Ryanairi boarding pass

Tere, oleks küsimus nendele, kes varem lennanud Ryanairiga. Tegin Ryanairi lehel online check-ini ära ning salvestasin boarding passid ka arvutisse. Küsimus selles, et online check-ini all ryanairi lehel ei näita mu dokumendi numbrit(mille ma küll sisestasin) ning seda ei ole ka boarding passil. Kas on oluline, et seal on mu ID kaardi number?
Aitäh neile, kes oskavad vastata.

Ei näita jah, just ise lendasin eelmisel nädalal ja jäi sama asi silma. Kui järgi mõelda siis pole vist kunagi dokumendi number seal kirjas olnud.

Mul endal tekkis küsimus, kui id-kaardi asemel läheks passiga, mis siis tehakse? Ei pannud tähele, et nad oleks kuskil kontrollinud mis dokument mul kirjas. Aga see oli lihtsalt mõte, testima ei hakka.

Aitäh Minuke, nüüd süda rahul:D

Sellel ei ole vahet, millise dokumendi sa registreerid ja millisega lendad. Pardakaardil pole mitte kunagi kirjas olnud ei sinu ID kaardi nr või reisija passi numbrit. Mis on oluline on see, et see oleks kehtiv reisidokument ja et sinu kodakondsus pardakaardil oleks õige. Muidugi veel olulisem on see, et pardakaart oleks välja prinditud ja kaasas, kuna lennujaamas on see nüüd juba 60euri.

Aga arvutis (süsteemis) on andmed küll. Kui check-inis oma kohvri ära annad, siis nad näevad andmeid...Teine asi on lihtsalt käsikohvriga minnes lennuväravasse...minu meelest nad skännivad pardakaarti ja siis võivad ka näha, mis doki andmed sa sisestasid?

Andmed on süsteemis sees jah. Seega kui näitad passi ja kirjas on sul hoopis id-kaardi andmed, siis võib mingeid probleeme tekkida küll. Milliseid, seda ei oska öelda. Kui lennuk on ülebroneeritud, siis võimalik, et oled esimeste hulgas, kes ilma kompensatisoonita maha jäetakse jne. Ryanairist võib sinu poolsete reeglite rikkumise korral kõike oodata.

Ei näe nad midagi. Iga kord kui pagasit ära annan on öeldud, et neil pole vahet kumma dokumendi annad.

Kas kellegil on olnud sellest probleemi, et ei ole sama dokument mis süsteemis või see on jälle mingi Ryanairi õudusjutt?

Jälgisin seda süsteemi seekord hoolsamini, alguses seisad järjekorras, tuleb teenindaja vaatab su dokumenti ja boarding passi ning rebib oma osa. Seejärel, kui hakatakse lennuki suunas laskma siis piiksutatakse boarding pass skanneri alt läbi ja dokumenti see hetk enam keegi ei vaata.

Kas keegi on olnud olukorras, kus pilet on ostetud dokumendiga, mis lennu ajaks on vahetatud uue vastu? Kuna bookingu andmetes dokumendi numbrit enam muuta ei saa, siis kas sellest piisab, kui on lennujaamas kaasas vana dokument (mille number sai sisestatud bookingu tegemise hetkel) ja uus kehtiv dokument?

Ma ei mäleta et mul kunagi ükski lennukipilet oleks olnud kuidagi dokumendi numbriga seotud või et seda pileti ostmisel küsitudki kusagil oleks. Mu meelest kontrollitaks lennu väravas ikkagi vaid pardakaardil ja dokumendil oleva nime vastavust + dokumendil oleva pildi ja sinu tegeliku näo vastavust. Samas pole ma kunagi Ryanairiga ka lennanud...kas neil tõesti mingi teistest erinev süsteem, et peab ka dokumendi numbri kuhugi sisestama?

Ei kontrolli numbrit keegi, nime vastavust boarding passiga vaadatakse enamasti. Võid ju vana dok kaasa võtta et oma tagalat kindlustada. Kuigi kui online check in-i hakkad tegema peab ju dok-nrd lisama ka, et saad siis oma uue nr sinna panna.

Ryanis pidi bookingu tegemisel sisestama dokumendinumbri ja seal oli koheselt juures hoiatus, et seda hiljem enam muuta ei saa. Online check-in on juba tehtud. Peab siis vana dokumendi kaasa võtma, ehk ei teki probleeme.

Olen omale ja lastele korduvalt Ryanairis kohti broneerinud, pole veel dokumendi nr. vaja läinud. Võibolla chekc-in´i ajal, seda ei mäleta. Võta igaks juhuks vana dokument kaasa, ega see raske ole ju.

Pole kindlasti raske kaasa võtta ja eks võtangi, lihtsalt on mure, kas sellega võiks probleeme tekkida, kui broneerimisel sai teine dokumendinumber sisestatud. Alati on Ryanair küsinud reisijate dokumendinumbrit, kui olen pileteid ostnud (ja seda olen üsna palju teinud). Online check-inil minu meelest enam uuesti dokumendinumbrit ei pidanud sisestama.

Trixibell ajab midagi ikka segi, ketukal on õigus, st kui osta mitmele pilet, siis nende dokumentide numbrid sisestatakse alles check-ini tegemisel.

Ma ei aja mitte midagi segi - ühele inimesele sai pilet ostetud, dokumendinumbri sisestasin broneeringut tehes. Küll aga ei tule ette, et ma oleks check-ini tehes veel seda pidanud sisestama.
Kokkuvõttes ju küsimus polegi selles, mis punktis dokumendinumber sisestada, vaid hoopis selles, kas lennujaamas võib pardaleminekul tekkida probleeme, kui broneeringu ajal sisestatud dokumendinumber on kehtivast dokumendist erinev. Vana dokument on alles ja kaasas, aga uue väljastamisega seoses kehtivuse kaotanud.

Ühes teemas olen seda juba kirjutanud ja kordan veelkord. Ryanairi pardakaardil pole sinu dokumendiandmeid ning need ei ole näha ka check-inile. Ühesõnaga ei ole mitte mingit vahet, kas süsteemis on uue dokumendi andmed või vana. Dokumendi andmeid olen mina siiani sisestanud check-ini tehes. Kui ma ei eksi siis seal on kolm erinevat varianti, kuidas seda teha ja üks variant küsib küll dokumendi andmeid.
Ryaniairi check-inni programm ei ole seotud ülejäänud baasiga ja see dokumendi erinevus võib tulla välja siis kui hakkate mingeid lisatasusi maksma nt lennujaamas.
Küll aga üldjoontes on check inni programmid seotud piletibaasiga ja ka dokumentide baasiga ning seal võidakse dokumendi nr kontrollida. Vaatamata sellele peab Teie olemasolev dokument millega lendate olema olemas dokumendi andmebaasis ning andmed peavad kattuma. Samuti peab nimi olema ühesugune nii piletil, kui dokumendis (on muidugi erandid eritähtede suhtes). Dokumenti hakatakse üldjoontes kontrollima alles siis, kui lähete Schengenist välja.

Veelkord Trixibell, mine broneeri Ryanairi lehel endale pilet ja räägi meile ka, kus seal dokumendi numbrit küsitakse. Ostsin eelmine kuu 3 inimesele 4 otsa piletid ja mingeid dokumendi andmeid ei küsitud enne kui online check-ini tegemisel.

Norsu räägib tõtt, dokumendiandmeid küsitakse tõesti alles online check-in ajal.

Ma ju olen sealt korduvalt pileteid broneerinud ja iga kord dokumendi numbri pidanud sisestama. Ei maksa käituda minuga üleolevalt, nagu ma poleks elus ühtegi lennukipiletit ostnud. Olen ostnud ja ostan edaspidigi.
Kordan veel: see pole teemaks, mis punktis sisestada dokumendi numbrit. Selge on see, et mäletan kindlalt: sisestada see tuli.
Küsimus siiski oli, kas erinevus sisestatud ja lendamisel kasutatava dokumendi numbris võib põhjustada probleeme lennujaamas? Pardakaardil tõesti dokumendinumbrit kirjas pole, seda näen ju isegi.

Keegi ei käitu sinuga üleolevalt, vaid lükatakse ümber su jutt. Kordan veelkord, mine Ryanairi lehele ja räägi meile ka, kus seda dokumendi nr. tingimata nõutakse. Ei ole mõtet inimestele niisama hämada ja solvunut mängida. See on siin üldine teema ja uutel ostjatel on väga oluline teada, millal peavad kõigi dokumentide nr. käepärast olema.