Singapuris ühistranpordiga liikumine

Kellel on kogemusi ühistranpordiga liikumisel? Tahaks liikuda rongide ja bussidega, aga kas on olemas ka päevapiletid ja kus neid osta saaks? Ehk on mõned head näpunäited.  Plaanis 3 päeva Singpuris ja siis edasi Vietnam, aga kardan, et see 3 päeva liiast selles linnas. Eks vaatame üle kõik vaatamisväärsused, aga ehk jõuaks ka kaugemale linnast välja mõne rongiga.  Siit kodukalt ei suuda ma midagi leida. http://www.smrt.com.sg


Tipsi guuglisse transport in Singapore ja saad vastuse. Kaugemale linnast välja sõita on raske. sest kohe on vastas meri või Malaisia piir. Meid oma l ajal täiesti rahuldas MRT kasutamine.

Aitäh! Panen siia ka info, kel veel huvi leiab kiirelt.  http://thesingaporetouristpass.com.sg/

See on selline Tallinn Card tüüpi turistitoode, mida kohalikud ei kasuta. Vaevalt et suudad tavahinnaga pileteid 10 SGD ulatuses päevas tarbida, kui just kogu aeg ringi ei sõida. 3 päeva versioon veel kuidagi ehk.

Panen siia ühistranspordi lehekülje. https://www.mytransport.sg,
Meie tulime lennujaamast kesklinna nr 36 bussiga, Pilet maksis 2SGD.  Taksoga kesklinna oli 22 SGD. Kasulikku infot saab ka sellelt leheküljelt www.localsingaporetours.com. Singapur on väga huvitav linn.

Soovitan Singapuris kasutada MRT-d ja LRT-d. Ummikutes ei pea ootama ja saab igale poole ligi. Nagu juba eelnevalt mainiti, siis passid on suhteliselt kallid, kui sa just ei veeda kogu aega ühistranspordis. Lennujaamast kesklinna maksab pilet ca 1,6 SGD. Esimesel ostul saad automaadist kaardi, kuhu saad vastavalt vajadusele raha ja pileteid laadida.

MRTga on väga mugav liigelda ja jõuab kiielt igale poole. Kolm päeva on täitsa paras, kui mitte isegi liiga lühike aeg Singapuris, eriti kui rahulikult võtta. Singapuris on palju vaadata, erinevad põnevad linnaosad, odav ja hea toit... Me olime ka kolm päeva ja väheks jäi - Sentosa saarele ei jõudnudki. Kuna reisisime lastega, käisime ka loomaaias ja River Safaril, juba selle peale läks üle kuue tunni ehk siis peaaegu terve päev. Siis ühe päeva olime Marina Bay ümbruses (ööbisime Marina Bay Sandsis) - hotell ise, Gardens by the Bay ja sealne ümbrus, õhtune lasershow ja ühe päeva käisime Chinatown, Little India, jalutasime Orchard Roadil... Botaanikaaias oleks ka tahtnud käia näiteks...

Tere, sain aru, et EZ-link kaart  on kõige mugavam ja odavam. Kui tripime kahekesi ega ei pea ju soetama 2 kaarti?  Kuidas  toimetada ühe kaardiga maksmisel? Jagage kogemusi palun. Tänud.

Igale reisijale ikka oma kaart.

Minul endal on kogemus Singapore Tourist Pass-iga, et me liiklesime päris agaralt MRT-ga - päevas vast 5 ja enam sõitu, siis kindlasti kulub ära. 

Nii palju kui mina olen aru saanud, siis EZ-Link kaardi puhul on ka 5 SGD-ne tasu, mida tagasi ei saa. Tourist Passi saad pärast tagastada ja saad oma 10SGD-d ka tagasi.

Üldiselt oli tourist pass mugav, samuti on ka tõenäoliselt EZ link. Aga kindlasti ei ole tegemist mingi väga kalli tootega turistidele.

Ja veel muidugi, mida peab arvestama, et Tourist pass ei kehti täis 24h-sed päevad, vaid aktiveerimisest sama päeva õhtuni.

Iga metroojaama automaadist saad osta standard pileti sularaha eest. 2017 novembris kaardimakse ei toiminud. Automaat väljastab papi peal magnet ribaga kaardi. Maksad lisaks sõidule 10 senti juurde, mille saad kolmanda sõiduga tagasi. Kuuenda sõiduga saad 10 senti alet. Järgmise sõidu ostmiseks lihtsalt sisestad automaati selle varem ostetud kaardi ja valid maršuudi ning maksad. Turisti passi müüakse ainul "office" nime kandvast kioskist ning lennujaama tagasi saabudes, oleneb lennuajast, kas saadki ära anda. Office võib suletud olla. Aga kolmeks päevaks soovitan ikkagi passi kastutada, sest sobib ka bussides kasutamiseks.
Hotelli soovitan valida metroojaama lähedusse. Kiirendab  liikumist.

Selle EZ- link kaardiga on nii, et sõidu lõppedse bussist või MRT platvormilt väljudes tuleks kaarti uuesti 'piiksutada' , muidu võetakse kaardilt maha rohkem raha (liini max hind), kui sinu lühikese sõidu eest muidu võetaks. 

Tänud vastajatele:), tundub, et T.P. ruulib.. meil on kaks täis ööpäeva Singapuris, siis minema ja 2 nädala pärast tagasi ja jalle terve päev kuni südaööni Singapuris ja peab jalle kasutama ühistransporti., kas õhtul Changis kella 22:00 paiku saab T.P. tagastata?

...vaid aktiveerimisest sama päeva õhtuni..  ja mis see tähendab?

Changis suletakse TransitLinki kodulehe andmetel 21.00


Sama päeva õhtuni tähendab seda, et vahet pole kas ostad passi hommikul kl 7 või õhtul kl 21, esimene sõidupäev lõppeb keskööl. Seega kui vaja hommiku edasi sõita, pead ostma kahe päeva passi. Kui kasutad Singapuri vaid "sleep over" ja väga palju vaadata ei jõua, võib tulla soodsamaks standard pilet. Aga tegelikult räägime ju hinnavahest mõni euro. Seega kindlasti on pass mugavam. Jah, viimasel õhtul sa ära seda anda ei saa, seega pead varem andma või jätad $10 suveniiri. Samuti ei saa seda pikendada. Saab ümber vahetada siis uue vastu. Sinu puhul pakun variandiks, esimesel külastusel kasutad 3-päevast (oleneb millal edasi lend) passi ja tagasitulles kasutada ühekordseid pileteid kuhu laed siis raha vastavalt sõitudele.
EZ-ga peab jah piiksutama ka väljumisel. Samas sinna võib lahkudes kasutamata jääk üles jääda.

Selle "soodsama ühistranspordi piletiga" ei tasu nüüd paaripäevase  Singapuris viibimise korral üle pingutada -- kui midagi on Singapuris väga odav, siis on see ühistransport. Changi lennujaamast kesklinna maksab sõit MRT-ga üksikpiletiga veidi üle euro, kesklinnas ringi tiirutades jääb ühe sõidu hind pigem (euro)sentidesse.  Võrdluseks -- Tallinnas maksab ühistranspordi üksikpilet neile, kes tasuta sõita ei saa,  2€.

Hind sõltub vahemaast aga midagi ise arvutada pole vaja -- nagu eelnevalt öeldud sisestad jaamas oma sihtkoha ja tark masin ütleb ise, palju raha automaati toppida on vaja ning annab ülejääva summa ilusti vahetusrahana tagasi ka. Suuremaid sedeleid sai igas jaamas ka igal ajal peenrahaks vahetada. 

Tänud kõigile, kes viitsis vastata:)