Reisisoovitusi ja reisikaaslast?

Tere kõigile!Sooviksime elukaaslasega 16.12.19-5.01.20 (+/- mõni päev siia, sinna) minna reisile aga ei kujuta üldse ette kuhu. Eelarve kõik kokku ca' 1200 euri nägu. Otsime kohta, kus nautida randa ja kus oleks võimalik ka seigelda (rannapuhkuse mõistes võiks olla ikka päris soe).Oleme rohkem sellised kohvriga budget reisijad - mugavus on hea, aga kohe kindlasti ei otsi tippklassi hotelle, restosid. Oluline on pigem hea elamus kui mugav elamine.Küsiksime reisisoovitusi - millised on põnevad kohad, kus olete sarnase eelarvega hakkama saanud? Nippe/trikke reisi planeerimiseks? Ja miks mitte, kui lähete põnevasse kohta sel ajal ja tahate kaaslaseid - kutsuge meid kaasa! Garri ja Karmo

Sri Lanka näiteks:https://trip.ee/foorum/uldfoorum/sri-lanka-reisimuljed-2018Seal teemaalgataja kirjutab, et nad said hakkama 560 euroga kahe peale kaheks nädalaks pluss lennukipiletid. Praegu ja kindlasti ka lähemas tulevikus on seal majutused ning muud turistidele mõeldud teenused veel soodsamad kui muidu, kuna seal oli teatavasti terrorirünnakute seeria lihavõttepühade ajal. Seetõttu käib seal turiste praegu väga vähe, aga kõik on tegelikult normaalne ja turvaline. Sri Lanka on väga ilus eksootiline saar ning kohalikud inimesed üliviisakad ja sõbralikud. Erinevalt naaberriigist Indiast ei ole neil kombeks turiste petta ja nende tagant varastada.

Kuna olete valinud reisimiseks keskmisest kallima aja ning eelarve on ka 3 nädala kohta väga väike, siis kahjuks valiku variante väga polegi. Teie kriteeriumite põhjal tuleb mulle pähe ainult India. Vaatasin just, et nt 17.12-08.01 on lennud 482€. Sinna tuleks siselennud ka juurde,  kokku ehk saaks 600€ hakkama. Seega jääks teil 3 nädala kohta 600€, mis on minu hinnangul vähe isegi  India kohta, kuid säästurežiimil siiski teostatav. 

Siia tuleks lisada ka viisa maksumus $80. Aastavahetusel on ka Indias siselennud 2-3x kallimad kui muidu, eelmine aasta ja suht varakult ette ostes oli Delhi-Kochi  1 otsa lend ise juba üle 100€  jõulude paiku.

Jõuluaeg on suht kehv aeg, et saaks valida lennupiletite ja elamise hinda ja sihtkohta. Hinnad on laes, sest kogu Euroopa ja Ameerika tegutseb sama kalendri järgi. Ei oskagi midagi soovitada. Paar päeva sinna-tänna ei muuda midagi. Ise lendan detsembri alguses Eestist minema.Mina vaesena lähtun sellest, kuhu lennupileteid veel enam-vähem vastuvõetava hinnaga leiab. Normaalse hinnaga hotellid on täis, aga ülemisest otsast veel midagi leiab, kuigi ka need on detsembri lõpus ülehinnatud.Pigem vaataks sinna, kus poliitiline olukord on korrektiive teinud. Mulle tundub, et pärast venelaste kruvide kinnikeeramist on neid aastavahetusel Tais kordades vähem laiamas ja seetõttu ka konjuktuur parem.Ehk Araabia poolsaar? Ma ise pole käinud, aga kindlasti on inimesi, kellele meeldib kaine peaga täies riides ujuda.

Täies riides ujuvad Araabia poolsaarel siiski ainult kohalikud, turistide käest seda üldjuhul ei nõuta. Isegi  Saudi Araabias on randu, kus naised tohivad bikiinides käia, Omaanis ja AÜEs ka kindlasti ei teki probleemi. Ainult et teemaalgataja eelarve võib sealkandis napiks jääda, tiba kallim ikka kui Aasia.

Ja sellel perioodil veits piiripealne ilm ka sealkandis.

Token, Omaani koha pealt ma nii kindel ei oleks, AÜEs jah pole probleemi. Ilm on 90% ok Araabia poolsaarel sel ajal.

Päris hea info kokku tulnud, aitäh! Sri Lankal käisime 2019 algus, jaanuari lõpus ja tõesti, väga mõnus oli. Mõtlesime ka ise, et tagasi minna, sest palju jäi avastamata, samas tahaks midagi uut leida. Praeguste soovituste põhjal tekib kergelt mulje, et targem oleks kas kuu varem või hiljem reisida.UAE peale mõtlesime ka ise hetkeks, ja Bali peale (kuigi seiklemine jääb vist väheseks seal, või on see puhtalt minu eelarvamus Bali võimaluste kohta). Mõtlesime ka Ladina-Ameerika peale, aga sinna jääb eelarve ilmselt väheseks.

Balil on detsembris vihmahooaja kõrgpunkt (kõrghooaeg on praegu, meie suvi), samas on kindlasti majutuse hinnad laes tänu austraallastele, kes sinna siiski kohale lähevad.Eks Tai-Vietnami-Kambodža kuidagi venitab välja selle rahaga, ka Myanmari, kui siselende vältida ja selle asemel kümneid tunde bussis veeta. Filipiinid, kui hoolega odavat siselendu valida ja El Nidot vältida (pigem Boholi kant) ning airBNB-s kohalike stiilis majutuda.Dubai on minu arust ikka väga kallis sihtpunkt (kuigi lend odav), sealne seiklemine on pigem kopterilend või 7-tärni hotell.

Norsu, Omaanis on täiesti normaalsed rannad sageli inimtühjad, nii et viska kasvõi ihualasti hundirattaid seal, mitte kedagi pole nägemas.  Omaani kohalikud on muidu väga tolerantsed ja sõbralikud, minule ja minu tuttavatele on korduvalt öeldud, et nad ei eelda turistidelt sama riietust mis kohalikelt. Lihtsalt sa ei pruugi õhtul baari lühikeste pükstega sisse saada, muud midagi. Üsna Dubai moodi on kombed seal, suht vabad.

No päris ihualasti ei soovitaks Omaanis hundirattaid visata...ja bikiinides saad ujuma minna väljaspool hotelli randu, kui oled nn silma eest ära. Muskatis kasutatakse selleks merele sõitu ja paadilt ujuma minemist. Vadides kehtib sama "silma eest ära" reegel.

1200 eurot inimese kohta on täiesti piisav summa, et reisida kuhu iganes,  kolmeks nädalaks. Kui oled muidugi väga pirtsakas ja otsid 5* hotelli koos täisteenuspaketiga, siis vist mitte. Aga kui vähegi nupp nokib ja viitsid eeltööd teha, siis pool maakera käib selle summa alla.

On siis ehk mõnda konkreetset näidet tuua ka, kuskohas 16.12.-05.1 alla 1200.- inimene võiks rannas troopilises kliimas varbaid leotada, või jääme jutu tasemele.

Troopiline kliima eeldab nendeks kuupäevadeks normaalse hinnaga lennupileteid. Kõigepealt tasuks neile peale passida. Ma panin need kuupäevad booking.com ja kasvõi Kuubal on kolm nädalat külaliskorterit kahele inimesele 500-600 EUR ehk kogu perioodi öömaja 300 EUR nägu sellest 1200-st. Lennukipiletitega on vist keerulisem ja  ei hakanud otsima. Kui otsiks, vaataks kuskilt Hispaaniast kandist väljuvaid lende + eraldi odavlend Hispaaniasse. Seda ka ei mäleta, et mis ajal Kariibi merel orkaanihooaeg oli, sest see teeb kõva alennust:) 

Antud kuupäevadel on hetkel kõige odavam lennata Tallinnast Hong-Kongi 580 € eest. Cebu Pacificuga Puerto Princesasse (HKG-MNL-PPS-MNL-HKG) Palawanil veel ca 290 lisaks, nii et kokku 870 eurot. Seega üle jääb veel 330 € 3 nädala peale. Selle summaga saab ka üksi hakkama, kui minna seljakoti ja väikeste nõudmistega, aga kuna antud juhul reisib koos 2 inimest, saab vähemalt majutuse kulud alati poolitada ning aegajalt ka mõne  muu kulu kahasse maksta, seega nii väga säästureis ei tulegi.Võimalik, et TLL-.HKG-TLL hind läheb just konkreetsetel kuupäevadel edaspidi üha kallimaks, aga Cebu Pacific teeb tõenäoliselt päris mitu promo lähikuudel, nii et võib saada kohalikud lennud ka soodsamalt. Aga ei pruugi, sest tegemist siiski pühade perioodiga. Tasub kaaluda ka open-jaw või lennud eraldi piletitel varianti, nt Hong-Kongist Palawanile, aga tagasilend Hong-Kongi Busuanga saarelt. Hetkel on antud kombinatsioon kõrgema hinnaga, aga otsingus tasub proovida ka muid variante.

Minu üks lemmikuid on Thaimaal Trati lähedal Koh Scangi saarele (odav elu, lumivalged liivarandu leidub ka ;) võite ka teha Kambodza 2 päevase reisi mida kohalikud teevad ;), sis veel teistele saartele trippe ja hotellidest kui sobi 3* mis on üsna soodsad kuid ise eelistaks vähemalt 4* hotelli - Booking.com või Agoda kaudu saab päris hea hinnaga, tuleb lihtsalt otsida ja finnairilt vist veel on Bangkoki 567.-€.Bangkokist saarele saab kas kohaliku lennukiga, mis vist oli üks ots 1,5h 75.-€, aga kui soodsamalt, siis tasub lennujaamast võtta minibuss mitmepeale ja 8 h sõitu ja vist oli 4000 THB kokku (kurss oli 1/38 THBSellega peab muidugi arvestama, et jõuludeks ja aastavahetuseks hinnad tõusevad igal pool poodides. Seega kui midagi praegu soovite ära osta, siis tuleb teha seda nüüd.

Jah, Taisse saab tõepoolest veel odavamalt lennata. Kasutasin ise algselt kiiret Google Flights otsingut ilma kindla sihtkohata ja siis tõstis süsteem just TLL-HKG-TLL esile kui ühe soodsaima hinnaga lennumarsruudi antud kuupäevadel. Kui ka päris 567 euroga ei saa, siis 700 pole ka palju, kui peab just neil kuupäevadel lendama. Ülejäävast eelarvest piisab nii Koh Changi või mõne kolmanda saare ning ka Tai põhjaosa avastamiseks.

Sellise summa eest olen ise aastaid ringi reisinud :). Nojaa, selle summaga ja nendel kuupäevadel ma nüüd konkreetselt küll miskit välja tuua ei oska, sest enda reisid on jäänud ikka jaanuari-veebruari. Minu viimaste aastate talvepuhkused on möödunud enamus Kesk- ja Lôuna-Ameerikas vôi Aafrika pool - Mehhiko, Belize, Brasiilia, Paraguai, Argentiina, Equador, Peruu, Jamaika, Roheneemesaared, Kuuba, Gambia, Senegal...Öömaja ei pea meil samuti peen ega kallis olema, küll aga ei hoia me kokku kohaliku maitse ehk söögi-joogi ning elamuste pealt. Arvestus tavaliselt 100 eur päev ja tuleb kenasti välja. Gambias-Senegalis sai sel talvel oldud 2 nädalat ja kokku kulu kohapeal ca 1500 + lennupiletid ca 400 nägu ehk kôik kokku ca 2300. Seal sees mitu pikka ekskursiooni-ringreisi+ viisa, ööbimised, palju-palju sööki-jooki, korralikud tipid ja kingitused kohalikele, mitukümmend meetrit kohalikku kangast jm kaasa ostetud nänn. Vöib-olla siis just Aafrikasse minna? Mere kohapealt ei olnud just minu lemmik - Atlandi ookean ikka hallim ja tuulisem kui Kariibi meri :), aga muid elamusi kui palju. Loomulikult soovitan iga kell ka Ladina-Ameerikasse minna, kogu see hispaania-keelne maailm on mu vaieldamatu lemmik ja ei ole sugugi kallis. Jamaika on küll suht kallis, kuid Kuuba vôi Mehhiko vägagi rahakotisôbralikud, rääkimata maitsetest!

Selle rahaga saab hakkama, kui ei otsi luksust ja sööd odavamates kohtades. Muidugi sõltub ka ajast ja mis hinnaga lennukipiletid saab.Meie käisime elukaaslasega eelmise aasta novembri lõpp- detsembri keskpaik Tais, 3 nädalat ja meil läks kõik kokku 2300 €. Esimene omal käel reis. Muidugi oli kõva eeltöö tehtud. Käisime ka Hispaanias omal käel ja nädal 1200 €.  Malaga ja Marbella piirkond, Gibraltar, Ronda. Tais siis sai läbi käidud Pattaya, Chiang Mai, Chiang Rai, Phuket, Ao Nang, Phi Phi, Bangkok. Lennupiletid Norwegian 520 € nägu, 2 siselendu (Chiang Rai-Phuket ja Krabi-Bangkok), öörong Bangkokist Chiang Maisse, laevapiletid, sissepääsud, tripid, transport, massaaz, reisikindlustus, erineva hinnatasemega hotellid. Söögid, joogid, sõime nii tänavatoitu, kui ka kohalikes söögikohtades. Jääkohvi ja fruit shake´id mitu korda päevas + osadel õhtutel alkohol. Kõige kallim koht Phuket ja Phi Phi, kus hinnad ikka poole kallimad kui mujal. Ao Nang veidi odavam.Paari kümne € väärtuses meened kaasa. Teenustasu raha väljavõtmisel automaadist.Minnes ja tulles ümberistumisel Stockholmi lennujaamas söömine,  kuna lennukipileti sees polnud sööke.Hotellid kokku 450 €. Kõik kahesed toad.  140 € 2 viimast ööd Bangkoki pilvelõhkujas, Baiyoke Sky hotellis, maast laeni aknaga 70 korrusel, koos rikkaliku (valik oli tohutu) hommikusöögi ja katusebasseiniga.  Saime toale upgrade´i. Võtsime deluxe toa hommikusöögiga space zone, saime junior sviidi. Kodulehel on hinnad paremad, kui bookingus. Keerleval platvormil käi palju tahad, õhtul oli ilus vaade suurlinnale. Metro kohe seal kõrval ja hea lennujaama sõita. UAE jääb sellest summast väheks nii pikaks ajaks. Lennukipiletid saab küll hea pakkumisega 300 nägu, aga majutus on seal kallis see aeg. Meil minek nüüd septembris ja hotell nädalaks koos hommiku- ja õhtusöögiga 440 €. Lennukipiletid sain 400 ja veidi peale Turkish Airlines´ga Tallinast.Kohapealset elu ei oska öelda, takso ja metro pidi odav olema.  Ei priiska, sõidame metroga ja hotelli poolt tasuta bussid osadesse kohtadesse. Shoppamis eesmärgil ei lähe, kindlasti käib need kaubanduskeskused ja turud läbi. Aga pigem vaatamisväärsused ja sealne elu üle vaadata ja lihtsalt nautida, puhata. Burj Khalifa, Desert Safari, Sheikh Zayed Grand Mosque Abu Dhabis.Balil saaks selle rahaga hakkama, kui leiab hea hinnaga lennukipiletid.  Piletid alates 550 € soodusega. Hotellid väga soodsad, korralik hotell koos basseini  ja hommikusöögiga 400 €. Seal peaks mitmes hotellis olema, vahetama piirkondi, nii pikalt ühes piirkonnas ei kannata vast olla. Söök pidi odav olema. Oleneb jälle kus süüa, aga see igalpool nii. Rollerirent 3-4 € päev. Qatar pakub hetkel hea hinnaga edasi-tagasi Tallinnast nii Taisse, kui Balile, mõlema puhul siis 500 € ringis.  

Teil on üsna pikk reisiperiood ja üsna väike eelarve. Kui võtta kahenädalane reis, siis ka mina soovitan minna AÜE-sse. Minu ja elukaaslase reisi kriteeriumid ja eelarve oli suhteliselt sarnane teie omaga (ainult, et meil oli 10 päeva) ja kõige sobivamaks ostus meie jaoks Dubai :) Tavaliselt reisime omapäid igal pool, aga kuna hinnad olid sellel perioodil (detsember) nii laes, siis otsustasime minna reisikorraldaja kaudu. Eks see omal käel reisi planeerimine on alati omaette kunst ja ei tea kunagi kust lööki oodata ...:)) Enne ostmist ma ikka võrdlesin hindu ( ise minnes ja reisikorraldaja kaudu ostes), siis reisikorraldajal tundus kõige parem. Novatoursil on üsna suur valik Dubai pakette ja hotelle: https://www.novatours.ee/puhkusereisid/aUe Mis puudutab ujumist ja õhtutemperatuuri, siis vesi oli +23 ja õhk kuskil 24-25 päevasel ajal, väga meeldiv on sellel ajal seal olla.