Sisenemine Lätti

Tere!

Loen https://reisitargalt.vm.ee/riigid/lati/ lehelt, et Läti ei tunnista 1 doosiga vaktsineerimist, kui vaktsiini kasutusjuhend näeb ette kahte doosi.

Kas see vastab tõele, et kui mul on EU sertifikaat, mis näitab, et olen saanud 1 doosi 1-st Pfizeri vaktsiini (sest olen ka haiguse läbipõdenud), siis antud dokument Läti jaoks ei sobi?

Ja kas vastab tõele, et kui sõidan autoga Eestist otse lennujaama, et sealt edasi reisida, siis pole sertifikaati vajagi?

Tänan!

1
234

Olin just Riiast Itaaliasse lennupileteid ostmas kui selle infoni jõudsin. Jäigi ost pooleli. Kas kellelgi on kogemust ka selle 1 doosi tõendiga, et see ei sobi ? Kas Läti maismaapiiril on praegu kontroll ka? Ja kas ma saan aru,  et vaksineerimispassi kontrollitakse lennukisse sisenemisel. Seega tagasi lennul Riia suunas ei saagi selle tõendiga lennule?

0
0

Kui oled haiguse läbipõdenud siis pole probleemi ju, sealsamas reisitargalt lehel on kirjas "Lätti võivad ilma negatiivse PCR-testi tõendita ning eneseisolatsiooninõudeta siseneda: isikud, kes on täielikult vaktsineeritud – alates 15. päevast vaktsineerimiskuuri lõpetamisest vaktsiiniga, millel on Euroopa Ravimiameti luba või mis on WHO  poolt tunnustatud või isikud, kes on koroonaviiruse 180 päeva jooksul läbi põdenud." Tõmbad digiloost vastava EU sertifikaati, et oled läbipõdenud ja minek, polegi sul vaktsineerimis tõendid isegi vaja. Vanemad käisid eelmine nädal selle serdiga transiidiga läbi Riia lennujaama, probleeme polnud

3
0

Probleem on selles, et läbipõdemine on toimunud rohkem kui 180päeva tagasi, kuid vaksiini tehakse ikka ainult 1 doos ja seda valida ei lasta, et teist ka saada. Seega läbipõdemise tõendit teha ei saa.

0
0

Kui pinda käia, siis lastakse nüüd ka see teine doos ära teha. Tuleb järjest erinevad inimesed läbi proovida. Kui perearst ütleb, et ei saa midagi, siis võtta ette mõni vaktsineerimiskeskus otsenumbriga jne jne.

Kuna osades riikides on väga väikeste eranditega reeglid, siis tekitab see meie süsteem probleeme ja õige otsustajani jõudes annab probleemi ära rääkida ja teise doosi kätte saada. Algselt oli meie süsteemi põhjuseks just see, et vaktsiine polnud piisavalt. Kuna nüüd on vaktsineerijad otsa saanud, siis loogiliselt mõtlev otsustaja suudab teha otsuse, et võid ka teise süsti saada. A kõik muidugi sellise loogilise mõtlemisega hakkama ei saa ;)

0
0

Ndl vahetusel Läti maismaapiiril Pärnu suunal lauskontrolli polnud, kuid veidi piirist eemal (ca 20km) olid 2 autot kes tundusid kontrollivat saabuvate autode numbrimärke ja üks eesti nr auto seis tee ääres. Kuna sisenemisdeklaratsioonis olin ära märkinud nii autonumbri jm vajaliku info vaktsineerimise kohta siis kinni ei peetud ja tagasi tulles olid autod kõik kadunud. Seega mingid kontrollid on, kuid teevad teedel vist vaid pistelist kontrolli. Läti jaoks on vaja EU sertifikaadi QR koodi ja nende enda sisenemisdeklaratsiooni QR koodi.

0
0

Sõitsin Riia lennujaama 26.06 õhtul Ikla kaudu. Läti poole peal seisis kaubik ja vormis ametnikud seisid väljas. Deklaratasioon on meil täidetud ja keegi meid kinni ei pidanud. 

03.07 tagasi tulles olime abikaasa deklaratsiooni täitmisel mingi apsaka teinud ja tulemuseks kuvas, et peab isolatsiooni jääma (ta ei ole läbi põdenud ja süsti ka ei ole, mina olen vaktsineeritud). Riias keegi kinni ei pidanud, kõndisime otse auto juurde, kuigi hirm oli küll, et eskorditakse kuskile karantiinihotelli

0
0

Paistab, et siin pole tegu enam inimliku kontrolliga. Kui QR skaneeritakse, siis selgub kohe, kas on valiidne sertifikaat ja vaktsineerimine või mitte. 

https://covid19sertifikats.lv/verify

Kuna endal jääb lennureisil vaid 1 päev Läti reeglitest täisvaktsineerimisest puudu, siis teeb meele nukraks küll. Hakka või ise QR koodi lahti võtma ja uuesti kokku panema :)

1
0

Enne reisile minekut suhtlesime lätlastega ja nad katsetasid samuti meie sertifikaate antud verify lehel. Ütlesid, et ei sobi need 1 out of 1 dose sertifikaafid. Tegime seega PCR testid lisaks. Samas reaalselt ei vaadanud meie serte ega ka teste mitte keegi. Ei Lätis ega Itaalias. Aga eks see võib sõltuda puhtalt töötajatest ja ajast.

0
0

Kuna paari päeva pärast väike reis Soome ees, siis laadisin ka täna selle serdi alla, olen läbipõdenud ja saanud ühe sutsaka aga ülla-ülla, sertifikaadil kirjas "2 out of 2 doses"

0
0

Sai siis täna Riia lennujaamas neid EU sertifikaate lehvitada. Sisuliselt ei kontrollinud skaneerides keegi, vaja oli vaid suva pildi olemasolu (kasvõi positiivne test). Horvaatias Splitis, üritati küll vaktsineerimise QR koode skaneerida. Kui ühel ei õnnestunud, aga teisel korras, siis löödi lõpuks käega ja lasti üle piiri.

0
0

Kas keegi teab kas Synlabi antikehade olemasolu tõendav sertifikaat (inglise keeles) on Läti piiril aktsepteeritav? Analüüs oli tehtud aprillis. Sertifikaat ei ütle millal  sai kovidoos läbipõetud.

0
0

Antikehade testi ei aktsepteerita.

0
1

Aga kas pcr kiirtest on aktsepteeritav?

0
0

PCR kiirtesti pole olemas.

0
0

Uus info tänasest Reisi Targalt lehel: Alates 21.07 loetakse täielikult vaktsineerituks ka Covid-19 viiruse läbi põdenuid, kes on vaktsineeritud ühe doosiga ja vaktsineerimisest on möödunud üle 14 päeva.

2
0
1
234
Lennupakkumised
Reisikaaslased