lõpuks välja käia, kui kohe kinni makstes. No ikka päris palju suurem. Reisil ma ise laenuga pole käinud, küll on elus ette tulnud paar autoliisingut ja mõni kodutehnika vidin ostetud järlemaksuga. Viimaste puhul on juhtunud ka nii, et asi ise juba kutupiilu, aga ikka veel maksad koolend raibet. See ei ole meeldiv tunne. Reis kipub kah sinna kasti liigituma, muljed hakkavad juba mälusoppides ähmastuma, tahaks järgmisele reisile minna, aga maksad ikka alles eelmist. Vanasti öeldi selle kohta, nagu surnud hobuse maksmine.

23
0

Ei ole mõistlik mõte.

Olen pea terve elu töötanud miinimumpalgaga ja vähemalt 2 korda aastas kuskil puhkamas käinud. Pigem säästan olme kulutuste pealt kui et laenu võtan. Elage paar kuud säästvamalt ja ongi reisiraha koos. Majutus võtke selline, kus alles koha peal maksmine.

19
0

Barcelonasse võib ka vähem kui nädalaks minna. Läbimõeldud planeerimine, kulutuste ajatamine ja jooksev säästmine on palju mõistlikum.

Kui pakettreisi puhul pakutakse ajatamist ilma täiendava lisatasuta, siis seda võiks kaaluda, muul juhul mitte.

11
0

Kogemus on selline, et tund aega tagasi Tripiga liitunud ei võta esimesena üles selliseid teemasid ega hakka kohe laenupakkujate linke jagama.

26
3

Võtke see palun lihtsalt maha. See saab ka hiljem spämmeritele sihtmärgiks kontekstuaalse teemana.

5
4

Päikeselaen või mis selle asja nimi kunagi oli. Sõber töötas pangas ja rääkis kuidas inimesed hiljem nägid vaeva laenu tagasimaksmisega. Kõige hullem asi, puhata kui käes on palju vaba raha ja see on laenatud. Iseküsimus on veel see, kui Eesti suvi on nii soe, siis miks minna laenatud rahaga kusagile teise riiki, kus oletuslikult on sama soe või liigselt kuum. Liiv on sama, majad on vähe teistmoodi. Parem teha see puhkus Eestis.

6
6

Kui sa suure sissetulekuga ei ole, siis ära sellist laenu küll kaela võta, mis lihtsalt kaob ilma midagi juurde tootmata ja laenuandjale intressimaksmine on puhtalt raha tuulde. Sept-okt veel soe ja leiab 150 euroga lennupileteid. Tasub ka Riiat vaadata, bussifirmad on uuesti hakanud soodukaid tegema, Tallinnast alla 10 euro pilet. 5 ööd hostelis saab alla 100 euro. Söömine on Hispaanias sama mis siin. Kui iga kuu 50 - 60 eurot kõrvale panna, saab sügiseks raha kokku.

10
0

Ilmselge libateema.

4
0

ÄRGE KUNAGI LAENE VÖTKE ...tavainimesed,laenu votavad biznesmenid äritegevuseks,see on loogiline,aga tavainimene !!!! Ärge olge rumalad ,ärge lennake körgemale,kui tiivad kannavad.....

1
11

Kohe üldse ei ole hea mõte. Oma töö kaudu puutun tihti kokku makseraskustes inimestega. Tihti moodustavad suure osa nende laenudest sellised mitte ilmtingimata hädavajalikud laenud/järelmaksud. No umbes nagu reisilaen, köögimööbel, auto (siis, kui see pole elamiseks ilmtingimata vajalik). Kui üks selline on võetud, tuleb mingi aeg teine veel, sest esimese laenu tgaasimaksete tõttu jääb igakuine vabalt kasutatav sissetulek väiksemaks. Ja siis juba krediitkaart või kiirlaen appi, kui ei suudeta tagasimakseid teha või mingeid ootamatuid kulusid katta. Ja nii se spiraal läheb ja läheb ja lõpuks on kohtutäiturid kaelas ja sada muud jama.

Kõik see, mis pole elamiseks täiesti hädavajalik, tuleks osta säästudest. Et paned iga kuu natuke raha kõrvale ja siis ostad/kulutad, kui raha koos.

Ja läbi tuleks mõelda ka, et mis sa nt siis teed, kui reisil mingi ootamatu kulu tekib? Rahakott ja pass varastatakse, telefon kukub vette vms. Sellisteks asjadesks peaks reisile minnes väike tagavara ka olema, eriti kui minna Soomest ja Lätist kaugemale.

8
1

Suur aitäh teie vastuste eest! Eks ma ise ka mõtlesin, et äkki peaks lihtsalt säästma aga loomulikult läheks sellega kauem aega. Võtan teie nõu kuulda! :)

9
1

Ühed kõige kurvemad laenunäited, armastus, laen pulmadeks, laen reisimiseks. Lõppenud see mitmel juhul lahutusega. Instas selliseid pilte ei jagata. Ühised reisipildid kustutatakse.

1
0

Tahan teemaalgatajat eraldi tänada - mitte igaüks ei võta vaevaks vastajatele aitäh öelda.

9
0

Kui ikka isu reisile minna ja hetkel raha koos pole, siis läheksin kasvõi laenu eest, neid muljeid ei saa keegi ära võtta. Muidugi kaaluksin enne seda sammu, kas on reaalne hilisemaid kohustusi täita.

2
7

Esimest korda reisile minnes tekivad alati kulud mida ei osatud ettenäha. Saab ka ilma hakkama, kuid kas me lähme välismaale hotelli magama ja muud teha ei taha?

1
0
1
2
Lennupakkumised
Reisikaaslased