Reisiotsinguleht mittejätkulendudele

Tere,

peast pühitud, milline hea reisileht pakub võimalust otsida lennupileteid reisile, mis pole jätkureisid.

azair.eu? Vahel ka flights.google.com kuvab selliseid lende.

Miks mitte kasutada kõiki juba teadaolevaid ja valida seal "Direct flight only" vms? Nii momondo kui ka Skyscanner pakuvad näiteks seda võimalust.

Momondo suur miinus on ajavahemiku otsingu puudumine ning piirkonna ja/või mitme lennujaama lisamise puudumine. Azairil on see väga hea.

Kui siin juba sel teemal arutlemiseks läks, siis mul oleks ka üks küsimus.

Kas mõnel otsingumootoril on ka võimalus piiritleda vahemaandumise pikkust? Mul on sihtpunkt, kuhu esmapilgul on võimalik leida väga normaalseid pakkumisi, kuid paraku selgub iga kümnel juhul, et lend läheb läbi Stanstedi lennujaama ja kui mistahes muus lennujaamas piisaks sellest 1:20-st, siis Stanstedis, ma saan aru, oleks vaja kaks või isegi kolm korda pikemat aega ümberistumiseks. Kas mu ainus võimalus on kõik pakkumised lahti klikkida? Ma saan aru, et momondos ma saan STN eest linnukese ära võtta, aga see ei ole ka päris see, mida mul vaja on, st täielikult välistada ei taha läbi Stanstedi lendamist, sest üldjuhul soodsad lennud seda just läbivadki. Tahaks lihtsalt hea hinnaga pileteid leida :)

Azairil on võimalus advanced searchi all määrata ümberistumise ajavahemik: THE STOP-OVER TIME MUST BE BETWEEN...

Azairi esilehel vali "advanced search parameters", sealt saad valida vahemaandumise pikkuse, mis sulle sobib.

Oo, ma tänan! Ma ei saa lihtsalt aru, kuidas ma kunagi seda advanced searchi kasutanud ei ole...

jaanusm

Momondo äpp on tõesti poolpidune ja lisafiltreid ei ole.
Aga veebilehe versioonis olid igatahes veel paar kuud tagasi võimalused igasuguseks filterdamiseks - nii soovitava(te) lennufirma(de) valiku, vahepeatuse pikkuse, väljumis/saabumiskellaaegade vahemiku kui ka lennu kogupikkuse jaoks tundides. Midagi ilmselt on veel aga hetkel ei mäleta ja proovimiseks ei ole aega.
Ei oska kommenteerida, miks neid filtreid äppi ei ole pandud. Seetõttu kasutan Momondo äppi vaid siis kui tean juba ette mida ja mis ajaks osta tahan.

Azair on muidu hea jah aga tihti ei näita lendusid, mis näiteks Momondos või Amadeuses on kenasti näha.
Ei ole ka harv juhus, et Azair näitab millegipärast konkurentidest oluliselt kallimaid hindasid. Nii et hinnad on alati mõttekas enne ostmist erinevatest otsingumootoritest üle kontrollida.

Jaanapr

Azairi kasutades saad mõnikord parimaid hindasid kui ei ole väga jäik selles osas, et minnes ja tulles kindlasti sama lennujaama pead kasutama. Seda saad ka "advanced" alt valida, et oled nõus sellega et lähed ühes lennujaamast (nt. Tallinn) aga tagasi jõuad hoopis teise lennujaama (nt. Helsinki või Riia).
Eelnevalt peaksid lähtepunktile lisama kõik sulle sobivad lennujaamad, mida oled nõus aktsepteerima (klikates lennukile ja "add"..

Kui azairiga hind avada, toimub reaalajas kontroll. pigem küll kallinemise suunas aga on ka vastupidiseid näiteid.
Momondo on abiks oma filtritega siis, kui sul on teada konkreetsed lennujaamad ja konkreetsed kuupäevad. Kui oled grammigi paindlik, siis muutub momondo tõeliselt kasutuks või nõuab suurel hulgal tööd, mida mootor ise võiks ära teha.

azairi põhiline viga on, et ta ei otsi tavalennufirmade lende. Kui ta neid ka otsiks, oleks tegu väga hea mootoriga.

Üks sait mis kombineerib nii odavlennufirmade kui tavafirmade lende on Kiwi.com (endine skypicker).

Azairis ja paljudes teistes mootorites on võimalus otsida lende kindlast alguspunktist suvalisse sihtpunkti. Valid alguseks TLL ja sihtkohaks anywhere ning tuuakse välja kõik võimalikud lennud sinu valitud ajal, järjestades need hinna järgi.

AGA... Kas on olemas ka sellist rakendust, kuhu sisestada LÕPPsihtpunkt ja pärida sinna konkreetsel kuupäeval saabuvate lendude hindasid, et siis juba oma reisi vastavalt planeerida?

Oletame, et kindel siht on Malta, kuhu ei ole alternatiive lähedalasuvate lennujaamade näol. Seega sinna saamiseks tuleb sinna jõuda. Kui reisi kulgemine on vabalt korraldatav aga kindlaks kuupäevaks peab sal kohal olema, siis kuidas otsida võimalikke alguspunkte euroopas?

jaanusm, proovi kiwi.com lehte. Seal on võimalik otsida vabalt valitud raadiuses teatud lennujaamast. Sinu näite puhul vali sihtkohaks Malta, väljumiskohaks aga aga kliki lähtekoha lennuvälja rippmenüüle ja vali sealt "radius search" ning kliki enam-vähem Sinu soovitava piirkonna keskele. Kõrvalolevale kaardile tekib seepeale sinine ring, mida vastavalt enda soovidele suuremaks või väiksemaks saad vedada.

Võtsin näiteks sihtkohaks Malta, lennuajaks 29. märtsi ning klikkisin kaardil Berliinile. Tulemuseks oli ca 200 km raadiusega, Prahani ulatuv ring ja 152€. Kui aga ringi suuremaks vedasin (raadiusega kuni Stockholmini), siis sain juba 63€ väljumisega Bratislavast. Lisaks ilmus siis tulemuse juurde soovitus otsida paindlikumate aegadega ja siis tuli hinnaks isegi 43€ Gdanskist 28. märtsiks.