Sihtkoht kuuajaseks kaugtööks/puhkuseks
Tervist,

Tahaks vaheldust igapäevasele Eestis kontoris tööl käimisele. Kuna valdkond võimaldab kõike ka kaugtööna teha, hakkasin mõtlema ca kuuks ajaks vahelduseks kuskile mujale minna, kus saaks tööasjad neti kaudu ära teha, aga samal ajal ka puhata. Aga kuhu minna? 

- Võiks olla Eesti mõistes suvise kliimaga koht septembri lõpus/oktoobris
- Ajavöönd võiks sobida Eesti 10..18 tööajaga.. hommikune inimene ei ole, nii et kohaliku aja järgi pärastlõunane tööpäeva algus oleks igati OK
- Kindlasti korralik internetiühendus
- Kuna viimasel ajal on trennitegemine unarusse jäänud, tahaks kohapeal ka korralikult trenni teha - nii et ideaalis võiks olla nii jõusaal kui ka ujumisbassein trennitegemiseks (st, mitte niisama sulistamiseks bassein vaid 25 või 50 meetrine ujumisbassein, kus saaks pikemaid otsasid ujuda)

Viimast kahte punkti arvestades ilmselt sobiks paremini mingisugune suurem hotell, kus kõik vajalik olemas oleks.. 

Milliseid sihtkohtasid soovitaksite? Endale jäi kiirel sõelumisel valikusse Kanaari saared ja Tai.. Vahemere ääres (Kreeka saared/Itaalia/Hispaania) oleks vist oktoobris suvitushooaeg liiga läbi? 
Ise vist eelistaksin Taid, kuna sealkandis ei ole veel käinud. Aga sellisel juhul, milline piirkond, kus nädala sees saaks tööd-trenni teha ja nädalavahetustel ringi vaadata ja puhata? 

Aitäh soovituste ja ideede eest

oktoobris sobib hästi näiteks Küpros. Soe, saad meres ujuda ja söök ja muu ka normaalse hinnaga. Temperatuur peaks olema selline 22-28 kraadi, st väga normaalne.  

Ma läheks USA-sse Californiasse, seal lõuna osas oktoobris veel soe. Palm Springsis veel eriti palav . Euroopas tegelikult ka mitmeid riike, kus veel päris head ilmad, st 20+ kraadi, nt Portugal, Malta, Küpros jne

Kui hotelli ei taha/raatsi/tundub ebamõitlik kuuks ajaks võtta, siis tasub kaaluda koduvahetust, vaata FB lehte people like us home exchange. Samanimeline koduleht on ka, registreeri kasutajaks ja saad hakata vahetama. 

Sekundeerin Lõuna Aafrikat ja Kaplinna. Sooja on oktoobris 24 kraadi, ajatsoon on täpselt sama mis Eestis ning sisuliselt on see omamoodi Euroopa Aafrikas. 

Aitäh senistele soovitajatele.

Vaatasin üle ilmad - paistab jah, et Vahemere saartel peaks septembri lõpus/oktoobris ilmad täitsa ok olema - nii et need lisandusid valikusse. 

Ja eriti suured tänud LAV/Cape Town soovituste eest, selle peale ei oleks ise tulnudki ja tundub põnev variant. Äkki oskate Cape Towni kohta rohkem soovitusi anda - kuhu piirkonda tasuks hotelli vaadata? Ei oska koheselt vahemaasid hinnata, kas jõuaks nädalavahetusel näiteks safaril käia vms? Mis oleks paar tegevust, mis tasuks kindlasti sealkandis ette võtta? Ühesõnaga, paluks veel väike lisa-tõuge Kaplinna suunas seni kuni ma lennupileteid uurin..

Kaplinnas tasub vaadata Gardensi kanti.  Tegevust Kaplinnas peaks jaguma, alates Table Mountainist, mõned rannad, veiniistandused, Hea Lootuse neem, rahvuspargid (mis pole siiski päris Krügeri masti).

Hinna ja kvaliteedi suhte osas üks kuu puhata nii, et argiprobleemidele mõtlema ei peaks, ilm meenutaks eesti suva, ajavöönd sama ja sportimisvõimalused lähedal- ma valiks Türgi 5* Kõik hinnas hotelli. Isiklikult eelistaksin Beleki piirkonda, aga tegelikult on terve rannik hotelle täis.

Interneti jaoks ostaks ilmselt kohaliku simiga eraldi neti. Osadel hotellidel on ka eraldi töötegemise ruumid. Võib eelnevalt uurida milline on nendes ruumides neti võimalus. 

Soovitan Portugali – ajatsoon klapib, töö tegemiseks on korralik netiühendus, trenni jaoks on head võimalused ja on piisavalt, mida teha. Extreme Tribe läheb septembri lõpus Portugali ja ühendab nädalaks kaugtöö surfamisega: https://extremetribe.co Soovitan uurida! Nendel on erinevatel aegadel kaugtöö trippe ka teistesse sihtkohtadesse. 

Kanaaridel: https://www.playitas.net/. Ideaalne sporditegemiseks :)

Kui tahta puhkust ja tööd ühildada, siis Eestiga sama ajatsoon ei sobi hästi, kuna sellistes soojades riikides (nt Küpros) on kell 18 juba pime. Pigem valida mingi 2-5h erinev vastavalt siis kas kohapealse puhkusega tahaks tegeleda hommikul või õhtul.

Kaplinnas soovitan Sea Pointi linnaosa. Seal pole küll väga palju suuri hotelle ja hotelli bassenid on tavaliselt väiksemad, aga on pikk rannapromenaad, kus saab joosta,  jõusaale leidub ja seal on ka 50 meetrine mereveega täidetud bassein, kus trenni tehakse. Paarisaja meetri kaugusel on mäed, kus saab matkata. Oli ka palju eri söögikohti (liibanoni, itaalia, korea, indoneesia jm köök).

Kui Tai sobib, siis miks ei võiks Vietnam sobida? 50m basseini muidugi peab otsima aga ilmselt on võimalik. Nett on seal hea ja ajavahe satuks ilusti õhtusse, ehk siis päeval vedeled ja õhtul teed tööd.  Väidetavalt MuiNes vihma ei saja :P