Sooduspakkumised jõulude/aastavahetuse eel

Hei!

Kui sagedased on pakkumised sooduslendudele jõulude/aastavahetuse eel kuskile kaugemale sihtpunkti kui ainult Euroopa? Algusega alates 22. kuupäevast kuni 25ndani?

Sooduspakkumisi ei ole ega tule. Varakult ostes võib saada miskit normaalse hinnaga.  

Jah, nii ta kipub olema, et kusagil peale 10-15.12 algavaid kauglendude soodukaid ei ole. Ja siis jälle jaanuari keskpaigast...


Hind sõltub nii minekupäevast (sageli P odavam kui R-L) kui sellest, kas tuled tagasi kohe aastavahetusel, millal paljud ei taha veel tulla või alles nädal hiljem.
Varakult ostes võib saada normaalsema hinnaga aga mitte hullult soodsaid pileteid. Olen kunagi aasta ette ( kohe kui piletid müüki tulevad) ostnud Turkishi Helsingist algavad Malaisia ja Singapuri piletid jõuludeks-uueks aastaks ja siis olid hinnad enam-vähem talutavad, 550-600 eur kandis
Mõnel sihtkohal võib sellel aasta tippajal hind olla rohkem, kui 2-3 korda kallim parimatest sooduspakkumistest või nö. keskmistest tavahindadest (turistiklassi 400-600 eur asemel ligi 1000-1200 eur, näiteks Miamisse või Kagu-Aasiasse)
Mõnel suunal “ainult” +40-50% kallim võrreldes tavahinna või tavapäraste soodushindadega,(näiteks minu arust alati suht kallite piletitega  Sri Lanka / Colombo 500 - 600 eur soodushinna asemel võid osta sinna ka piletid 700-800 eur eest jõuludeks)

Hetkel tahakski midagi selekteeritud kuupäevadeks ära osta, kuid sobiv hetk on ainult jõulupuhkuse ajaks. Sooduspakkumiste algusajad tiirlevad enam-vähem ainult detsembri algusest ning jaanuari keskpaigast, mis kohe kuidagi ei sünkroniseeri. Ehk sügisel kõrgem lootus saada midagi?

Mida päev edasi, seda enam kahaneb võimalus miskit mõistliku hinnaga leida jõuludeks ja aastavahetuseks. Pigem läheb ikka tõusvas joones, paraku sellise ajaga on tegu.


Ise eelmine aasta kui sain märtsis Küprosele piletid 180EUR (LOT) jõuludeks ja aastavahetuseks, olin juba väga õnnelik.

Edu!

Möödunud aastavahetusel sai Nizzas käidud AirBalticuga. Lennupileti  hind oli kuskil 180.- ringis. Elasime Nice, Provence-Alpes-Côte d'Azur, rentisime airbnb kaudu. Reisi hakkasin planeerima kuskil dets. algul.

Ilm oli päikeseline ja kuskil 15-20 sooja. Sai rongiga käidud Monacos ja Cannes. Kohapeal ümbruskonnas ühistranspordiga liiklemine  odav ja lihtne.

Ärge unustage, et teemaalgataja soovis sihtkohta kaugemale kui Euroopa.

Ainuke sooduspakkumine nendeks kuupäevadeks on ( oli ?) lennud Phuketile Juneyaoga.

Küpros ja Nizza on kah toredad kohad aga kui teemaalgataja küsib pigem Lõuna-Euroopast kaugemate lendude soodukate kohta, siis  Kagu-Aasia, Ameerika vms. lendude alternatiiviks oleks Euroopast lennata ka näiteks AÜE-sse. Reeglina garanteeritud päike ja kindlasti on mõned kraadid rohkem sooja kui Euroopas. 

Eelmisteks jõuludeks ostsin piletid sinna juba Vabariigi aastapäeval ehk mingi 10 kuud ette, aga kiirpilk Skyscannerisse ütleb, et (sõltuvalt kuupäevade paindlikusest) leiaks ka täna nii Tallinnast, Riiast kui Helsingist väljuvaid lende Dubaisse ja Abu Dhabisse alates 400 eur. 

Teatav võimalus eksisteerib, kui otsida kusagil novembris "kuivade" lennufirmadega. Saudia ja Kuwait kohati midagi päris soodsalt Aasiasse ja Aafrikasse pakuvad, aga siis tuleb mõnda Euroopa suuremasse lennujaama saada.

Muidu, jah, aasta kõige kallim aeg lendamiseks.

Veigo, kuidas me siis siis lennuhirmust jagu saame, kui kuivalt lendama peab? ;-))

Tere, oma 5 kopikat teemase:), sarnane seis teemaalgatajaga, igaaastase veebruari puhkusest pidin loobuma ja valik jäi just jõulu ja aastavahetuse ajaks.., hinnad on kohutavad:), eriti silmis pidades eelmise aasta veahinnaga saadud lennud TLL-SIN, 247€ per näkku, kui ei eksi. Ühe sõnaga tund tagasi sai ostetud TLL-KUL, 22.12-12.01, 620€ näkku ja edasi Langkawi ja sealt edasi Koh Lipe, kus sai just eelmine aasta käidud.., kus juures meil reegliks, et sama kohta teist korda ei lähe, see kord läheb niimoodi ja olen õnnelik, et pilet taskus:)

Dubai ja sealne kant olnud ainuke mida suhteliselt hea hinnaga on sel ajal olnud saada soojadest kohtadest. Ise teen pikalt plaanid ja ostan niipea kui müüki tulevad(ca 11 kuud ette). Jälgin ka hiljem tendetsi kuhu hinnad liiguvad ja ca 1 kuuga müüakse normaalse hinnaga head ühendused ära. Heade ühenduste hinnad lähevad väga kalliks, hiljem saab vaid väga pikkade transiitaegadega ja need ka kaugel soodushinnast. Mingil määral parema hinna saad lennates täpselt 24.12, 31.12 ja 01.01 kuupäevadel. Ise reisi kokku klopsides saab normaalse hinnaga NY-ki ja sealt edasi Kariibidele, samuti ehk ka samamoodi Hiina, Koreasse ja sealt edasi kuhugi.

Kuivade lennufirmade (Saudia, Kuwait) normaalse hinnaga  pakkumised selleks perioodiks on tavaliselt olnud algusega Genfist või mõnest teisest meile eksootiliseks olevaks Euroopa lennujaamast.

Üldjuhul jah,  peaks jõuludeks ja aastavahetuseks ostma piletid võimalikult varakult. See aasta, tulenevalt töö- ja elukohariigi vahetusest jäin enda mõttes hiljaks ja sain jõulupuhkusele mõtlema hakata alles nüüd. Kuivõrd minu võimalus on ära olla ainult täpselt 20.12 õhtust kuni 05.1 õhtuni, siis ega kuigi palju paindlikkust ei olnud. Otsingumootorid näitasid päris koledaid hindu või siis monstrum-marsruute. Lappasin oma varasemad jõuluaegsed lennud läbi, kuna olen pea iga aasta sel ajal reisimas käinud:
- 2013/2014: lennud Brüsselist KL-i Turkish Airlines´iga, hind ca 590 eur, ostetud veebruari alguses 2013
- 2014/2015: lennud Barcelonast Guatemalasse, tagasi El Salvadorist Iberiaga, hind 434 eur + pilet Brüsselist Barcelonasse 100 eur. Kokku 545 eur, ostetud märtsi alguses 2014
- 2015/2016: lennud Düsseldorf - Cancun Air France´iga(NB! Varasem aeg, 11.-25.12) 420 eur + rong Düsseldorfi 60 eur. Kokku 480 eur, ostetud veebruaris 2015
- 2017/2018: lennud Luksemburg - Manila Oman Air´iga, 539 eur, ostetud veebruaris 2017
- 2018/2019: lennud Tallinnas Abu Dhabisse Air Baltic´uga 386 eur, ostetud märtsi lõpus 2018.

Järeldasin sellest, et ostes nii hilja nagu see aasta, ehk siis augusti lõpus, ei olegi ilmselt midagi eriti head loota. Leidsin vahepeal ca 500 eur hinnaga pileteid Barcelonast Panamasse, kuid lennuajad olid ülimalt nõmedad, mingi 40h ja no lisaks vaja Barcelonasse ka saada. Lõpuks ostsime eelmisel nädalal piletid Varssavist Addis Abebasse. Ühed kallimad piletid, mida olen eales ostunud (ca 800 eur). Aga ülimugavad lennuajad ja tingimuseks oli kindlasti saada lendu Ethiopian Airlines´iga, et saaks oluliselt soodsamalt kasutada siselende. Turkish´iga oleks mõneti odavamaid pileteid saanud, aga kuna meil plaanis mitu siselendu kasutada, siis sai otsus tehtud Lufthansa+Ethiopian´i kasuks.

Eelmisel aastal ostis ema oma Dubai piletid Riiast ca 350 euroga, täpselt jõuludeks ja aastavahetuseks. Lendas Aeroflotiga ja piletid ostis augusti lõpus.

Kokkuvõttes, jõuludeks ja aastavahetuseks on ikka jube kallis lennata, eriti kui piletid jäävad õigel ajal ostmata. Ja õige aeg on ilmselt siis ca 10-11 kuud ette :) Järgmise aasta jõulureisi panen paika siis taas veebruaris :)

Siitkohalt käivitaks järgmise mootorsae Dubai hindade kohta. Teatavasti levib stereotüüpiline arvamus, et tegemist on siiski Dubaiga, siis on hinnad üpris kopsakad eestlase jaoks, kas vastab tõele? Eriti majutus...

Jah, parimate Aasia pakkumistega ei saa sealse majutuse hindu võrrelda. Majutust vaata majutuslehtedelt, siis näed, et on nii kallimat kui ka natuke vähem kallimat olemas. Ilusas restoranis söök kallis, kiirtoidule sarnanevad kohad pakuvad enam-vähem OK hinda, natuke Eestist kallimalt. Ja alkoholi pakutakse vaid rahvusvahelise keti hotellides ja klubides (ka golfiklubides) ning ikka vägagi kallis.  olenevalt kohast näiteks 0,5 L õlu 10-12 eur,  happy hour ajal ehk mingi 7 eur. 

Kui hotellides ikka külmik ja/või jäämasin olemas, siis pole hullu pista äraantavasse kohvrisse mingi kergemas plastpudelis kangem jook, "bag in box" vein või kasvõi õllekohver, eeldusel, et riiki üle lubatava limiidi kaasa ei võta.