Reisile ilma kindlustuseta

Järgmine nädal läheme nädalaks Egiptusesse .

Kas oleks hädavajalik teha kindlustus? On keegi ka ilma käinud? 

Midagi väga väärtuslikku meie pagas ei sisalda.

Äkki komistad ja murrad jalaluu? Koguarve ca 20000€. Kas tahad sellise võimalusega riskida vs 25€ nädalane reisikindlustus, mis katab ka pagasi ja reisitõrke?

Võid ju ka teha ainult tervisekindlustuse, vähe odavam.

Tervise kindlustus 100% peab . Pagasi kindlustus on selline imelik - 

tehnika peaks olema seifis muidu nad tehnikat ei hüvita . endal 12tolline läppakas ja 50% hotellides seifi ei mahu . 

Kas kellegil oli kokkupuuteid eesti pagasi kindlustusega kahju juhtumitega ?

Kindlustusest on Tripis palju kirjutatud.

Mina ei mõista inimesi, kes reisi jaksavad osta, aga ennast juhtumite vastu ei kindlusta. Pärast seda hala, kui pahad kõik on ei jõua ära kuulata.

Kindlasti peaks tegema tervise ja reisitõrke kindlustuse.

dim123. küsis kas on olnud pagasi kindlustuse juhtumeid. Neid on väga palju. Alates kohvri lõhkumisest/määrimisest lennuki pagasis kuni hotellitoast vargusteni välja+ veel pagasi hilinemised sihtkohta.

Ilmselt oma Bali reisil koos väikelapsega käisite nii (õnnelikult) ära, et midagi ei juhtunud. Nüüd jälle vist lastega minek. Kui oli olemas raha reisi ostmiseks, tuleb leida raha ka tervisekindlustuse tegemiseks. Kõige väiksemat summat mina ei valiks. Reisikindlustus ei pruugi samal päeval kehtima hakata, seega oleks viimane aeg see ära teha. Ka reisitõrke kindlustus võib vajalikuks osutuda.

Mõned juhtumid, mil läks vaja tervisekindlustust.

Egiptuses saadud kõhuhäda võib üsna kulukaks osutuda.

Sellisele küsimusele on raske vastata. Ise pead hindama riske. Kui oled noor ja hea tervisega, enne reisi nagu ei näe ohtu haigestuda, et reistõrkekindlustus abiks oleks ja reisil erilisi riske ei võta, viibid suurema osa ajast hotelli lähedal, siis võib isegi õnneks minna. Egiptuse puhul on aga sinust sõltumatuid riskitegureid palju, oht liikluses viga saada, nüüd lisaks veel araabiamaades poliitilise olukorra tõttu jälle suurenenud terrorismioht jne.

päike12 

küsin just tehnika osas , läppakas , telefoon , kallid fotokat  kuidas neid hüvitati kui nad polnud seifis . Ma lihtsalt lugesin kindlustuse leppinguid ja seal on suht karm olukord

Egiptusesse minnes võiks tervisekindlustuse kindlasti teha. Me detsembris käisime ja olgugi et muidu terved nagu ponksid, õnnestus ikka kolmel inimesel kõhutõbi korjata, mille ravimise eest hotelli arst mõnuga 400€ inimese kohta sisse kasseeris...

Pagasikindlustus on nii ja naa - kui minna otselennuga ja kaasas vaid pesu ja nutitelefon, siis pole mõtet teha, kui aga ümberistumistega lend ja kallimat vara kaasas, siis juba tasub mõelda. Ise ostsin reisitõrkekindlustuste rahadest juba enne tütre 2aastaseks saamist kaks käru, kuna ikka osati kaasavõetud käru hilinemistega kohale toimetada ja me ei jätnud siis võimalust kasutamata :-) 

Varguse korral sõltub hüvitamine tingimustest, mõni firma nõuab seifis hoidmist, teine (nt Ergo) ütleb aga et piisab "mõistlikust järelevalvest":  https://www.ergo.ee/fs-files/0000/0000/0002/files/Reisikindlustuse_tingimused_EST.pdf, p 4.6.1, mis võib tähendada ka et 20eurone sülearvutilukk peaks piisama.

dim123

Kõik sinu küsitud asjad lähevad pagasi kindlustuse alla.

Ja neid on võimalik kindlustada(võimalik, et eraldi). Uuri erinevatest kindlustustest.

Inbox: Jumalast õige tähelepanek, Bali reisi kohta.

Kiku90.  Kõik meist ei ole reisinud Balile. Millist kindlustust ja milliseid reisitõrkeid kasutasite Teie, kui käisite väikelapsega Balil?

**päike12 **

Sa nii kindlalt seda väidad :) Sa oled tingimusi lugenud ? Ma väga kahtlen et sa oled teemaga kursis . 

Buldooza tõi välja ergo tingimused kus on kirjas 

et check-in  pagasis sinule tehnikat keegi ei hüvita . Samuti kui jättad ned asjad autosse 

4.6.4. elektroonilisi seadmeid (sh arvuteid, fototehnikat, mobiiltelefone jms) ning prille ei tohi anda transpordivahendi üldisesse pagasiruumi (nn check-in pagas) ja neid ei tohi jätta isikliku järelevalveta sõidukisse;

siin on aga IF tingiused 

http://tingimused.if.ee/ViewPDF.aspx?ID=b88836e1-4a38-4165-ae16-319e70b80749

Siin on aga need punktid 

_146. Kõrgendatud järelevalve tähendab, et asjad peavad olema kindlustatu katkematu ja vahetu järelevalve all või valvega pagasi-hoiuruumis. Valvega pagasihoiuruumiks loetakse käesolevates kindlustustingimustes: 146.1. majutusettevõtte seifi või seifi majutusettevõtte numbritoas 146.2. hoiuruumi, mis on vahetult ja katkematult valvuri, turvamehe või hoiukoha töötaja järelevalve all. 147. Järgnevate asjade suhtes kehtib pagasikindlustus ainult siis, kui need asjad on kindlustatu katkematu ja vahetu järelvalve all või valvega pagasihoiuruumis: 147.1 . elektroonilised seadmed (sh arvutid, foto-, filmi-, videokaamerad, mobiiltelefonid ja eelnimetatud seadmete lisaseadmed) 147.2. väärisesemed, kellad 147.3. tulirelvad 147.4. muusikariistad 147.5 . pass või muud isikut tõendavad dokumendid, viisad, vaktsineerimist tõendavad dokumendid. 148. Punktis 147 loetletud asjad ei ole kindlustatud, kui need asuvad auto kastis, järelvalveta jäetud autos või auto pagasiruumis. 149. Pagasikindlustuse kindlustuskaitse ei kehti punktis 147 loetletud asjade suhtes, kui need asuvad lennuki, bussi, rongi või laeva pagasiruumis või pagasivagunis. 150 NB! Eelmises punktis toodud piirang kehtib isegi juhul, kui tulenevalt transpordieeskirjadest või turvanõuetest ei ole lubatud punktis 147 nimetatud asju transpordivahendi salongi kaasa võtta. _

Just selle pärast ma esitan need küsimused kuna olen lugenud ja saanud aru et see on suhteliselt mõttetu . Ja küsin on kellegil sellega REALSEID juhtumeid olnud

Tahaks lisada seda, et reisitõrkekindlustusega ei kindlustata ainult endast tulenevaid riske, vaid mistahes riske, mille tõttu võib reisikava muutuda või reis ära jääda. Mul on olnud õnneks vaid üks kindlustusjuhtum ja see oli reisitõrge. Nimelt pidin 2018 detsembris veetma nädalavahetuse Pariisis, ostetud olid lennud endale ja elukaaslasele (380€) ja broneeritud oli hotell (650 eur). Ja siis hakkasid rahutused, kusjuures kogu see action toimus seal samas, kus ööbima pidin. Jätsin reisi ära, esitasin kindlustusele avaldusele ja sain lennukipiletite  eest raha tagasi (hotelli sain tasuta tühistada, aga kui poleks saanud, oleks tulnud kindlustusel ka see hüvitada). Kogu kulu seoses reisi ärajätmisega oli minu jaoks 30 eur (omavastutus). Sama asi oleks minu jaoks võinud vabalt lõppeda - 1030 euroga, kui kindlustust poleks olnud, ja kui hotelli poleks saanud tühistada (kui reisiplaan kindel, siis tavaliselt võtangi ilma tühistamise võimaluseta variandi, sest see reeglina kõvasti odavam).  Seega arvan, et  inimene võib ju olla terve kui purikas, kuid reisitõrkekindlustus on ikka kasulik. Rääkimata sellest, et üks päev võib ju olla terve, kuid järgmine päev juba raskelt haige. Ma julgeks arvata, et enamik kindlustusjuhtumeid ei seostu reistõrke puhul reisija haigestumisega, vaid eelkõige reisikava muutusega streigi vms tõttu, reisi põhjendatud ärajätmisega (nagu minu näite puhul), hilinemistega jne.

Valeria 

Tõsiselt siis oli hea/vedas kindlustus , päris paljud streikide rahutuste ja muude nii ööelda force majeure puhul ei maksa välja .

Balil ei käinud koos lastega. Kust te seda välja loete ? Võisin kunagi uurida lastega mineku kohta , aga kaasas nad ei olnud.

Ma tean neid haigestumisriske vms. Vb ma ei ole asjadega päris hästi kursis...aga nagu päriselt lähete ka Eestis kõhuviirusega arsti juurde?  See on ju täiesti tavaline haigus, lastega peredes kõigile vast tuttav. 

Endal oli plaanis seda ennetada ja ka kaasa võtta abivahendeid kui peaks teemaks tulema.

Mul on päris mitu korda pagasikindlustust vaja läinud. Ükskord läks Indoneesiast tulles kohver kaduma lendude vahel kummalisel kombel ning ei tulnudki välja. Mäletamistmööda oli seekordne partner Ergo - piisas, kui lihtsalt kirjutatsin listi asjadest ja nende taha mingid hinnad, maksti kõik ilma probleemideta välja. Mehhikos varastati Cancun-Tulum bussist seljakotist peegelkaamera ja rahakott. Kindlustus oli Swedbank. Käisime kohalikust politseijaoskonnast läbi ning saatsime siis selle hispaania keelse paberi kindlustusse - mitte mingit probleemi, kõik maksti ilusti välja. Viimane juhtum oli eelmisel aastal Kolumbias, kus mul läbi õnnetu juhuse telefon vette kukkus. Ka telefon maksti kinni ning ka sellel korral oli swedbanki kindlustus. Võib-olla ma olengi lihtsalt "s**amagnet", aga no ilma kindlustuseta mina reisida ei julgeks küll, vahet pole siis kuhu. Õnnetus ei hüüa tulles. Ja seda ka tervisekindlustuse puhul muidugi. Seda ka vaja läinud paaril korral, aga õnneks pole muidugi midagi väga tõsist juhtunud.

Dim, vedamisega pole siin tegelikult mingit pistmist, ma nimelt rääkisin  reisitõrkekindlustusest, mitte tavaliselt reisikindlustusest. Reisitõrkekindlustuse  eesmärk ongi  minu arusaama järgi kindlustada  vääramatu jõu asjaolude vastu, mida tavaline reisikindlustus ei kata. Vastasel juhul poleks reisitõrkel  ju mingit pointi.

Valeria 

ma tean mis asi on reisitõrke ja kirjutasin just selle kohta. 

Reisikindlustust tegelikult pole - reisikindlustus üldine sõnastus mis koosneb tervise , pagasi , tõrke ja nii edasi  - kes mida valib vastavalt vajadusele . 

Kiku90 : 

Ära võta tõsiselt , just täna oli oli vaktsineerimisest juttu delfis samas stiilis .

Nüüd mingi rumal teema kas tervisekindlustus vaja või mitte . 

Keegi purjus peaga tõukab sind baseini ääres või ise komistad väänad/murrad jala ja maksad seal mõni tuhat kui hästi läheb . 

Kui sul on taskust võtta 100k euri ja maksta enda ravi kinni siis SUL POLE VAJA - teistel juhtudel ON.

Mis järgmisena ? küsime kas aafrikase on vaja vaktsiine teha ?

Igaüks peab enda järgi otsuse tegema. Minu tuttav ütleb, et talle ei meeldi kindlustusi toita ja ta ei kindlusta seda, mille kaotuse suudab ise kinni maksta. Nii ta käibki teistel mandritel ilma reisitõrkekindlustuseta. Mõni tuhat piletiraha kaotada ei oleks probleemiks. Pole ka vaja läinud. Aga tal on alati korralik tervisekindlustus, sest kümneid tuhandeid arstiabi eest oleks üle jõu. Mina ei tee odavamate reiside korral reisitõrget, ei tee tavaliselt ka pagasikindlustust, sest pisike seljakott vahetusriietega on salongis kaasas ja rahakott kaelas t-särgi all, aga teen tervisekindlustuse, sest ravikulu võiks olla minu jaoks kolossaalne.

Võin kinnitada isiklikust kogemusest, et reisikindlustus on vajalik ja hoiab ära suuremad kahjud. Mul juhtus täbar lugu Lõuna-Ameerikas, mis läks maksma ca 25000 eurot ning mille kindlustus kattis.

Dim, ok, siis on selge, et räägime ikka samast asjast. Aga kui sa pead reisitõrkekindlustuse korral vääramatust jõust (nt streik) tuleneva kahju hüvitamist vedamiseks või heaks kindlustuseks, siis kas sa oskad nimetada kindlusseltse, kes sellist kahju ei hüvita? Seda oleks hea teada, teaksime kõik, mis firmadest eemale hoida.  Minul on Swdbank Gold krediitkaardiga kaasas käiv kindlustus.  Vaatasin just oma tingimused kiiruga üle ning kõik reisitõrke juhtumid on seotud vääramatu jõuga, va üks, mis puudutab transpordivahendi tehnilist riket, mis reeglina force majeour juhtumiks ei liigitu.

Haaa, me käisime lastega nädalasel egiptuse reisil ja sellest 5 päeva olid lapsed haiglas tilgutite all. Haigla arve oli päris mitmekohaline. 

Samas see on ju 50:50 võimalus. Äkki teil läheb paremini. 

Ära kindlustust tee, närvikõdi mõttes on see palju lahedam.