Soovin infot Eilati hotellide kohta

Kavas sügisel minna Iisraeli Eilatisse. Ei tahaks seal elamisele väga palju kulutada, soov rohkem ekskursioone võtta ja loodust nautida. Kas on kellegil juhust olnud viibida hotellis Dalia, Americana,Red Mountains, Astral Seaside või Astral Village? Uurisin küll internetist nende hotellide kohta, kuid see on ikka midagi muud kui kellegi isiklik kogemus. Oleksin väga tänulik igasuguse info kohta, see aitaks mul otsust langetada.

Olin aastaid tagasi Americanas. Päris kena hotell, kena südamekujuline bassein, basseinibaar grott, tuba pliidi ja seifiga. Lennujaam on kõrval, aga müra miskipärast ei häirinud. Otse randa 10min. Samapalju keskusesse. Ümberringi palju söögikohti. Saab jalutada Tabasse, üle silla Aqabasse. mina tegin 2päevase reisi Cairosse, 2päevase Jeruusalemma. Juba see aeg olid Iisraeli poolel VÄGA head bussid. Cairosse minnes kuni Tabani saime nautida 3km mugavat sõitu, Tabas vahetati buss Egiptuse romu vastu. Too oli küll kolgata tee!! Ah jaa--olin vist esimene eesti passiga, kes sealt läbi läks. Nõksu piinlik oli kohe--kõik muud Tjäreböri reisijad olid ammu bussis... Vabandust, kaldusin mälestusi heietama!! Ühesõnaga--mulle Americana meeldis, aga see oli küll ammu. . . . Paluks kasutada edaspidi suuri algustähti lause alguses ning kohanimedes! Trip.ee

Olime Americana hotellis märtsis. Jäime väga rahule. Rõduga tuba ruumikas, vann, duss, pesemisvahendid, võimas föön, telekas, külmkapp, seif, voodi pehme, iga päev uued käterätid ja voodipesu, koristatakse väga korralikult. Väga suur ja puhas bassein lamamistoolide ja besseinirättidega, mullibassein, soome saun, kuhu küll ise ei jõudnudki jne. Hommikusöök rikkalik, valikut piisavalt. Meie pakett oli hommikusöögiga. Hotellist saab osta juurde õhtusöögi, 250. EEKu. Õhtusöök on eriliselt rikkaliku valikuga. Kuna toit ja väljas söömine on Eilatis meie mõistes tõeliselt kallis, on mõttekas osta pakett kas hommikusöögiga või poolpansioniga, lõunasööki te kindlasti ei taha ja hotelli lähedal püsimine söögi pärast on puhkuse raiskamine. Liivaranda Eilatis endas ei ole, on kiviklibune, mugav oli vette minna kummisussidega. Liivaranna leidsime delfiinide juures, kuhu tuleb taksoga sõita. Americana on küll kallim kui Dalia hotell, kuid arvestades Israeli hinnataset on see hotell vägagi normaalne. Maksime 7000 EEKi. Eilatis on palju väga uhkeid hotelle, kes tahab luksust palju kallima raha eest, valib nende hulgast. Plussiks on ka see, et samas majas on market ja kõrvalmajas venelaste turismibüroo, ostsime sealt ekskursiooni Timna rahvusparki. Tundub, et venelaste ekskursioonid on parema tasemega kui eestlaste omad, kuigi Toptoursi eestlasest reisijuht Jerusalemma tuuril püüdis kõigest väest. Saame muidugi aru, et ühe päevaga näha ära Surnumeri ja Jerusalem on peaaegu ületamatu ülesanne, kuid siiski, pool tundi Surnumere juures ja 20 minutit Nutumüüri juures on natuke liig. Samal ajal tehti küllalt pikk peatus Jerusalemmas mingi mõttetu nännipoe juures. Kui veel viriseda, siis Toptours transportis meid hotellist ära kell 8.20, lennukisse saime alles pool 5. Et Tallinnast lennuki väljalend Israeli hilines, oli kindlasti teada juba hommikul, et aga buss oli hotelli juurde tellitud, siis sõidutati meid lennujaama, et grupist lahti saada. Et mitme bussi peale oli ainult üks reisisaatja, siis nägime teda ainult ekskursioonide müümise ajal. Ei mingit tutvustust bussis, et kuhu me saabusime, mida vaadata või kuidas võõral maal olla. Eeltöö hotellis oli korralikult tehtud, saabumisel saime nimelised ümbrikud toa võtmega. Reis ise oli huvitav, kuna käisime ise enamvähem kõik vaatamisväärsused läbi, samuti juhtus ilm olema suurepärane.

Huvitav, kas praegu tagasilennul lennujaamas piinatakse sama agaralt? Minu aeg, aastaid tagasi, noored näitsikud(turvaagendid)võtsid IGA reisija ca 20min rajalt maha. Küsimused olid rumalad ja seinast-seina a"la,mis su vanaisa nimi oli. Sisse minnes viskasid koti läbi röntgeni ja kombes. Hoiatati küll, et läheb 3tundi, läks 5minutit.

Piinatakse jah, eriti selles Ovda lennuajaamas.

Olin märtsis 2010 Dalia** hotellis.On selline pisut ühika moodi maja.Külje peal hoovis bassein. Maja ees mõnisada meetrit eemal kohalik lennujaam, kohati oli päris tugev müra. Maja taga akna all läks auto tee, päris kõva müra. Maja taga pargis mingi baar või diskoteek, nii, et möllu jagus hommikuni. Kui tahad vaikust ja rahu siis see hotell ei sobi. Asukoht oli suht normaalne, rand, kaubandus ligidal.Rõdu puudus.Hotell ise oli puhas, igapäev koristati, vahetati pesu, rätikutega ei koonertatud. WC ja vannituba olid puhtad. Hommiku söök maitsev. Lihatooteid muidugi ei pakutud. Toorsalatid, muna igas variandis, kartulit, heeringat, juustu, oliivid. Saiatooted olid head värsked. Puuvilju pisut ja tehti mingeid pannkoogi moodi asju.Toas väike külmik.Toas oli konditsioneer, mis puhus kohati liiga kõvasti, kui kõrvatropid kaasa võttas siis kõik ok.Kui on hotellide hinnavahe päris mitu tuhat krooni ja tahad rohkem ringi käimisele rõhku panna, siis ei ole hullu.

Olime North Beachis ranna ligidal, kui jalutada hotellist(Dalia) 15-20 minutid kaugemale ülisuurte ja kallite hotellide poole s.t. ranna lõppu, siis seal oli täitsa mõnus nii päikest võtta kui ujumas käia. Ei olnud vaja papusi jalga panna.Rahvast oli ka parajalt v.a. laupäev kui neil suur puhkepäev on siis oli küll palju, tuldi suurte peredega, pikniku korvid ja vesipiibud kaasas.

Kasutasin varajase tellija suurt sooduspakkumist ja broneerisin reisi siiski 4 tärni hotelli Royal Tulip ega maksnudki palju rohkem.

Tere, Kas keegi on puhanud Eilatis , Leonarda Plaza Eilat ****hotellis? Soovin saada rohkem informatsiooni selle hotelli kohta. Kas hotellil on oma rannariba? Kas seif toas on tasuline? Mida sisaldab toa minibaar, kas on tasuline? Arvestan paketiga “kõik hinnas”.Kõik vihjed on teretulnud.

Palun kommentaare 2012 Eestist otselendudega Israeli reiside hotellivaliku kohta. Milliseid neist kindlasti ei soovita, on selliseid?

Soovitan kasutada lehti, kus on palju kommentaare: www.tripadvisor.com ja www.tophotels.ru (viimane küll ainult vene keeles). Sisestad hotelli nime ja loed..... Raske on nii midagi pakkuda või mitte soovitada, kuna soovid ja võimalused on ju erinevatel inimestel erinevad.

Eilat on suht noor linn, nii majade kui elanike vanuselt. Enamus hotelle asub nö. Hotel Zone´s mere ääres, mõned veidi vanemad hotellid selle tsooni vahetus läheduses. Osa hotellidest, mis Eilati linna all müügis olid, asusid aga linnast väljas Taba (Egiptuse) poole sõites tühermaal (sinna olid me grupis koha saanud need, kes loteriiga pileti ostsid). Eilati rannajoon on sama lai kui hotellide tsoon, 15-20 minutit käimist promenaadil, ja avatud kõigile. Eilatis polegi nii vanu ja kasimata hotelle, mida üldse ei soovitaks. Kuigi Eilatis on otse hotellide taga lennujaam, käivad meilt reisid läbi tühermaal asuva Ovda (sõjaväe)lennujaama, kus tagasilennul kontrollitakse kõiki põhjalikult (kus käisid? kohalikega suhtlesid? millest nendega rääkisid? mida pildistasid? mis kohvris?). Hotelli valikul peab ise vaatama, millist piirkonda eelistad, muidugi ka hinda ja mis hinnas. http://maps.google.ee/maps?hl=et&q=eilat&um=1&ie=UTF-8&hq=&hnear=0x150071e324795e0b:0xfe1d95f85577f6db,Eilat,+Israel&gl=ee&sa=X&ei=i4tiUJanEZGShgfn2YDoCw&ved=0CFIQ8gEwBw

" Eilatis polegi nii vanu ja kasimata hotelle, mida üldse ei soovitaks. Kuigi Eilatis on otse hotellide taga lennujaam, käivad meilt reisid läbi tühermaal asuva Ovda (sõjaväe)lennujaama, kus tagasilennul kontrollitakse kõiki põhjalikult (kus käisid? kohalikega suhtlesid? millest nendega rääkisid? mida pildistasid? mis kohvris?)"

Miks nad seda küsivad? kas kohalikega ei tohi suhelda? Mida ei tohi kohvris olla? Kas sealkandis saab üldse minna mägedesse matkama lihtsalt niisama?

o-o-le Küsimus on selle riigi ja rahva turvalisuses. Kohalikega võid suhelda küll. Kardetakse lihtsalt seda, et sellel ajal, kui Sinu asjad ei ole Sinu kontrolli all (näiteks hotelli luggage room'is), siis võidakse Sinu kohvrisse panna pomm ja sellega lennuk õhkida. Samuti on võimalik pommi peita erinevatesse meenetesse, mille Sa (turult) ostad. Mägedes matkamisega on nii, et seal on olemas ametlikud matkarajad, mida saad kasutada. Niisama hulkudes sattud Eilati lähistel suure tõenäosusega siltidele "Only IDF!". Need sildid on ka piiriäärsetel teedel. IDF (Israel Defence Forces) on nende riigi julgeoleku jõud. Turvareeglitest veel seda, et kui Sa lendad Israeli või sealt ära, siis sellel ajal, kui lennuk on Israeli õhuruumis (ca 1 tund enne maandumist ja 1 tund pärast starti), siis peavad kõik inimesed s.h. pardapersonal istuma omadel kohtadel ja lennukis ringi liikuda ei tohi. Lennuki aknakatted peavad olema üles tõstetud ja salongivalgustus põlema. Aga Eilat'i lähedal asub Timna rahvuspark, kus on Piibli lugudest tuntud kuningas Salomoni sambad, samuti on linna külje all soolajärv, millel elavad flamingod. Sellest pidistamise teemast seda, et kui sõidetakse Ovda lennuväljale Eilatist, siis tee ääres asub sõjaväebaas ja rahvas kipub seda pildistama. Need pildid kipuvad olema fotokas kas esimesed või viimased ja sealt ka probleemid (miks Sa sõjaväge pildistasid?). Päikest!