Seljakotiga 2 kuuks Kagu-Aasiasse

Tere, olen märtsi lõpus 2-2,5 kuuks Kagu-Aasiasse seljakotiga rändama minemas, aga ei suuda kuidagi ühte korralikku reisiplaani kokku panna. Riike, mida külastada tahaks on palju ja raske on otsustada, mida võtta või jätta. Esialgne plaan oli lennata Penangi Malasias siis läbi Langkawi Tai poole liikuda. Tais Phuket ja mõned saared ning Chiang Mai ja Põhja-Tai. Bangkokis on piisavalt käidud ja selle jätaks, kas vahele või veedaks 1-2 päeva seal. Lisaks oli plaanis veel Siem Reap ja Phnom Penh Kambodžas ja siis edasi Vietnami. Sinna vahele veel kuhugi tahaks Bali pressida. Aga nüüd googeldades ja uurides on hoopis Myanmar ja Laos huvi pakkuma hakanud ja olengi täitsa segaduses, et mida selle 2 kuuga siis teha. Äkki hoopis jätta Vietnam ja Bali teiseks korraks? On teist keegi äkki samasuguse reisi ette võtnud ja tahab oma kogemusi jagada. Reisida eelistaks üldiselt maad mööda nii palju kui mõistlik ja võimalik.

Lisaks, on kellelgi kogemust mõne pagasi hoiu teenusega kuhu selle perioodiks oma kohver jätta? Võiks asuda ilmselt näiteks Bangkokis, kust siis reisi lõpus oma kohver haarata ja koju lennata :)

Kohvrit oleks kõige mõistlikum ja odavam kodus hoiustada.

Kõige loogilisem tunduks alustada Bangkokist ja sealt võtta ümbritsevad riigid + soovi ja aja korral Vietnam. Eks tuleb selgeks teha, mis kõige rohkem endale huvi pakub ja selle järgi vaikselt niite tõmbama hakata. Ise üle 4 riigi kindlasti selle aja sisse ei pressiks.

äkki see abiks? https://trip.ee/foorum/uldfoorum/kokkuvote-uembermaailmareisi-planeerimisest-ja-marsruudist Birma mul omal ka plaanis, peale Kahe Kange saate vaatamist tundub super huvitav

Kohvrit on kodus soe ja turvaline hoiustada küll, aga kui reis algab ja lõppeb erinevates maailma otstes siis pole see võimalik ;) Seega siiski kõigi kogemused pagasi hoiustamisega Bangkokis teretulnud.

Igatepidi on tehtav. Isiklikult Myanmar jättis väga sügava mulje ning Laos on Kagu-Aasias mu lemmikriik, nii et kindlasti võin soovitada neid külastada. Üldiselt aga on siin praegu kirjas peaaegu kogu Kagu-Aasia, mille jaoks jääb kahest kuust kindlasti väheks. Minu enda jaoks on kolm nädalat riigis minimaalne (välja arvatud muidugi mingid miniriigid a la Timor-Leste vms), aga eks see ole erinev.

Kui praegu oleks minul kaks kuud ja ma poleks varem nendes riikides käinud ja tahaks hakkama saada võimalikult väheste lendudega, siis ma ilmselt lendaks Bangkokki ja tekitaks mingi marsruudi a la Bangkok-Siem Reap-Phnom Penh-Kratie-Si Phan Don-Pakse-Kong Lor-Vientiane-Vang Vieng-Luang Prabang-Luang Namtha-Chiang Rai-Chiang Mai-Bangkok-Yangon-Kalaw-Inle Lake-Bagan-Mandalay-Bangkok (või kus iganes on tagasilend).

Sisuliselt oleks sellise marsruudi puhul vajalik lennata ainult üks ots (Mandalayst tagasi Bangkokki), kõik muud on võimalik liikuda mööda maad. Bussides loksumist oleks muidugi kõvasti, vahemaad on suured. Sisse mahuks trekkimist/loodust (Pakse ja Bolavani platoo ning Luang Namtha Laoses, Kalawist Inle Lakele kolmepäevane jalutuskäik Myanmaris) ja nipet-näpet mujalgi, kultuuri/ajalugu (Angkor Wat, Bagan), koopaid (Kong Lor), nii suurlinnu kui väiksemaid, paadimatku (võib Luang Namtha vahele jätta ja minna paadiga Luang Prabangist Chiang Raisse ja sõita Baganist Mandalaysse nt paadiga vms) aga täpselt 0 randa (kui mitte arvestada Si Phan Doni, kus võid natuke Mekongi ääres vedeleda), aga kuna ma pole ise rannainimene, siis mind see pole kunagi häirinud. Olen ise midagi sarnast läbi teinud (põhjapoolsed osad Laosest ja Taist ning Myanmar võttis 7 nädalat, lõuna-Laos ja Kambodža teise reisiga 4 nädalat)

Ühesõnaga, sõltub mis pakub huvi ning ajakava timmida vastavalt, odavlende kombineerides on võimalik igale poole minna.

Kergelt segadust tekitab et miks kohver kusagile maha jätta kui on seljakotirännak? Mina tavaliselt hoian seljakotti ikka seljas ning kui on vajareisi lõpus kingitusi vms mida käsipagasisse võtta ei saa koju transportida, siis ostan kohapealt mingi odava kohvriniru mille põhifunktsiooniks on vastu pidada täpselt üks lend.

Suur tänu rranne, tundub nagu väga hea plaan. Olen sarnast trajektoori ka ise mõelnud ainult vastupidises järjekorras ja siis ei saanud transporti kuidagi klappima. Ega mul tegelikult otsest ajalist piirangut pole, läheb kaua läheb, aga praeguste arvutuste järgi eelarve just sellise piiri seab.

Kohvri probleem tuleb sellest, et reisi alustan Austraaliast, kus on vaja kogu oma elu kohvrisse mahutada ja enne Eestisse tulekut tahaks veel Aasias ringi vaadata, nii et ongi kaks varianti kas kohver posti panna või hoiu teenus leida. Kuna Aus Post on tuntud oma kaduma läinud pakkide poolest, siis tundub odavam ja turvalisem, see endaga kaasa võtta ja hoiule kuhugi jätta.

Nagu tavaliselt öeldakse, siis eks kõik sõltub sellest, mida reisilt/sihtkohast ootad. Ma enamasti olen ühel reisil piirdunud ühe või kahe riigiga, sest ajaline raamistik pole rohkemat võimaldanud.

Kõigist senistest reisidest on just Myanmar jätnud kõige sügavama mulje. Tahaks kindlasti veel sinna tagasi. Samas Kambodžasse enam tagasi ei kipu. Ebameeldivate kogemuste taluvuse piir sai korralikult ületatud. Myanmaris olin peaagu 4 nädalat ja hiljem veel kahetsesin, et viimase 5nda veetsin Tais (olin seal varem käinud). Sõnadesse on tegelikult raske panna, miks see nii kustumatu mulje jättis. Ilmselt peamiselt kohalike meeletu külalislahkus, siirus ja abivalmidus. Ja seal on nii palju avastamist.

Paljud soovitavad Kalawist Inle Lake'i juurde matka, aga mina soovitaks matka hoopis algusega sellisest väiksest kohast nagu Hsipaw (Mandalayst põhja poole). Matk on üles mägedesse kohalike hõimude juurde ja on võimalik valida kas ühe või mitme ööbimisega. Mulle väga meeldis. Terve matka vältel tassisime kaasas ainult vajalikke asju. Suurem seljakott jäi eelnevasse ööbimiskoht hoiule (tasuta).

Kui sa nii kaua Aasias rändad, siis pane oma kohver merepostiga Austraaliast Eesti poole teele. Peaksite enam-vähem samal ajal tagasi jõudma. Mingit kohvrit seljakotreisile kaasa vedada on mõttetu. Tekitad endale lihtsalt liigset stressi. Miks?

Nõus Rrannega, 2 kuud terve Kagu-Aasia jaoks on vähevõitu. Maad mööda liikudes tasuks jälgida, et marsruut kulgeks enam-vähem ühtepidi, poleks eriti sõlmi ja tühja edasi-tagasi sõitmist. Ma kaaluks näiteks 1) Bangkok - Siem Reap - Phnom Penh - Ho Chi Minh - läbi Vietnami lõunast põhja - tagasilend Hanoist Bangkokki või siis 2) Bangkok - Siem Reap - Phnom Penh - läbi Laose lõunast põhja kuni Luang Prabangini - Põhja-Tai ja siis tagasi Bangkokki kas otse või läbi Myanmari.

Mina reisisin 2 kuuga: Kuala Lumpurist- Taisse- siis Cambodiasse- sealt Vietnami ja siis Indoneesiasse. Maismaad pidi v.a Vietnam-Indoneesia.

Siin üks blogi seljakotiga Kagu-Aasias rändamisest https://www.vandersell.com/minust

Panen siia oma reisiblogi ka - viimaste aastate jooksul olen seljakotiga läbi käinud korra vähemalt igas Kagu-Aasia riigis, äkki pakub mõtteid kuhu minna: http://maailmas.blogspot.com.ee/

Täpset reisiplaani ei oska soovitada, aga ka minu reisidest seni parim on just Kagu-Aasia ring. 3 nädalaga läbisin sellise marsruudi (loomulikult lennates):

Bangkok-SiemReap-HoChiMinhCity-Brunei-KualaLumpur-Yangon-Bagan-Yangon-Bangkok-Vientiane-Bangkok

Angkor ja Bagan on kindlasti külastamist väärivad kohad.

Bali sobib pigem külastamiseks koos Austraaliaga. Või koos teiste Indoneesia saartega.

Minu soovitus oleks samuti võtta kas mandri Kagu-Aasia ehk siis Indo-China (Myanmar, Tai, Laos, Cambodia ja Vietnam) või siis mere Kagu-Aasia (Malaysia, Singapur, Brunei, Filipiinid ja Indoneesia. Kui raha vähe ja peab kasutama maismaa transporti peaks 2,5 kuuga saama ikka hakkama emba-kumba millises Kagu-Aasias. Mere Kagu-Aasias peab rohkem kasutama lennukeid sest saareriigid. Endal see tripp tehtud. Kui tahad kohvrit paigutada Bangkoki siis lendagi kohe Bangkoki, mis Sa tast tarid. Pakun välja marsruudi Sulle. Lend Bangkok-Yangoon, edasi Bagan, Mandalay, Kalaw, Pindaya koopad, Inle Lake, Keng Tung ja sealt Põhja-Taisse ehk siis Chiang Rai peale. Saad külastada Golden Triangelit ja siis valid kas lendad Chiang Mai´sse või bussiga. Lennupiletid ka odavad. Chiang Rai´st saad edasi liikuda Lao piirile Huay Xai. Sealt valik kas bussiga Luang Prabangi või jõge mööda 2 päeva. LP-st edasi 4000 saare poole, teepeal tünni küla, Pakse jms. Saarte juurest Cambodia ja Angkor Wat, Tonle Sapi järvetuur jne. Edasi valik kas siis pealinna PP´sse või Saigoni (HCMC) Mekong Delta tuurile, kaevikud ja kole sõjamuuseum. Kui aega üle jääb siis võid Vietnamis lennata kas kuhugi keskele või Hanoisse (lennud üsna odavad kui just saartele ei taha). Samas võid ka rannas lebotada HCMC lähistel Mui Ne´s. HCMC-st valikuline kas buss või lennuk Bangkoki. Nii tekib Sul üsna suur ring mis ei korda marsruuti.