Ryanair ja reisi lõplik hind?

Kas keegi oskab öelda täpse hinna, mis maksaks nädalane reis Ryanairiga lennates marsruudil Riia – East Midlands – Gran Canaria ja tagasi ning arvestusega, et reis saaks toimuma lähinädalatel, reisijateks perekond (2 täiskasvanut ja 2 alla 16 aastast koolilast). Huvitab just lennureisi hind – majutuse hinna oskan ise leida.

Ryanairi kodulehel on kirjas praegukehtivad soodushinnad, mille kohaselt oleks lend Riia – East Midland hinnaks 10,49 latti (ca 230 krooni) ning lend East Midland – Gran Canaria hinnaks 29,99 naela (ca 545 krooni).

Kui need hinnad liita ja korrutada reisijate arvuga, tuleks hinnaks 3100 krooni (ning lisanduksid veel pagasi hind vist 30 naela iga koti kohta ja veel mõned naelad mingit tasu.

Kas tegemist on ühe otsa hinnaga või edasitagasi hinnaga? Millised kulud juurde tulevad, kui arvestada, et internetiühendus on olemas ja igal reisijal üks max 15 kilone kohver.

Probleem selles, et kui üritada interneti kaudu lende tellida, siis mina külle ei näe selliseid hindu vaid kordades suuremaid. Milline siis ikkagi oleks minu konkreetne kulu sellisele reisile?

Aitäh inimestele, kes võtsid vaevaks vastata!

Khm, hind on iga päeva jaoks erinev. Ryanairi leht on suhteliselt lihtne - pane sisse kuupäevad, reisijate arv, kotid, maksmisviis jne ning klõpsa niikaua CONTINUE nupule, kuni näed lõpphinda. Õigeid isikuandmeid ja krediitkaardinumbreid selleks sisestama ei pea. Väljareklaamitud üliodavaid hindu ei maksa tõena võtta, see on reklaam ning pileteid selle hinnaga võib olla ülivähe ja ainult mõnel kindlal päeval. Kõik hinnad Ryanairi lehel on ühe otsa hinnad!

Ryanair broneerimissüsteemis saab ikka valida kas võtad ühe otsa või edasi tagasi. Lennuhind kuvatakse ilusasti välja, milles probleem. Lenuhinnale lisandub äraantav pagas (kui seda on) ja elektroonilise chek-in`i tasu (kuskil 20 euri, täpselt ei mäleta). Viimati käisime Ryanairiga Hispaanias hinnaga 18 euri edasi tagasi nii et kui kuupäeva ja sihtkoha osas pirtsakas pole leiab sooduka küll. Aga jah, igal kuupäeval on oma hind.

"Kõik hinnad Ryanairi lehel on ühe otsa hinnad!" ei ole päris õige. Kui sa valid edasitagasi lennu, siis lõpphind on ikka edasitagasi lennu eest kokku. Aga pead tegema 2 eraldi broneeringut:

  1. Riia(RIX)-East Midlands(EMA)-Riia(RIX)
  2. East Midlands(EMA)-Grand Ganaria(LPA)-East Midlands(EMA) Aga Ryanairi lennuplaani vaadates, siis EMA-RIX-EMA lennud toimuvad T, N ja L. Ja EMA-LPA-EMA lennud K ja P. Nii et arvesta siia nii minnes kui tulles ööbimine East Midlandis ka sisse.

Mul hoopis selline küsimus Ryanairiga. Ostsin just ära piletid, panin kirja pagasi ja nüüd tekkis selline küsimus. Kas ja kuidas tuleb panna kirja lapsevanker? Tavaliselt ei ole vankri eest pidanud maksma, kuna selle firmaga lähme esimest korda, siis äkki keegi oskab öelda. Tänan.

On iseendast mõistetav, et ostes edasi-tagasi piletit, näed hinda ka edasi-tagasi lennule. Ma pidasin silmas Ryanairi reklaame ja kodulehte, kus Ryanair ei reklaami kunagi edasi-tagasi lennuhinda. Hind on ikka ja alati ühe suuna oma. Nt. kampaania, kus piletit pakutakse 1/5/29,99 EUR eest, on see 1/5/29,99 EUR ikkagi ainult ühe otsa hind, millele lisanduvad muud tasud, kui neid on. Edasi-tagasi on 2x niipalju EURi jne.

Lapsevankri info on järgmine (sry, et tõlkida ei viitsi):

There is no checked/hand baggage allowance for infants. However, one fully collapsible pushchair per child may be carried free of charge. Additional infant equipment such as car/booster seats and travel cots up to a maximum of 20kilos may be carried in addition to your personal checked baggage allowance at a separate fee per item/per one way flight. (click here for rate details). Any infant equipment weighing over the 20 kilos allowance will be charged for the excess at the applicable excess baggage rate per kilo.

Passengers travelling with infants who have checked in online and printed their boarding passes should take any checked baggage (including pushchairs/ infant equipment) to the Airport Bag Drop desk where it will be tagged and sent to the aircraft. The Bag Drop Desks close 40 minutes prior to the scheduled flight departure time.

Infant Equipment* (car/booster/travel cot) Fee charged per Item/ Per One Way Flight (1 pushchair carried free of charge). A maximum weight of 20kg per item. Fee - 10 EUR.

Seega, kui on suurem käru/vanker, tuleb see ikkagi piletile lisada. Pisike kokkupandav käru on tasuta.

to Maxj: Arvestades teemaalgataja ilmselget baasteadmiste puudumist (Ryanairi) lennupiletite iseseisval otsimisel/ostmisel netist, ei pruugi tema jaoks miski olla iseenesest mõistetav, seepärast ka minu täpsustus sinu postitusele. Ei midagi paha pärast =)

Teemaalgatajale aga soe soovitus kindlasti võtta keegi teadjam ja kogemustega inimene endale kõrvale, kui plaan läbi Ryanairi koduka pileteid hakata ostama.

Üritan siin esimest korda elus Ryanairiga tutvust teha. Kas peale oma nime sisestamist olevasse pagasi arvu ja kaalu auku on mõeldud pagasisse antavad pakendid või maksuitatakse ka käsipägasit miskitpidi ? Kui suur see võib olla ?

Ainult äraanatava pagasi kohta käib see "pagasi arvu ja kaalu auk"

Muu pagasiinfo: http://www.ryanair.com/en/questions/baggage

Tähh, Marti !

Lohutav siis teada saada, et näit. spordikoti vedu on 2x kallim, kui inimese vedu. On kellelgi kogemust peale turvakontrolli läbimist lennujaamade taxfree'dest ostetud (ülebagariidilise) stuffiga ? Lennukisse ikka lastakse, või tuleb see kusagile prügikasti toppida ?

Kogemus, et Ryaniari töötaja käis ootesaalis ringi ja lasi inimestel kaks kotti ühte pakkida.

Naabrimehega samad kogemused- see, kui ei norita on pigem erand. Võta mõni Ryanair gabariitidesse mahtuv kilekott kaasa, saad asjad ühte kotti pakkida vajadusel (kui mahub muidugi). Endal on igaks juhuks üks üliväikeseks kokkupakitav toidupoekott alati kaasas :) Eriti kui nt käsipagasisse soovin võtta kaamerakotti ja käekotti.

Avastasin juhuslikult Ryanairi lehelt veel ühe firma rahateenimise võimaluse, millega lennupileti hind läheb kõrgemaks kui see võiks olla.

Kui osta pilet algusega mõnest mitte-euro riigist, siis on hind kogu broneerimise ajal kohalikus valuutas. Viimasel lehel, kus sisestad krediitkaardi andmed, tekib peale andmete sisestamist Payment'i all Total amounti juurde väikses kirjas sulgudes hind eurodes, mis on oluliselt kõrgem kui hind päeva kursi järgi. Selle kõrval olevale sinisele More information vajutades avaneb väike aknake, mis teavitab, et antud hind eurodes on Ryanairi poolt garanteeritud ja kui sa võtad alt olevast kastist linnukese ära, siis võib lõplik hind olla palju-palju kõrgem, sest see selgub alles hetkel kui Ryanair su arvelt raha maha võtab vastavalt tolle hetke päeva kursile. Hetke kursile on juurde pandud mõnuga vähemalt 10 senti, mis hinna läbikorrutades teeb kena summa. Mu päeva kursi järgi arvutatud u 50 eurosest hinnast sai nõnda ootamatult u 60 eurone hind. Kuna Ryanair võtab raha kaardilt tavaliselt vähemalt 3 päeva jooksul, siis on väga väike tõenäosus, et kurss tõuseb tema poolt garanteeritud kursini, ning sa maksad selle raha lihtsalt firma arvele mitte millegi eest.

Pole aimugi kaua selline ootamatult tekkiv ja algselt kohustuslik garanteeritud kurss nende lehel töötanud on. Detsembris lattide eest ostetud piletil sellist garanteeritud kursiga juurdehindlust igal juhul ei olnud ja arvelt läks maha normaalne summa.

Teema iseenesest on tuttav, sest olen saanud ise vastu näppe ja mitte Ryanairiga. Ostsin detsembri lõpupoole endale ja lapsele piletid jaanuari keskpaigaks Tallinnast Reykjavikki, kokku läks vist midagi 375 euro kanti. Vaatasin, et tollel hetkel oli Islandi krooni kurss euro suhtes 151 millegagi, niisiis natuke üle 56 000 ISK, mis oli antud asjaolusid arvestades piisavalt odav. Raha ei läinud ega läinud krediitkaardilt maha enne kui alles 28.veebruaril, kui kurss oli 163,5 ja seega kujunes tegelikeks kuludeks 61 328 ISK ehk üle 5000 ISK rohkem, kui olin arvestanud. Kellele need numbrid iseenesest midagi ei ütle, siis see on Islandil umbes nädala toiduraha kahele inimesele (kui ise poest osta ja süüa teha).

Nii et ega Ryanair otseselt millegagi raha teenigi, see pigem see rida, kui mõne maa valuutakursid kõiguvad. Ise tead, kas maksad fikseeritud kõrgema kursiga või riskid, et võid võita, aga ka kaotada.

Oot... kui suure summa nimel siin lamenti lüüakse? Kümme eurot? Ärge nalja tehke, jätke üks burks ja kaks õlut ostmata ja oletegi tasa.

Ryanairi piletihindade juures on 10€ suur summa.

Ma avastasin ka just suht sarnase asja, kui vatse siin kirjutas. Kui ma vaatan lennukipileteid TLL - London - TLL, siis on tulles hinnaks 50 eurot. Aga kuna mulle minnes nende ajad ei sobi ja lähen ümberistumisega ning tahtsin osta tagasitulles eraldi pileti London - TLL, siis on hinnaks 50 naela.

Ma saan aru küll, et valuuta on lähtekoha riigi järgi, aga naeltes ja eurodes ikka sama number ei peaks olema küll ju?

On sama summa. Nii on see kogu aeg olnud.