Soodne ja samas huvitav puhkus Euroopas?

Tere! Plaan abikaasaga augustilõpp/septembri algus kuuks ajaks võtta aeg maha. Oleme vaatanud Euroopat eelkõige. Sooviks teada eelkäijate emotsioone pikema puhkuse kohapealt. Praegu on jäänud rohkem "listi" Lõuna-Portugal (hinnad päris head, ööbimised natuke kallima võitu),Madeira (hinnad päris head, ööbimine kallim ja hirm,et kuu aega võib igav hakkata,pluss ilm jahedam kui mandril), siis Lõuna-Hispaania/Andaluusia ( ilm ja hinnad head, kuid juba korduvalt käidud), Kreeka saarestikust miskit( hinnad törts kallimad ja kuuks ajaks ehk liiga igavavõitu) ja viimasena Batumi,Gruusia (hinnad sigaodavad, kuid raskem pääseda sinna ja ilmselt väga palju teha seal ei ole).Mis oleks veel alternatiive. Võiks olla head hinnad,hea ilm ja palju avastamist(nii kultuuri kui ka rannapäevi). Ja ilmselt igalpool peaks olema septembris juba vaiksem turismihooaeg. Ettetänades V.V

Gruusiasse raske pääseda? Hmm, aga see? Ise küll alles lähen sinna, aga vägagi tean, et teha ja vaadata seal palju.Ja Päikeserannikut võib veel kaaluda

See on küll jäänud täitsa kahe silma vahele. Tallinn- Kutais :P

Kuu ajaga jõuab rahulikult kogu Portugali ära näha, Lõuna-Portugal on suuresti rannapuhkuse koht ja lisaks heale ilmale saab ka toiduelamuse kirja. Aga see on ka suuresti kõik. Ise veetsin Algarves 4 päeva (iga päev tegin väljasõidu mööda rannikut) ja siis suundusin põhja poole, kus on rohkem kultuuri ja ajalugu.Itaalia? Kuu ajaga saab elamusi oi kui palju. Kui mul oleks võimalik kuu aega seal viibida, alustaks järvede äärest - Maggiore, Como, Giarda- ja sealt läbi Toskaana läänerannikule Amalfi piirkonda. Ilm on sel ajal eestlasele väga suvine ja hinnad on sarnased Hispaaniale. Lendudega ei peaks ka probleemi olema.

Gruusia on väga vinge ja seal igav kindlasti ei tohiks hakata. Kuu aega ehk ongi natuke palju - aga siis miks mitte minna lisaks ka kohe kõrval paiknevasse Armeeniasse? Vähemalt mulle jättis Gruusia täiesti kustumatu mulje ja väga kahju, et ise jõudsin seal eelmine kord üsna vähe olla. Aga samas seetõttu sooviks kindlasti tagasi minna. Hinna poolest on väga odav, ülimalt sõbralik rahvas, samas hea ühistransport (kui plaanite sellega liikuda) - marsaga saab suhteliselt igale poole. Ma ise mere ääres ei käinud, aga kui sealgi olla, siis sisustab päris pikka aega mööda seda imelist riiki tiirutades. 

Ma pakuks välja näiteks Sitsiilia. Hinnad on head, kultuuri ja randa saab mõlemat, toidud on imelised ja septembris on kindlasti veel soe. Sinna on päris palju soodsaid lende ka viimasel ajal olnud. 

Sitsiilia on ülimalt lahe, aga et seal midagi näha, on vaja autot. Itaalia bensiinihinnad on paraku Euroopa ühed kõrgemad (jah, ka Eestist kõrgemad) ja ega muu elu ka liiga odav pole. Kuu ajaga saab muidugi ka ühistransporti kasutades hakkama.

Nõus, Sitsiilias tuleb auto rentida. Lisaks hullumeelne liiklus tavainimese jaoks aga saab siiski hakkama. Aga vaadata on oi kui palju. Olen 2 korda käinud ja pooled kohad veel vaatamata. Päris tihti on saada hea lennupileteid kas Palermosse või Cataniasse.  Septembri lõpus oli vesi soojem, kui juuni alguses.  

"Nõus, Sitsiilias tuleb auto rentida. Lisaks hullumeelne liiklus tavainimese jaoks aga saab siiski hakkama. "Ma aru ei saa, kust tuleb see hullumeelese liikluse jutt. Ära roni Palermosse autoga, väljaspool suuremaid linnu on väga rahulik liiklus, isegi liiga palju kiirusepiiranguid ja aeglane.

Hullumeelne liiklus on Aasias ja Venemaal, Euroopas ei ole veel kohanud.

Jah, see on hea tähelepanek, et Sitsiilias on kõvasti kergem autoga liigelda. Palermos ja Catanias on liiklus üsna hull, Cataniast jäid eriti just meelde ummikud, aga suurematest linnadest väljas on pigem rahulik. Kütuse kohta ei oska öelda, aga toit jms on minu kogemuse järgi veidi odavam kui mujal Itaalias. Sõltub muidugi linnast ka, Taormina tundus ülejäänud Sitsiiliaga võrreldes kallim, aga see on ka väga turistikas linn. Igatahes kui vähegi võimalik, siis väga soovitan seal ära käia. Ma olen ise kaks korda käinud ja tahaks veel tagasi minna, sest avastamist on seal palju. 

Kahtlemata Portugal! Kõik on vahva aga nt Portugalist päevaks Hispaanias käies oli tunne nagu süidaks romantilisest kalurikülast Brüsseli eeslinna - kohe algas teede veeres mingi gyprok-tööstusarhitektuur jms.Põhjas on võibolla veel rohkem aga lõunas on ka piisavalt teha, seal on ju iga küla ja alev juba puhas kultuur , ei pea tingimata shedöövreid otsima.  Vanu mõisu on iha põõsa taga umbes, igasse mäkke läheb rada ja selle lõpus on ehe küla... Ja inimesed on sellised.. karused nagu saarlased või hiidlased, kohmavad midagi moka otsast. Itaallane nt on hirmus kniksmariihen sh mehed.  Snoobˇ, ja endast mitte kõige madalamal arvamusel. Portugaallane on ehedam ja neis on sellist ... Vasco de Gama maadeavastajate pealehakkamist natuke. 

Küsimus on kui ulatuslikult tahate ringi käia ja millist liikumisvahendit kasutate: kohalik transport või rendiauto. Portugali lõuna ja idaosa on puhkamiseks minu arust parim. Kui rannik Faro ümbruses on ammendunud, siis saab alati minna sisemaale Beja, Monzsaraz ja Lago Grande ümbrus Evora, Estremoz, Borba, Elvas ja kui on auto, siis on Lago Grande ümbrus ka Hispaani poole pealt Olivenza, Jerez de los Cabalieros ning Rio Tinto äärsed asulad.  Kui kõvad reisisellid olete, siis võib Elvasest edasi Castelo Branco ja Guarda peale minna ja sealt Hispaania poolele Ciudad Rodrigo, Salamanca ja Via Platat mööda alla ja Huelva kaudu Farosse tagasi. Kui on vaja lihtsalt puhata ja aurvälja lasta, siis Lago Grande ümbrus pakub selleks taskukohase ning hea võimaluse.