Šeišellid vs Mauritius?

Kes käinud mõlemas kohas - kumba eelistate ja miks? Plaanimas järgmist aastalõpu reisi perega... :)

Seishellid pigem kui oled rohkem prantsusekeelne ja eelistad turvalisust, veidi kallim ilmselt kohapeal.

Mauritius pakub rohkem eri võimalusi. Ei ole küll mandri-Aafrikas käinud ja ei kipu ka, aga paari aasta tagune kogemus Mauritiuselt turvalisuse kohapealt ei olnud kõige meeldivam. Tulistamised tänaval, röövid, enamus jõukamaid inimesi kannab relva.

Mauritiusele on nelja tärni loodus ja viie tärni teenindus. Seisellidel on nelja tärni teenindus ja viie tärni loodus.

Selles suhtes on mõlema riigi kohalikud ühel meelel (või vähemalt need vähesed kellega ise suhelnud olen)

Oleneb, mis on reisi eesmärk ja kui vanad lapsed on. Olen käinud Šeišellidel 2013 ja Mauritiusel käisin sellel suvel põgusalt kui külastasin Reunioni. Šeišellidel ei olnud nagu väga palju teenust, st siis oli vähemalt nii, et olid väga kallid variandid, või siis üksikud odavad. Ja reaalselt oli nagu vähe kohti (nt ka söögikohti) või muid teenuseid. Ilusad rannad, aga enamikes ei saanud ujuda (käisime kokku kolmel saarel). Kusjuures ühelt saarelt teisele saamine oli päris tüütu ja kallis (ja külm = pidin ära külmetama selle konditsioneeri tõttu, mis oli maksimumkülma peal, et inimesed laeva täis ei oksendaks). St šeišellid ei oleks minu esmane sihtkoht lastega reisimisel, vaid pigem seiklejatele või n-ö romatiline get-away kahekesi. 

Mauritiusel muidugi tuleb olla ettevaatlik, aga mingi Aafrika ta just ei ole. Toitu tasub suhtuda ettevaatlikult (mu tuttavad said kõik toidumürgituse), aga samas on ka näiteks päris soodsaid all-inclusive variante, mis on ülimugavad lastega reisides (mängutoad, välistegevused, glass-bottom boat jne). Ise olin ühes sellises alla kahe aastasega. 

Mina soovitaksin kaaluda antud piirkonnas Reunioni, kui minek lastega. Ikkagi Euroopa Liit, soodsaid lennupakkumisi on ning head teed, parempoolne liiklus, kõik vajalik olemas, imeilusad rannad ja palju põnevaid tegevusi. Korralik rendiauto ja avastamist on palju.

Mauritius on prantsuskeelne. Tulistamisi tänavatel ei näinud ei kuulnud, kuigi sai palju ringi sõidetud,nii kohalike bussidega kui erinevatel trippidel,mis rannast said ostetud. Rannad Pereybere ja Flic En Flaci juures head, valge liiv ja helesinine meri. Snorgeldada mõnus. .Kõhuhädasid ei saanud .Väga rahul reisiga .

Mauritius pole kindlasti Aafrika, pigem India. Toidud ka kõik indiapärased (mulle ei meeldinud). Inglise keelega saab pigem hakkama. Taksod on kallid.

Tahaks küll teada, mis piirkonnas te Mauritiusel tulistamisi ja röövimisi kogesite?

Reunioni pigem ei soovita. Vat see on pigem Aafrika. Lisaks kõik prantsuse keeles, inglise keel kasutu. Lisaks väga kallis.

Šeišellidel pole käinud.

Nendest 3 st variandist ikka Reunion(matkamist ja vaatamist mägedes palju) ei mingit Aafrikat täielik euroopa. Loodus üli vägev võrreldest teistega .Randadega pisut probleem põhiliselt mõned ujumiseks kölbavad rannaosad läänerannikul(pikim vist 6 km) ja põhja osas ka ,kus pole haide ohtu Rannad Mauritiusel ja Seisellidel tunduvalt paremad.Hinnatase Seisellidel meeletu Reunionil kõrge ja Mauritiusel talutav.Vist oleks Lastega rannapuhkuseks Mauritius ja Täiskasvanutele Reunion

1966: no ikka väga Aafrika see Reunion. Aga ma varsti kirjutan ühe kurja postituse Reunioni teema alla, siin pole õige koht.

Reaper: vaatamata lugupidamisele, mida Su vastu tunnen tundub mulle:                        a) Sa käisid mingil teisel Reunionil,                                                                                                    b) tutvusid kohe algul kohalike pigidega ja kaugemale ei jõudnud,                                      c) ????????                                                                                                                                      Reunion on SUPER.

Reunion ei ole kindlasti Aafrika. Vastupidi, see on tükike Euroopat keset India ookeani. Loodus ainult kõvasti eksootilisem, muidu täitsa nagu Prantsusmaal oleks. Kiidan samuti Reunioni väga. 

Mauritius ega Seišellid pole samuti Aafrika. Kui tahate saarte peal Aafrika vibe'i kogeda, siis Komoori saared ja Zanzibar sobivad selleks. Mauritius on tõesti veidi India moodi, kuna seal elab palju hindusid ja see saar on nende jaoks populaarne turismisihtkoht ka,  palju India-pärast arhitektuuri ja toitu. Aga tegemist ja seiklemist oleks seal palju. Seišellid on rohkem luksusliku rannapuhkuse jaoks ning ööelu on seal vaiksem. Siiski, kui rahakott piiranguid ei seaks, läheksin vist neist kahest valikust Seišellidele.

Seishellid, olen seal korduvalt käinud. Mauritiusel käisin hiljem ja muidugi oli Seishellidega võrreldes pettumus, puud olid maha võetud, enamus loodusest põllud, kuid rannad on ilusad ja teenindus on hea, aga Seishellid on huvitavam, erinevatel saartel on põnev käia, loodus on erakordne, seda ei võrrelda Kariibide ega teiste ilusate saartega, Seishellid on eriline koht.  Seishellide hinnad on kõrgemad kui Mauritiusel, kuid odavamad kui Maldiividel, kuhu ma enam ei läheks. Seishellid, Mauritius ja Maldiivid siis viimastena, on minu soovitused.

Mauritiusel küll turvalisusega mingit probleemi ei olnud. 2 korda käinud ja mitte ainult resortis viibinud, vaid ühel korral 850 km, teisel korral 600 km selle suhteliselt väikse saare peal ringi tiirutanud (sh terve ring peale tehtud ja risti-põiki samuti) ja kuskil ei tundnud, et kuidagi ohtlikum kui Tallinnas oleks. 

Viimasel ajal on palju infrastruktuuri, sh teedesse investeeritud. Lastega soovitaks kindlasti külastada Casela Nature Parki ning Pamplemousses'i botaanikaaeda, täiskasvanutele aga delfiinidega ujumist läänekaldal ja Chamareli rummitehast. Randasid on nii palju, et ei jaksa kõiki läbi käia - enamus on avalikud, puhtad, ilusad. Teeninduse osas nagu siin juba mainitud - kõrgtasemel. Matkajatele on mitmeid matkaradu, mis viivad koskede juurde ja mägede tippudesse, mõned neist sobivad ka nõudlikumatele ronijatele.

Tänud kõigile kommenteerijatele, mõtteainet küllaga! :) 

Lapsed 10 ja 14 a, matkamine, looduse avastamine, snorgeldamine ja lainetes möllamine oleks põhilised. Turvalisus muidugi nr 1.

Nägin, et siia kirjutati, et Seishellid on prantsusekeelne, tegelikult peamine suhtluskeel on neil inglise keel, see on koolis kohustuslik võõrkeel, nad õpivad seda väiksena, sest neil on brittide koolidele sarnanev kooliprogramm ja ma ei ole veel kohanud Seishellidel käies kohalikku, kes inglise keelt ei räägi. Prantsuse keelt räägivad nad samuti, aga põhikeel on inglise keel. Mauritiusel on vastupidi, prantsuse keel on esimene keel, aga sealgi saab inglise keelega kuidagi hakkama, kuigi hea oleks, kui mõned tunnid prantsuse keelt võtta, sest poes, turul ja autoga sõites võiks sadakond sõna selge olla. 

Kas soovid minna novembris või detsembris? Võin kinnitada, et detsember on mõlemas riigis üsna vihmane, eriti Seishellidel võib sadada päevi nagu oavarrest, aga ka Mauritiusel on suurema vihmaperioodi algus, nii võib juhtuda, et detsembris sajab mõlemal saarel üsna korralikult, sest jaanuar on samuti neil vihmane. On soe, randa saab minna, ujuda saab, päike hakkab ka läbi pilvede külge, kalastada saab, aga vihmaga on suur miinus, et snorgeldamine on keeruline, paadisõit võib kehva ilmaga ära jääda, aga mööda kive matkata on vihmaga ebamugav. 

November ja jaanuar on Seishellidel juba parem, aga Mauritiusel algab jaanuaris tormide aeg ja aasta lõpust kuni veebruari keskpaigani peaks ilmaga arvestama, ma jätaks Seishellid detsembri vahele. Tänapäeva kliimamuutuses võib mõlemas riigis üllatusi ette tulla, aga võiks hoolega kaaluda sel perioodil kuupäevi millal minna.

Käisime 2018. aastal novembris Seisellidel ja 2019. aastal detsembris Mauritiusel, kaasas laps (praegu 4 aastane). 

Mõlemal saarel saab hakkama vabalt inglise keelega. Seisellid oluliselt kallimad, kui Mauritius. Mauritiusel hinnad veidi soodsamad kui meil Eestis. Rannad mõlemas sihtkohas ilusad, sinise vee ja valge liivaga. Seisellidel põnev käia erinevatel saartel (kõik omamoodi põnevad), suured kilpkonnad, ilusad vaated jne. Mauritiusel kaubanduskeskused, teeistandused, loomapark jne. Mõlemal päeval tegevusi 10 päevaks, kauem hakkab igav. Kui ise peaks valima, siis tagasi läheks pigem Seisellidele. Samas mõlemad kohad on ilusad ja põnevad.

Anna33 - seega 18.detsember - 4.jaanuar on oluliselt vihmasem kui kuu aega hiljem jaanuari lõpp - veebruari algus?

Aplen, sel ajal on tugevam vihmaperiood, kui oled Seishellidel. Mauritiuse ilmaga võib sel perioodil paremini vedada. Kui teil on piletid juba ostetud, siis ilm ei ole neil saartel takistuseks, sest on soe, 28-29 vähemalt, rannas saab käia ja ujuda saab samuti. Me käisime ka vihmaperioodil, sest me oleme muudel kuudel käinud ja ütleme nii, et oli ikkagi tore, sest turiste oli vähem, kala võttis hästi kui sai minna ja vee- ja rannamõnud ei jäänud olemata. Ainus, mida vist keegi vihma ja suurte pilvedega ei arva, et UV on ikka 10 - 12 ja tekib mõte, et mis ma ikka vihmaga siin kreemi määrin, aga oi kui valus on õhtul, kui kasvõi tund kreemita vahele jääb. 50 pluss kreemi kaasa mitu pudelit.  Ettevaatlikum tasuks vihmaperioodil olla teedel sõites, laenutuses on enamasti pisikesed autod, aga järsud langused ja tõusud, kõrge kalda ääres ja veidi kogenum autojuht võiks roolis olla ja ma vist manualiga sel ajal seal ei sõidaks, automaat jätab võimaluse rohkem ilma ja märga teed jälgida.

Meil on aprilli teises pooles minek Seišellidele. Lapsed kaasas (12a ja 14a). Otsustavaks sai ilus loodus ja ülevaatlikus (pisike riik, väiksematel saartel piisab liiklemiseks jalgrattast jne). Plaanime klassikaliselt läbi käia 3 saart: Mahe, Praslin ja La Digue.  Ööbimise hinnad on päris  kallid (meil oluline ka basseini olemasolu), aga see on arusaadav.