trip-krainetrip-ukraine-dark
Ryanairi streik & kindlustus

Tere!

Ees on ootamas reis Barcelonasse ning tagasilend on justnimelt Ryanairiga streigi ajal.

Kas keegi oskaks soovitada kindlustust, mis kataks vajadusel uued lennupiletid streigi puhul. Siinjuures on vajalik mainida, et meie reis ei alga Eestist (küll aga lõppeb) ning lennupiletid on ostetud juba ligi kuu aega tagasi. Ryanair veel lendu tühistanud ei ole.

Või kas kellelgi kogemusi, kas need “airhelp” lehed aitavad tõesti kompensatsiooni hiljem ilma kindlustuseta tagasi saada.

Aitäh!

Muutuvas maailmas võivad reeglid olla muutunud. Kuid seniajani olid reeglid, et reisikindlustus tuleb teha kuni 3 päeva hiljem piletite soetamisest, ehk juhul kui täna teha reisikindlustus, siis juba selged asjaolud ei ole ootamatu reisitõrge. Ja teine reegel oli, et streik ei lähe reisitõrke alla ehk streigi puhul ei kaeta piletite asendamist, kulusid jne.

Eliisemarie -- kindlustada saab AINULT nende asjaolude vastu, mis lepingu sõlmimise hetkel EI OLE TEADA.

Kui on juba teada, et algab streik, siis kindlasti enam ükski uus leping seda ei kata. Samamoodi ei kata peale jalaluu murdmist sõlmitud tervisekindlustus enam ravikulusid.

btw, streik kuulub enamasti "vääramatu jõu" alla ja seda kindlustus ei hüvita

millal see streik algab? ja kas see terve ryanairi ulatuses?

Ei väsi kordamast, et hankige endale krediitkaart, millega tuleb kindlustus kohe kaasa. Streigi vastu ei aita, aga muud mured on kaetud.

Alar, Euroopa Kohtust on tulnud mitmeid lahendeid, kus streiki ei peeta vääramatuks jõuks, kuna lennuettevõtjal on võimalused seda vältida. Seega lennu tühistamise puhul tuleb ette võtta Ryanair. Kes suure tõenäosusega saadab kõik kompensatsioonisoovid esimese hooga pikalt. Seega on vaja kannatust ja ilmselt ilma kohtuta ei jõuagi kuhugi.

Hbert, ma ei ole küll kuulnud sellest, et reisikindlustus tuleks teha 3 päeva jooksul peale piletite ostmist.

Reisitõrkeosa hakkab kehtima 72h alates kindlustuslepingu sõlmimisest. Ja nagu öeldud, ei kehti sellele, mis sõlmimise ajal juba teada oli.

Ma ca 5 aastat tagasi ei leidnud ühtegi kohalikku kindlustusseltsi, mis oleks kindlustanud mujalt kui Eestist algava reisi.

Ja kuidas minu väide erineb sinu väitest?

Salval on streik lisariskina võimalik osta: 5.3.3transpordiettevõtte või seda teenindava ettevõtte töökatkestuse (sh streigi) või reisipaketis sisalduva teenuse osutaja maksevõimetuse tõttu toimunud reisitõrge. Eelnev lisakaitse ei kohaldu reisiettevõtja maksevõimetuse tõttu tekkinud reisitõrkele. Osta tuleb vähemalt 30 päeva enne reisi algust. Kui reisi alguseni on jäänud vähem kui 30 päeava kehtib ainult siis, kui on ostetud vähemalt 48 tunni jooksul peale esimest makset.

Ei hakanud eraldi teemat tegema, natuke nagu haakub alljärgnev... Ise praegu üsna sõnatu, lennatud nagu on aga selline asi esimest korda.

Tänane Tallinn Nürnberg lend Ryanairiga pani Stuttgarti välja!! Natuke tiirutas Nürnbergi kohal, ilma tõttu vist oli lennujaam vahepeal suletud... Eks hiljem täpsustame, igatahes Stuttgardis üle tunni lennukis hoiti rahvast ja peeti aru ning siis saadeti välja ning soovitati ise hakkama saada... No eks saadakse ka, aga mis sellisel juhul see lennufirma vastutus on? Hoopis teine sihtpunkt ju!  Hilinemistega on olnud asi selge, nii hoolitsuse kui hüvitusega, aga selline asi lõi tummaks. Kuigi jah, Tallinna asemel on rahvast ju ennegi Helsingisse või Riiga sõidutatud, aga ma olen aru saanud, et sel juhul ikka Tallinnasse transport organiseeritakse. Hetkel ka Nürnbergi enam väga ei igatse, kavas oli nagunii sealt edasi lennata ja seda saab Stuttgardist teha homme. Seega küsimus, et mida siis hiljem Ryanairilt küsida sellises olukorras?

Hbert

Sina väidad, et kindlustus tuleb teha kolm päeva peale piletite ostmist. Tshebureska ütleb sulle, et kindlustuse reisitõrke osa hakkab kehtima 72 tundi ehk kolm päeva peale selle lepingu tegemist. 

Kaks põhimõtteliselt täiesti erinevat asja. 

Sa võid kindlustuse teha ammu enne piletite ostmist, sa võid teha ka ükskõik millal peale piletite ostmist. Aga kui reisi juures ilmneb näiteks reistõrge, siis sinu lepingu järgi hakkab selle osa kate kehtima alles kolm päeva peale lepingu sõlmimist, millal iganes sa ka selle sõlmisid. Näiteks, kui lend on homme hommikul ja sa täna lepingu teed, siis nagu veidi mõttetu reisitõrke osa üldse teha...

Maliliisu Sinu näite puhul tasub ikkagi teha reisitõrge sest see katab ka reisi katkemise, ehk kui viiendal päeval on vaja ootamatuste tõttu koju tulla, siis see katab selle.

Kõige lihtsam oleks lugeda lepingu tingimusi ja nagu me teame, need võivad erineda.