Sri Lanka/ Filipiinid. Sisenemine ja viisa.

Kellegil hilist kogemust Viisaga Sri Lankalt või Filipiinidelt. Kas on keegi kohapeal pikendanud.? Kui palju maksab?

Sri Lankal käisime mõned nädalad tagasi. Vahetult enne minekut tegime elektroonilise viisa sellelt lehelt.. http://www.eta.gov.lk/slvisa/ Pikendamise kohta ei tea, a selle 30 päeva turisti viisa oli u 30 euri.

Mina pikendasin 2 aastat tagasi Filipiinide viisat, ma ei tea, kas see on piisavalt hiline kogemus. Ca 3000 PHP vist maksis.

Filipiinid on viisavaba 30 päeva

Minu arust Filipiinide lennukile ei lasta, kui pole tagasilennu piletit ette näidata. Kui tagasilend on vähem kui 30 päeva pärast, siis pole probleemi - viisavaba. Kui on üle 30 päeva pärast, siis peab viisa juba enne sõitu olemas olema, sest muidu jälle ei lasta lennukisse.

Kas Sri Lanka viisat enam piirilt Tasuta ei saagi ??????

Ei ole enam tasuta ja ei saa piirilt. Enne minekut tuleb täita elektrooniline viisa sellel lehel, mis enne panin siia. Siit samast foorumist kui lüüa sisse sri lanka, siis leiab ka täpse aasta, mis ajast alates see tasuline on (alates 2013-2014?). Ilmselt kui reisibürooga minna, siis reisibüroo teeb ise selle täitmise ära.

Kas keegi hiljuti ehk käinud Filipiinidel, et alguses ainult pilet sinna? Kui võimalus kohapeal pikendada siis pileti muutmine tihti üsna tülikas.

Olen üritanud siseneda Filipiinidele üheotsapiletiga, ei ole lastud lennukisse enne, kui olen tagasisõidupileti ära ostnud ja ette näidanud check-inis. Sa võid osta suvalise kõige odavama AirAsia või TigerAiri või Cebu pileti ükskõik kuhu tagasilennuks (ja seda mitte kasutada), aga minu kogemus ütleb, et midagi tuleb ette näidata.

Umbes 10 dollari eest saab ka pileti rentida 24-48 tunniks, mida siis check in-is näidata et ilusti Filipiinide lennule lastaks. Pm siis tehakse ametlik broneering sinu nimele, mida lennujaama töötaja saab oma süsteemist kontrollida ja mis hiljem lihtsalt tühistatakse.

Flyonward.com

Minu arust nad isegi ei kontrolli seda tagasilendu kuskilt süsteemidest. Neid huvitab lihtsalt mingi paber või mobiilis näidatav pilet, mis jääb 30 päeva sisse. Kui oskad, võid mingi liba-pdfi või väljatrüki tekitada sobiva kuupäevaga. Mõne vana pileti võtta, sihtpunkti/kuupäeva ära vahetada. Ka riiki sisenemisel küsitakse mitmeks päevaks jääd ja võimalik, et tahetakse tagasilennupiletit näha (reeglina mitte, sest see vastutus on check-ini jäetud), aga ma pole näinud, et keegi kuskilt süsteemist kontrolliks pileti kehtivust.

Nii ma tavaliselt teengi ise, et muudan mingil vanal piletil kuupäevad ära. Aga kuna imeväike risk on ikka vahele jääda ei tahtnud teistele seda soovitada.

Mul on hannes41ga sama taktika olnud :)

Veel novembris sai Sri Lanka piirilt viisat osta kyll.

Kas Sri Lankale perega minnes võib teha ka grupiviisa või peab ikka igale pereliikmele eraldi viisa tegema?

vastus siin: https://www.tripadvisor.co.nz/Travel-g293961-s602/Sri-Lanka:Crossing.The.Border.html teinekord proovi ise ka guugeldada (nagu mina praegu tegin), ei ole see üldse keeruline tegelikult ja saad vastuse kohe teada :)

Aitäh lingi eest! Sain seal veel õige mitmele järgmisele küsimusele vastuse. Loodetavasti on sellest lingist teistelegi abi, ei olnud asjata guugeldamise vaev :)

Me lähme 5. novembril. Nüüd avastasime, et vist on terve meie reisi aeg seal vihmane. Tuleb nuputada, mis seal nüüd teha.

On keegi vihmaperioodil seal olnud? Mida tasuks arvestada? Lõpuks on võimalik ka ainult hotellis olla, aga no kuskile tahaks ikka minna :)

ma jälgin "ühe silmaga" Sri Lanka FB gruppi https://www.facebook.com/groups/905152259525547/, seal postitatakse igasugu küsimusi jne ka nende poolt, kes hetkel kohapeal viibivad. Hetkel mul küll pole muljet jäänud mingisugusest suurest vihmaperioodist üle riigi, aga sa saad ise sealolijatelt järgi küsida, kõige operatiivsem info. Ja arvesta, et Sri Lankal erinevad piirkonnad erinevate temperatuuride ja sademetega, st keskel Kandys nt külmem, kui mujal jne.

P.S. alati enne piletite ostu tuleb üle guugeldada, millal soovitud piirkonnas kõrghooaeg, millal madalhooaeg, millal vihmaperiood jne :)

tere,kas on värskemat kogemust Filipiinide viisa kohta?ostetud piletid 07.01.2020-05.03.2020.58päeva. kas viisat peab siit taotlema või saab kohapeal lennujaamas/esinduses teha/pikendada?kumb on õigem ja palju maksab?