RyanAir allocated seating

Kui olen ostnud RyanAiri pileti kahele inimesele, siis kas nende automaatne Allocated Seating paneb need kaks inimest kõrvuti istuma või võib ka juhtuda, et ühele määrab istekoha ühte lennukiotsa ja teisele teise?

Tegin selle süsteemi järgi aprillis 3 eri lendu ja siis pani küll kõrvuti. Võib muidugi sattuda, et paneb C ja D kohad mis on siis üle vahekäigu aga siiski kõrvuti. Check ini tegin suhteliselt varakult ära.

Lendame perega (4 inimest) märtsis Ryanairiga Stockholmist Tenerifele. Ise pole kunagi ühegi odavlennufirmaga lennanud ja lastel (7a ja 9a) on see üldse elu esimene lennureis. Kuna üks lastest juba praegu lendamist kardab ja nad kindlasti tahaks, et üks vanematest nende kõrval istuks, siis kas peaksin check-ini tehes konkreetsete istekohtade eest juurde maksma või õnnestub ka nö tavalise check-iniga kõrvuti istuma saada? Mida soovitate, jagage kogemusi?!

Minul lapsed korduvalt lennanud allocatediga ning olnud kõrvuti. aga eks erandid kinnitavad reegleid :) päris kõrvuti on ka ainult 3 kohta. Samas ise näinud kuis inimesed vahetavad meelsasti kohti lennukis.

Kui peaks juhtuma eraldi kohad, vota julgelt yhendust lennusaatjatega, pohjendades nt et esimene lend. Organiseeruvad teile ilusti korvutikohad. Kogemus siis ryanairiga.

Viimati septembris Ryaniga Chania-Bergamo. Olime kuuekesi ja kõik istusime eraldi.

tegin see aasta kaks chekinni liinil Tallinn - Bergamo, meid oli 5tk (piletid ostetud 3+1+1, kõik ühe kasutaja all). Esimesel korral pandi 3 ettepoole istuma ja 1+1 tahapoole kõrvuti. Teisel korral pandi kõik ette istuma st. 5 rida. Jälgisin natuke ka, kuidas süsteem inimesi paigutab ja see näeb välja nii, et ridade täis paigutamine hakkab keskelt ja kõik paigaldatakse järjest, seda saab oma bronni alt vaadata, kui valida koha ost, kus maal ja kuidas on hetkel juba hõivatud kohad

Leedi Kaagale -- kui lapsed enne lennanud pole ja veel kindlasti soovivad vanemate kõrval istuda, siis võiksid ju need mõnikümmend eurot leida ja kohad enne kinni panna -- vähemalt esimesel lennul. Vaevalt see su reisieelarve lootusetult lõhki ajab... Teinekord on (eriti puhkuse ajal ja lastega) mõistlik veidi rohkem eelnevalt kulutada ja seetõttu pärast vähem muretseda. Aga eks see ole lõppkokkuvõttes igaühe enese asi.

Inimesed lennukis on kenasti vastutulelikud ja vajadusel on valmis kohti vahetama. Meil on siiani endal õnneks läinud ja oleme alati kõrvuti kohad saanud, aga on juhtunud, et minult on korduvalt palutud, kas olen nõus kohti vahetama, et pere saaks koos istuda. Kui olen üksi, siis ei näe väga vahet, kus ma istun ja olen alati vastu tulnud. Seetõttu ei näe eriti mõtet lisamaksu maksmisel :)

Leedi Kaga, me ka lastega mitmeid kordi allocated kohtadega reisinud, seni alati kõrvuti istunud. Kuidas õnnestus organiseerida tagasitulekul stockholm-tallinn?

Just sai käidud Tenerife reisil Ryanairiga, kokku 4 lendu, meie pundis 4 inimest. Kõik lennud juhtusid olema kohtadega A-D ehk siis kolm kõrvuti ja üks üle vahekäigu.

to meeri31: tagasitulek ikka laevaga, aga alles järgmisel päeval. Samal päeval lihtsalt laevale enam ei jõua ja ei riskinud hakata ka samaks õhtuks lennupileteid ostma Helsingisse või Riiga, sest kardan, et ei jõua õigeks ajaks Skavstalt Arlandale. Õnneks 1 öö Stokholmis hotellis reisi eelarvet lõhki ei aja, sest lennukipiletid Tenerifele ja tagasi sai nagunii suhteliselt hea hinnaga ostetud :)

Samuti just käidud Stockholmi kaudu Tenerifel. Kuuekesi, check in-i tegin 7 päeva varem ja kõik istusime kõrvuti. Tagasi tulles samuti, 7 päeva enne ja jällegi istusime ühes reas. Tagasi ei tulnud Stockholmi kaudu, vaid Oslo. Kõige tüütum osa sellest reisist oligi laevaga Stockholmi sõit, sest merel oli torm ja olemine seetõttu kehv. Aga kõik ülejäänu oli juba puhas puhkus.

Tavaline inimene, kuidas tenerifel ilm oli? Ilmaprognoos praegu märstiks suvitamiseks kehvavõitu. Leedi Kaaga,meil sama marsruut. planeerime puhkust 14-21.03., meil lapsed 8 ja 16 a . Millise majutuse valisite? Meil pisut kõhklused ilmaprognoosi osas, majutust tahaks leida sooja basseiniga.

Ilmaga oli nii, et päike oli valdavalt pilve taga peidus, aga temperatuur ok, kuni 25 kraadi. Basseini ääres lebamise ilma oli 2 korda pool päeva. Ookeanis oli vesi külm- külm. Aga me ei lasknud ennast pilves ilmast häirida, jalutasime palju ja mitmel korral võtsime ette teekonna mägedesse. Seal, pealpool pilvi (umbes 1700 1800 meetri kõrgusel), oli juba soe päike ja pilvitu taevas. Hotell oli Oro Blanco (kuurort Playa de Las Americas), mille basseiniala kohta on ainult kiidusõnad, ka rand oli üsna lähedal (Troya). Meil oli 1 magamistoaga apartement I korrusel, mitte just kõige hubasem variant, aga mingeid putukaid- mutukaid ei olnud, koristati ülepäeva, autot parkida sai üle tee asuvas parklas tasuta ja üleüldse- olime rahul. Lähedalasuvatest hotellidest tundus Las Piramides (loodan, et kirjapilt õige) mõnus olevat, sinna pakub rotslaste Fritidsresor praegu märtsiks norm. hinnaga.

Tere.Tegemist Ryanairiga, tahan online check-ini käigus valida istekohti. Kohad valin ära, näitab et tuleb maksta 11.98 kuid maksma ei suuna ja enam edasi ei saa midagi teha. Kas ei saagi istekohti lisada kui broneeringu käigus pole seda tehtud?

kui reisi seltskond on ühe bronni all ja checkin kõigile korraga teha on seltskond kõrvuti. vahest juhtund ka nii et sama bronn aga check in erinevatel aegadel seltskonnal, siis natuke laotab laiali.

Kas see on Ryanairi uus taktika, et tasuta check in puhul (mis nüüd on alles 4 päeva enne reisi) antakse koos ostetud piletitele mitte kõrvuti istekohad ja sellega lihtsalt survestatakse ostma määratud istekohti? Varasemalt on alati kõrvuti istmed antud.

Võimalik muidugi, et see on lihtsalt juhus, sest et enamusel juba check in tehtud ja vabu kõrvuti kohti polnud. Kuigi suht ebatõenäoline tundub see tasuta check ini esimesel päeval.

Jah, see on neil ilmselt uus taktika viimasel ajal. Kui ei soovi istekohti osta siis paneb automaatselt koos reisivad inimesed eraldi.

Juunis Tallinn-Bremen-Tallinn lennu kogemus. Ostetud piletid koos, check in tehtud koos ja tulemuseks 3 edasi-tagasi kohad erinevates kohtades kõikidel reisijatel.

Kui kohta ei vali, pillutab mööda lennukit laiali.

Varasemalt lennatud korduvalt Ryaniga ja sellist asja ei oel ette tulnud. Ju on uus poliitika raha kasseerida :(

Tundub jah uus taktika olevat. Veel aasta tagasi saime kõrvuti, aga nüüd paaril viimasel reisil pillub mööda lennukit laiali ja seda ka alaealistega.